Dodaj do ulubionych

Znamię na twarzy - usuwanie laserem.

08.11.21, 17:28
Jakie sa wasze doświadczenia: czy metoda laserowa jest dobrym rozwiązaniem w przypadku chęci usunięcia pieprzyka na twarzy? Czy poleciłybyście raczej inną metodę? Ematka wie wszystko - znacie dobrego specjalistę w Warszawie?
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 17:49
      Do oceny przez lekarza.
      Trzy większe znamiona usunęłam chirurgicznie na nfz, nie ma śladu. Trzy kolejne, mniejsze, elektrokoagulacja u kosmetologa.
    • taje Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 17:54
      Zależy od rodzaju zmiany - powinnaś zapytać dermatologa, co rekomenduje. Zwykłych pieprzyków nie usuwałam ale inne znamiona i owszem i po laserze nie zostały żadne blizny a goiło się błyskawicznie. Jedno znamię barwnikowe (pieprzyk??) mialam usuwane chirurgicznie i tu trzeba bylo założyć szew i została mała blizna.
      • taje Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 17:56
        Aha, ten laser to u mnie był Plexr.
        • grey_delphinum Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 18:07
          Żaden pieprzyk nie powinien być usuwany laserowo, nawet taki o średnicy 1mm może być czerniakiem, więc każdą tego typu zmianę trzeba dać do zbadania.
          • taje Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 18:11
            No właśnie tak u mnie bylo - znamię barwnikowe (nie wiem, czy to to samo co pieprzyk) bylo wycinane i wyslane do badania. Inne (nie pieprzyki) laserem.
            • grey_delphinum Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 18:16
              A co miałaś usuwane laserowo? Ja mam na brodzie sporą brodawkę i zastanawiam się, czy wycinać czy usunąć laserowo.
              • primula.alpicola Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 18:19
                Lekarza zapytaj. Jeśli duża, to pewnie chirurgicznie Ci to usuną.
              • taje Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 18:25
                Nie wiem jak brzmi nazwa medyczna ale to byly powiększone gruczoły łojowe, takie grudki, niektóre spore, do szału mnie doprowadzały. Lekarz obadał dermoskopem i potraktował Plexrem. Bardzo sobie chwalę - po 5-7 dniach odpadły strupki bez śladu.
    • edka12 Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 18:09
      Usuwalam i laserem, i u chirurga, co prawda nie twarzy ale na brzuchu i piersi. W obu przypadkach zostały małe blizny. Laserem szybciej się zagoiło, no i nie było szwów. W przypadku chirurga znamię zostało wysłane na histopatologia, nie wiem czy to możliwe przy usuwaniu laserem
      • snakelilith Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 18:21
        edka12 napisał(a):

> W przypadku chirurga znamię zostało wysłane na histopatologia, nie
        > wiem czy to możliwe przy usuwaniu laserem

Możliwe. Dermatolog pobiera maleńki wycinek, a resztę wypala laserem. Ale tak robi się tylko, gdy znamię nie jest podejrzane, a tylko do dodatkowego potwierdzenia kosmetycznego zabiegu.
    • snakelilith Re: Znamię na twarzy - usuwanie laserem. 08.11.21, 18:15
      Usuwałam laserem z twarzy. Nawet nie wiem gdzie dokładnie był, bo wygoiło sią błyskawicznie i bez śladu. Jeżeli zmiana nie jest podejrzana (dermatolog), to usuwaj jak najszybciej, bo jak coś się będzie działo, to może być konieczne wycięcie nożem.
      Elektrokoagulacji nie polecam, zresztą moja dermatolog na twarzy tego nawet już nie zrobi. W przedpotopowych czasach usuwałam tak pieprzyka na plecach i mam po tym bliznę, jak po oparzeniu. Paprało się zresztą jak po oparzeniu. Już klasycznym nożem byłoby lepiej, bo blizna byłaby nitką, a okręgiem. Albo nie byłoby nawet nic, bo małe znamiona wycinano mi np z uda takim nożem stemplem, nie wymagały szycia i też nie mam po nich śladu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka