Dodaj do ulubionych

Mowi tylko o swoich problemach

06.11.21, 11:19
Mam taka koleżankę, która ciagle do mnie pisze tylko o swoich problemach, chce żebym ciagle to ja ja wspierała. Nie zapyta jak się czuje co u mnie tylko po kolei leci co problemami i pyta mnie co o tym mysle. Ma faceta mowi ze nie chce go obarczać swoimi lekami bo to facet. Czuje się juz wykorzystana.
Obserwuj wątek
  • fitfood1664 Re: Mowi tylko o swoich problemach 06.11.21, 12:57
   Ja odsunęłam się od takich ludzi, nawet od bliskich, sorry, nie jestem spluwaczką i nie cierrrrrpię asymetrii w relacjach. Jakieś wahania mogą być w tę czy w tę, ale rażące sytuacje gdy ktoś monopolizuje sobą całą relację są dla mnie nie do przyjęcia, ja też mam swoje potrzeby. Efekt, nie widuję już prawie nikogo big_grin
   • kanna Re: Mowi tylko o swoich problemach 06.11.21, 14:24
    Skoro używasz analogii kopalni...

    Można prowadzić rozsądne wydobycie, lub gospodarkę rabunkową. Autorka opisuje raczej ten drugi wariant.
    Przedefiniowanie nic tu nie zmieni.

    Nazwanie kupy "naturalną wydzieliną" nie spowoduje, że będzie śmierdziała mniej.
    • feliz_madre Re: Mowi tylko o swoich problemach 06.11.21, 15:32
     No ale to wyłącznie od nas samych zależy jakie budujemy sobie z ludźmi relacje. Jeśli mam koleżankę, która ma kryzys i potrzebuje wsparcia, a ja ją lubię i chcę pomoc, to ją wysłuchuję i wspieram. Jeżeli mnie męczy jej narzekanie, to jej to mówię wprost, albo tak kieruję rozmowy, żeby zmienić temat. Nie widzę problemu, żeby autorka powiedziała koleżance - słuchaj, teraz Ty musisz mi pomóc z moimi dylematami. Albo: spotkajmy się i pogadajmy bo ja też potrzebujeę rozmowy i wsparcia. No chyba, że nie potrzebuje tylko męczy ją malkontenctwo tamtej. Wtedy szczera rozmowa najlepsza. Moim zdaniem to słabe unikać kogoś, zrywać kontakty bez wyjasnienia. Tamta być może zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy, że tak na niej wisi. Może wystarczy pogadac i po kłopocie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka