Dodaj do ulubionych

Kolejna zmarła ciężarna

06.11.21, 10:54
Kobieta w piątym miesiącu ciąży, trafia do szpitala płód okazuje się martwy, pojawia się gorączka, podejrzewają wstrząs septyczny i mimo to każą jej rodzić naturalnie. Mąż oskarża szpital, że nie wykonali cesarki.
Orientujecie się czy w przypadku martwego płodu, zakażenia, należy rodzić naturalnie a nie przez cesarkę? Czy nie jest przypadkiem tak, że cesarka w trakcie sepsy jest większym zagrożeniem niż poród naturalny? W końcu to operacja, rozcięty brzuch, duża rana a tu toczący się w organizmie stan zapalny?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27773463,swidnica-moja-zona-tez-zmarla-kazali-jej-rodzic-martwe-dziecko.html#s=BoxMMt2
Obserwuj wątek
    • z_pokladu_idy Re: Kolejna zmarła ciężarna 06.11.21, 11:10
      Mojej przyjaciółce 10 lat temu kazali czekać tydzień po stwierdzeniu obumarcia ciąży w nadziei, że naturalnie urodzi martwe bliźniaki. Nawet nie skierowali jej do szpitala od razu, tylko miała z tym martwym brzuchem chodzić do pracy. Była w 5 miesiącu. W końcu po oksytocynie urodziła po tygodniu. Czekanie na 'naturalny' obrót spraw to norma i wynika głównie z oszczędności i przekonania, że kobieta po takim porodzie będzie starała się od razu o kolejne dziecko, a po cesarce jednak trzeba odczekać.
      Tak samo jak odmówili znajomej krótko po czterdziestce usunięcia macicy, gdy miała raka, bo 'może jeszcze będzie chciała urodzić'.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka