Dodaj do ulubionych

Poszukiwanie mieszkania i betonowi agenci

24.11.21, 16:59

Od roku poszukuję mieszkania w moim rodzinnym mieście i powoli zaczynam wymiękać. Na znalezienie idealnego mieszkania mam dużo czasu, nie spieszy mi się, więc nie chcę iść na żadne kompromisy, mogę szukać nawet kilka lat. Ponieważ nie ma mnie na miejscu, przeglądam te wszystkie gratki, otodomy, olxy itd, a w moim imieniu mieszkania ogląda siostra, oprócz tego szukają dla mnie dwaj poleceni agenci. I tutaj właśnie zaczynają się schody. Bardzo jasno i na piśmie określiłam czego szukam i gdzie ewentualnie mogę być elastyczna, a gdzie kompromis nie wchodzi w grę. I normalnie tak jakbym do ściany gadała- mówię, że nie interesuje mnie mieszkanie powyżej 2 piętra, chyba, że jest winda, agent umawia się z siostrą na oglądanie i na miejscu okazuje się, że to 3 piętro bez windy. Moja siostra wkurzona, nie chce nawet oglądać, a ten mówi, że schody nie są strome i dlatego chciał to mieszkanie pokazać. Kolejne mieszkanie okazuje się być dwoma do połączenia i generalnego remontu, chociaż jest jasno określone, że żadne grubsze przeróbki nie wchodzą w grę i znowu tego wszystkiego dowiaduje się siostra na miejscu. Nie wkurzamy się już o telefony, kiedy na siłę próbują zaciągnąć ją na oglądanie mieszkań w innych dzielnicach, niż ta w której szukam, tłumacząc, że to przecież tylko 5 km od interesującej mnie lokalizacji.

Ogłoszenia to kolejny dramat- enigmatyczne opisy, fatalne zdjęcia, brak planów, okazuje się, ze Kraków Stare Miasto, ciągnie się od Nowej Huty po Zwierzyniec, rozlatujące się rudery opisane jako stan dobry i agenci, którzy robią wszystko, aby umówić się na oglądanie bez udzielania jakiejkolwiek bliższej informacji. Nie wiem na co oni liczą? Że ktoś powie- nosz kurdę, przejechałem pół miasta, mieszkanie jest do dupy, ale skoro już tu jestem to robimy deal?? Może ktoś wie, gdzie szukać dobrego agenta, który słucha i nie marnuje czasu swojego i klienta? Może są jakieś inne strony, gdzie się szuka nieruchomości? Jeśli macie jakiegoś agenta w Krakowie, dajcie znać na priv.
Obserwuj wątek