Dodaj do ulubionych

Jak wygląda typowa niedziela ematki?

14.11.21, 14:00
Jak w tytule smile
Obserwuj wątek
    • astomi25 Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 14:07
      Spanie do10, sniadanie w lozku. A jak chce mi sie wstac to jem przy stole, ale czesto majac na sobie pizame. Lubie takie niedzielne rozmemlanie. W niedziele nie piore i nie sprzatam. Nawet rzadko gotuje, bo albo jest obiad z soboty, albo gotuja dzieci.
      Za to punktem obowiazkowym jest dlugi spacer z psami. Musi byc naprawde chusteczkowa pogoda, jesli z tego rezygnujemy.
      Dzis juz piesy kurteczki zalozyly.
    • daniela34 Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 14:21
      To zależy od pory roku. Latem wstajemy w miarę wcześnie, gromadzimy prowiant (często coś przygotowuję już w sobotę) i jedziemy nad wodę. Wracamy późnym popołudniem i leniuchujemy.
      Jesienią i zimą wstaję około 10.00, jem śniadanie w łóżku i potem albo lenichujemy z książką, serialami albo coś gotujemy i pieczemy. Czasem wychodzę/wychodzimy do znajomych albo zapraszamy do siebie. Czasem na miasto.
      Dziś wstałam zgodnie z planem o 10.00, obiad mam gotowy, ale piekę rogaliki, zaraz je polukruję i zacznie się lenistwo. W planie są 2 książki do dokończenia i rozpoczęcie produkcji ozdob świątecznych
    • magdallenac Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 14:34
      Wstaję o 6, bez względu czy to świątek, czy piatek. Od 6 do 7.45 kawa z ematką na kanapie pod kocem, póżniej godzinny trening. Następnie organizujemy plan dnia w zależności od rozgrywek dziecka- gra mecze prawie w każdą niedzielę- jeśli rano to zbieramy się i jedziemy na kilka godzin siatkówki, a później na obiad do restauracji, jeśli gra wieczorem, to idziemy na śniadanie, połazić po mieście, a po południu kilka godzin siatkówki. Oczywiście ja i chłop jako kibice. Siatkówka jest na wysokim poziomie, więc fajnie się kibicuje. Wieczorem serial, film, książki i mizianie kota. Ze względu na córkę prawie wszystkie niedziele wyglądają u nas tak samo. Kiedy nie ma rozgrywek, zawsze wyjeżdżamy na weekend.
    • klementyna156 Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 14:43
      Pobudka między 9 a 10, niespieszna. Kawka + coś dobrego na śniadanie. Ok 11.30-12 wyruszamy z psami do lasu na dłuższe, ponadgodzinne wspólne bieganie. Potem powrót: prysznic, obiad w domu lub na mieście. I wieczorami różnie - planszówki ze znajomymi, kino, zaleganie z książką czy Netfliksem na kanapach. Jak nam się chce. Stałe jest tylko bieganie.
    • kaki11 Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 15:08
      To zależy smile, jeśli dzień jest taki bury i ponury to taka rozmemłano-łóżkowa w wersji "dzień lenia" czyli po trochu zabawy z dzieckiem, Internetu, jakiegoś filmu czy książki, jak mała śpi trochę czasu sama z mężem, w międzyczasie obiad. Jak niedziela równie nie wyjazdowa, ale jednak pogoda bardziej sprzyja aktywności, należy włożyć w to jakiś długi spacer albo rowery, czasem spotkanie z kimś z rodziny/znajomych.
      Jak niedziela wyjazdowa to wtedy większość dnia spędzamy właśnie na jakiejś wycieczce, oglądając coś, chodząc po górach, jeżdżąc na nartach czy coś w tym stylu. wracając często zatrzymujemy się by coś zjeść i już odpuścić gotowanie w ten dzień. Jeśli wrócimy późnym wieczorem to już tylko prysznic i sen, jeśli wcześniej to bardziej domowe spędzanie czasu-już nic nie planujemy wyjściowego na takie popołudnie. Zostaje więc zabawa, odpoczynek, zrobienie jakiejś kolacji. Zależnie czy byliśmy z dzieckiem, czy bez (wtedy oczywiście trzeba ją wracając zgarnąć od dziadków czy cioci) też różnie ta aktywność później wygląda, bo mała albo jest za nami bardziej stęskniona i to popołudnie/wieczór jest już dla niej, jeśli byliśmy razem, to często chętnie zaśnie trochę wcześniej smile
    • memphis90 Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 15:23
      Poranek jak większość - spanko, kawa w łózku, serial. Potem szykowanie obiadu. Po obiedzie lekcje z dziecmi, schodzi do wieczora... Córka ma np 3 duże sprawdziany w tym tyg uncertain Lubię wakacje, kiedy weekend to weekend i nie trzeba się z nikim niczego uczyć...
    • enigma81 Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 15:30
      Wstaję później niż zwykle ale nadal jak na niedzielę dość wcześnie - ok 8. Do 9 szykujemy sobie nieśpiesznie śniadanie, które jemy z mężem, bo młodzież zwykle śpi.
      Później albo któreś z nas odwozi córkę do chłopaka albo on do nas przyjeżdża, gotujemy obiad, a po każdy robi co chce - my zwykle na spacer/jezioro/las, młody streamuje, córka zamknięta z chłopakiem nie udziela się rodzinnie. Późnym popołudniem jeździmy z mężem morsować (od października) - tzn on wchodzi do wody a ja asystuję na brzegu wink
      Wieczór zwykle filmowy, rodzinny.
    • rikitikibu Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 15:53
      Przeważnie w domu i bez gości. Rano w łóżku czytam. Potem robię jakiś ekspresowy obiad. I potem już tylko leżę. Najczęściej czytając książkę lub oglądając telewizję. W okresie wiosenno letnim i nawet jesienią często robimy sobie wycieczki . jednodniowe. Jeździmy w góry,nad jezioro czy też organizujemy sobie solidne przejażdżki rowerowe.
    • default Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 16:01
      Spanie do 8:30-9:00. Śniadanie w łóżku, z tv lub ksiązką. Potem kawa - latem na tarasie - potem spacer z psami. Latem 2-3 godziny, zimą godzina, półtorej. Obiad (ugotowany w sobotę). Następnie - latem: relaks z książką na lezaczku, jakieś prace ogrodowe. I następny spacer z psami, Zimą - książka, filmy, jakieś drobne prace domowe typu porządki w szufladach smile Zimą drugi spacer z psami tylko gdy ładna zimowa pogoda ze śniegiem.
    • mikams75 Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 16:28
      nie ma stalego planu, duzo zalezy od tego jak minal tydzien - jak bardzo intensywnie to mam dzien lenia, jak umiarkowanie, to jakis wypad zorganizuje na weekend przy ladnej pogodzie albo cos towarzyskiego przy brzydszej. Choc ostatnio to dziecko miewa zajete weekendy, wiec roznie to bywa. Bywa tez, ze w niedziele pracuje a robie sobie wolne w tygodniu.
    • sandy_cheeks Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 16:38
      Typowa niedziela to odpoczynek i rekreacja.

Dzis nie bylo typowo, bo udalo sie zalatwic opieke dla dzieciakow na 4h. Wstalam rano, zjadlam sniadanie, ugotowalam zupe i o 10.30 wpadli opiekunowie. Pojechalismy do kina na Bonda, powrot od razu po zakonczeniu seansu. Teraz konkubin robi obiad, a ja z corka ogladamy Tom&Jerry. Po obiedzie w planach krotki celowy spacer...
    • gaskama Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 16:42
      A reguły leżymy do 10.30. Potem długie rodzinne śniadanie, zwykle do 12.00 i dłużej. Potem ruszamy na rower. Kiedyś z synem, teraz sami. Między 15.00 a 16.00 spotykamy się z synem w restauracji. Długi rodzinny 9biad. Właśnie wróciliśmy do domu. Kąpiel, kawka, a wieczorem winko i seriale. Do syna wieczorem często ktoś wpada albo on jedzie do dziewczyny.
    • primula.alpicola Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 16:42
      W listopadzie? Leniwie. Wstałam około 8 (reszta rodziny o wiele później), zrobiłam bułki. W czasie kiedy ciasto wyrastało poszłam na spacer z psem i poćwiczyłam Pilates.
      Dzieci nas olały i pojechały na cały dzień do stadniny, pfff.
      Potem- kocyk i książka, kocyk i mążwink, e-mama, tortille na obiad, tfu sernik na zimno na deser (obyłam się). Zrobiłam wywar na jutrzejszą zupę z marchewki i soczewicy.
      Jeszcze sobie zrobię spa wszystkiego i idę do łóżka z książką.
    • kkalipso Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 17:13
      Wstaje mąż potem dzieci, ja sobie lubię pospać. Bardzo często przygotowuję w sobotę wieczorem jedzenie na niedzielę, nie lubię gotować akurat w tym dniu. Jak jest ciepło to zawsze jedziemy nad wodę/basen. Często mamy gości, albo jedziemy do knajpy coś zjeść i na spacer, albo rowery. Jak pogoda nie dopisuje to każdy robi sobie co chce, dziś z córką szyłam konie, masakra palce mnie bolą, sobie wymyśliła hobby. Ale muszę przyznać że talent ma, fajnie by było gdyby nauczyła się profesjonalnie szyć ja zawsze chciałam ale nigdy nie spróbowałam. A, często w niedzielę teściowa wpada albo my ją odwiedzamy.
    • palacinka2020 Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 17:31
      Szukam na facebooku eventow rodzinnych/dla dzieci w moim miescie i okolicach i często z nich korzystamy.
      Szczerze najbardziej ludbie gdy ktos nas odwiedza- wtedy od rana do wieczora organizuje jakies atrakcje, i taki weekend wydaje sie duzo dluższy niz dzien spedzony w domu i na spacerze. Teraz mielismy gosci od czwartku, oglosilam czas na relaks pol godziny temu.
    • ritual2019 Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 19:34
      Typpwa polega na tym ze kazda jest inna, nietypowa. Nie mam typowych weekendow. Jedyny typowy czynnik to zrelaksowanie sie, zrobienie tego co sprawia przyjemnosc. Ten weekend spedzilismy w przyjemnym miejscu, najpierw wizyta w winnicy, kupno wina, potem do miasteczka na obrzezach ktorego mielismy lodge, miasteczko dosc slynne z super jedzenia, cosobotni market, kupilismy jedzenie, m.in homara i ostatnie w tym sezonie lokalne truskawki, potem lodge i hot tube, bylo cudownie oraz romantycznie. Dzis rano znowu hot tube, potem sniadanie w miasteczku a potem dlugi spacer w bardzo urokliwej okolicy. W przyszly weekend - w sobote po sniadaniu glebokie sprzatanie a potem zobaczymy, pewnie gdzies wyjdziemy. Na niedziele jeszcze planow nie mamy. Kolejny weekend mamy zaplanowany teatr a wczesniej posilek w restauracji w teatrze pozniej bars i cocktails 🍸
    • hrabina_niczyja Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 19:45
      Różnie. Dziś za to wstałam o 11, napiłam się dobrej kawki, o 13 byłam już umyta, umalowana i z fryzura jak z reklamy, bo wymodelowane na świeżo włosy nawinęłam na godzinę na walki, coś niesamowitego mi się zrobiło z włosami. Byłam w kinie, nie polecam Pitbulla, potem obiad w restauracji, powolny spacer po parku, a po południu kawka z koleżanką. Skoczyłam jeszcze na drobne zakupy i zaleglam na kanapie z drinkiem, bo już tak dawno nie piłam, że aż mi się śniło 😄
    • extereso Re: Jak wygląda typowa niedziela ematki? 14.11.21, 19:56
      W sobotę chodzimy spać późno w nocy, więc leżę co najmniej do 10, mąż o ósmej biegnie do lasu. Nastawiam obiad ( dzisiaj akurat byliśmy u brata), jako chyba jedyna z ematek idę do kościoła. Potem obiad. Zazwyczaj po obiedzie jedziemy na saunę, po drodze odwozimy syna do dziewczyny chyba że ona u nas. Po kilku godzinach wracamy, seriale, książki, domowo. Leniwie. Wieczorem często słuchamy muzyki, zazwyczaj po kawałku z którymś z dzieci, gada się. Latem na ogrodzie, jesienią, zima w domu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka