Dodaj do ulubionych

Wrocławianki - atrakcje dla dzieci

21.11.21, 15:46
Dziewczyny z Wrocławia, możecie proszę mi zaproponować jakieś atrakcje dla dzieci. Chce zabrać swojego 10 latka do Wrocławia na weekend I szukam pomysłów.
Dziękuję z gory
Obserwuj wątek
    • never.surrender7 Re: Wrocławianki - atrakcje dla dzieci 21.11.21, 16:06
      Mamy bardzo dobry Teatr Lalek - jakby były bilety, to korzystajcie. Co prawda ostatni raz byliśmy przed pandemią, ale zawsze dzieci wychodziły zadowolone, a dorośli podbudowani szacunkiem dla małego widza: scenariusze, aktorstwo, scenografia, muzyka - zawsze na dobrym poziomie
    • never.surrender7 Re: Wrocławianki - atrakcje dla dzieci 21.11.21, 16:20
      Jeżeli wybieracie się teraz w grudniu możecie odwiedzić jarmark świąteczny na Rynku. Osobiście nie gustuję, ale dzieciom się z reguły podoba.
      Po zapadnięciu zmroku przespacerujcie się na Ostrów Tumski oświetlony gazowymi latarniami.
      Za dnia można wjechać lub wejść na wieżę kościoła Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej (Mostek Pokutnic).
      Jeżeli lubicie oglądać świat z góry to jest punkt widokowy w wieżowcu Sky Tower (koniecznie wcześniej zarezerwujcie bilety).
      Jak już wybierzecie się na południe miasta możecie dojechać do pętli Krzyki, przejść się kawałek ul. Krzycką, potem znaleźć ul. Rapackiego, gdzie jest willa Colonia (tam podpisano kapitulację Festung Breslau w 1945 r.) i inne niesamowite poniemieckie wille, które każdą elewację mają inną (precz z symetrią!); jeden z domów należy do noblistki...
      Wiosną i latem z kolei warto odetchnąć od miasta w Ogrodzie Japońskim w Parku Szczytnickim.
    • never.surrender7 Re: Wrocławianki - atrakcje dla dzieci 21.11.21, 16:30
      Spacer po Rynku, pl. Solnym i okolicach - w stronę Uniwersytetu uważam za oczywistą oczywistość wink
      Jak dziecko młodsze to możecie udać się na spacer z wrocławskimi krasnalami. Są wycieczki zorganizowane (nie korzystałam, nie wiem czy fajne), ale chyba w biurze informacji turystycznej w Rynku (poludniowa pierzeja, koło przejścia na pl. Solny) były mapki - i szukało się samemu.
    • never.surrender7 Re: Wrocławianki - atrakcje dla dzieci 21.11.21, 16:38
      Jak masz zacięcie historyczne to włócząc się po okolicach Rynku można: starszemu dziecku opowiedzieć o Pomarańczowej Alternatywie - bo to ona jest matką i ojcem wrocławskich krasnali, a z młodszym pogadać o organizacji średniowiecznego miasta w oparciu o nazwy ulic i placów (Kiełbaśnicza, Nożownicza, Ruska, Solny, Podwale). A jak zobaczycie gomułkowskie bloki na Nożowniczej, to wrócicie do Festung Breslau i zniszczenia miasta prawie w 70% w ostatnich miesiącach wojny...
    • jasnoklarowna Re: Wrocławianki - atrakcje dla dzieci 21.11.21, 17:05
      Ja nie z Wrocławia, ale byliśmy na weekend miesiąc temu.
      HYDROPOLIS.
      Jak kupujesz do zoo to możesz dodać kilka groszy i kupić bilet łączony. Dopłata do hydro to hyba 30 złotych do biletu rodzinnego.
      Grosze, a warte każdych pieniędzy. Jednego dnia zrobiliśmy zoo, drugiego zaczęliśmy od hydro. Nawet ja wyszłam zachwycona. Dla każdego wieku coś ciekawego, nawet wejście było spektakularne 😉nie chcę zdradzać bo nie wiem czy przy każdej pogodzie działa.
      Polecam. Jeśli chcecie na taras widokowy Sky Tower to kupcie sobie bilety wcześniej przez internet. My tego nie zrobiliśmy i już nie było miejsc. Panorama też przez internet, potem brakuje, moje dzieci same nie wiedziały czy im się podobała, bo oglądów fajnie, ale lektor tak sobie opowiadał. Mój mąż miał porównanie, bo był jakiś czas temu i wtedy czytał Sznuk. Teraz ktoś inny. Różnica jak niebo a ziemia na rzecz Sznuka.
      • nangaparbat3 Re: Wrocławianki - atrakcje dla dzieci 21.11.21, 22:38
        Może mieliście szczęście, że zabrakło do tego Sky Tower - dla mnie to było jedno z największych rozczarowań życia. Widać było tylko najwyższe blokowiska i drzewa. Dużo ładniejsze są widoki z parkingów - na dachu Renomy szczególnie polecam, ale i z Dominikańskiej ładny widok Starego Miasta. Z wieży kościoła św. Elżbiety też piękny widok, z katedry niestety nie wiem.
        Cieszę się, że podobało Wam się Hydropolis, jestem wielbicielką, byłam już 3 razy w tym raz w ramach obchodów moich urodzin smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka