Dodaj do ulubionych

Pytania o covid na co dzień

24.11.21, 11:27
Mam takie pytania, które mnie nurtują. Czy dużo osób tutaj jest już po trzeciej dawce szczepionki? Czy długo się zastanawialyscie czy ją przyjąć czy poszlyscie w najbliższym możliwym terminie?

Czy w swoim otoczeniu np. w pracy swobodnie pytacie osoby o to czy się zaszczepily, takie z którymi widzicie się na co dzień?
Czy unikacie kontaktu jeśli mówią, że coś im dolega np. zatoki.( Nie zawsze da się unikać).
Ja zapytałam raz czy dwa i musiałam się nasłuchać o czyichś powodach np. nie szczepienia ( mam znajomą farmaceutkę i ona.... Itp.)

Czy boicie się, gdy widzicie wzrastającą liczbę zakażeń?
Było do przewidzenia, ale ja się boję, o siebie i rodzinę. Jestem po 2 dawkach szczepionki.
Miałam covid i nie chcę więcej.
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Pytania o covid na co dzień 24.11.21, 11:32
      Czy dużo osób tutaj jest już po trzeciej dawce szczepionki?
      Skąd mam wiedzieć? Nie wyświetla się przy nickach.

Czy długo się zastanawialyscie czy ją przyjąć czy poszlyscie w najbliższym możliwym terminie?
      W najbliższym.

Czy w swoim otoczeniu np. w pracy swobodnie pytacie osoby o to czy się zaszczepily, takie z którymi widzicie się na co dzień?
      Nie pytam ale rozmawiamy więc wiem.

Czy unikacie kontaktu jeśli mówią, że coś im dolega np. zatoki.( Nie zawsze da się unikać).

Tak.

Czy boicie się, gdy widzicie wzrastającą liczbę zakażeń?
      A co by to pomogło?
    • kubek0802 Re: Pytania o covid na co dzień 24.11.21, 11:37
      W pracy nie pytamy, bo to fakt ogólnie znany, kto kiedy i czym, ewentualnie że nie. Kontaktu też nie unikamy bo jest kategoryczny zakaz przychodzenia z jakąkolwiek niedyspozycją zdrowotną. Do wyboru zdalna, urlop lub zwolnienie. Wzrost zakażeń wywołuje u mnie już teraz raczej wk..rw z wielu powodów.
    • daniela34 Re: Pytania o covid na co dzień 24.11.21, 11:39
      onewoman napisała:

>Czy dużo osób tutaj jest już po trzeciej
      > dawce szczepionki?

Nie wiem

Czy długo się zastanawialyscie czy ją przyjąć czy poszlysc
      > ie w najbliższym możliwym terminie?

Jestem przed, pójdę w pierwszym możliwym terminie=już za parę dni.

> Czy w swoim otoczeniu np. w pracy swobodnie pytacie osoby o to czy się zaszczep
      > ily, takie z którymi widzicie się na co dzień?

Nie pytam tak jak nie pytam o inne sprawy osobiste. Same o tym mówią. Ja też. Rozmawiamy swobodnie.

> Czy unikacie kontaktu jeśli mówią, że coś im dolega np. zatoki.( Nie zawsze da
      > się unikać).

Tak unikam. Sama też unikam chodzenia między ludzi z objawami grypopodobnymi. W razie wątpliwości się testowałam.

Czy się boję? Nie na tyle, żeby siedziec w piwnicy, ale odczuwam respekt przed tym wirusem.
    • triss_merigold6 Re: Pytania o covid na co dzień 24.11.21, 11:40
      Poza tym, że obawiam się kolejnych durnych pomysłów lockdownowych, mam wyrąbane na covid.
      W otoczeniu szczepieni i nieszczepieni, nie ma różnicy, nie unikam kontaktu. Nie chorowałam, jestem zaszczepiona dwoma dawkami, trzeciej na razie nie planuję.
    • januszekxxl Re: Pytania o covid na co dzień 24.11.21, 11:46
      onewoman napisała:
      > Czy boicie się, gdy widzicie wzrastającą liczbę zakażeń?

Czy wzrost zakażeń powoduje wzrost śmiertelności?
      Ciekawe Ile osób w Polsce rocznie umierało przed pandemią a ile umiera w czasie pandemii?
    • feniks_z_popiolu Re: Pytania o covid na co dzień 24.11.21, 11:54
      Osób w otoczeniu nie pytam, ale samo wychodzi podczas rozmów.
      Unikam zasmarkanych, kaszlących, gorączkujących.
      Obawiam się nieco jak widzę rosnącą liczbę zakażeń a zwłaszcza zgonów.
      Wiem, że wszyscy są zmęczeni tą pandemią ale mam wśród znajomych mikrobiologa pracującego naukowo "okołocovidowo" i nie ignoruję tego wirusa.
      Wśród dalszej rodziny zmarły 3 osoby, kolejny kuzyn nie doczekał operacji serca, zabieg przełożono bo covid
      Szczepiłam się dwa razy Pfizerem, jestem zapisana na booster Moderny

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka