Dodaj do ulubionych

Relacja ze strony białoruskiej

16.11.21, 22:38
Rosyjska relacja z białoruskiej strony granicy:

Ogólny ton komentarzy mediów opozycyjnych (RBK, TV Rain, Lenta i in.) wyraża zdystansowane współczucie dla migrantów oraz zdecydowane potępienie Łukaszenki. Widoczne wyraźne zrozumienie dla stanowiska strony polskiej i unijnej, jeszcze bardziej otwarte i jednoznaczne poparcie w komentarzach pod filmami.

Jeśli mowa o własnej władzy, panuje przekonanie że współdziała z Łukaszenką. Były agent KGB Jurij Szwec mówi o próbie wynegocjowania uznania władzy Łukaszenki przez Zachód, w zamian za likwidację nielegalnych prób forsowania granicy BY-PL. Legalizacja Łukaszenki ma być potrzebna Putinowi dla stworzenia wrażenia, że dochodzi do unii dwóch normalnych państw, a nie maskarady. Unia potrzebna jest Putinowi do "wyzerowania" ilości kadencji na urzędzie prezydenta - tym razem miałaby to być jego pierwsza kadencja prezydenta już nie samej FR, ale państwa związkowego. Wcześniej Łuka stanowczo się temu pomysłowi opierał, teraz może nie mieć wyjścia.

Zgodnie z inną wykładnią wydarzeń chodzi o odwrócenie uwagi od koncentracji wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą. Tam robi się goręcej po amerykańsko-ukraińskich deklaracjach o współpracy wojskowej (dla Rosjan dawno śniony koszmar), oddzielny temat.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka