Dodaj do ulubionych

choroba mimo szczepienia

24.11.21, 12:10
pyt. do tych co zachorowały mimo szczepienia II dawkami- jaki był przebieg choroby?
Obserwuj wątek
    • melisananosferatu Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 12:15
      Ja czekam na wynik testu. Jesli mam covida to objawia sie on bolami miesni i zmeczeniem (choc dzis jest lepiej ). Biore panadol na noc i pije herbate z imbirem, cytryna i miodem. Mam nadzieje, ze covida jednak nie mam. W domu wszyscy zaszczepieni, czekamy na boostera, jak tylko bedzie to mozliwe, zaszczepie moja 9latke.
    • mashcaron Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 12:27
      U męża po szczepieniu przebieg praktycznie identyczny jak przed, czyli tydzień wysokiej gorączki i wszelkie objawy "grypowe". U mnie po szczepieniu przebieg lżejszy niż przed, ale pierwszy raz też był raczej lekki.
    • chebellacosa92 Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 12:31
      Zaraził mnie mój syn - przyniósł wirusa ze szkoły. Przebieg następujący - pierwszy dzień gorączka, ból głowy, zanik smaku i węchu, bóle mięśni. Objawy szybko ustępowały, najdłużej zaburzenia smaku i węchu, które do tej pory (minęły już trzy tygodnie) nie wróciły do normy. Najgorsze dla mnie jest zmęczenie i ogólne rozbicie, ale to już też powoli mija. W rodzinie męża w tej chwili choruje pięć osób - wszystkie zaszczepione dwiema dawkami.
      • mamdomek Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 19:50
        W szkole u mojej żony co chwilę ktoś choruje. Dzieci, nauczyciele. Zastanawiam się czy nie zarządać, żeby rzuciła tę robotę w cholerę. Ale co bedzie potem robiła? W domu siedziała i oglądała TV? Poza tym, foliarze i antyszczepy są wszędzie. I jak się okazuje, certyfikaty też nie są wiarygodne.
        • labdelm Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 19:54
          zostawić robotę.
          Przecież zdrowie ważniejsze od pieniędzy
          No i zaszczepieni nie chorują labo chorują lekko, tak mówią eksperci. A im trzeba wierzyć. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to albo kłamie, albo kupił certyfikat. Więc czego się boisz?
          Żona nie zachoruje lub przechoruje lekko, jak będzie inaczej - patrz wyżej.
          • mamdomek Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 21:23
            Jakich pieniędzy? smile)) Żona w szkole pracuje a nie jest właścicielem prywatnej uczelni. Jej dochody się w budżecie domowym w ogóle nie liczą.
            Rzecz w tym, że siedzenie w domu bez celu też nie wpływa pozytywnie na zdrowie.
    • poligamia Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 12:33
      dziś lekki bół głowy, trochę katau i taki dziwny dyskomfort, ale nie ból w stawach - kolana, trochę biodra...jak wstaję z krzesła to "strzelają" mi stawy...bez kaszlu , ale ogolne rozbicie jest.
    • backup_lady Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 12:34
      Kontrahent - dość ciężko, ale bez szpitala, duszności i ogólne rozbicie. Długo dochodził do siebie. Powiedział, że na te duszności pokowidowe bardzo mu pomógł masaż przepony, bolesne jak diabli, ale zadziałało.
    • hope_25 Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 12:40
      Prezydent Siemianowic:
      "W siemianowickim szpitalu 5. pacjentów w ciężkim stanie na OIOM-ie, z czego 4. zaszczepionych i jeden niezaszczepiony. Obudźcie się szanowni państwo, zobaczcie co się dzieje. To jest ten moment, kiedy powinniśmy wyłączyć telewizory i zacząć logicznie myśleć. Wyciągać fakty i wnioski z tego, co przekazują wam ludzie, którzy stoją w prawdzie i chcą głosić prawdę.
      Mam wrażenie, że wiele osób jest zahipnotyzowanych. Ten obraz, w który oni są wpatrzeni, zahipnotyzował ich i myślę, że naszym i moim zadaniem jest obudzić przede wszystkim te osoby zahipnotyzowane i powiedzieć im: obudźcie się szanowni państwo, zobaczcie co się dzieje.
      Co wam obiecywali, że to już jest ostatnia prosta, że nikt już nie będzie chorował ciężko, nie będzie w szpitalu, nie będzie kolejnych fal, nie będzie lockdownów. No to ja wam dzisiaj mówię. Popaprzecie co się dzieje w Australii, Austrii, Belgi i Holandii. Tam wszędzie populacja jest wyszczepiona na poziomie od 70 proc. w górę. Tam wszędzie są wprowadzane obostrzenia, tam wszędzie są wprowadzane lockdowny, tam osoby zaszczepione chorują, przechodzą to ciężko, trafiają na OIOM i umierają."

tarnogorski.info/prezydent-siemianowic-slaskich-obudzcie-sie-wylaczcie-telewizory-to-jest-ten-moment/
      • swiecaca Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 14:33
        jehanette napisała:

> Zapalenie zatok bez temperatury, silne zmęczenie, częściowy brak smaku (na sło
        > ne, umami), utrata węchu - nadal węch mam stępiony, a izolacja skończyła się 12
        > dni temu.
        >
        ja mam stępiony 11 miesięcy po covidzie i to nie jest najgorsze
    • marzeka11 Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 12:55
      Mój mąż przeszedł po 2 szczepieniach (ja nie, chorowałam za to rok temu jeszcze przed szczepieniami).
      Wg lekarza m.in. zaszczepienie wpłynęło na to, jak przeszedł- gorączka (maksymalnie 1 dnia 39.9), poty, osłabienie, ale żadnych problemów z płucami, oddechem, czyli nie było tego, czego można się przy tym wirusie najbardziej obawiać.
    • damartyn Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 13:02
      U mnie w pracy seria zachorowań od miesiąca. Różny przebieg -bez objawów ( wiemy , bo testują nas 2 razy w tygodniu , wychodzi dodatni test ) tylko ból głowy, ból głowy zajęty nos, ból głowy zajęty nos, i kaszel ,temperatura itd, itd.
      Jeden kolega stan ciężki, był pod respiratorem ale już jest ok, dochodzi do siebie w domu.
    • kobietazpolnocy Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 13:05
      Ja nie chorowałam, ale mam w bliskiej rodzinie dwa przypadki zachorowania na covid po zakończonym szczepieniu. W obu przypadkach przebieg na szczęście lekki, czyli typowe objawy przeziębienia, od kilku dni do może tygodnia, bez potrzeby hospitalizacji.
      Ale u jednej osoby mocne zmęczenie po covidzie nie ustąpiło i badania wykazały jakieś zmiany w płucach. Niewykluczone, że były tam wcześniej, choć bezobjawowe, ale covid je wzmocnił i zaczęły dawać objawy. Ta osoba poza tym funckcjonuje normalnie i wciąż czeka na diagnozę.
    • kochamruskieileniwe Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 13:33
      W niedzielę się testowałam i wyszło, że jestem pozytywna.
      W sobotę wieczorem zaczęło mni przeziębieniowo "rozkładać" - zajete zatoki
      Niedziela - gorączka niewielka (38,3) ból mięśni, nerek, zatoki zajęte.
      Od poniedziałku do wtorku- stan podgorączkowy w granicach 37. Zatoki, kaszel plus bóle mięśniowe ("połamanie") i ból nerek. Jedzenie porzelatuje przez organizm, ale biegunki nie ma.
      Dzisiaj bez bólów mięśni i nerek.

Całkiem łagodnie - jak przy przeziębieniu.

Mąż podobnie, ale bez bólu nerek.
      Dziecko - jw., ale dziecko nieszczepione (wiek). Z tym, że to bardzo silny, wytrenowany organizm, którego oprócz grypy żołądkowej, nic nie rusza. Nawet pływanie po jeziorze na początku listopada i moczenie się w wodzie...

Na trzecią dawkę miałam zapisy od 29 listopada suspicious Nie zdążyłam.
    • madami Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 13:35
      My chorowaliśmy podejrzewając covid, my tj cała nasza rodzina i prawie wszyscy bliscy znajomi ( tj. wszyscy w tym samym czasie) - chyba efekt letniej imprezy rodzinnej. Jedna osoba zrobiła test i był pozytywny. Cała choroba to był trzydniowy katarek, ból głowy, ktoś tam był rozbity, ktoś miał podwyższoną temperaturę, ja miałam zaburzenia węchu i smaku ale króciutkie. Nikomu nic złego nie było, wszyscy jesteśmy zaszczepieni.
      • astomi25 Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 13:56
        Ja b.ciezki przebieg. Nie obylo sie bez szpitala. Jestem zaszczepiona 2 dawkami.
        Zaraz koronopierdolcy sie zleca i powiedza, ze gdyby nie szczepienia to bym juz w kostnicy lezala. Hue hue🤦🏻‍♀️
        Na zadna trzecia dawke sie nie pisze.
        O kant d.upy mozna te szczepienia obic. Zachorowali wszyscy szczepieni z mojego otoczenia ( rodzina, praca)
        Wiekszosc powalilo na 2-3 tyg. Kilka osob mialo lekki przebieg, ale rownie lekki mialo pare osob nieszczepionych. Z tych nieszczepionych ktore znam, nikt nie trafil do szpitala.
        Szczepione trafily dwie ( ja i nauczycielka syna).

Ale dalej wierzcie w cudowna moc tej szczepionki. 🙄
    • anorektycznazdzira Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 14:01
      Dwie osoby 60+
      facet miał gorączkę 38,5 przez ok. 4 dni, nie dającą się zbić, trochę kasłał, "wszystko" go bolało.
      babka dowiedziała się że ma kowida bo jest jego żoną i jej też zrobiono test. Wyszedł pozytywny. Wtedy doszła do wniosku, że coś się gorzej czuje od paru dni.
    • swiecaca Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 14:34
      aktualnie sporo znajomych zaszczepionych choruje lub jest po - przebiegi różne, od lekkich po cięższe, jedna osoba się załapała na rehabilitację pocovidową...

czy słyszeliście o kimś kto po przejściu covida i szczepieniu zachorował ponownie? ja się czuję dość bezpiecznie w tej sytuacji ale może bezpodstawnie
      • feiticeira Re: choroba mimo szczepienia 24.11.21, 18:52
        Najprawdopodobniej ja. Ale o tym, że mogłam przechodzić covid za pierwszym razem zorientowałam się po jakichś 4 mcach, jak poczytałam o powikłaniach pocovidowych i niektóre z nich rozpoznałam u mojej rodziny(mgła mózgowa, ciągle czucie zapachu fajek, problemy nerkowe). Sama choroba wyglądała jak lekkie przeziębienie, mąż w ogóle bezobjawowo, tylko powikłania go zdradziły. Jak zrobiłam przeciwciała po 5 mcach to już nie miałam.
      • larix_decidua77 Re: choroba mimo szczepienia 25.11.21, 11:41
        swiecaca napisała:

> czy słyszeliście o kimś kto po przejściu covida i szczepieniu zachorował ponown
        > ie? ja się czuję dość bezpiecznie w tej sytuacji ale może bezpodstawnie
        Ja. Pierwszy covid masakra, otarłam się o szpital. Gorączka prawie 40, niezbijalna, bóle całego ciała, nie mogłam chodzić. Miałam.takie duszności że mogłam tylko kilka słów powiedzieć, zaburzenia rytmu serca, kaszel do wymiotów. Nigdy nie byłam taka chora. Pół roku dochodziłam do siebie. W międzyczasie 2 dawki a po ponad roku drugi covid. Tym razem kaszel, ból gardła ale bez gorączki i cały czas czułam się dobrze. Nie pomyślałabym że covid ale zrobił test ten, co mnie zaraził.
      • damartyn Re: choroba mimo szczepienia 26.11.21, 11:54
        swiecaca napisała:

> czy słyszeliście o kimś kto po przejściu covida i szczepieniu zachorował ponown
        > ie? ja się czuję dość bezpiecznie w tej sytuacji ale może bezpodstawnie

Chyba bezpodstawnie patrząc na Bryana Adamsa. Szczegóły tutaj:
        muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-bryan-adams-zakazony-koronawirusem-po-raz-drugi-w-ciagu-mies,nId,5669588

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka