Dodaj do ulubionych

Czy noszenie maseczki zwalnia od kwarantanny?

20.11.21, 11:29
Kiedys byłam u lekarza, kilka dni później zadzwonili z przychodni i pytali, czy miała maseczkę, bo doktor X okazał sie być covidopozytywny. Odparłam, ze miałam, on też, no wiec miałam sie obserwować. Nic poza tym.

Personel medyczny pracujący na oddziałam covidowych normalnie funkcjonuje, bo nosi maseczki, prawda?
Mimo codziennego, masowego kontaktu. Także przed szczepieniami i także ci nieszczepieni.

Syn ma wizyte u lekarza pod koniec tygodnia, wyczekiwaną od dawna. Czy jeżeli będzie chodził w maseczce przez cały tydzień do szkoły jest nadzieja, że w razie, gdy ktoś w klasie zachoruje (albo raczej - przetestuje się, chorować to sobie może), nie trafi na kwarantannę?
Obserwuj wątek
    • katriel Re: Czy noszenie maseczki zwalnia od kwarantanny? 20.11.21, 12:00
      Dyrekcja szkoły moich dzieci twierdzi, że rozmawiała z sanepidem (wrocławskim) i ich definicja kontaktu owocującego kwarantanną jest taka: co najmniej 15 minut, bez maseczki, w odległości mniejszej niż 1,5 m (przy czym zakłada się, że w przedszkolu i w klasach 1-3 nie da się ustalić, kto gdzie siedzi, bo dzieci się przemieszczają, więc na kwarantannę idzie cała grupa).
      Ale tak naprawdę to chyba zależy raczej od tego, kto zostanie zgłoszony jako kontakt, a kto nie. Czyli pewnie od dyrekcji szkoły.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka