Dodaj do ulubionych

Pani kurator i antypolskie Dziady

23.11.21, 14:07
Jeśli ktoś jeszcze twierdzi, że Polska PiS nie jest
powtórką z PRL, to oto proszę, poszli full 1968...
Ciekawe, jak długo dyrektor teatru zachowa stanowisko.
Polecam również całość oświadczenia. W sumie byłoby to zabawne, gdyby nie było takie smutne.
kuratorium.krakow.pl/dziady/
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:11
      No cóż, przynajmniej nie pyta, co z autorem i że nie żyje, toscie towarzysze trochę przesadzili...
    • woman_in_love Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:15
      Po zmianie władzy, powinna być w 2 kolejności do wsadzenia do więzienia.
      • heca7 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:18
        woman_in_love napisała:

> Po zmianie władzy, powinna być w 2 kolejności do wsadzenia do więzienia.

O, a kto pierwszy? Bo jest taka konkurencja , że nie wiem kogo wybrać wink
        • woman_in_love Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:20
          kaczyński, rząd, ministrowie i posłowie PiS
        • mid.week Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:24
          Wszyscy pozostali 😁
      • primula.alpicola Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:32
        woman_in_love napisała:

> Po zmianie władzy, powinna być w 2 kolejności do wsadzenia do więzienia.

Bez żartów. Ona zastąpi Czarnka.
        • woman_in_love Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:57
          teraz, a potem niech ja dopadnie nawet seryjny
          • nikita1908 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 24.11.21, 09:53
            Życzyć komuś śmierci - Jaka piekna mowa nienawiści
        • lauren6 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:01
          Taki skarb polskiej edukacji chcesz zastępować? 😱
          • primula.alpicola Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:36
            W końcu się zużyje.
          • hosta_73 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 24.11.21, 00:01
            Do Parlamentu Europejskiego pójdzie. Taką ścieżkę kariery mają wytyczoną jak już spierdololą co się jeszcze da.
    • chococaffe Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:17
      Wybieram się. Peszek!
      • sumire Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:22
        Ja też. Czytałam, że Dominika Bednarczyk jest zjawiskowa w roli Konrada (więc jeszcze nie tylko antypolonizm, ale i gendery).
        • chococaffe Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:24
          big_grin

p.s. ja słyszałam o tych Dziadach przed premierą - w ramach posuzkiwań "gdzie gra teraz Peszek" (miałam ochotę na ucztę.
          • chococaffe Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:35
            p.s. I mam bilety (i przy okazji prezent)
      • bi_scotti Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:16
        chococaffe napisała:

> Wybieram się. Peszek!

I know, I know, ematki sa wszedzie & nonstop pytane o ID, bo wygladaja jak innocent dziewuszki ale mowisz, ze wciaz podpadasz pod decyzje jakiegos kuratorium oswiaty? tongue_out Idziesz z klasa? W podkolanowkach i plisowanej spodniczce? Sorry, couldn't resist big_grin Enjoy. Cheers.
        • chococaffe Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 18:38
          ?
    • ju_mi Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:18
      Ciekawe czy chociaż była osobiście?

Sądząc po wyprzedaniu biletów widzowie mają w poważaniu zdanie pani kurator wink
      • arthwen Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:32
        Na styczeń i luty jeszcze są bilety wink
        • grey_delphinum Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:43
          Jutro podjadę i kupię, bo akurat wybieram się na Rynek.
        • chococaffe Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 16:24
          Wiem smile I to nie tak mało. Mam nadzieję, że wybrałam dobre miejsca (w Słowackim byłam wiele, wiele lat temu)
        • jeste_m_sobie Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 24.11.21, 13:03
          Na styczeń już nie ma, na końcówkę lutego pojedyncze - stan z dzisiaj rano.
    • potworia116 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:23
      A o antyrosyjskiej wymowie nic?
    • daniela34 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:28
      "Wszak to już mija wiek
      Jak z Moskwy w Polskę nadsyłają
      Samych łajdaków stek!"
      • daniela34 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:28
        NASYŁAJĄ-mój telefon wie lepiej
    • ingryd Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:32
      Zaprawdę coraz bardziej :
      Cicho wszędzie, ciemno wszędzie
      Co to (qwa) będzie…
      • hanusinamama Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:34
        Będzie chuj i dupa i kamieni kupa.
        • primula.alpicola Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:34
          Przecież już jest.
          • hanusinamama Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:38
            Nie no jeszcze te teatry są i grają co chcą...swoja drogą poszłabym, dobra reklama smile
            • paskudek1 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:36
              hanusinamama napisała:

> Nie no jeszcze te teatry są i grają co chcą...swoja drogą poszłabym, dobra rekl
              > ama smile
              >
              Jak nie cierpię romantyzmu, Dziadów i Mickiewicza w sumie też nie za bardzo lubię tak bym poszła 🤣🤣
            • sumire Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:37
              Jeszcze. Ale zawsze mogą zrobić tak, jak ze Starym czy z Polskim we Wrocławiu - wywalić nieprawomyślnego dyrektora i nadać swojego żeby, móc pośrednio wpływać na repertuar. Zwłaszcza że Słowackiemu dyrektoruje facet, który już kiedyś PiS-owi podpadł.

Natomiast póki co, teatr może zacierać ręce, bo ludzie będą walili drzwiami i oknami (a bilety są po 150 złotych...).
              • arthwen Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 16:00
                120. 150 to są te lepsiejsze i prawie ich już nie ma.
          • lauren6 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:02
            Ale jeszcze możemy się w tej dupie lepiej urządzić.
    • skumbrie Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:32
      Czarnek odejdzie, na jego miejsce wskoczy ona. Już się kobita szykuje.
    • angazetka Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 14:55
      Gomułka jest z niej taaaaaki dumny.
    • 152kk Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:01
      Ale z każdego zła można dobro wyciągnąć. Bo reklamę zrobiła smile Ja na przykład mało kulturalna jestem i nie wiedziałam o tym przedstawieniu. A teraz - jeżeli tylko będzie możliwość - to się wybiorę. I może starsze dziecię na tę demoralizację antypolską zabiorę.
      • morekac Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:06
        O, ja to się chyba specjalnie do Krakowa na jakiś weekend wybiorę...
    • tanebo001 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:15
      W związku z uzyskaniem informacji o wystawianym obecnie w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie spektaklu „Dziady”, Małopolski Kurator Oświaty informuje, że w jego ocenie spektakl ten zawiera interpretacje nieadekwatne i szkodliwe dla dzieci i uczniów, które nie wpisują się w cele systemu oświaty określone w art. 1 pkt 1-3 Prawa Oświatowego.

Zgodnie z powołanym przepisem, system oświaty zapewnia w szczególności realizację prawa każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej do kształcenia się oraz prawa dzieci i młodzieży do wychowania i opieki, odpowiednich do wieku i osiągniętego rozwoju; wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny oraz wychowanie rozumiane jako wspieranie dziecka w rozwoju ku pełnej dojrzałości w sferze fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej, duchowej i społecznej, wzmacniane i uzupełniane przez działania z zakresu profilaktyki problemów dzieci i młodzieży.

Wskazana we wstępie interpretacja „Dziadów” Adama Mickiewicza, jest swobodną emanacją poglądów środowiska, które pragnie kształtować spojrzenie społeczne na współczesną Polskę nie z troską, miłością należną Ojczyźnie, lecz z nienawiścią do jej rodowodu historycznego, do tożsamości narodu ugruntowanego na fundamencie tradycji cywilizacji łacińskiej. Ten spektakl zawiera i promuje treści, które pozostają w jawnej sprzeczności z celami wychowania młodych Polaków określonych w preambule Prawa Oświatowego.

Biorąc pod uwagę powyższe, Małopolski Kurator Oświaty zdecydowanie odradza organizowanie przez szkoły wyjść dzieci i młodzieży na ten spektakl.
      • tanebo001 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:18
        Czyżby poszło o to że Konrad był kobietą? e-teatr.pl/konrad-byl-kobieta-18974
        • grey_delphinum Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:24
          O, teraz to pójdę na pewno!
        • ichi51e Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:36
          bardzo fajna recenzja tez mnie zachecila. szkoda ze nie da się wziąć dzieciaków na przedstawienie tradycyjne a potem na wywrotowe...
          • potworia116 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:45
            Dziady zawsze były i będą utworem wywrotowym.
            • bi_scotti Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:19
              potworia116 napisała:

> Dziady zawsze były i będą utworem wywrotowym.

Bingo! Jesli sie kiedys pojawi wladza, ktorej "Dziady" nie beda stresowac, to bedzie wybitnie suspicious i ... bedzie kiepsko swiadczyc o adaptacji wink Cheers.
    • 71tosia Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 15:37
      listopad 2021 roku a wypowiedz pani kurator jak z marca 1968?
      • arthwen Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 16:02
        A żeby to pierwszy? Kurator małopolska jest znana z tego typu wypowiedzi.
        • iwoniaw Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 16:04
          Patrzcie, cóż my tu poczniem, patrzcie przyjaciele:
          Otóż jacy to stoją na narodu czele!
          😉
      • sumire Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 16:07
        Ona tam jedzie dalej, właśnie wdała się w dyskusję z dziennikarzem WP i poleca mu przegląd repertuarów teatrów, "trendów antyklerykalnych, lewackich itp."
        Oni mają obsesję tam, naprawdę.
        • iwoniaw Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 16:19
          No mają, czekam kiedy się dopatrzy trendów antyklerykalnych u biskupa Krasickiego 🤣🤣🤣
          • sumire Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 16:25
            Ćśś, nie podpowiadaj, akurat mamy "Monachomachię" w innym teatrze w Krakowie i nawet, o zgrozo, widzów wódeczką częstują...
            • ladymercury Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 19:49
              No zgadzam się, grubo😄
              • ladymercury Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 19:55
                I mają kostiumy nawiązujące do Opowieści podręcznej tudzież machają tęczową torbą z Ikea .
          • taniarada Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:05
            na jakiej sztuce byliście na zajęciach?
            - na Dziadach Mickiewicza
            - opowiesz coś
            - tak uważam że PiS łamie konstytucje i należy zmienić płeć raz na tydzień
            - tak napisał Mickiewicz?😊
            • iwoniaw Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:11
              Raczej temat na maturę "Dlaczego Mickiewicz w "Dziadach" łamie preambułę prawa oświatowego i nie zachwyca, nawet jeśli zachwyca?" 🤣🤣🤣
              • taniarada Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:18
                Sztuka Mai Kleczewskiej "Dziady" na podstawie jednego z największych dzieł Adama Mickiewicza
                Czyli wykorzystanie arcydzieła polskiej literatury do bieżącej walki politycznej.Zaczynam się bać .
                • iwoniaw Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:23
                  Gomułka Wladysław był równie zaniepokojony 🤣
                • sumire Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 18:09
                  "Dziady", tak jak i "Wesele", i jeszcze parę innych sztuk, ZAWSZE były wykorzystywane do walki politycznej. Jeśli ci się to nie podoba, pozostań przy oglądaniu "Calineczki".
      • angazetka Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:37
        Pogrzebałam sobie na okoliczność w historii i pierwszy raz Dejmek był na dywaniku u władzy z powodu Dziadów 26 listopada 2021... to jest, 1967 roku. Niemal dzień do dnia.
        • 71tosia Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 19:30
          smile
        • panna.nasturcja Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 24.11.21, 00:21
          Listopad to niebezpieczna pora dla Polaków...
    • melisananosferatu Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 16:02
      Kolejna, durna menda przy korycie.
    • sanciasancia Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:02
      Kurcze, nie znoszę teatru, ale teraz to się chyba wybiorę.
      • taniarada Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:10
        Minister i Sztuka

Pan minister się spóźnił na początek
        A gdy przyszedł z oburzenia zbladł:
        Podejrzany, niebezpieczny wątek …
        Skonfiskować! Niech mają naukę!
        … Pan minister się spóźnił na sztukę
        O pięć minut i piętnaście lat …
        J. Tuwim, 1932 r.
        • iwoniaw Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:12
          Masz schizofrenię czy zapomniałeś się przelogować?
    • taniarada Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:04
      Co ma to wspólnego z Mickiewiczem poza tytułem?
      Tyle się mówi, o ochronie praw autorskich i w tym przypadku zwyczajnie nie ma prawa ta Pani reżyser używać nazwiska Mickiewicz dla swojej sztuki bo to nie ma nic wspólnego z tekstem Mickiewicza, jego wymową etc
      Ona ma prawo tworzyć własne Dziady tylko niech nie kradnie tytułu, nie wprowadza w błąd nie manipuluje.
      • iwoniaw Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:08
        Taniusza, co za wzmożenie 🤣 Co ci się w tekście Mickiewicza nie podoba, że łżesz, że to nie jego? 🤣
        • taniarada Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:12
          Gdyby tak cofnąć się w czasie o 10 lat i pokazać ówczesnym Polakom dzisiejsze artykuły prasowe opisujące jak to Polska walczy z Zachodem, jak to Dziady przeszkadzają, jak to promowany jest antysemityzm i homofobia, jak to inteligencja jest szykanowana i opluwana przez władzę, jak to wprowadza się stany wojenne by ograniczyć niezależne dziennikarstwo, jak to władza dzierży we własnych rękach większość tytułów prasowych, jak to inflacja szaleje, jak to ludzie zwalniani są z pracy za poglądy, to ówcześni czytelnicy myśleliby, że czytają jakąś rozprawkę historyczną z mrocznych czasów komuny, a nie rzeczywistość Polski AD 2021Nieprawdaż ?
          • irma223 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:42
            W 2011 ludzie jeszcze pamiętali lata 2005-2007.
      • nunia01 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:15
        To może sprawdź o co chodzi z tymi prawami autorskimi.
        • taniarada Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:28
          Poza tym, co nie trafia do deMOkratycznych gamoni: kurator nie zdjela niczego z afisza, nie ocenzurowała,
          nie zabrania, nie zakazuje.. a jedynie odradza uzycie tej teatralnej produkcji jako materialu dydaktycznego.
          no ale pretekst do bicia piany jest: PZPR, cenzura, '68, gomółka, komuna I jak tu nie kochać Mickiewicza.
          • angazetka Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:38
            Jeszcze. W listopadzie 1967 też jeszcze nie zdejmowano Dziadów z afisza.
      • sumire Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:16
        Po pierwsze, dziadku, prawa autorskie już Mickiewicza od dawna nie dotyczą.
        Po drugie, skąd wiesz, ile ten spektakl ma z nim wspólnego? Widziałeś? To opowiedz.
        Po trzecie, tak to już w teatrze działa, że się interpretuje. Nie słyszałeś o Balladynie na motocyklu?...
        • taniarada [...] 23.11.21, 17:21
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • taniarada Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:26
          Jeszcze raz ci napiszę nie jestem dla ciebie dziadkiem spadaj.
        • bi_scotti Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:26
          sumire napisała:

> Po trzecie, tak to już w teatrze działa, że się interpretuje. Nie słyszałeś o B
          > alladynie na motocyklu?...

Tuz przed Covid, w lutym 2020 ogladalam "Romeo and Juliette" w wersji z Vespa, wprawdzie nie motocykl ale i scena byla mniejsza niz w Narodowym wink
          BTW, czekam z pewnym niepokojem na new version "West Side Story" by Spielberg - uwielbiam classic z 1961 roku z Natalie Wood, bardzo bym chciala zeby Spielberg "dorosl" albo i "przeskoczyl" ... to tak na marginesie, off topic ale wciaz w kregu sztuki tongue_out Cheers.
        • ingryd Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 19:27
          Balladyna Hanuszkiewicza w narodowym, na motocyklu i z kręcącą się sceną ! Jerzu jakie to bylo obrazoburcze !!! (Jerzu jaka ja jestem stara skoro to pamiétam)
          • ladymercury Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 19:47
            Szczęściara! Ja na przykład Dziady'68 znam tylko z ekranizacji czyli Lawy.
            Jeszcze nie było mnie w planach 😄
      • ladymercury Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 19:44
        Gwoli ścisłości Taniutki, reżyserka nie ingeruje w tekst Dziadów, leci cały czas Mickiewiczem.
        Nowatorstwo dotyczy sposobu inscenizacji 😄 te flagi myślę przejdą do historii. I obsady.
        Jak nie lubię całych Dziadów (jestem fanką II i IV części, są dla mnie sensem romantyzmu), to chyba wywalę tę 150na dobre miejsce i się wybiorę.
        Bilety są na koniec stycznia i luty.
        Oby to było takie dobre jak "Lawa" .
      • arthwen Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 24.11.21, 00:19
        KAŻDY może wykorzystać treść utworu Mickiewicza i to całkowicie zgodnie z prawem. Bladego pojęcia taniucha nie masz o prawie autorskim.
    • kub-ma Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 17:28
      No i właściwie nie "odradza", tylko "zakazuje".
      Ktoś chciałby w takich warunkach zostać dyrektorem szkoły?
      • nickbezznaczenia Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 20:11
        A nauczyciel, który zorganizuje wyjście od razu ma komisję dyscyplinarną.
    • mnnm Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 18:27
      Nowakowa, a nie żadna pani...
      • raczek47 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 19:55
        Interpretacje "Dziadów"zawsze były solą w oku bucom i miernotom.
      • taniarada Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 20:15
        Pani Nowakowa, pani Nowakowa! A była już pani w teatrze na tych całych Dziadach?
        - Ja? Pani Maglarkowa, w życiu bym do teatru nie poszła. Żeby włosy stracić?
    • ladymercury Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 20:08
      Ależ oczywiście, że jest. Tu pan radny wprost domaga się ocenzurowania spektaklu.
      krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27836605,prawica-chce-cenzurowac-dziady-w-slowackim-radny-pis-apeluje.html
      • sumire Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 20:31
        O właśnie! To jest ten sam, który onegdaj oskarżał Szydłowskiego (kurator Słowackiego, były już chyba) o machloje finansowe.
        Gliński już jeszcze w blokach startowych przebiera nogami, żeby dotację uciąć albo i co gorszego.
    • taniarada Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 20:14

Jak widać we współczesnej Polsce już teraz frontalnie atakuje się wszystko, co jest wartościowe, także w historii i kulturze teatralnej i scenicznej.
      • sumire Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 20:32
        Tj. co? Co zaatakowano w tym konkretnie spektaklu? Nie zasłaniaj się okrągłymi hasełkami o wartościach, tylko napisz no tu, która scena cię zbulwersowała.
        Bo pani Nowak nie napisała. Zapewne dlatego, że po prostu przedstawienia nie widziała.
      • raczek47 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 23.11.21, 22:59
        Na jakiej podstawie PIS uzurpuje sobie interpretowanie Mickiewicza jako jedyne słuszne?
    • kub-ma Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 24.11.21, 09:28
      Podają w telewizji, że bilety wyprzedane. Zatem reklama podziałała smile
    • dzikka Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 24.11.21, 09:58
      Przeczytałam fajny komentarz: "Kurator Nowak oburzają Dziady Mickiewicza a powinien Dziad z Mickiewicza....." nic dodać, nic ująć.
    • thea19 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 24.11.21, 10:01
      no i fajną reklamę zrobiła, pisiory to zawsze myślą dupą
      • ladymercury Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 24.11.21, 20:21
        No i pozamiatane.
        Biletów na Dziady, zero, nul i brak.
        Do końca planowanych spektakli, czyli 28 lutego 2022.
        • alicia033 Re: Pani kurator i antypolskie Dziady 24.11.21, 20:26
          ladymercury napisał(a):

> Biletów na Dziady, zero, nul i brak.
          > Do końca planowanych spektakli, czyli 28 lutego 2022.

Teatr Słowackiego powinien opublikować specjalne podziękowania dla kuratorki nowak za wspieranie kultury!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka