Dodaj do ulubionych

Kolejna kobieta w Świdnicy

06.11.21, 07:57
wiadomosci.onet.pl/slask/smierc-kobiety-w-ciazy-w-szpitalu-w-swidnicy/dbrqb24 nie wiem czy o tym już było. Jeśli tak to sorry.
Obserwuj wątek
      • kamin Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 09:10
        W przypadku martwego płodu bezpieczniejszy dla kobiety jest poród naturalny niż cesarka, przy której dochodzi do rozległego kontaktu przeciętych powłok brzusznych z zainfekowanymi wodami płodowymi.
        Zwykle czeka się kilka dni aż akcja porodową sama ruszy lub podaje się oksytocynę na wywołanie.
        • iziula11 Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 10:51
          To nie jest normalna procedura czekanie.
          Rozumiem że CC to operacja,która w pewien sposób okalecza ciało,zwiększa cierpienia po i opóźnia czas na kolejną ciążę.
          Ale chodzenie z martwą, gnijącą tkanką umarłego płodu nie ma żadnego uzasadnienia medycznego.
          Należy od razu przystąpić do zabiegu.
          • koronka2012 Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 17:37
            Z tego co czytam to podano ich środki na wywołanie porodu. A to paradoksalnie bezpieczniejsze dla ciężarnej.
            Brakuje szczegółów czasowych bo cała historia rozegrała się na przestrzeni raptem kilkunastu godzin, a nie wiadomo ile czekała na wywołanie.
          • 3-mamuska Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 17:54
            iziula11 napisała:

> To nie jest normalna procedura czekanie.
            > Rozumiem że CC to operacja,która w pewien sposób okalecza ciało,zwiększa cierpi
            > enia po i opóźnia czas na kolejną ciążę.
            > Ale chodzenie z martwą, gnijącą tkanką umarłego płodu nie ma żadnego uzasadnien
            > ia medycznego.
            > Należy od razu przystąpić do zabiegu.

Bzdury, faktem jest ze samoistnym poronieniem kończą ciążę z martwym płodem, zanim lekarze wykryją brak tętna czy nawet sama kobieta się dowie o ciąży czy zgłosi się do lekarza. Nie każde poronienie to wynik niewydolności szyjki macicy.

Ciało samo eliminuje problem. Jednak zatrzymanie poronienie jest już stanem patologicznym ,dlatego podają środki na wywołanie porodu.
            Nie robi się cesarki każdym takim wypadku.
            No chyba ze sytuacja się zmieni i na cito robią.

Oglądałam kiedyś filmik na youtube o kobiecie która z ciąży bliźniaczej urodziła niemal o czasie zdrowe dziecko, z drugim martwym płodem. Były powikłania chyba zespół podkradania czy coś podobnego , mogli ratować jedno ,bądź stracić oboje. Zrobili jej zabieg przez powłoki brzuszne ,coś żyłami było nie tak u dzieci. Nie pamietam dokładnie. Pewno jeszcze gdzie jest w sieci.
            O operacjach prenatalnych słyszałaś?
            Urodziła naturalnie najpierw zdrowe dziecko ,a potem drugie niecałkowicie rozwinięte pamietam bo przepłakałam pół filmu.
      • yenna_m Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 13:21
        We Wro 2 kobiety w sytuacji jak Iza czekają. Korwin-Piotrowska narobila rabanu to lekarze stwierdzili ze czekanie to normalna procedura.
        Pacjentka (zapewne zastraszona) przepraszala lekarzy za raban.

W glowie sie to wszystko nie miesci.
        • gdanskamarylka Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 17:29
          yenna_m napisała:

> We Wro 2 kobiety w sytuacji jak Iza czekają. Korwin-Piotrowska narobila rabanu
          > to lekarze stwierdzili ze czekanie to normalna procedura.
          > Pacjentka (zapewne zastraszona) przepraszala lekarzy za raban.
          >
          > W glowie sie to wszystko nie miesci.

Biedna kobieta, lekarze do takiego stopnia są panami jej życia i śmierci, że musi ich przepraszać za słowa prawdy, bo inaczej strzelą focha i jeszcze bardziej nie pomogą. Ohyda.
      • 3-mamuska Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 17:37
        Przecież to nic nowego.
        Oni wola aby ciąża sama poleciała. Stad standardowo rodzi się martwe dziecko ,żeby nie robić cesarki. Znam kobietę która rodziła martwa córkę w 41 t.c. O zaniku tętna wiedzieli 2 dni przed narodzinami. Może przy mniejsze ciąży robią czyszczenie przy starszej trzeba rodzić.
        Po co młoda kobieta narażać na cesarkę która chce zostać matką.

Nawet tu w UK koneksjach była w martwej ciąży dostała leki poronne i wysłali do domu.
        Nie od dziś taki przypadki są.
          • alessa28 Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 21:44
            tapatik napisał:

> 3-mamuska napisała:
            >
            > > Po co młoda kobieta narażać na cesarkę która chce zostać matką.
            >
            > Nie rozumiem. Jeśli kobieta przejdzie cesarkę, to potem nie może zostać matką?

Oczywiście że może. Kobiecina pieprzy trzy po trzy, nie pierwszy raz. Są kobiety które mają 3,4 cesarki.
            >
            • 3-mamuska Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 23:22
              alessa28 napisała:

> tapatik napisał:
              >
              > > 3-mamuska napisała:
              > >
              > > > Po co młoda kobieta narażać na cesarkę która chce zostać matką.
              > >
              > > Nie rozumiem. Jeśli kobieta przejdzie cesarkę, to potem nie może zostać m
              > atką?
              >
              > Oczywiście że może. Kobiecina pieprzy trzy po trzy, nie pierwszy raz. Są kobiet
              > y które mają 3,4 cesarki.
              > >

To ty pieprzysz trzy po trzy. Znam kobiety które poroniły 3-4 razy. A 2 z nich maja kolejne 3 dzieci 1 2. Wiec jakby tak za każdym razem ja kroili to niezłego jej macica wyglądała.
              I tak nie powinno się mieć tyle cesarek.
              Mojej bratowej lekarz zabrał zachodzić w ciąże po 3. Powiedział ze jeśli zajdzie to będzie bardzo ryzykowała a ciąże co 4 i 5 lat. Ze ma małe szanse na donoszenie 4 ciąży.
              Zapytaj swojego ginekologa ile cesarek może /zalece się żeby było dla kobiety bezpieczne.
            • 3-mamuska Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 23:33

> Oczywiście że może. Kobiecina pieprzy trzy po trzy, nie pierwszy raz. Są kobiet
              > y które mają 3,4 cesarki.
              > > Nie określono, ile można mieć cesarek. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kolejne takie operacje niosą ze sobą coraz większe ryzyko powikłań. Najczęściej po trzech odradzamy czwartą ciążę, ale decyzja ta należy do pacjentki” – podkreśla ekspertki. Czy kolejne zabiegi wiążą się z większym ryzykiem wystąpienia powikłań po cesarskim cięciu?

„Drugie, trzecie czy następne cesarskie cięcie jest trudniejsze do wykonania m.in. ze względu na zrosty po poprzednich zabiegach – mięsień macicy w miejscu blizny jest też osłabiony. Z tego powodu może dojść do uszkodzenia sąsiednich narządów, np. pęcherza moczowego, jelita. Powikłania w czasie kolejnej operacji są podobne do tych po pierwszym cesarskim cięciu, ale zdarzają się częściej”.

Decyzja o cesarskim cięciu powinna być więc mocno przemyślana.

Czyli nie robią przy poronieniu które może się zakończyć naturalnie co jest zdrowsze dla kobiety.
              Oczywiście żaden lekarz się nie przyzna ze czegoś komuś zabrania. Może zalecić.
              Jeszcze jak żyje nie słyszałam nie znam osobiście kobiety która miałby cesarkę z powodu śmierci płodu/czy późnej ciąży.
              Znam jedna która robiła cesarkę na zacznie w wieku 44 lat ale to było jej ostanie dziecko.
              Znam dziewczynę która po pierwszej cesarce urodziła naturalnie lekarze nie dali się przekonać na kolejna bo nie było wskazań. Ale są tez tacy ze tną jeśli kobieta już jedna przeszła. Wolą nie ryzykować ze blizna pęknie w trakcie kolejnego naturalnego porodu.
              Ma nie wiadomo ile ciąż może się zdarzyć kobiecie wiec jeśli jest to możliwe odstępuje się od zabiegu jeśli idzie naturalnie.
    • takabylawolaboska Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 08:15

Putinowskie pachołki już dawno sieM zwąchali i działają razem i w porozumieniu .
      Kilka lat temu nawet kopia Czarnej Madonny wędrowała od Władywostoku do Madrytu , taka wspolna inicjatywa polskiego Episkopatu oraz Putina i Cerkwi
      Putin i KGB wzięli ich pod włos Czarną Madonnę częstochowską i tą peregrynacją. Ta lafirynda z grzywką i Ordo Putin to tylko mała część tej bardzo grożnej dla Polski układanki katolicko-cerkiewnej i siania zamętu w Polsce

===========================================

"Rz" 17.08.2012 , tytuł artykułu : "To jest sojusz w obronie wartości"

Ewa K Czaczkowska, Piotr Kościński, Tatiana Serwetnyk

" Ci, którzy się obawiali, że ponad głowami narodów, bez obiektywnej oceny wspólnej przeszłości Cyryl I i abp Józef Michalik ogłoszą przebaczenie i zapomnienie mogą czuć się spokojni. Nic takiego się nie stało.
      Reklama

Wspólne przesłanie do narodów Polski i Rosji - treść

„Wspólne przesłanie do narodów Polski i Rosji" podpisane i ogłoszone w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie jest apelem o pojednanie. Ale jest przede wszystkim apelem o budowanie życia obu narodów i państw opartego na wartościach chrześcijańskich, o prawo do obecności Boga i religii wżyciu publicznym.
      Zobaczymy owoc tej współpracy

Podpisanie wspólnego dokumentu było najważniejszym punktem rozpoczętej w czwartek czterodniowej wizyty patriarchy Moskwy i Wszechrusi w Polsce. Punktualnie o godz. 12 w Sali Balowej Zamku Królewskiego pojawił się Cyryl Iwitany przez abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
      Reklama

W obecności przedstawicieli obu Kościołów, a także duchownych prawosławnego Kościoła w Polsce, przedstawicieli rządu, parlamentu, Kancelarii Prezydenta, świata kultury i mediów obaj duchowni podpisali przesłanie.

- Wierzymy, że braterski dialog między Polakami i Rosjanami jest wspierany przez Jezusa Chrystusa i dlatego zobaczymy owoce tej współpracy - powiedział Cyryl I tuż po podpisaniu przesłania.

Podkreślał, że dzisiaj stosunki między państwami buduje się wyłącznie w oparciu o interesy ekonomiczne, a zapomina się o moralnym aspekcie wzajemnych relacji.

Z kolei abp Michalik podkreślił, że to spotkanie i wspólne przesłanie zrodziły się z posłuszeństwa Ewangelii i poczucia odpowiedzialności za jej głoszenie...."

.............................................................................................................................................................................................
      .............................................................................................................................................................................................
    • kamin Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 09:53
      Akurat paradoksalnie ten przypadek potwierdza, że śmierć ciężarnej kobiety z powodu zakażenia nie musi mieć związku z ustawą antyaborcyjną. Tutaj płód był martwy już w momencie przyjęcia do szpitala, więc trudno oskarżyć lekarzy, że nie podjęli działań bojąc się oskarżenia o wykonanie aborcji.
      • madami Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 11:09
        Byłam na ginekologii, na patologii ciąży, ja na badania ale na łózku obok leżała taka kobieta, z martwym płodem, leżała i czekała nie wiadomo na co ( doskonale wiemy na co - na łapówkę), wyła z bólu i rozpaczy i nikogo to nie interesowało. To było dawno temu, wtedy panowała nam miłościwie opozycja i kwestie zdrowotne kobiet mieli tak samo w dudzie jak PIS teraz.
        • nangaparbat3 Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 12:18
          Kiedyś, lata temu, pisałam o tym na forum, bo podobnie jak Ty byłam w szpitalu z panią czekającą na poród martwego płodu. Ktoś - wydawał się lekarzem/lekarką - na oko fachowo tłumaczył mi, że cesarka jest bardziej niebezpieczna niż poród ("naturalny"). Stanu psychicznego oczywiście nie bierze się pod uwagę.
          Nasuwa się jednak taka myśl: skoro zarówno cesarka jak i poród naturalny w wypadku śmierci płodu grożą kobiecie sepsą, więc i śmiercią, w sytuacji, kiedy wiadomo, że wada płodu doprowadzi do jego śmierci, nie powinno się czekać i narażać życia matki.
          • madami Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 13:07
            Mnie to tłumaczenie wydaje się logiczne, z medycznego, biologicznego punktu widzenia... ale psychika...właśnie, kobieta - człowieka pełna uczuć a nie tylko narządów. Powinno się wykonać to co jest dobre dla kobiety. Z drugiej strony przecież poród drogami natury można indukować - prawda? Ja widziałam kobietę, którą zostawiono samą sobie, sucha informacja - trzeba czekać - czekaj z martwym czymś wewnątrz ciebie....
                • madami Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 16:43
                  Moja sytuacja miała miejsce prawie 20 lat temu gdy nie było obecnej ustawy. A winę ponoszą wszystkie rządy - nie zrobiły NIC w sprawie patologii w ochronie zdrowia a PIS tylko przybił ostatni gwóźdź do trumny.
                  Oczywiście, że ustawa jest zła bo opiera się na przymusie, jeżeli takie czekanie to świadomy wybór kobiety to jestem w stanie to uszanować.
              • madami Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 16:40
                paskudek1 napisała:

> Ale poród można wywołać. Kurwa jak to jest że jak im się czekać nie chce to prz
                > y normalnej ciąży ładują oksytocynę bo tak im wygodnie ale jak płód umarł to w
                > dupie mają i czekają?
                >
                no właśnie, ciężko mi było to zrozumieć, na początku, potem się domyśliłam, o kasę chodzi
                • taniarada Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 21:55
                  madami napisała:

> paskudek1 napisała:
                  >
                  > > Ale poród można wywołać. Kurwa jak to jest że jak im się czekać nie chce
                  > to prz
                  > > y normalnej ciąży ładują oksytocynę bo tak im wygodnie ale jak płód umarł
                  > to w
                  > > dupie mają i czekają?
                  > >
                  > no właśnie, ciężko mi było to zrozumieć, na początku, potem się domyśliłam, o k
                  > asę chodzi
                  Brakło na kopertę .Dziwne.Kiedyś jak pracowałem w Niemczech w polskiej firmie ,zanim się przeniosłem na stale do Niemiec .To nie było Unii i polska firma zwalniała po kontrakcie .I było trzy miesiące karencji.By była ciągłość to szło się do lekarza .Gdy zapłacileś to dawał zwolnienie na długie dni.Ale ZUS wpadł na pomysł orzeczników lekarskich .I taki mnie wezwał i cofnął zwolnienie .Myślisz że temu drugiemu coś złego wyrządził ?
          • hanusinamama Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 19:30
            Tak ale to można zrobić po ludzku. Jak byłam po 2 poronieniu byłam w takiej grupie na FB o stratach dziecka. Dziewczyny pisały o porodach martwych dzieci...ale tam lekarz wyjaśniał, ze to dla kobioety lepsze wyjscie bo szybciej bedzie mogła zajsc w kolejną ciąze, mneijsza szansa na komplikacje ( dziewczyny dobrze po 30 wiec im zależało). Miały wybór. Dostawały oksytocyne i jakiegoś głupiego jasia i rodziły w 4 czy 5 mcu na pół przytomnie. Da się.
        • 3-mamuska Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 17:41
          madami napisała:

> Byłam na ginekologii, na patologii ciąży, ja na badania ale na łózku obok leżał
          > a taka kobieta, z martwym płodem, leżała i czekała nie wiadomo na co ( doskonal
          > e wiemy na co - na łapówkę), wyła z bólu i rozpaczy i nikogo to nie interesował
          > o. To było dawno temu, wtedy panowała nam miłościwie opozycja i kwestie zdrowot
          > ne kobiet mieli tak samo w dudzie jak PIS teraz.

DLATEGO TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z USTAWĄ.

Takie rzeczy były od dawien dawna.
          Wiele ciąż kończy się śmiercią płodu i do naturalnego poronienia w pierwszych tygodniach ciąży. Nawet jeśli sama pacjentka nie wie ze płód obumarł. Albo nawet o ciąży nie wiedziała.
      • mgla_jedwabna Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 17:38
        Ten przypadek pokazuje to samo, co ustawa antyqborcyjna - że kobieta w tym kraju to inkubator. Nawet w tym wątku przewija się argument, że poród sn martwego płodu jest lepszy od usunięcia operacyjnego, bo szybciej można potem zajść i urodzić. Czyli "lepsze" rozwiązanie oznacza tutaj takie, które ma na celu przywrócenie inkubatora do pracy, a nie to, przy którym pacjentka będzie się lepiej czuła, choćby psychicznie. A że czasem jeden inkubator na tysiąc (dwa, trzy) przy takim podejściu zepsuje się na dobre, to już trzeba wrzucić w koszty.
        • alicia033 Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 18:13
          mgla_jedwabna napisała:

> że kobieta w tym kraju to inkubator.

W takim razie na Zachodzie kobieta to też inkubator, bo tamtejsze standardy postępowania przewidują w takiej sytuacji to samo, czyli przede wszystkim próbę porodu siłami natury . Dlatego i tylko dlatego, że jest to dla zdrowia i życia kobiety lepsze rozwiązanie, niż tak inwazyjna operacja. CC w takiej sytuacji to zawsze rozwiązanie ostatniego wyboru. I nie dlatego, żeby kobieta mogła szybciej zajść w ciążę a po prostu dlatego, dlatego, że niesie za sobą większe, w porównaniu do porodu sn, ryzyko dla życia i zdrowia kobiety a płodowi nim już i tak nie można pomóc.
        • 3-mamuska Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 18:28
          Bo jest lepszy z medycznego jego punktu widzenia ,tak samo jak poród naturalny zdrowego dziecka jest lepszy niż cesarka. Choć poród naturalny jest długi bolesny i tez czasem z powikłaniami czy kończy się powikłaniami. To nikt nie powie ze cesarka jest lepsza. Jakby tak było to 100% ciężarnych miałby cesarki.
          To ze x poronień kończy się złe dla kobiet to jest procent z zaniedbania i zbyt długiego czekania aż zacznie się dziać. Braku kontroli stanu ciężarnej.

Po prostu każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie, a nie lecieć standardem z każdym.
          Nie każda ciąża z wyciekającym wodami będzie miała infekcje ,czasem nawet takie wody uzupełniają aby dać dziecku wiesz szanse.
          A są osoby które bardzo szybko dostają infekcji.
          Każda z takim przypadkiem POWINNA być pod ścisłym nadzorem lekarza. Aby nie dopuszcza do takich sytuacji i mieć czas na działanie. Bo jak wiemy nawet podanie leków w ostatnim monecie może być nieskuteczne.
          • alessa28 Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 21:48
            3-mamuska napisała:

> Bo jest lepszy z medycznego jego punktu widzenia ,tak samo jak poród naturalny
            > zdrowego dziecka jest lepszy niż cesarka. Choć poród naturalny jest długi bole
            > sny i tez czasem z powikłaniami czy kończy się powikłaniami. To nikt nie powie
            > ze cesarka jest lepsza. Jakby tak było to 100% ciężarnych miałby cesarki.
            > To ze x poronień kończy się złe dla kobiet to jest procent z zaniedbania i zby
            > t długiego czekania aż zacznie się dziać. Braku kontroli stanu ciężarnej.
            >
            > Po prostu każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie, a nie lecieć
            > standardem z każdym.
            > Nie każda ciąża z wyciekającym wodami będzie miała infekcje ,czasem nawet ta
            > kie wody uzupełniają aby dać dziecku wiesz szanse.
            > A są osoby które bardzo szybko dostają infekcji.
            > Każda z takim przypadkiem POWINNA być pod ścisłym nadzorem lekarza. Aby nie dop
            > uszcza do takich sytuacji i mieć czas na działanie. Bo jak wiemy nawet podanie
            > leków w ostatnim monecie może być nieskuteczne.

Dla dziecka lepsza jest cesarka, dla matki niebezpieczna.
            Dzieci z powikłaniami, porażeniami, niedotlenione to efekt naturalnych porodów a nie cesarek.
            Weź ty idź z tego wątku bo tak chrzanisz że oczy bolą od czytania.
            >
            >
            >
      • tapatik Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 19:52
        kamin napisał(a):

> Akurat paradoksalnie ten przypadek potwierdza, że śmierć ciężarnej kobiety
        > z powodu zakażenia nie musi mieć związku z ustawą antyaborcyjną. Tutaj
        > płód był martwy już w momencie przyjęcia do szpitala, więc trudno oskarżyć lekarzy,
        > że nie podjęli działań bojąc się oskarżenia o wykonanie aborcji.

Owszem, jak najbardziej można oskarżyć lekarzy, że nie zrobili aborcji bojąc się prokuratury, a właściwie to oskarżyć władze, że wprowadziły tylną furtką takie przepisy.

Zgodnie z prawem aborcję można zrobić w przypadku, gdy ciąża zagraża życiu matki, natomiast nie można, gdy płód jest uszkodzony.
        Tutaj była sprawa dyskusyjna, czy ciąża zagrażała matce, czy nie.
        Gdyby nie było zakazu aborcji w przypadku uszkodzenia płodu, to lekarze mogliby aborcję zrobić. Natomiast ze względu na obecne prawo bali się o oskarżenie, że ciąża nie była zagrożeniem dla matki, więc dlaczego ją zrobili. I lekarze musieliby udowadniać, że na pewno tę aborcję trzeba było wykonać, a prokuratura na pewno by znalazła biegłego, który by potwierdził co innego.
    • runny.babbit Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 10:52
      Obawiam się, że teraz dopiero te wszystkie trupy, nomen omen, zaczną wypadać z szaf. Szaleństwo antyaborcyjne plus typowo polskie lekceważące podejście do pacjenta, zwłaszcza jak to kobieta. Wygląda na to, że nie tylko akcja rodzić po ludzku, ale też być w ciąży po ludzku, by się przydała.
      • paskudek1 Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 10:56
        runny.babbit napisał(a):

> Obawiam się, że teraz dopiero te wszystkie trupy, nomen omen, zaczną wypadać z
        > szaf. Szaleństwo antyaborcyjne plus typowo polskie lekceważące podejście do pac
        > jenta, zwłaszcza jak to kobieta. Wygląda na to, że nie tylko akcja rodzić po lu
        > dzku, ale też być w ciąży po ludzku, by się przydała.

Oczywiście że tak. To jest, jak to ktoś obrazowo napisał, system naczyń połączonych i ten system działa nie od roku a, od lat 30.
        • taniarada Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 12:11
          paskudek1 napisała:

> runny.babbit napisał(a):
          >
          > > Obawiam się, że teraz dopiero te wszystkie trupy, nomen omen, zaczną wypa
          > dać z
          > > szaf. Szaleństwo antyaborcyjne plus typowo polskie lekceważące podejście
          > do pac
          > > jenta, zwłaszcza jak to kobieta. Wygląda na to, że nie tylko akcja rodzić
          > po lu
          > > dzku, ale też być w ciąży po ludzku, by się przydała.
          >
          >
          > Oczywiście że tak. To jest, jak to ktoś obrazowo napisał, system naczyń połączo
          > nych i ten system działa nie od roku a, od lat 30.
          >
          Nie próbowałaś tego zmienić ,nagłośniająć to na portalach i pisząc maile do polityków kobiet ?
          Dziwne pisząc na ematce podnosimy sobie tylko własne ego.
      • taniarada Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 21:45
        runny.babbit napisał(a):

> Obawiam się, że teraz dopiero te wszystkie trupy, nomen omen, zaczną wypadać z
        > szaf. Szaleństwo antyaborcyjne plus typowo polskie lekceważące podejście do pac
        > jenta, zwłaszcza jak to kobieta. Wygląda na to, że nie tylko akcja rodzić po lu
        > dzku, ale też być w ciąży po ludzku, by się przydała.
        Żebyś nie gadała ,że Cię nikt nie dostrzegł .Racja jest po Twojej stronie.
      • taniarada Re: Kolejna kobieta w Świdnicy 06.11.21, 21:39
        Jeden z gorszych szpitali.Moja kuzynka gdy szła na zabieg kręgosłupa w Częstochowie bo w Katowicach panował covid to się bała .W sierpniu zmarła .W tym szpitalu umarła moja matka ojciec ,siostra i teść.Nie piszę ,że były to przypadki do wyleczenia.Ale Hanka moja kuzynka powinna żyć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka