Dodaj do ulubionych

Jak wyposażyć małego piłkarza?

11.11.21, 18:26
Mój syn zgłosił się do reprezentowania szkoły w turnieju piłkarskim Tymbarka. Szkoła przysłała maila, w którym każe zaopatrzyć dziecko w: koszulka sportowa, spodenki (czarne lub granatowe), białe getry, bielizna termoaktywna, bluzy, ortaliony (w zależności od pogody), korki/szutry, ochraniacze.

On na co dzień nie gra w piłkę jakoś na poważnie, tyle co w szkole na boisku z kolegami, ubrany tak jak akurat przyszedł do szkoły czy na wf (dresy/spodenki, jakaś bawełniana koszulka czy bluza), i większości tego sprzętu w domu nie mamy, a nawet nie wiemy co to jest (np. czy szutry i turfy to to samo?).
(Ja może dodam, że z klas 1-3 jedzie ich tam siedmiu i chyba większość z tych chłopców chodzi do jakichś klubików czy szkółek piłkarskich, więc ich rodzice takie rzeczy pewnie mają obcykane; być może wuefista założył, że my też mamy strój i akcesoria piłkarskie w szafie. Ale mój syn wybrał szachy i to mu zajmuje większość wolnego czasu, więc mimo że lubi piłkę i jest niezły w obronie, to zwyczajnie nie ma czasu na poważniejsze treningi. Ten turniej to ma być jednorazowa przygoda.)

Ja jak najbardziej jestem gotowa kupić co potrzeba, nawet na ten jeden raz, skoro dziecku zależy, ale wolałabym nie inwestować w to za dużo, bo - jak mówiłam - raczej nie przyda się na przyszłość, więc trochę szkoda kasy. Najchętniej jutro lub w sobotę (bo potem nie mam czasu) i najchętniej w Decathlonie (bo mam blisko). Doradzicie, co trzeba kupić, bez czego można się obejść, a co można zastąpić ubraniami ogólnego przeznaczenia? (Na przykład: czy ma znaczenie, jak bardzo sportowa jest sportowa koszulka, jeśli pod nią i tak ma się bieliznę termiczną? Czy ja coś źle rozumiem?)

Grają za tydzień w czwartek, ma być 10 stopni (rano pewnie mniej) i pogodnie. Ale oczywiście prognozy mogą się zmienić.

Obserwuj wątek
    • gulcia77 Re: Jak wyposażyć małego piłkarza? 11.11.21, 18:39
      Jeśli to jest jednorazowa przygoda, to korki z decathlonowskiej Kipsty w zupełności wystarczą. Warto dobrze dopasować ochraniacze i getry, bo to jest dbanie o bezpieczeństwo, ale też nie musi to być jakaś szczególnie wysoka półka. Mój młody też zaczynał od Kipsty, wyższa półka zaczęła się później, kiedy okazało się, że to jest sposób na życie.
      Jeśli chodzi o bieliznę termiczną, to mój młody lubi Octagon, ale chyba nie mają rozmiarówki młodzieżowej. Natomiast warto tu zainwestować, bo spokojnie wykorzystasz, niekoniecznie sportowo. A strój, w sensie spodenki i koszulki, to już spokojnie najtańsze z Decathlonu będą ok.
    • budyniowatowe Re: Jak wyposażyć małego piłkarza? 11.11.21, 18:44
      Z tego co piszesz to graja na zewnatrz to potrzebuje korki. Nadaja sie na trawe jak i sztyczne boiski. Musi tez miec ochraniacze na lydki. Koszulka, szorty to juz obojetnie jakie (ubierz mu tylko bluzke z dlugim rekawem i leginsy pod spod coby nie zamarazl, ale tez nie za cieplo bo bedza biegac). Jak koledzy graja w klubikach to spytaj sie rodzicow czy nie maja zapasowych ochraniaczy czy getrow.
    • manala Re: Jak wyposażyć małego piłkarza? 11.11.21, 18:46
      Kupisz wszystko w Decathlonie. Bluzka i legginsy termiczne, getry, spodenki i koszulka (wszystko kipsta). Bluzę lub kurtkę przeciwdeszczową bym dała zwykłą + cienka czapka. Buty to w zależności czy będą grali na orliku czy na trawie. Na orlik - turfy, na trawę korki. Nie wiem co to szutry wink
    • b.bujak Re: Jak wyposażyć małego piłkarza? 11.11.21, 18:51
      po pierwsze trzeba zapytać na jakim boisku (nawierzchni) będą grać - o tego zależy rodzaj butów;
      jeśli chodzi o ubranie to na nogi leginsy (niektórzy grają bez, nawet przy takiej temp.), krótkie spodenki, getry, ochraniacze; na gorę koszulka z długim rękawem a na to koszulka sportowa; do tego coś ciepłego (bluza, kurtka), czapka, komin na czas, kiedy akurat nie gra
      poglądowo zerknij na zdjecia jakiegos klubu, np:
      www.poloniastal.swidnica.pl/post/fantastyczny-start-naszych-m%C5%82odzik%C3%B3w-m%C5%82odszych-w-jarocinie
      tu starsi
      www.poloniastal.swidnica.pl/post/niesamowity-weekend-w-ligach-dolno%C5%9Bl%C4%85skich?fbclid=IwAR3a5BN4MmUbLeJf2ytf6qcWcmhuMxS8r1at_m5WXAQBABJTDx0RnF0JQqY
    • edycja_kopiuj_wklej Re: Jak wyposażyć małego piłkarza? 11.11.21, 19:08
      Probuj dzis szukac. Moze zalapiesz sie na jakies promocje singla.
      Koszulka sportowa chyba jakas macie, Moze byc nawet bawelniana. Spodenki to najmniejszy wydatek. Szukaj piłkarskich, a pozniej i tak na wf lub sks moga sie przydac. Mozliwe, ze i tak dostaniecie komplet tymbarku. W wakacje był fajny zestaw kibica dla dzieci chyba po 10 zl, ale spojrzalam teraz na ich strone i juz nie widze. Ale za to w lidlu wczoraj widzialam zestaw termoodziezy i kurtki w rozsadnych cenach.
      Buty korki na trawę, halówki na sale, turfy posrednie. Dobre buty trochę kosztują, może popytaj, może ktoś ma do odsprzedania. Dzieciaki szybko wyrasatają . Ja córce np kupiłam na olx i sa naprawde w doskolanlym stanie.
      Ważne są ochraniacze, muszą być, bo raz chłopiec nie został dopuszczony do gry, no i długie skarpetki lub getry. decathlon, gosport, albo lokalny sportowy, wszystko bez problemu kupisz.
      I oczywiscie zazdroszcze, w naszej szkole nie było nauczyciela, któremu by się chciało.
    • ichi51e Re: Jak wyposażyć małego piłkarza? 11.11.21, 20:20
      Zasadniczo nie ma znaczenia byle sie dzieciak dobrze czul i nie mial poczucia ze odstaje. Ja bym kupila korki bo to jedyne co ma jakis tam wplyw na gre - reszta to dekoracje. Jakies srednia Polka w kierunku niższej - te buty i tak maja to do siebie ze po sezonie sa do wyrzucenia - wiec nie zal ze wyrosnie wink
      • katriel Re: Jak wyposażyć małego piłkarza? 13.11.21, 13:20
        smile
        Moje dzieci akurat nietelefoniczne są. Mały piłkarz z wątku ma do dyspozycji telefon po babci, ale używa dwa razy do roku jak jedzie na zgrupowanie szachowe, żeby dzwonić do matki ze skargą że pani trenerka na niego nakrzyczała.

A jeśli próbujesz zasugerować, że to wszystko przerost formy nad treścią i że kiedyś to chłopaki w sukiennych mundurkach haratali w gałę na łące za szkołą i dobrze było - to ja to przecież wiem, właśnie dlatego pytałam doświadczeńszych matek, co ze szkolnej listy mogę sobie darować, a bez czego to już syn wyszedłby na freaka.

• asfiksja Re: Jak wyposażyć małego piłkarza? 12.11.21, 08:08
      Zanim pojedziesz do Decathlonu zapytaj znajomych mających starsze dziecko grające w piłkę. Ludzie zwykle kupują markowe buty, które się nie zdążą zniszczyć, bo dzieci wyrastają.
      Koszulka nie ma znaczenia, chodzi tylko o to, żeby dziecko się nie czuło jak odmieniec.
      • disco-ball Re: Jak wyposażyć małego piłkarza? 12.11.21, 11:02
        U nas korki - takie szpile są zakazane. Wszyscy noszą lanki (które wcześniej uważałam za korki) - czyli te dłuższe wypustki ale plastikowe a nie metalowe.
        Mojemu noga rosnie strasznie: korki kupuje na promosach, turfy i halówki decathlonowe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka