Dodaj do ulubionych

bilety lotnicze - jak się zabezpieczyć?

22.11.21, 21:16
jak się kupuje u normalnych przewoźników, to jest opcja pozwalacja ubezpieczyć na wypadek losowych zdarzeń, które nie pozwalają polecieć. Czy jest taka opcja u "tanich" przewoźników, chodzi mi np o Ryanair czy Wizzair?
Obserwuj wątek
   • taniarada Re: bilety lotnicze - jak się zabezpieczyć? 22.11.21, 22:01
    Jest . Jak zostało to już wspomniane, linie lotnicze z tanimi biletami – takie jak najpopularniejszy WizzAir czy Ryanair – pobierały opłaty za przebukowanie lotu. W ostatnim roku jednak ta procedura zmieniła się – ze względu na rozwój pandemii koronawirusa. Oczywiście liniom lotniczym zależy na tym, by pasażerowie latali jak najczęściej, jednak obostrzenia w zakresie podróży nakładane i zdejmowane naprzemiennie w różnych krajach skutecznie utrudniają realizację standardowej siatki połączeń. W związku z tym wielu tanich przewoźników wprowadza dwa rozwiązania , popularną w droższych liniach lotniczych (takich jak KLM, LOT czy Alitalia) możliwość odwołania rezerwacji bądź przebukowania biletu w ciągu 24 godzin od dokonania opłaty za rezerwację;
    promocje, wedle których zarezerwowanie i opłacenie biletów w podanym przez przewoźnika okresie umożliwia przebukowanie biletu w obrębie wskazanych przez linię lotniczą dat. Jeszcze jednym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów (oraz pieniędzy) w obliczu zmiany daty czy godziny wylotu jest wybór wyższej, a jednocześnie droższej taryfy. W liniach lotniczych często są one opisywane jako taryfy „flex”, „flexi” lub „elastyczne”. Za dodatkową opłatą umożliwiają one przebukowanie lotu. Czy takie rozwiązanie się opłaca? Jeśli wiesz, że z twojej strony istnieje ryzyko konieczności zmiany lotu, wówczas dokupienie wyższej taryfy będzie zwykle tańsze, niż samodzielna opłata za przebukowanie rezerwacji. Aby zabezpieczyć się jeszcze lepiej, można wykupić specjalne ubezpieczenie – poprzez przewoźnika lub u zewnętrznego ubezpieczyciela.Chcesz siedzieć obok swojego współpasażera? Musisz dopłacić. Chcesz lecieć z niewielkim bagażem – walizką kabinową o wadze nie większej niż 10 kilogramów, mieszczącej się pod fotelem? Musisz dopłacić. Chcesz mieć pierwszeństwo wejścia na pokład, zwłaszcza jeśli bukujesz lot przesiadkowy? Wiesz, co musisz zrobić. Nie inaczej jest z możliwością przebukowania biletu – zazwyczaj zmiana informacji w rezerwacji, anulowanie podróży czy zmiana jej terminu słono kosztują – od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych. Można jednak polować na promocje . Aby móc cieszyć się bezpłatną zmianą terminu wylotu, warto więc śledzić promocje tanich linii lotniczych i komunikaty odnoszące się do zmian regulaminu – w tym celu można zainstalować w telefonie aplikację danego przewoźnika i odbierać powiadomienia lub zapisać się na jego listę mailingową w celu otrzymywania tego typu informacji poprzez newsletter.
  • palacinka2020 Re: bilety lotnicze - jak się zabezpieczyć? 24.11.21, 07:36
   Moim zdaniem lepiej wykupić ubezpieczenie zewnętrzne u ubezpieczyciela, niz na stronach przewoźników. Chciałam wykupić ubezpieczenie w wizzair, nie było drogie a oferowano mi je z 5 razy, ale- o ja głupia- zechciałam przeczytać warunki jego wypłacenia. Już po 30 sekundach zrezygnowałam - otóz zeby miec ubezpieczenie na lot zaczynający się np. we Włoszech, trzeba było być obywatelem Włoch big_grin A akurat nie kupowałam lotu z Polski.

   Stąd serdecznie radzę czytac te dlugie OWU (czy na stronach przewoźników, czy u każdego ubezpieczyciela).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka