Dodaj do ulubionych

Statut ozdrowieńca - skąd wziąć?

11.11.21, 13:23
Pewnie wiecie, a ja szukam i znaleźć nie mogę.
Dziecko przechorowało covid. Na ikp ma info o pozytywnym wyniku testu i info o izolacji. Info o izolacji się rozwija do oficjalnego dokumentu, który np. wysłaliśmy wychowawcy, żeby usprawiedliwić nieobecność. Info o pozytywnym wyniku nie rozwija się dalej tylko przekierowuje do kolejnej strony z ogólnymi informacjami dla chorych.
I teraz do sedna. Dziecko się pyta skąd wziąć oficjalne info, że chorowało i jest ozdrowieńcem? Statut ozdrowieńca dziecku potrzebny, a na ikp nic takiego znaleźć nie można.

A tak obok tematu, to to konto pacjenta to jakiś gniot, te informacje o wynikach testów, kwarantannach i izolacjach pojawiają się i znikają i znaleźć ich nie można, wrrr.
Obserwuj wątek
  • rb_111222333 Re: Statut ozdrowieńca - skąd wziąć? 11.11.21, 13:31
   Rzeczywiście, gniot. Miał być ładny pop-up, ale on pojawia się kiedy chce, lepiej by zrobili to jako osobną sekcję jak recepty i skierowania.

   Co do meritum - nie wiem. Ja sobie wydrukowałam wynik testu, ale chorowałam w czasach przed pojawieniem się certyfikatów. Szczerze mówiąc, jeśli dziecko nie planuje wyjazdu za granicę do cywilizowanego kraju, toż na nic ten status i tak mu się nie przyda.
   • fibi00 Re: Statut ozdrowieńca - skąd wziąć? 11.11.21, 14:22
    b.bujak napisała:

    > jakim testem było potwierdzone zachorowanie - pcr czy antygenowy?
    >
    > nie wiem jak teraz, ale w czasie, kiedy ja chorowałam (luty br) antygenowy nie
    > dawał statusu ozdrowieńca
    >

    Też się nad tym zastanawiam BO moja koleżanka miała tylko szybki test antygenowy w przychodni, wyszedł pozytywny i od razu zgłosili ją do sanepidu bez skierowania na PCR. Z ciekawości sprawdziłam i faktycznie od października 2020 testy antygenowe są traktowane na równi z PCR. ALE w definicji ozdrowieńca jak byk jest napisane że status ozdrowieńca jest dla osób u których stwierdzono covid max do 180 dni od pozytywnego wyniku PCR. Więc też jestem ciekawa czy test antygenowy zapewnia status ozdrowieńca...
  • nowaczek12345 Re: Statut ozdrowieńca - skąd wziąć? 13.11.21, 18:26
   Na IKP masz na głównym ekranie 'uprawnienia', tam masz konto dziecka, jeśli jest zgłoszone do nfz-u przez ciebie. Jeśli przez męża/partnera, to on musi od siebie to wybrać.
   Ale zakładając, że to ty zgłaszałaś dziecko, to w 'uprawnienia' znajdziesz po wyjściu certyfikaty, i tam masz certyfikat covidowy dla dziecka. Ja tak mam.
  • kub-ma Re: Statut ozdrowieńca - skąd wziąć? 13.11.21, 18:34
   ga-ti napisała:


   > A tak obok tematu, to to konto pacjenta to jakiś gniot, te informacje o wynikac
   > h testów, kwarantannach i izolacjach pojawiają się i znikają i znaleźć ich nie
   > można, wrrr.

   O tak, gniot nad gniotami. Mój pozytywny wynik testu pojawił się na jakąś godzinkę i zniknął był w przepaści internetu. Gdyby sanepid nie zadzwonił, to myślałabym, że może miałam omamy wzrokowe. I tak przez całą izolację wyniku nie było.
   Nie wiem czy teraz już jest, ale porad lekarskich związanych z tym covidem też nie było. Właściwie to wszystko sobie wymyśliłam smile
  • taniarada Re: Statut ozdrowieńca - skąd wziąć? 13.11.21, 19:18
   Nie ma nic prostszego . Gdzie znajdziesz Certyfikat
   Unijny Certyfikat COVID znajdziesz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, a w późniejszym terminie w aplikacjach mojeIKP oraz mObywatel.

   Sprawdź, jak się zalogować na Internetowe Konto Pacjenta:
   Zaloguj się na Twoje Internetowe Konto Pacjenta
   Wybierz kafelek „Certyfikaty” na dole strony
   Wybierz rodzaj certyfikatu i kliknij na „Pobierz kod QR”
   Zapisz pdf na swoim urządzeniu lub wydrukuj, możesz też zeskanować kod.Wydruk jest najważniejszy .Bo w necie to ginie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka