Dodaj do ulubionych

regulamin ucznia

06.11.21, 18:57
Czy u Was funkcjonuje? Od dawna? Wlasnie odpaliłam librusa ( szkoła podsrawowa)i czytam 😁 Miedzy innymi , że mozna nosic tylko jedną parę kolczyków i tylko w uszach, włosy nie mogą być farbowane a spódnica minimum do kolan. Emblematy na ubraniach nie mogą kojarzyć się z agresją. Łańcuchy zabronione. O poprawności stroju w ostateczności decyduje nauczyciel. Nie wolno krzyczec, biegać, przepychac sie. Itd itd. Kary są w statucie, póki co nie wiem co grozi mojemu bombelkowi. Idę oglądać te emblematy na bluzach.
Obserwuj wątek
   • grey_delphinum Re: regulamin ucznia 06.11.21, 19:07
    Tak, są regulaminy. Młody w szkole średniej zapamiętał jedynie, że chłopcy mogą nosić krótkie spodenki tylko na wf i już się martwi, co będzie w czasie upałów.

    W tym, co zacytowałaś, nie widzę nic bulwersującego.
  • mia_mia Re: regulamin ucznia 06.11.21, 19:11
   Mam dziecko w prywatnej szkole i są różne ograniczenia dotyczące stroju, wręcz mundurki chociaż w wersji light, absolutny zakaz elektroniki (egzekwowany) i inne ograniczenia, wszyscy żyją, na brak chętnych szkoła najdelikatniej mówiąc nie narzeka.
   • szmytka1 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 13:42
    u mnie w zwykłej szkole telefonów też nie wolno nosić, skonfiskowany telefon moze odebrać tylko dorosły opiekun. Jak trzeba zadzwonić do domu, to idzie się do sekretariatu i tam panie mają numery do rodziców. Rodzic nie moze od tak sobie przyłazić do szkoły i nękać nauczycieli wink bo funkcjonuje regulamin kontaktów
    • droch Re: regulamin ucznia 07.11.21, 14:04
     Jak trzeba zadzwonić do domu, to idzie się do sekretariatu i tam panie mają numery do rodziców.

     Podobno w czasie pandemii należy ograniczać kontakty? Szkoła twoich dzieci wychodzi najwyraźniej z założenia, że to jakieś bzdury?
     • szmytka1 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 15:30
      pacz pani nawet maseczek do tej pory nie nosili, widać nie panikują w temacie korony. Wolę niech ma szokującą ilość kontaktów z paniami z sekretariatu niż siedzi na przerwie z nosem w telefonie, lub inne bzdury z użyciem telefonu uskutecznia. Jakoś przez tyle lat szkoły ani razu nie miało dziecko potrzeby zadzwonienia do mnie (jest nastoletnie). Potrzebę przekazania dziecku ważnej nformacji miałam raz, pani z sekretariatu się pofatygowała powtózyć. Myslisz, ze w pandemii to się nagle zmieni i będzie musiał mieć styczność z tymi zakoronawirusowanymi babami?
  • wkswks Re: regulamin ucznia 06.11.21, 19:25
   Syn miał w trzeciej klasie sprawdzian z regulaminu szkoły. Nie mozna nosić dresów, legginsów (bez sukienki czy spódnicy), bluzek na ramiączkach, wszelkich kolczyków w dniu kiedy jest sport lub basen (nauczyciel nie pomaga w wyjmowaniu, jak uczennica sobie nie poradzi, nie ćwiczy- nie przygotowanie).
   Nie mozna nikogo wykluczać z zabawy, nie mozna rzucać sniezkami, grać skórzanymi pilkami. Drzwi od szkoły sa zamykane punkt 8.
       • mysiaapysia Re: regulamin ucznia 07.11.21, 08:57
        Super. Autobus się spóźnił, a dziecko ponosi karę finansową za 5 minut spóźnienia na pierwszą lekcję. Gratuluję. W tej sytuacji dzieciak zamiast skorzystać z pierwszej lekcji przyjdzie na drugą, a rodzic usprawiedliwi nieobecnosc na pierwszej lekcji. Wszystko z powodu tej dziwnej zasady.
          • wkswks Re: regulamin ucznia 07.11.21, 11:09
           O widze mamusie spóźnialskich sie poco😂 uważaj, za opuszczenie dziecka zajęć w osotani lub pierwszy dzien roku szkolnego oraz poniedziałki i piątki jest mandat w wysokości 250 euro. Za dzien. Jak żyć, nie da sie z tańszego olinkliziwa skorzystać.
           • mysiaapysia Re: regulamin ucznia 07.11.21, 11:32
            Złośliwość zamiast merytorycznej dyskusji. Nie. Wyobraź sobie, że moje dzieci nie opuszczają lekcji ot tak sobie. Nie wyjeżdżamy w trakcie dni szkolnych. W Polsce. Od małego uczone są odpowiedzialności. Ale spóźnienia spowodowane nieprawidlowym działaniem komunikacji miejskiej NIE są zawinione przez dziecko. Finansowe karanie w tym przypadku jest niedopuszczalne.
            • wkswks Re: regulamin ucznia 07.11.21, 11:43
             Bo sie przypier… bez sensu. Nie mieszkam w kraju teoretycznym od prawie 15 lat. Nie wyjechałam za praca, bo miałam dobra prace w służbach mundurowych. Wyjechałam od syfu, jakośtobędzizmu i przede wszystkim mentalnosci. Polskie dzieci sa bardzo uczone odpowiedzialności😂 weź mnie nie rozśmieszaj. W kraju który słynie z taniej, cwaniackiej „kreatywności”.
             Żebyś sobie jeszcze bardziej popłakała, nie wolno parkować na ulicy pod szkołami, na wielu nie mozna sie nawet zatrzymywać. A rodzice nie kogą wejść na teren szkoły. Nie, nie chodzi o budynek, chodzi o cały teren. A i nie wolno przynosić slodyczy, a do picia tylko woda.
           • droch Re: regulamin ucznia 07.11.21, 13:02
            Jak żyć, nie da sie z tańszego olinkliziwa skorzystać.

            Możesz uważać sobie takie zasady za super-hiper, ale to chyba oznaka jakiejś formy syndromu wyparcia. Dziecko z gorączką ma chodzić do szkoły, bo jak nie, to trzeba będzie becalować?
             • droch Re: regulamin ucznia 07.11.21, 13:35
              Dziecko z gorączka idzie do lekarza po świstek do szkoły i do pracy rodziców. W Polsce nie potrzeba zwolnienia?

              Oczywiście, że nie, wystarczy usprawiedliwienie od rodzica. Zapychanie przychodni dziećmi z gorączką potrzebujących zwolnienia na jeden dzień szkoły - to dla mnie wyższa liga absurdu.

              Po prostu do pracy nie idziesz?

              Po prostu, na jeden dzień zgłaszam urlop albo zamieniam go na inny dzień. Polecam, bardzo dobry system.
           • szmytka1 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 15:42
            a u nas do szkoły chodzą dzieci z podmiejskich miejscowości i są dowożone transportem zorganizowanym, gimbusów dawno nie ma, ale miasto czy gmina ma umowę na transport z PKS, zapewnia im opiekunkę i tak sobie dojeżdzają, od maluchów do ostatnich klas, jeśli autobus się spoźni, to nie ich wina przecież.
    • szmytka1 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 13:45
     u nas by nie przeszło, bo lekcje są na rózne godziny, ponadto nawet jak na 8, to są uczniowie nie uczeszczający na religie, która jest na 1 lekcji, języki i chyba informatyka są dzielona na grupy i jak wypada na 1 lekcji to tylko połowa klasy idzie.
     • wkswks Re: regulamin ucznia 07.11.21, 13:57
      I to jest właśnie polska mentalność „u nas by nie przeszło”. Jakoś Polacy wyjeżdżają za granice i wszystko „przechodzi”. Nawet prowadzenie auta zgodnie z przepisami.
       • szmytka1 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 15:38
        w poniedziałki na 10.50 zaczyna, a cała jego klasa przed 9. Od 8 zamknięta szkoła oznacza, że wejdą tylko ci co idą na 1 lekcję albo to, że portier siedzi i zamyka i otwiera szkołę co 40 minut. Sysgtem zmianowy oznacze, że jedni niemalże kończą lekcje jak inni dopiero co przychodzą. Nie ma tak, ze wszyscy na 8 przychodzą i koniec. Nie napisałam jeszcze, że szkoła mieści się w 3 budynkach. 2 szkoły + hala ze świetlicą. Szkoła przejeła budynek po gimnazjum. I o ile większość lekcji mają teraz w pandemii w jednej sali, to jednak chodzą do innego budynku na informatykę, na wf na halę sportową, na zastęsptwa w świetlicy oraz na wyrównawcze też się przemieszczają między budynkami. ALe tu pewnie całkiem już nie uwierzysz i powiesz, ze to ściema wink
  • faustine Re: regulamin ucznia 06.11.21, 19:29
   A czemu myślicie żem wzburzona? 8 lat szkoła funkcjonowala bez tego regulaminu, to się dziwuję😁 W spódnicach bombelek nie chodzi, dziury w uszach zarosły, paznokcie krotkie niepomalowane😁 Tylko nie wiem, czy postacie z anime które dominują na ubraniach przypadną nauczycielom do gustu😁
    • faustine Re: regulamin ucznia 06.11.21, 19:42
     A skąd, państwowa. Otwarcie wiadomości z tymże regulaminem przez rodzica jest jednoznaczne z jego przyjęciem do wiadomości😁 Aczkolwiek masz rację, może w czasach przedlibrusowych już taki regulamin gdzieś tam sobie istniał, tylko nikt o nim nie wiedział😁
  • bluea.nne Re: regulamin ucznia 06.11.21, 19:40
   Powiem szczerze, że ja nie rozumiem tych zakazów odnośnie koloru włosów, kolczyków itp. Czy to przeszkadza w nauce? Rzutuje na zachowanie? W jednej mojej klasie najlepiej uczący się uczeń miał kolczyk w brwi, nauczyciele u nas też mają po kilka kolczyków w uszach, moje jedno dziecko tez i co?- uczy się b.dobrze, jest wolontariuszka, zachowanie bez zarzutu.
   A kolor włosów? Przecież to sprawa danej osoby...
   • mari.sol Re: regulamin ucznia 06.11.21, 20:01
    I do tego jest niezgodne z prawem. Jeśli chodzi o wygląd ucznia to można określić w statucie tylko ubiór. Szkoła nie może regulować kolczyków, koloru włosów ani nawet makijażu.
   • wkswks Re: regulamin ucznia 07.11.21, 11:21
    U mnie w mieście jest kilka szkół z mundurkami( mundurki sa sprzed reformy giertycha). W regulaminie nie było nic na temat rajstop i skarpetek- wiec mundur,
    Mundurem a na nogach, co komu przyjdzie do glowy. Kreatywność zawsze znajdzie ujście.
  • iziula11 Re: regulamin ucznia 06.11.21, 22:01
   Mój syn jest w norweskim gimnazjum. Nosi kolorowe włosy. Miał już zielone, niebieskie,żółte
   Teraz ma jaskrawą czerwień.
   Żaden z nauczycieli nie zareagował negatywnie
   Wręcz przeciwnie, podkreślali że super wygląda.

   Nie rozumiem regulaminu dotyczącego wyglądu,w tym włosów, kolczyków, lancuszkow stroju. Co złego jest w dresie? I dlaczego to nauczyciel decyduje o "stosowności stroju"? I co to w ogóle znaczy?
   • faustine Re: regulamin ucznia 06.11.21, 22:35
    Zacytuję "Opis stroju i wyglądu ucznia nie obejmuje wszystkich szczegółów i przypadków. W razie
    wątpliwości, czy strój lub wygląd są odpowiednie, decyzje podejmuje wychowawca klasy
    lub inny nauczyciel." Zważwszy na to, że jedna z nauczycielek ma kolczyki wzdłuż całej małżowiny, może być to nieco kuriozalne😊
    • iziula11 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 09:59
     Dzięki. Masz rację,jest kuriozalne.

     A to,że ostateczną decyzję podejmuje nauczyciel jest przerażające. Bo zawsze znajdzie się osobnik co chętnie nadużyje swojej władzy.
  • nikita1908 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 07:38
   U ns w tym roku wykreślono zapis o makijażu i kolorze włosów, tudzież fryzurze. To podobno niezgodne z konstytucją i prawem. Szkoła może narzucić uczniom tylko strój. Także make-upy i fryzury są dozwolone.
  • paulownia88 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 09:26
   W podstawówce syna podobne zasady. Dodatkowo kolczyki mogą być tylko malutkie, nie wolno nosić biżuterii typu łańcuszki, dziewczęta mają mieć obowiązkowo związane włosy, niedopuszczalny jest makijaż jakikolwiek, chłopcy mają mieć włosy krótkie - ostatnio był o to dym w klasie syna, bo dwóch chłopców uparło się zapuścić włosy. Nie wolno nosić jaskrawych bluz - kolory mają być stonowane. Buty po szkole tylko na białej podeszwie - inny kolor podeszwy oznacza, że buty nie zostały zmienione i wyciągane są konsekwencje w postaci telefonu do rodziców. Nie wolno mieć w szkole telefonu - gdy nauczyciel zauważy u kogoś aparat konfiskuje go a po odbiór wzywany jest rodzic. Nie wolno jeść na korytarzu, nie wolno też pić. Klasy starsze mają swoją połowę budynku, młodsze swoją - dzieciaki nie mogą się przemieszczać poza swoją połówką itd, itp.
   • memphis90 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 10:26
    >nie wolno nosić biżuterii typu łańcuszki,
    Jezuska z Maryjką nie wolno...? Oj, byłby dym...

    > chłopcy mają mieć włosy krótkie -
    Byłby dym po raz drugi, szkole nic do tego jakie włosy mają moje dzieci

    >Buty po szkole tylko na białej podeszwie - inny kolor podeszwy oznacza, że buty nie zostały zmienione
    Rozumiem, że szkoła zapewnia obuwie na białej podeszwie wszystkim dzieciom i dlatego stawia takie wymagania? W przeciwnym razie- znów dym. Póki nie udowodnią, że dziecko biega w kapcioszkach z niebiałą podeszwą po błocie i śniegu - mogliby mnie cmoknąć.

    >Nie wolno jeść na korytarzu, nie wolno też pić.
    Teraz już kogoś całkiem poye..ło...
  • slonko1335 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 17:24
   Funkcjonuje. Od lat. Ciągle zmieniają bo co napiszą nowy to jest niezgodny z przepisami. Najnowszy w podstawowce wyszedł na poczatku października i już jest do zmiany. U starszej w liceum nikt na oczy nie widział chociaż według przepisu powinien być na stronie. Nie ma .
  • abecadlowa1 Re: regulamin ucznia 07.11.21, 17:54
   Dla mnie to jest chore.
   Po pierwsze, dlaczego to jest "regulamin ucznia", a nie szkoły. Zakazy dotyczące wyglągu mają obowiązywać lub nie w zależności od tego, kim jesteś w danej instytucji? Woźny może chodzić w szortach, a bibliotekarka w mini, nauczycielkom wolno mieć makijaż?
   Po drugie, te wymagania są zupełnie nieadekwatne do celów edukacji.
   Po trzecie, regulamin w takim kształcie jest opresyjny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka