Dodaj do ulubionych

Durczok- Ostatni wywiad, 2 tyg. przed śmiercią

16.11.21, 15:51
Dla tych, którzy twierdzą, że Durczok zmarł na raka:
"To nie jest nawrót. Po prostu mój organizm wystawia rachunek za czterdzieści kilka lat naprawdę mocnej eksploatacji. Cały czas jestem pod kontrolą lekarzy. Czasami mam wrażenie, że częściej widuję ich niż mojego brata."

A tu o obecnych dziennikarzach:
"Jeżeli czegoś mi brakuje, to szczytu dziennikarskiego. Upadek z niego był dotkliwy. Czuję to zwłaszcza dziś, gdy patrzę na to stado baranów, które w znakomitej większości niesłusznie uważa się za dziennikarzy. Tych prawdziwych można policzyć na palcach moich i pana rąk i nóg. Wiem, że potrafiłbym zrobić inaczej pewne rzeczy. Nie wiem, czy lepiej. W kilkudziesięciu procentach pewnie tak. I nie przemawia przeze mnie narcyzm, tylko 30 lat doświadczenia. Po prostu umiem to robić. Zrobiłem "Fakty" ze Stanów Zjednoczonych, zrobiłem "Fakty" ze Smoleńska i wiele innych wydań, z których jestem cholernie dumny.

Wierzy pan, że uda się panu jeszcze kiedyś wrócić na ten dziennikarski szczyt?

Nie, dlatego że tego szczytu, który mam na myśli, już nie ma od kilku dobrych lat. Kiedyś był Kraśko w "Wiadomościach", Gugała w "Wydarzeniach", Lis w internecie i "Newsweeku" oraz Durczok w "Faktach". To był dziennikarski top. Te czasy już nie wrócą."

Zgadzacie się z opinią Durczoka na temat obecnych dziennikarzy?


plejada.pl/wywiady/kamil-durczok-nie-zyje-ostatni-wywiad-dziennikarza/5l1dgvb
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka