Dodaj do ulubionych

Prezent dla (mojego) czterolatka

12.11.21, 14:38
Pomóżcie, dobre kobiety. Co mam kupić mojemu dziecku na czwarte urodziny? Czym się takie bawią?

Telewizji nie ogląda, nie ma jakiś specyficznych postaci, za którymi by w wodę wskoczył. ŻADNYMI własnymi odpowiednimi do wieku zabawkami się nie bawi. Puzzle nie, książki nie, plastelina, klocki nie.
Chce tylko to, czym się ekscytuje starszy siedmioletni brat. Najlepiej Lego Technic odpowiednie dla wieku 10+ (bo brat takie chce).

Oczywiście, jak dostanie Lego odpowiednie do wieku, to ani nie umie poskładać, ani nie chce się tym bawić, bo to nie dźwig Lego Technic. A jak dostanie coś bardziej skomplikowane, to brat zabierze, brat poskłada, za kilka dni się o to pobiją big_grin i tyle będzie z prezentu.

Jedyne, co go kręci, to Toniebox, ale to już kupiliśmy na tegoroczną gwiazdkę, żeby nie płakał, że brat dostał ten zakichany dźwig Lego Technic.
A urodziny ma miesiąc przed gwiazdką.

No i co ja mam zrobić?
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 14:41
      nic nie kupować skoro nic nie chce. Albo sportowe - rower hulajnogę wrotki piłkę łyżwy
      • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 14:43
        Ma rower i hulajnogę, piłki też.
        Wrotki i łyżwy dla czterolatka? On jest jeszcze tak niezdarny, że bez wrotek się przewraca big_grin big_grin big_grin (po mamusi to ma big_grin)
        • thank_you Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 19:27
          Ale moze na rolkach i łyżwach nie bedzie sie przewracał - skąd masz wiedzieć, dopóki nie spróbujesz?
          • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:51
            Znam swoje dziecko big_grin
            Serio, ma to po mnie i się na tym rozwali przy pierwszym podejściu.
            • m_incubo Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 22:56
              Niby znasz, ale nie wiesz, co go ucieszy?
              Niczym się nie bawi, naprawdę? Jak spędza czas, skoro nic go nie interesuje, łyżew mama zabrania, bo się jeszcze połamie, a jak już dostanie skomplikowane lego, to brat mu je zabiera?
    • palacinka2020 Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 14:43
      Moje sie bawi autami. Kupie mini parking, taki gdzie mozna zjezdzac autami.
    • magdallenac Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 14:45
      Dla czterolatka, którego nie znam, kupiłabym: zestaw lego stosowny do wieku, lampę tworzącą galaktykę na suficie, lunetę do oglądania gwiazd i księżyca, ciepły, wielki koc z kapturem z głową jakiegoś zwierza, lornetkę, zestaw puzzli, książkę Mapy Świata do wspólnego oglądania i wyciszania się przed snem, komplet jakiejś odjechanej pościeli.
      • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 14:47
        Luneta! Super smile
      • nuclearwinter Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:05
        Chciałabym dostać wszystkie prezenty, które wymieniłaś big_grin
        • magdallenac Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:40
          Kup sobie na gwiazdkę!! Ja na codzień używam koca dziecka, z głową jednorożca, moja młoda mówi, że ona już jest za stara na ten koc.🦄
          • nuclearwinter Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:30
            Kupię sobie! smile
          • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:51
            Podobają mi się te koce również smile
        • extereso Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:44
          Ja też
      • thank_you Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:24
        Są fajne dziecięce latarki/kompasy - cała seria National Geographic jest wspaniała. smile

Globus (moj synek mial podświetlany i jako maluch codziennie przed snem podróżował po wszystkich kontynentach).

Mapa interaktywna. Mapy świata Mizielinskich są genialne.
        • nuclearwinter Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:32
          O tak, świetne są te mapy Mizielińskich.
          • thank_you Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:38
            Tak! A z takich nietypowych Zabawek, to moj Młody w tym wieku bawił się kuchnia.
            • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:55
              > Tak! A z takich nietypowych Zabawek, to moj Młody w tym wieku bawił się kuchnia.

Bo jedynak. Mój starszak też się kuchnią bawił. Już półtora roku temu oddaliśmy, bo żadne nawet do tego nie podchodziło.
              Właśnie z tym jest problem. Starszemu wiedziałam zawsze co kupić, do tej pory zawsze wiem, o czym marzy.
              A młodszak? Tylko wymienia, co brat chciałby. Kupiliśmy mu dwa razy lego takie jak dla starszaka. To nie to samo i wcale tego nie chciał ruszać uncertain

Duplo oczywiście już od ponad roku wydane, bo jednak młodszy umie już z normalnego lego budować i coraz lepiej mu wychodzi.

Brudera kupiliśmy mu pod choinkę w zeszłym roku. Od pierwszego dnia stoi i się kurzy, zresztą kilka starszych Bruderów też mamy. W ogóle go nie interesują...
              • thank_you Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:59
                Nie, w teorii jest jedynakiem, w praktyce zyje wśród dzieci, które są dla niego jak
                Rodzeństwo. I nigdy nie oglądał sie na zabawki starszego rodzeństwa, ba, nawet średnio sie nimi bawił. Dzieci są rożne. smile
          • wapaha Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 13.11.21, 13:10
            nuclearwinter napisała:

> O tak, świetne są te mapy Mizielińskich.

p.s. zdarzają się błędy wink
        • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:52
          Atlasów mamy sporo, wielką mapę na ścianie (starszak już połowę mapy na pamięć zna), podświetlany globus też mamy...
          • magdallenac Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:07
            Mapy Świata Mizielinskich, to nie są zwykłe atlasy. Kupiliśmy jedne po polsku, drugie po angielsku i oboje spędziliśmy z dzieckiem dziesiątki godzin z tymi książkami.
            • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:12
              Racja, sprawdziłam, świetne są. Ale młodszak jest na nie jeszcze za mały. Starszak byłby zachwycony, ale młody jeszcze nie teraz. Świetny pomysł na za rok smile
    • swinka-morska Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 14:47
      Bilety do kina?
      Sanki?
      Tor z kulkami Migoga?
    • asfiksja Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 15:26
      Mój 4-latek chciałby smoka. Ale nie ma lekko, bo chciałby żywego. W twojej sytuacji kupiłabym to lego technic, lada moment się zacznie bawić. Zresztą mojemu też pewnie kupię lego, on się tym bawi. Absolutnie nie kupuj dostosowanego do wieku (czyli duplo).
      • ichi51e Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 15:31
        pewnie zabawka dostosowana do wieku dziecka! tez cos!
      • szmytka1 Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:15
        o moj też lubi smoka, ale zadowala go plastikowy imaginext, do zamku rycerza Andrzeja cyz jak mu tam? Co po starszym bracie się ostał
      • mikams75 Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:46
        duplo to juz nie dla 4latka...
        • szmytka1 Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 17:57
          dlaczego? Moj się świetnie bawi, na święta dostanie kolejne klocki i do buta od Mikołaja tez duplo przewidziane.
          • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:56
            A moje się wypięło rok temu, bo nauczyło się z małego lego korzystać (ale proste improwizacje budować, jeszcze bez instrukcji)
      • kafana Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 19:18
        Wiesz ze są smoki prawdziwe do kupienia?
        • kafana Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 19:19
          allegro.pl/oferta/aqua-dragons-podwodny-swiat-wodne-smoki-4001-11307269998?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_krk_media_pla_ss&ev_adgr=media&ev_campaign_id=15022303804&gclid=CjwKCAiAvriMBhAuEiwA8Cs5lbmpYozufmURgbquugz46LuRYZ17YYVd-Krsz5uhrKrPuwDNHv-wnhoCzWkQAvD_BwE
          • asfiksja Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 19:23
            Niesamowite!
          • ga-ti Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:04
            A wyrosło to komuś? Pytam, bo w zeszłym roku kupiliśmy podobny zestaw, tylko nie smoki a jakieś małe rybki, czy podobne żyjątka i niestety z tych zasuszonych 'jajeczek' nic się nie wykluło.
    • kkalipso Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 15:33
      Mam taki sam dylemat tyle że dziewczynka, urodziny piąte, koniec listopada. Będzie tort, balony, dekoracje, po południu kulki bo bardzo lubi a tak długo było zamknięte. Tylko ten prezent...nie mam żadnego pomysłu.
      • ga-ti Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:13
        Ja w podobnej sytuacji chciałam kupić grę, coś ze smart games rozważałam. Innym pomysłem były artykuły plastyczne szeroko rozumiane, bo dziecko lubi. Ale solenizantka poprosiła o lego, więc będzie lego plus jakieś dziewczyńskie gadżety wink
        • kkalipso Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:50
          To będziemy musiały się wspierać jak coś wymyślisz to pisz 🎈🎁
      • n-ell Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 13.11.21, 15:56
        U nas zwykle pożądane było lego Friends. Teraz dla pięciolatki rozważyłabym też hobby horse. Natomiast mój osobisty pięciolatek jest fanem lego city i hot wheels. Aktualnie obojgu 5 i 9 kupuję gravitrax.
    • samawsnach Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:19
      Fajny garaż z autkami.
    • india-mia21 Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:36
      Duży, drewniany kulodrom do złożenia/skonstruowania (jeśli brat nie ma oczywiście).
      • mikawi Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 17:22
        Mój syn wbitym wieku tez był oczarowany kulodromem. Kupiłam mu duży zestaw Migoga, potem rozbudowałam o kolejne. Składaliśmy razem z mężem, bo to jednak przekraczało zdolności 4 latka, ale bawił się tym długo, był zaczarowany tymi turlajacymi się kulkami.
        • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:57
          Nie... to ma w przedszkolu, u lekarza, u znajomych; i w ogóle go nie kręci sad
    • ren.s Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:40
      Zobacz pojazdy firmy Bruder, mają dźwigi, traktory, koparki zdalnie sterowane, kopie oryginałów, ze skręcanymi kołami, pneumatyką itp. Może mu się spodobają, są takie "profesjonalne".
    • mytoya Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 16:43
      Szczerze Ci polecam zabawki BRUDER.
      Mój syn je uwielbiał jak miał 4 lata, a teraz jak ma 8 znowu mu miłość wróciła.
      Zamówił za swoje pieniądze 3 sprzęty ostatnio. Mega fajna jest ciężarówka MAN kurierska z wózkiem widłowym. Sama się nią bawię.
      Starszemu też się oko zaświeci. Obaj będą się bawili. Jakość wykonania i trwałość są genialne. Do tego wszystko się kręci, otwiera, działa jak w realu. Do tego dokup figurkę ludzia. Lepsze niż BARBI, wszystko się zginą, nawet nadgarstki się kręcą.

Ja z synem czasem całe wieczory się bawimy. Cześć ma nowych A część z OLX używanych np. Karetkę z ratownikami, noszami( ruchomymi) pacjentem z kulami i głosem. Wspaniała dbałość o szczegóły.

• lotka_5 Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 18:06
        O jesuuu mam nadzieję, że mój mąż nie natrafi na toto w internecie tongue_out bo wykupi sobie wszystko, a już widzę cenę pojedynczego pojazdu 🙈
        • mytoya Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 13.11.21, 14:49
          No nie powiem..niby dla syna..Ale jednak kilka rzeczy bardziej mamie "leży. Np. RANGE ROVER czy motocykle.
          Cena to jedna kwestia, druga to wielkość i miejsce potrzebne na przechowywanie.
          • mytoya Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 13.11.21, 14:54
            Land Rover. Auto mam. Ale pieseła i kierowcę dokupię.
            Podoba mi się też zestaw ze skutera śnieżnym i narciarzem.
    • lotka_5 Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 18:12
      Kupiłabym jednak to LEGO technic skoro nic innego faktycznie nie chce i go nie interesuje. Tylko jakis najmniej skomplikowany zestaw, nie taki jak brat dostanie na pewno.
      Zapewne brat pomoże mu składac, może się razem pobawią. 7 latek to już bardzo duże i rozumne w tych tematach dziecko i powinno zrozumieć, że brat ma swoje zabawki, on swoje.
    • kafana Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 19:17
      Mam 4 latka u nas rządzi skrzynia z prawdziwymi narzędziami ( pod okiem taty) warsztat zabawkowy ( mamy drewniany z lidla), klocki magnetyczne, lego i jeszcze duplo ( ekstra jest pociąg), deska do balansowania oraz gra „karaluch”.
      • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:04
        Bardzo podoba mi się ta deska do balansowania - nigdy nie widziałam! Rozważę smile

Narzędzia mamy prawdziwe duże i dzieciom wolno używać, łącznie z automatyczną wiertarko-wkrętarką. Starszak używa namiętnie, młodego to nie kręci.
        Werkbank z małymi, ale prawdziwymi narzędziami, też jest w pokoju młodego - nie używa uncertain

https://img.ricardostatic.ch/t_1000x750/pl/1090616914/0/1/werkbank-aus-holz.jpg

Geomag młody bawi się chętnie, ale niedawno dostali dwa nowe pudła od dziadków i w sumie niepotrzebne nam jest jeszcze więcej.
        • ga-ti Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:17
          To Wasz stół? Jest stary, czy wyeksploatowany?
          Pytam, bo taki stół miał mój dziadek, zmarł, gdy ja miałam 8 lat, ale ten stół i zapach drewna pamiętam do dziś.
          • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:26
            Ten nie jest nasz, ale mamy niemalże identyczny.
            Mój małż się nim bawił jako dzieciak smile Potem jego siostry syn to miał; jak wyrósł, podarowali naszemu starszakowi. Starszak już się prawdziwymi dużymi narzędziami bawi, teraz werkbank odziedziczył młodszak.
            Jest mocno podniszczony, ale cały w tym urok smile
        • ja_mamma Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 14.11.21, 13:57
          Mój obecnie 6 latek dostał deskę do balansowania na urodziny 2 lata temu.
          Mamy Gakkera, takiego z opcją bezpiecznych palców, cały czas jest w użyciu.
          Oprócz wszelkiego rodzaju ćwiczeń jakie syn na niej wykonuje, po desce/pod deską jeżdżą autka. Jest bazą po narzuceniu na nią kocyka itp.
          Lubimy na niej uczyć się wierszyków. Syn leży, ja go bujam stopą i powtarza wierszyk.
          Teraz od niedawna firma ma opcję z poduszką, zobacz sobie. Mają też wersję z welurem ale wtedy nie wykorzystasz deski jako zjeżdżalni.
      • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:29
        Szukając tej deski do balansowania trafiłam na Amazonie na takie cuś - ma ktoś? Drogie bardzo, ale wygląda super:

https://m.media-amazon.com/images/I/61kB0WSYgKS._AC_SL1500_.jpg
        • totutotam.org Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 23:08
          Fantastyczne do zabawy w the floor is lava. Ja kupiłam kilka opakowań "jeży" w sklepie sportowym na D, są w użyciu wink
        • mikams75 Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 13.11.21, 12:49
          pie... na caly pokoj, szybko sie znudzi. Chyba, ze macie ogrodek.
        • kobietazpolnocy Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 14.11.21, 14:08
          Mamy, dzieci bardzo lubią, ale u nas wylądowały w ogrodzie, bo w środku trzeba mieć jednak sporo miejsca (nie chodzi tylko o podłogę, ale też odległość od kantów i mebli, bo równowagę łatwo stracić).

A tak ogólnie, pamiętam, że czterolatki bardzo lubiły:
          - Lego (Friends albo City)
          - Magnesy z serii Magna Tiles
          - kolejki w stylu Brio
          - wszelkie narzędzia dla dzieci (wiertarki, śrubokręty, młotki, itd.).
          - latarki (np. takie z obrazkami wyświetlanymi na suficie) albo obracające się lampki na noc (z gwiazdkami, zwierzakami, itd.)
    • kafana Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 19:22
      Ksiazka „ milion ostryg na szczycie góry”
      • ja_mamma Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:55
        Dzięki za polecenie. Bardzo ciekawa pozycja. Kupię dla 6 latka.
    • manala Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:28
      Macie klocki magnetyczne? Jakieś geomagi lub tym podobne?
      • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:04
        > Macie klocki magnetyczne? Jakieś geomagi lub tym podobne?

Mamy, lubi, ale mamy dużo.
    • memphis90 Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:29
      >A jak dostanie coś bardziej skomplikowane, to brat zabierze, brat poskłada, za kilka dni się o to pobiją
      A dlaczego brat mu zabiera jego zabawki? Chce lego technic, kup mu lego technic.
      • picathartes Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:06
        > A dlaczego brat mu zabiera jego zabawki? Chce lego technic, kup mu lego technic.

Już kupowaliśmy kilka razy takie samo lego jak dla brata. Bez sensu kompletnie. Młody nie umie tego zbudować, jest zły na wszystkich naokoło, każe innym budować - w tym bratu - a potem się tym nie bawi.
        Jest jeszcze młody i głupi i kompletnie nie pojmuje, że marzenie jego brata to nie to samo, co jego marzenia.

Jak kupimy mu technic, to po prostu sie ugniemy dla samego ugięcia, ale przyjemności z tego młody mieć nie będzie.
    • carriemat Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 20:37
      Gra planszowa Pełny Kurnik robi u nas furrore.
      I niezmiennie piętrowy garaż z samochodzikami.
      Lego duplo zestaw torów (powiększony) z lokomotywą
      • shmu Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:31
        Ta lokomotywa to prawdopodobnie jedyna zabawka mojego dwuipollatka, która regularnie się bawi od prawie roku.

• shmu Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 21:25
      Mój syn ma obiecany domek dla ptaków z kamerka w środku, żeby mógł podglądać. Jest co prawda młodszy od Twojego, ale wydaje mi się to dość uniwersalne.

Z tego, co obserwuje wśród chłopców w wieku 2-7 w rodzinie, to zdalnie sterowane auto robi ogromną furorę.
    • rachwa Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 22:47
      A ja polecę inaczej . Lego super mario- mój syn dostał na 5 lat ( ale jest słaby w klocki ) teraz ma 6 i jest to jego ulubiona zabawka . Gada toto buduje się plansze ( są różnej trudnosci) I nawet starszy zagra z bratem .
    • hanusinamama Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 22:50
      Ale tych książek tak nic a nic?? Bo jest masa cudownych książek dla tego wieku.
    • mrs.solis Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 22:51
      Zaprowadz go do terapeuty tongue_out
    • totutotam.org Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 12.11.21, 23:03
      Tor na kulki. W zależności od stanu czterolatka wink od drewnianych, przez różne bauery i baueropodobne aż do Gravitraxa oczywiście.
    • panna.nasturcja Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 13.11.21, 01:03
      A dlaczego koniecznie musisz mu podarować zabawkę, coś materialnego? Zwłaszcza skoro nie chce?
      Potem są posty co kupić dziecku, które ma wszystko i nic go nie cieszy.
      Podaruj mu czas.
      Jakieś przeżycie.
      Idźcie całą rodziną do kina, na lody, do parku linowego, do teatru dla dzieci.
      Żeby to była przygoda, atrakcja, zabawa, wspólnie spędzony czas całej rodziny.
      Na urodziny wcale nie trzeba dostać zabawki i nie ma potrzeby by dzieci tego uczyć.
      Zwłaszcza, że zaraz są święta i znów będą prezenty.
      Co innego jak dziecko marzy o czymś konkretnym, ale po co, jeśli nie?
    • wapaha Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 13.11.21, 13:13
      Mój na tym etapie był na fazie tworzenia - kiedyś zrobiłam duże ( finansowo) zamówienie w sklepie papierniczym z różnymi tasmami : izolacyjnymi, odblaskowymi, szarymi, dwustronnymi. Do tego brystol, flamastry, pieczatki, kalkę, klej na gorąco ( dorosły używał) i klej "magik" ( do wszystkiego transparentny po wyschnięciu) plastikowe pudełka. Zapakowane w kilka kartonów ( !!skarb taki karton )
      • hanusinamama Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 13.11.21, 14:02
        Nic mi nie mówi. Moja 4 latka zrobiła sobie z wielkiego pudła kartonowego kamper. Nie pozwala go ruszyć. Oczywiście podróżuje nim w salonie. Ostatnio udało mi się plo 3 tygodniach wydalić rakietę.
        • wapaha Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 13.11.21, 14:18
          na szczęście potomstwo nauczyło mnie pobłażliwości i stoickiego spokoju-jak również zmieniło pojęcie estetyki big_grin -
          u mnie nadal jest zakaz wyrzucania kartonów, młody zbiera i przerabia ( ostatnio czołg )- ma ruchomą lufę, ale poległ na gąsienicach. Chwilo więc wszystko leży w jednym z kącików pokoju ( aczkolwiek wczoraj znowu wyjął nozyczki, wziął taśmę i wykałaczki do szaszłyków)
    • kaki11 Re: Prezent dla (mojego) czterolatka 13.11.21, 14:28
      A nie możecie mu kupić jakiegoś lego technik i zainicjować wspólnego składania z ojcem, matką i bratem jeśli się zgodzi (a bratu tak generalnie to wytłumaczyć, żeby prezentów młodszego nie brał)?
      Albo zaproponuj jakiś prezent wyjściowy: do zoo, planetarium, aqua parku, na lekcje jazdy konnej czy jakiegoś innego miejsca które może się wydać dla niego fajne (też nie znam waszej okolicy, ale na pewno są tam jakieś sensowne atrakcje które mogą się spodobać dziecku)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka