Dodaj do ulubionych

Czy to by was wkurzylo?

19.11.21, 06:49
Gdyby wasz rodzic chory na raka, zaszczepiony, miał odłożoną chemioterapię bo szpital przyjmowałby i ratowałby niezaszczepionych 30-40 latków. Czy jednak uznalybyscie że ratowanie młodych chorych na covid jest w tych czasach priorytetem?
Obserwuj wątek
        • szmytka1 Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 07:40
          no jak to nie! A nie słyszałaś jak zeszłej jesieni zamykali szpitale onkologiczne, bo zamieniali je na covidowe. Ja w radio słysząłam, jak jeden ordynator niemal płakł, że on nie wie co swoim pacjentom krwawiącym powiedizec, jak zamykali urologię onkologiczną jedyną na województwo, niestety już nie pamiętam jakie to miasto było. W tamtym czasie leczyłam matkę, guz mózu, cudem po zjaomości wepchnięta, zoperowana, niedługo potem zamknęli oddział, nie że zachorowali lekrze, zamknęli profilatycznie żeby się nie pozarażac, wstrzymali przyjęcie i już.
      • demono2004 Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 10:15
        jeszcze_blizniaki napisała:

> Szlag by mnie trafił. Nieposzczepieni debile nie powinni zajmować miejsca chory
        > m pacjentom.
        > Trzymam kciuki za zdrowie rodzica!

Gąsowski właśnie trafił do szpitala. Jest zaszczepiony smile
    • z.szarych.stron Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 07:00
      Bzdury jakieś. Który szpital odkłada chemioterapię? Poproszę o namiary. Mój rodzic miał planowa chemioterapię i wiem, że żaden szpital nie robi takich rzeczy. Onkologia to świętość i jest poza tym całym burdelem.
      • bei Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 07:40
        Mój brat miał stawić się 26 kwietnia na chemioterapię, ale nie było miejsca w szpitalu, bo pacjenci przychodzili w b złym stanie, wymagali o wiele dłuższej hospitalizacji, pani w sekretariacie powiedziała, ze 26 maj to świetny termin, bo czas oczekiwania na miejsce jest o wiele dłuższy. To była prawda, nasz znajomy miał przesuniętą chemioterapię o 7 tygodni. Plan immunoterapii tez miał przesunięty i to z wiosny na wrzesień. Mój brat zgasł 8 maja.
        • bei Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 07:45
          To nie jest tak, ze szpital onkologiczny zamienia się w covidowy, tylko niestety jest wpływ epidemii na system leczenia onkologicznego. Chorzy trafiają zbyt późno na oddziały, wówczas hospitalizacja jest przedłużana i nie ma miejsc dla kolejnych pacjentów leczonych planowo. Mój brat trafił na oddział 21 stycznia, kilka tygodni później niż powinien, i stan już był taki , ze wyszedł dopiero przed świetami w marcu (ok 20). To domino opóźnień niesie coraz tragiczniejsze konsekwencje.
      • szmytka1 Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 07:45
        jaka świętość, w tym kraju jedyne świętości to zamach i JPII. Zamykali całe oddziały onkologiczne przecież. A na wynik histopatologii czekało się poł roku. Obecnie kolejny chory w rodzinie, wyrobili mu ten dokument, szybka ścieżka... Tak długo trwają wszelkie badania i uzyskanie wynikow, że ta akrta straciła ważność, bo okazało się, że terminowa jest. Tak, onkologia świętość

wyborcza.pl/7,75398,25798654,koronawirus-sparalizowal-onkologie-chorzy-na-raka-nie-maja.html

www.zwrotnikraka.pl/wplyw-pandemii-covid-19-na-system-opieki-onkologicznej/
      • nenia1 Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 10:20
        z.szarych.stron napisała:

> Bzdury jakieś. Który szpital odkłada chemioterapię? Poproszę o namiary.

Gliwice na pewno nie. Mam niestety przypadek w rodzinie i nic nie jest/nie było przekładane.
      • mia_mia Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 10:41
        Tacy bardzo często się nie szczepią i ciężko przechodzą covida. Zaszczepiony pijak powinien mieć pomoc przed niezaszczepionym, ale po zaszczepionym niepijącym, no cóż lekarze niestety pod uwagę biorą aktualne potrzeby pacjentów i taka zdroworozsądkowa gradacja schodzi na dalszy plan. Zresztą kogo ratować, zaszczepionego pijaka czy niezaszczepionego niepijącego? Obaj nie dbali o zdrowie.
    • lauren6 Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 09:52
      Jeżeli ktoś był na tyle inteligentny i nie zaszczepił się, taka była jego decyzja, to IMO teraz powinien mieć jaja i wziąć konsekwencje swojej decyzji na klatę. Niech siedzi w domu i leczy się amantadyną, a nie dzwoni po pogotowie i zabiera miejsce w szpitalu pacjentom chorym na raka.

Ludzie to są jednak debilami bez wstydu. Najpierw będą się wymądrzać, pitolić smęty o eksperymencie medycznym, statystach w szpitalu i opłaconych przez koncerny lekarzach. A gdy trwoga to dzwoni po tych opłaconych przez Pfizera lekarzy.

Foliarze, co z wami? Umierać grzecznie w domu, a nie dzwonić po pogotowie, bo się dusicie z powodu zwykłego kataru.
    • hrabina_niczyja Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 10:27
      Nie siej gownoburzy. Mam w rodzinie właśnie diagnozę nowotworu i wszystko dzieje się bardzo szybko. Nic nie przekładane i wszystko idzie planowo. Ale rozumiem, że chciałaś rozkręcić forum jatką o szczepieniach.
    • asfiksja Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 10:34
      Akurat chemii i operacji onkologicznych aż tak nie odkładano, znam aż 3 osoby, które miały w pandemii. Natomiast NIEPOMIERNIE wkurzało mnie odsyłanie na teleporady w chorobach przewlekłych, które niepilnowane mają tendencje do groźnego zaostrzania się. Na szczęście w tej fali już tego w takim patologicznym stopniu nie ma, wszyscy specjaliści jak na razie przyjmują, badania też robią.
      • daniela34 Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 10:40
        Chemii nie wiem. Operacje odkładano. Mojej mamie na przykład. Przy czym i tak miała "szczescie," bo jej stan się tak pogorszył, że ja zabrała karetka na SOR i miał operację na CITO tylko o miesiąc opóźnioną. Planowy termin miałaby za kolejny miesiąc. A przedwczoraj byłam na pogrzebie matki przyjaciółki-operację onkologiczną miała opóźnioną tylko o 1,5 roku. Jak już ją wreszcie zoperowali to niestety okazało się, że jednak za późno. 3 miesiące po operacji zmarła.
      • lauren6 Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 10:48
        Znajoma ma właśnie nawrót choroby nowotworowej po 1,5 roku. Raka jej wtedy wycięli, ale chemii nie zlecili, choć jest standardem w tego typu nowotworze. Akurat gdy znajoma chorowała jeden ze szpitali podających chemię został przeznaczony w 100% do ratowania covidowców. Znajoma uważa, że celowo ograniczano podawanie chemii tylko do najtrudniejszych przypadków.
    • wkswks Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 10:50
      Byłabym wkurzona. W szpitalu, gdzie pracuje moj tato, akurat pacjenci onkologiczni sa przyjmowani i badani bez odsyłania. Ale jako jedyni. Na innych odziałach są obsuwy. Tk tez tylko dla onkologicznych.
    • pietruszkaaa Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 13:38
      Każdy ma prawo do opieki zdrowotnej. To, że jest zła organizacja , brak personelu czy niedofinansowana służba zdrowia to nie jest niczyja wina. Takie podziały są bez sensu i rodzą tylko podziały w społeczeństwie i wzajemna nienawiść.
    • rozwiane_marzenie Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 15:48
      Nie, nie i jeszcze raz nie. I właśnie dlatego jestem zła na niezaszczepionych. Być może nie zachorowaliby i nie zajmowali miejsc potrzebującym (chorującym na inne choroby). Covid to nie tylko zmarli na koronawirusa, powinno się także wliczać innych zmarłych, którzy nie uzyskali odpowiedniego leczenia przez to, że szpitale są zajęte.
    • kosmos_pierzasty Re: Czy to by was wkurzylo? 19.11.21, 18:18
      Wkurzyłoby. Mamy szczepionkę, więc każdy sam za siebie powinien ponosić odpowiedzialność, a tak się nie dzieje.
      U mnie w mieście właśnie zamknięto duży zol, gdzie tych zakładów i tak brakuje, właśnie by stworzyć łóżka kowidowe. Na głowie stoi cały ten system.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka