Dodaj do ulubionych

Nie boicie się?

12.11.21, 08:30
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27797069,nieoficjalnie-usa-przestrzega-unie-europejska-przez-mozliwym.html#do_w=60&do_v=143&do_st=RS&do_sid=289&do_a=289&s=BoxNewsImg1
"Nieoficjalnie: USA przestrzegają Unię Europejską przez możliwym atakiem Rosji na Ukrainę

oprac. Karolina Mianecka
11.11.2021 21:54

Stany Zjednoczone ostrzegają Unię Europejską, że Rosja może planować inwazję na Ukrainę, czego powodem mają być napięcia w związku z kryzysem migracyjnym i dostawami energii - podała agencja Bloomberg.


Jak nieoficjalnie ustaliła agencja Bloomberg, Waszyngton czujnie monitoruje koncentrację sił rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą, a urzędnicy amerykańscy powiadomili swoich odpowiedników z Unii Europejskiej o obawach związanych z możliwą operacją wojskową. To doniesienia zaznajomionych z tą sprawą osób. Oceny ekspertów mają opierać się na informacjach, których USA nie udostępniły jeszcze rządom europejskim.

Marsz Niepodległości w Warszawie, 11 listopada 2021 r.
Antyunijne hasła i spalona flaga niemiecka. Tak wyglądał Marsz Niepodległości
Rosja oskarża USA o prowokację. Dyrektor CIA odwiedził Moskwę
Rosja uważa, że rozmieszczenie wojsk na jej terytorium jest sprawą wewnętrzną i zaprzecza jakimkolwiek agresywnym intencjom, jednocześnie oskarżając USA o prowokacje w pobliże jej terytorium na Morzu Czarnym.

Bloomberg przypomina, że Unia Europejska szykuje nowe sankcje dla Białousi w odpowiedzi na kryzys migracyjny i groźby Alaksanda Łukaszenki o zamknięciu kluczowego gazociągu transportującego rosyjski gaz do krajów europejskiej wspólnoty. Według Bloomberga ruch wojsk przy granicy z Ukrainą, kryzys migracyjny i energetyczny mogą być formą nacisku Rosji na uruchomienie gazociągu Nord Stream 2, czemu przeciwne są USA, Ukraina i Polska."

Nie boicie się tego co przyniosą kolejne dni, miesiące czy lata?

W jak złym kierunku to może pójść?

Mówiąc wprost - będzie wojna czy nie?


Obserwuj wątek
  • no_name33 Re: Nie boicie się? 12.11.21, 08:37
   Oczywiście, że będzie. Prędzej czy później. Przecież to imperilaista. Od zawsze marzą mu się podboje.

   Boję się. Żałuję, że siedzę w tym grajdole.

   Co oni na nas sprowadzają....w głowie się nie mieści.

   • marzeka11 Re: Nie boicie się? 12.11.21, 12:05
    Przecież trwa wojna już dłuższy czas, ma tylko trochę inna postać niż ta I czy II wojna światowa- a zaczęła się daleko od Europy, a teraz powoli idzie tutaj. W części Ukrainy już jest; widać, że Putin chce na nowo mieć swoją wersję ZSRR- i gdy patrzy się na uległość Europy wobec niego (+ pozwolenie, by wpływał na gaz w Europie przez Niemcy!!!) do tego starego i niezbyt lotnego prezydenta USA- to ma szansę, że zaraz Ukraina i Białoruś staną się częściami ZSRR.
    Do tego gra "uchodźcami"- tam w Rosji ciągle obowiązuje ta pogarda do człowieka , czyli jak mówił Stalin "ludzi u nas mnogo"- ludzi u nas dużo. - moga ginąć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka