Dodaj do ulubionych

Holenderski rząd będzie finansował aborcje Polkom

23.11.21, 22:01
"Rząd Holandii będzie mógł finansować dostęp do bezpiecznej aborcji dla obywatelek krajów Europy, gdzie ograniczano prawa kobiet - postanowił holenderski parlament. Uchwała to reakcja na śmierć Izabeli z Pszczyny."

"Do tej pory chodziło o kraje poza Unią Europejską. Ale teraz okazało się, że w naszej Wspólnocie są kraje, które łamią praworządność, naruszają prawa mniejszości i prawa kobiet. Dlatego parlament postanowił, że rząd może wspierać także organizacje wewnątrz UE – mówi poseł Sjoerdsma, dodając, że teraz Polki będą mogły przerywać ciąże w Holandii na koszt holenderskiego państwa. – To drogie zabiegi. Ich koszt waha się od 480 do 930 euro. W Holandii Polki będą bezpieczne, otrzymają pomoc bez względu na ich sytuację finansową. To kobiety mają prawo wyboru w tych kwestiach – mówi Sjoerdsma."

wyborcza.pl/7,75399,27836772,holenderski-parlament-chce-finansowac-aborcje-dla-polek.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy
Obserwuj wątek
    • melisananosferatu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 23.11.21, 22:03
      Brawa dla Holandii, wstyd dla Polski.
      • biszkopty35 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 09:13
        Przewidywalna reakcja na kretyńską interpretację zdarzenia dokonaną przez wolne media, które uniewinniły lekarza, przymykając oczy na jego wdupiemianie, butę, lenistwo i skalę zaniedbań o tragicznych skutkach.
        Polskie prawo oraz etyka w sytuacji zagrożenia życia obu istot podpowiada, aby ratować kobietę.
        Ten lekarz nie uratował nikogo.
        Szkoda, że w Holandii nie słucha się polskiego rządu, nie czyta polskich ustaw, a ustawy opiera się na pogłoskach medialnych. Słabo to świadczy o tym kraju i jego kulturze politycznej. Bynajmniej nie "brawo dla Holandii".
        • melisananosferatu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 09:35
          Slowa nie napisalam o pani Izabeli durny trollu. Poza tym w...j.
        • chicarica Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 10:52
          Polska ucząca inne kraje kultury politycznej, paradne. Wicie, towarzyszu, że brzmicie bardzo rosyjsko? Nawet ton wypowiedzi, nie mówiąc już o treści.
        • natalia.nat Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 14:30
          Bzdura.
          To że lekarz czy szpital dopuścili się zaniedbań nie wyklucza tego, że ustawa nie przyczyniła się do śmierci kobiety. Świadczą o tym choćby smsy.
          "Polskie prawo oraz etyka w sytuacji zagrożenia życia obu istot podpowiada, aby ratować kobietę." I co z tego? Problem polega na tym, że każdy przypadek jest inny, nie ma jednej interpretacji przypadków medycznych i nie ma przypadków zawsze jednoznacznych. Inaczej się podejmuje decyzje, kiedy grozi ci paragraf a inaczej kiedy możesz to robić tylko w oparciu o wiedzę medyczną. Ogarniasz w ogóle takie niuanse czy żeby zrozumieć musisz tego sama doświadczyć?
          • melisananosferatu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 14:36
            Dokladnie.
          • memphis90 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 15:08
            Oczywoscie, że bzdura. Pekniecie błon płodowych jako takie NIE JEST zagrożeniem życia, wiec nie dawało zadnego uzasadnienia do "ratowania kobiety aborcją" w swietle obowiązującego bezprawia. W momencie rozwinięcia gwałtownego wstrząsu - owszem, wówczas zagrozenie było, ale było juz za późno na reakcję...
            • kiddy Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 18:01
              No właśnie. Poza tym podawano, że pęknięcie błon płodowych było spowodowane infekcją, która rozwijała się, gdy dziecko jeszcze żyło. Dlatego należałoby szybko rozwiązać ciążę, żeby uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji. Czekano i skończyło się, jak się skończyło.
    • sumire Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 23.11.21, 22:08
      Bosze, kolejny kraj, z którym pójdziemy na wojnę.
      • welcome_back Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 23.11.21, 22:10
        To może od razu się poddajmy. Będzie nieco ciężej, bo nie mamy wspólnej granicy, ale co tam dla dzielnych Holendrów smile
      • princesswhitewolf Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 00:18
        Sumire ,🤣😃😃
    • taje Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 23.11.21, 23:57
      I brawo!
    • reinadelafiesta Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 00:13
      Zaraz okaże się, że paszport będzie wydawany z biura paszportowego po okazaniu zaświadczenia od ginekologa, że się nie jest w ciąży.
      • princesswhitewolf Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 00:21
        Nie, beda wydawac w Holandii azyl
        dla bezpieczeństwa tych ktore u nich usunely ciaze. I dobrze
        • reinadelafiesta Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 00:41
          Z Unii wyjdziemy, na dowód nie pojedziemy, a paszporty wzorem komuny zabiorą i będą wydawać po uważaniu i wypełnieniu 10 stronicowego wniosku z załączonym zaświadczeniem o braku ciąży. Już minęła mi faza "nie no, niemożliwe, żeby do tego się posunęli".
          • leosia-wspaniala Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 08:40
            Nie da się już przywrócić zamordyzmu jak za komuny - nie ma żelaznej kurtyny, nie ma ZSRR, Układu Warszawskiego, dzisiejsza Rosja to już nie to samo. Po prostu młode Polki, które chcą się rozmnażać wyjadą, a te które chcą usunąć ciążę - usuną. Ja zaczęłam wierzyć w teorię, że Putinowi po prostu zależy na depopulacji Polski - nie udało się Polaków zrusyfikować, wymordować i wywieźć na Syberię, no to niech przestaną się rodzić.
            • afro.ninja Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 09:41
              A o Białorusi słyszała, a?!
            • z_lasu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 21:10
              > Nie da się już przywrócić zamordyzmu jak za komuny - nie ma żelaznej kurtyny, nie ma ZSRR, Układu
              > Warszawskiego, dzisiejsza Rosja to już nie to samo.

Wszystko się da.
            • katie3001 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 06:35
              Zamordyzm w Europie juz jest. Jak kobieta niezaszczepiona dobrowolną szczepuonką, w ciązy z chorym plodem dostanie się do tej Holandii? Niby mogla się zaszczepic przed ciazą ale w zasadzie ciaza tez jest dobrowolna i nie musiala w nią zachodzic.
            • mid.week Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 17:50
              leosia-wspaniala napisał(a):

> Nie da się już przywrócić zamordyzmu jak za komuny - nie ma żelaznej kurtyny, n
              > ie ma ZSRR, Układu Warszawskiego, dzisiejsza Rosja to już nie to samo. Po prost
              > u młode Polki, które chcą się rozmnażać wyjadą, a te które chcą usunąć ciążę -
              > usuną. Ja zaczęłam wierzyć w teorię, że Putinowi po prostu zależy na depopulacj
              > i Polski - nie udało się Polaków zrusyfikować, wymordować i wywieźć na Syberię,
              > no to niech przestaną się rodzić.

Jak patrzę na wyborców to sobie myślę, że to bardzo słuszny kierunek. Inteligencja wyjechała lub została wymordowana, zostały resztki. Ci bardziej zaradni już wyjechali, ci mniej dbają o wykształcenie dzieci umożliwiające pracę poza krajem. Za chwile zostaną tu emeryci, renciści i zera.
          • pade Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 08:49
            "Już minęła mi faza "nie no, niemożliwe, żeby do tego się posunęli".

Mnie też.
            Czytam wątki na temat rejestracji i wiem, że trzeba trochę tę grozę obśmiać, bo nie da się żyć w ciągłym strachu, ale ja jestem przerażona.
            Gdzieś po cichu liczę na to, że na początku roku ludzie będą mieli tak dość inflacji i polskiego nieładu, że wyjdą na ulicę. Na razie w związku z dużą ilością zachorowań, wszystko skupia się wokół konfliktu szczepy-antyszczepy, a rządowi w to graj, przechodzi wszystko co jest związane ze zwiększeniem kontroli.
            Posuwają się coraz dalej i dalej, a ja się czuję jak gotowana żabauncertain
            • afro.ninja Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 09:43
              Wyjdą i co?! I nic! Wszędzie wychodzą i dalej nic sie nie dzieje. Moze gdyby wszyscy rzucili swoją pracę i wyszli na rok?! Ale przecież większości odpowiadaja takie rządy. Jesteśmy tak zarobionym i przygnebionym społeczeństwem, ze po prostu bierzemy ten kolejny garb i nic.
              • pade Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 10:47
                Ja się łudzę, że wiele osób nie szło w czarnych marszach bo "ich to nie dotyczy", ale po kieszeni obrywa każdy, więc tłumy byłyby zdecydowanie większe.
                No bo co jeszcze można zrobić? Czekać do wyborów, skoro jest wręcz pewne, że przed wyborami emeryci dostaną 15, 16, 17, ... 27 emeryturę + , dzieciatym dorzucą stówkę do 500+, nie wiem co jeszcze, może mieszkania zaczną rozdawać za darmo?
                • reinadelafiesta Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 11:00
                  "może mieszkania zaczną rozdawać za darmo?" - np. te, które odbiorą posiadaczom drugiego i trzeciego lokum. Bo jakże to tak, niektórzy nie mają wcale, a niektórzy po kilka?
                  • pade Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 11:09
                    No a jak, sprawiedliwość musi być!
                • melisananosferatu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 11:04
                  Mam w rodzinie jedna starsza pania, ktora glosuje na pis bo po nikomu nic nie dalo (to akurat prawda). Na pytanie: a nie boisz sie, ze twoja corka bedzie musiala urodzic plod bez czaszki odpowiedziala,ze przyzwoitym ludziom takie rzeczy sie nie przytrafiaja.
                  • pade Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 11:11
                    Mam alergię na "po nikomu nic nie dało". Do ręki może i nie, ale dzieciatym sporo w kieszeni zostało. Przypominam, że przedszkola za złotówkę czy jakoś tak, darmowe podręczniki, dłuższe urlopy macierzyńskie to nie jest pomysł PIS!
                    A co do tej starszej pani...szkoda słówuncertain
                    • jdylag75 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 11:20
                      Było jak piszesz, jako mama wtedy małych dzieci byłam bardzo zadowolona, do tego zmienili regulacje dotyczące opieki nad maluchami, powstały prywatne żłobki, sporo prywatnych przedszkoli.
                      Byłam bardzo zadowolona, ale jako że pracowaliśmy i nie mielismy dziadków na podoredziu to takie rzeczy człowiek widział i doceniał.
                    • rannala Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 11:27
                      Finansowanie in vitro!!!!
                      • arthwen Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 16:44
                        Przyzwoitych ludzi takie rzeczy nie dotyczą!
                    • melisananosferatu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 11:32
                      Chodzilo mi o to, ze np po moglo wprowadzic 500+ (przeciez 500+ jest tym samym, co inne takie swiadczenia w krajach UE; w Ire jest to child benefit).
                    • saszanasza Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 21:20
                      pade napisała:

> Mam alergię na "po nikomu nic nie dało". Do ręki może i nie, ale dzieciatym spo
                      > ro w kieszeni zostało. Przypominam, że przedszkola za złotówkę czy jakoś tak, d
                      > armowe podręczniki, dłuższe urlopy macierzyńskie to nie jest pomysł PIS!
                      > A co do tej starszej pani...szkoda słówuncertain
                      >
                      Proszę cię…moja matka na PIS nie głosowała i w ogóle strasznie ja wkurwia, tvp nie ogląda, ale niedawno powiedziała (normalnie jak moher jakiś), że PIS przynajmniej daje, żeby zabrać🙈 Wiem, że to był sarkazm, ale i tak się lekko zdenerwowałam bo mam wrażenie że mnóstwo ludzi tak właśnie myśli, na poważnie.
                      • pade Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 22:57
                        saszanasza napisała:

> pade napisała:
                        >
                        > > Mam alergię na "po nikomu nic nie dało". Do ręki może i nie, ale dzieciat
                        > ym spo
                        > > ro w kieszeni zostało. Przypominam, że przedszkola za złotówkę czy jakoś
                        > tak, d
                        > > armowe podręczniki, dłuższe urlopy macierzyńskie to nie jest pomysł PIS!
                        > > A co do tej starszej pani...szkoda słówuncertain
                        > >
                        > Proszę cię…moja matka na PIS nie głosowała i w ogóle strasznie ja wkurwia, tvp
                        > nie ogląda, ale niedawno powiedziała (normalnie jak moher jakiś), że PIS przyna
                        > jmniej daje, żeby zabrać🙈 Wiem, że to był sarkazm, ale i tak się lekko zdenerw
                        > owałam bo mam wrażenie że mnóstwo ludzi tak właśnie myśli, na poważnie.
                        >
                        >
                        >

I nie widzi, że po zabraniu ma tyle samo, albo mniej niż przedtem?
                  • 3-mamuska Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 14:40
                    melisananosferatu napisał(a):

> Mam w rodzinie jedna starsza pania, ktora glosuje na pis bo po nikomu nic nie d
                    > alo (to akurat prawda). Na pytanie: a nie boisz sie, ze twoja corka bedzie musi
                    > ala urodzic plod bez czaszki odpowiedziala,ze przyzwoitym ludziom takie rzeczy
                    > sie nie przytrafiaja.

Płód bez czaszki to pół biedy i tak odjedzie zaraz po urodzeniu, gorzej chore dziecko, które do końca życia trzeba niańczyć i udupić kobietę do końca jej życia.
                    • melisananosferatu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 15:10
                      Nie wiem dla kogo 'pol biedy'. Raczej nie dla kobiety ktora przez pare mcy bedzie na pytania o samopoczucie, date porodu, itd umierala w srodku.
                      • 3-mamuska Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 16:24
                        Nie zrozumiałaś z dwojga złego.
                        Poza tym czy zrobi aborcje około 16-20 t.c czy urodzi tez będzie przezywać żałobę, po starcie dziecka w wielu przypadkach upragnionego.
                        • melisananosferatu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 16:38
                          Ja uwazam, ze jednak warto aby kobieta miala wybor czy chce czekac na smierc plodu 20 tygodni czy nie.
    • princesswhitewolf Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 00:19
      Przynajmniej jakis kraj ma litosc a nie czekanie na sepse i smierc
    • daisy Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 00:34
      Wow. Brawo Holandia, wielkie dzięki.
    • chicarica Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 08:16
      I cyk paszport do szuflady w urzędzie dla wszystkich kobiet w wieku reprodukcyjnym, wydawany na wniosek, po przedstawieniu negatywnego testu ciążowego.
      • massinga Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 08:24
        Ja to bym na miejscu urzednika nie wierzyla zaswiadczeniu. Zawsze mozna kupic. Tylko badania na miejscu i dzien przed wyjazdem. Jak bedzie zbyt wiele dni pomiedzy wyjazdem a daniem paszportu, to jeszcze zaciazy i cale badanie w piach.
      • leosia-wspaniala Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 08:41
        >I cyk paszport do szuflady

Na wyjazd do Holandii nie potrzeba paszportu.
        • cherry_lady007 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 08:48
          Na razie nie…
        • berber_rock Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 10:58
          No chyba jednak potrzeba.
          Wiesz ... nie wszyscy maja ID.
        • arthwen Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 16:45
          Jeszcze...
    • ritual2019 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 09:04
      A polski rzad zrobi wszystko zeby utrudnic Polkom wyjazdy do Holandii.
    • lauren6 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 09:39
      Co za wstyd. Przez PIS i ich wyborców Polska uchodzi za kraj trzeciego świata.

PS z pozdrowieniami dla forumowych rasistów, którzy w sprawach migrantów stawiają na podział: cywilizowana Europa - "beżowe" dzikusy. My koło cywilizacji nawet nie stoimy.
      • kloi0505 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 06:04
        PS z pozdrowieniami dla forumowych rasistów, którzy w sprawach migrantów stawiają na podział: cywilizowana Europa - "beżowe" dzikusy. My koło cywilizacji nawet

Tak, weźmy ich wszystkich z całym dobrodziejstwem inwentarza np. pogardą dla kobiet i traktowaniem ich jak sprzęt kuchenny.
        • iwoniaw Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 06:49
          kloi0505 napisał(a):

> PS z pozdrowieniami dla forumowych rasistów, którzy w sprawach migrantów stawia
          > ją na podział: cywilizowana Europa - "beżowe" dzikusy. My koło cywilizacji nawe
          > t
          >
          >
          > Tak, weźmy ich wszystkich z całym dobrodziejstwem inwentarza np. pogardą dla ko
          > biet i traktowaniem ich jak sprzęt kuchenny.

Zważywszy na temat wątku, to faktycznie, akurat w tym aspekcie mamy najwięcej powodów do zmartwienia 🤣 Normalnie wszystko wszystkim, ale ta podmiotowość kobiety w państwie PiS!
          • kloi0505 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 17:44
            Gorzej ci?
      • heniek.8 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 06:57
        psychologia wstydu
        a to jest właśnie super wiadomość

jeszcze żeby inne zabiegi zechcieli finansować to by było idealnie, ale dobre i to na początek
        • paskudek1 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 15:56
          heniek.8 napisał:

> psychologia wstydu
          > a to jest właśnie super wiadomość
          >
          > jeszcze żeby inne zabiegi zechcieli finansować to by było idealnie, ale dobre i
          > to na początek
          Póki co to innych zabiegów jeszcze kobietom nie zakazują wg swojego widzimisię i wiary. I nie, to nie jest psychologia wstydu tylko twarde fakty. Pod względem postępu do aborcji Polska JEST krajem trzeciego świata.
          • heniek.8 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 16:11
            Ok, na mnie nie działa takie zawstydzanie, ktoś powie "Polska jest krajem trzeciego świata" i co ja mam z tą informacją zrobić? Wstydzić się? Tłumaczyć?
            Za to jak otwierają darmowe kliniki dla Polaków to tylko się mogę z tego cieszyć

nawet jeżeli wolałbym inne specjalizacje
    • jdylag75 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 10:10
      Dobra wiadomość dla tych które potrzebują skorzystać i moga to zaplanować. To moze zredukowac strach.
      Nadal nie jest rozwiazana sytuacja kobiet w ciązy w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia i życia - nie możemy wymagac rozwiązywania tego problemu przez Holendrów, Austriaków czy Czechów.
    • fornita111 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 10:23
      Troche swiatla w tym mrocznym swiecie. Na marszach po smierci Izabeli dominowala taka rozpacz, groza i wkurw, ze kazdy z nich autentycznie odchorowywalam. Ale jeszcze nie przegralysmy, trzeba w to wierzyc.
    • mashcaron Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 11:30
      Jakby co, to służę noclegiem.
      • rannala Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:06
        Dzięki masharon, naprawdę doceniam, mam 2 córki. ..
        Wiem, że to pewnie zabrzmi pompatycznie, ale trzeba nam choćby płomyków nadziei, jakiegoś światełka w tunelu.
        W tej chwili odczuwam aki mrok, taką bezradność, taki wk...rw.
        Jakby koś pytał - tak byłam na Strajku Kobiet.
        • fornita111 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:15
          Wiele z nas tak ma. Trzymaj sie, jeszcze doczekamy konca tego g.wna!
          • taniarada Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:18
            Nie doczekasz bo jaki by nie był rząd to wchodzi w tyłek kościołowi.Tu tylko dwa ugrupowania się wymieniają stołkami .Reszta nie ma. szans .
            • fornita111 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:26
              A to moze ty nie doczekasz, dziadu, ja zamierzam smile
        • taniarada Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:16
          Nie stresuj się .Każde rządy się kiedyś kończą.Ale u w Polsce to jest wybór między kiłą ,a rzeżączką .Jak nie PO to PIS i tak na okrągło.Jak by ktoś potrzebował tłumacza języka niemieckiego to służę.
          • melisananosferatu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 16:39
            Ale, ze bedziesz 'Wujek Taniutki' tak, jak jest 'Ciocia Czesia'?😱
    • milli40 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 11:30
      Brawo.
    • woman_in_love Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:02
      Czekam na prawo, dzięki któremu osoby zabijające swoje dzieci nienarodzone za granicą, w PL też będą podlegały odpowiedzialności karnej.
      • melisananosferatu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:05
        Mozliwe, ze sie doczekasz. Te swiry przed niczym sie nie cofna. Ciekawe czy na te 25 lat razem z kobieta i lekarzem pojdzie siedziec tez dawca nasienia.
        • melisananosferatu Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:07
          Co byloby, zaprawde godne i sprawiedliwe ale wiemy, ze do tego nie dojdzie bo pambu i jego swiry lubia karac nieczyste baby, ktore nie pielegnuja cnot niewiescich.
        • rannala Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:10
          myślę, że nie już chyba jakiegoś progu, ktry byłby jakimkolwiek hamulcem. Nie cofną się rrzed niczym, ten brak jakielkowiek siły, która byłaby w stanie powstrzymać ten korowód szaleństwa, jest czymś strasznym.
          Przy okazji pytanie - kto byłby w stanie przewidzieć dzisiejszą PL w padzierniku roku 2015? Pomijając covid, o to inny temat.
        • woman_in_love Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:18
          oczywiście, że nie, jak to tak?
    • anitat Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:12
      A tymczasem:

tvn24.pl/polska/obowiazek-raportowania-ciazy-juz-na-wczesnym-etapie-od-2022-r-projekt-rozporzadzenia-ministerstwa-zdrowia-krzysztof-brejza-pyta-o-cel-5500212

Stach zajść w ciążę i samoistnie poronić...
      • kosmos_pierzasty Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:16
        Trzeba będzie się "późno orientować". Ciekawe jak do tego podejdzie sektor prywatny (ginekolodzy rzecz jasna).
    • kosmos_pierzasty Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 12:14
      Zawsze uważałam, że to fajny kraj! Umie się zachować. Jestem pod wrażeniem. Super.
    • 3-mamuska Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 24.11.21, 14:36
      No i super… dla kobiet tuż po teście jakieś wyjście.(kasa na wyjazd)
      Gorzej jak wejdzie rejestracja ciąży , to ciężko chorego płodu, już się nie pozbędzie.
      W takich wypadkach jak Izabeli to tez nie będzie pomocne, bo za mało czasu na wyprawę.
      W końcu od odejścia wód do śmierci minęła doba.

Mam nadzieje ze przy takich problemach kobiety zadbają o dobrą antykoncepcje.
      Aby jak najmniej ich było w takiej sytuacji.
      • kloi0505 Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 06:08
        Ja się zastanawiam co na to podatnicy holenderscy. I czy chodzi tylko o przypadki, kiedy życie matki jest zagrożone lub płód uszkodzony czy będą sponsorować również panie, które aborcję traktują jak środek antykoncepcyjny? Z tego drugiego powodu uważam, że Holendrom szybko się odechce sponsoringu.
        • lilia.z.doliny Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 10:36
          Podatnicy holenderscy znosza to bez fochow i dasow od miliona lat. U kobiet z 3 swiata suspicious
    • lilia.z.doliny Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 10:37
      Dotychczas pomagaliśmy w ten sposób kobietom z państw trzeciego świata

Mozna bardziej przylozyc polskiemu rzadowi w gebe? Juz chyba nie.
    • takabylawolaboska Re: Holenderski rząd będzie finansował aborcje Po 25.11.21, 14:35
      Już mamy nadwiślański Salwador :
      forum.gazeta.pl/forum/w,28,172742491,172742491,_Sciganie_kobiet_dobra_sciezka_do_latania_budzet.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka