Dodaj do ulubionych

Tramal na złamany palec?

18.11.21, 13:11
Dlaczego lekarz mi to przepisał? Skarże sie na ból już od 3 tygodni. Terapeutka powiedziała że może sie utrzymywać do 6 miesiecy. Ok ale nie jest jakis przerażający poradziłby sobie z tym zwykły apap. Powiedziałam tylko że brzuch mnie bolał od przeciwzapalnych więc przestałam brać a przecież może mnie boleć bo się nie nasili skoro mam zwolnienie na kolejne 3 tygodnie i nie ekslpoatuje palca.
Na ulotce pisze że się to bierze do max. 2 tygodni a ja mam tabletki na 30dni. Mam wrażenie że chciał mnie uzależnić żebym przychodziła po więcej. Lekarz prywatnie 200zl za wizyte
Obserwuj wątek
    • asfiksja Re: Tramal na złamany palec? 18.11.21, 16:11
      Lekarz zrozumiał, że OCZEKUJESZ wypisania opioidu. Jeśli jednak paracetamol pomaga to w ogóle nie rozumiem, po co szłaś z tym prywatnie do lekarza za 200 zł. Chciałaś rentę na ten palec dostać czy co?
        • karola2122 Re: Tramal na złamany palec? 18.11.21, 23:23
          Solpadeine, czyli paracetamol+kofeina+kodeina (=syntetyczny opioid), w aptece bez recepty. Mmmmoże tramal jest mocniejszy, ale czy nie warto spróbować? I gdyby co, odstawić?

Kiedyś na zwykłe "korzonki" zamiast standardowego diklofenaku przepisali mi doretę (z tramadolem) i jeszcze coś podobnego. Miałam wrażenie, że lekarce płaci za to jakaś firma farmaceutyczna. Oczywiście, nie pomogło. Męczyłam się, dopóki nie przepisali mi zwykłych DicloDuo+ Mydocalm.

A tamtą doretę potem brałam po wszczepieniu implantów zębowych, i to było naprawdę skuteczne. I miłe tongue_out Poza tym, doreta miała taki skutek uboczny, jak senność, więc naprawdę się wyspałam
          • abacosa Re: Tramal na złamany palec? 19.11.21, 01:54
            Ja mam zaldiar to tak jak doreta tylko musujące. Ból który mi sie pojawia to bułka z masłem w porównaniu do korzonkòw. Więc po co? I dlaczego nie istnieje obowiązek czy etyka na temat informowania pacjenta o skutkach i interakcjach. Ja mialam zaplanowana wizyte u dentysty a w ulotce doczytalam ze znieczulenia sie nie stosuje przy tym leku a zawsze znieczulenie musze brać.
            Dzieki za odpowiedź do rzeczy.
    • leosia-wspaniala Re: Tramal na złamany palec? 18.11.21, 16:14
      > Mam wrażenie że chciał mnie uzależnić żebym przychodziła po więcej.

Tak, na pewno.

>Lekarz prywatnie 200zl za wizyte

Jedyny w całym wszechświecie i na pewno tylko do niego możesz chodzić po recepty.

>Dlaczego lekarz mi to przepisał?

Bo skarżysz się na ból już od 3 tygodni?
      • karola2122 Re: Tramal na złamany palec? 18.11.21, 23:24
        leosia-wspaniala napisał(a):

> > Mam wrażenie że chciał mnie uzależnić żebym przychodziła po więcej.
        >
        > Tak, na pewno.
        >
        > >Lekarz prywatnie 200zl za wizyte
        >
        > Jedyny w całym wszechświecie i na pewno tylko do niego możesz chodzić po recept
        > y.
        >
        > >Dlaczego lekarz mi to przepisał?
        >
        > Bo skarżysz się na ból już od 3 tygodni?

Jak chcesz tylko trollować, to mogłabyś się nie odzywać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka