Dodaj do ulubionych

Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpieczeństw

25.11.21, 08:00
zanim, kowidianie, rzucicie we mnie kamieniem, uprzejmie informuję, ze autorem tej światłej myśli jest sekretarz generalny WHO.
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27842443,who-europa-po-raz-kolejny-stala-sie-epicentrum-pandemii-wirus.html#s=BoxOpImg1
Po dwóch latach od rozpętania tego szaleństwa, WHO, które się walnie do tego przyczyniło, ma czelność ogłaszać, że wróciliśmy do początku i wirus będzie się nadal intensywnie roznosił.
Obserwuj wątek
        • triss_merigold6 Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 09:08
          Taaa... ileż można histerycznie straszyć.
          Panikują kraje ze starymi populacjami, bo jakoś covid nie wytłukł 1/3 Afryki, Indii czy Meksyku mimo: niskiego lub zerowego standardu służby zdrowia, zagęszczenia w miastach niewyobrażalnego w Europie, ujemnej higieny (brak dostępu do czystej wody) i braku szczepień.
          • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 09:27
            triss_merigold6 napisała:

bo jakoś covid nie wytłukł 1/3 Afryki, I
            > ndii czy Meksyku mimo: niskiego lub zerowego standardu służby zdrowia, zagęszcz
            > enia w miastach niewyobrażalnego w Europie, ujemnej higieny (brak dostępu do cz
            > ystej wody) i braku szczepień.

Dobra, na 224 graczy w tym zestawieniu ( worldmeter)

Indie sa na drugim miejscu, zaraz za USA (334/1m)
            Meksyk jest 15. ( 2,24/1m)
            Afryka jest.18 ( 1,48/1m)
            dla porównania Polska jest 16 ( 2,16 )

Mysle, ze komentarz zbędny

• berber_rock Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 09:45
            Chodzilo mi bardziej o codzienny dodatkowy stres zwyklych ludzi, spowodowany ograniczeniami.

Podawalam juz w ktoryms watku przyklad mojej wloskiej kolezanki. Zaplanowala sobie na Swieta wyjazd do Wloch czyli do domu, bo mieszka tam jej 87 matka.
            A tymczasem - surprise! Wlochy oglosily, ze jej green pass jest niewazny dopoki nie przyjmie trzeciej dawki (tak sie sklada, ze Belgia poki co trzeciej dawki nie zamierza serwowac, wiec doopa blada), a na test juz sie wjechac nie da, bo IT wprowadzilo cos na ksztalt Super Green Pass.
            No i?
            To taki przyklad pierwszy z brzegu, bo w swoim srodowisku mam ich naprawde sporo.
      • lwica_24 Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 16:20
        Coraz więcej pacjentów w wieku 30-50 lat i to bez chorób współistniejących ( o których ktokolwiek by wiedział), za to nieszczepionych lezy pod respiratorami. I tak jest w każdym szpitalu. Sama to widziałam w jednym z największych w Polsce.
        To NIE jest banalna, sezonowa infekcja górnych dróg oddechowych, która ku Twojej radości wyeliminuje starych i/lub schorowanych czyli według Ciebie niepotrzebnych. Abstrahując od tego jak to nieetyczne rozumowanie wcale tak byc nie musi i nie jest.
        Umrzeć może osoba zdrowa, szczupła, dbająca o higienę, bo tak zareaguje jej organizm, bo w tym momencie zycia będzie osłabiona itd.
        Patentu na niezachorowanie nie ma. Jest natomiast szansa, żeby zminimalizować chorobę i jej skutki. Jest to szczepienie i to o czym piszesz dbanie o higienę ( a więc mycie rak, unikanie chuchania na siebie, kontaktów z ludxmi zainfekowanymi), zdrowy tryb życia, ruch, dieta etc.
        Mam nadzieję, że znasz mechanizm działania szczepionki ( każdej) .
        Dzięki szczepieniom i to na masową skalę udało się wyeliminować lub prawie wyeliminować szereg groxnych chorób. Brak szczepień powoduje, że znów pojawiają się ogniska.
        • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 08:30
          hope_25 napisał(a):

> Zaraz przybiegnie wapaha i wklei swój cudownie zmanipulowany wykres, żeby udowo
          > dnić, że szczepionki jednak działają big_grin

Mówisz i masz wink W ogóle powinnaś napisać jakiś list albo zacząć protest że Komisja Europejska takie fałszerrstwa rozpowszechnia ( p.s. tam na grafice masz źródło danych big_grin )
              • hope_25 Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 08:54
                wapaha napisała:

> Dzięki za grafikę- wuj wie o co chodzi, w tych słupkach ale rozumiem, że bezmyś
                > lnie wklejasz co dają
                > No i w ogole nowatorska metodologia- zestawienie dwóch różnych źródeł, różnyc
                > h grup, różnego okresu czasu , opatentuj big_grin

Nie słonko, bezmyślnie to ty wkleiłaś smile Gdybyś choć minimum rozumu miała, to najpierw sprawdziłabyś sobie wymienione w tabelce kraje na worldometer i zobaczyła jak szczepienia "pomogły". No ale nie, ty łykasz wszystko jak młody pelikan tak samo jak łyknęłaś rewelacje "ekspertów" i pobiegłaś po eliksir. A teraz WHO ci mówi, że wróciłaś do punktu wyjścia, bo w maseczce nie chodziłaś i dystansu nie zachowałaś ... bo powrót do normalności oznaczał chodzenie w maseczce i zamknięcie się w piwnicy big_grin

PS. A ty myślisz, że wykres, który wkleiłaś na podstawie czego powstał?
                • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 09:04
                  hope_25 napisał(a):

>
                  > Nie słonko, bezmyślnie to ty wkleiłaś smile Gdybyś choć minimum rozumu miała, to
                  > najpierw sprawdziłabyś sobie wymienione w tabelce kraje na worldometer i zobac
                  > zyła jak szczepienia "pomogły".

Z worldmeter wklejałam wykresy jak jeszcze pisałaś pod innym nickiem wink
                  Świetne narzędzie ale pokazujące inne dane.i w ogóle nie ukazujące populacji krajów pod kątem wyszczepienia

No ale nie, ty łykasz wszystko jak młody pelika
                  > n tak samo jak łyknęłaś rewelacje "ekspertów" i pobiegłaś po eliksir. A teraz W
                  > HO ci mówi, że wróciłaś do punktu wyjścia, bo w maseczce nie chodziłaś i dystan
                  > su nie zachowałaś ... bo powrót do normalności oznaczał chodzenie w maseczce i
                  > zamknięcie się w piwnicy big_grin

>Wiesz, mi nikt nie musi mówić co mam robić - w przeciwieństwie do ciebie-bo ty nawet samodzielnie pisac nie potrafisz , nie masz własnych przemyślen, nie wyciągasz wniosków , ot taki unhopowy nick. Jednak pod poprzednim byłaś ciut mądrzejsza ( chociaz z kolei mniej zabawna)

> PS. A ty myślisz, że wykres, który wkleiłaś na podstawie czego powstał?

Nie wkleiłaś źródła
    • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 08:28
      Pisałam już wiosną, że szczepienie sprawiło, że niektórzy poczuli się nieśmiertelni. Młodzi bogowie - jestem zaszczepiony- wiec w dupie z ddm, hulaj dusza ! Niestety było i jest to widoczne. Na forum mamy przypadki-nawet w tym wątku na samym czele sie wpisały, które mają szczepienie dla celów komercyjnych - ba negując chorobę od początku, u których już wiosna po 1 fali nastąpiło PTSD od (nie)noszonych maseczek. Bagatelizowanie, błędne szacowanie ryzyka, brak podstawowej wiedzy i myślenie życzeniowe . A im dłużej to trwa tym...dlużej będzie trwać.
      Porównania do grypy są od czapy-bo populacja ją poznała i wytworzyła mechanizmy obronne. Ten koronawirus jest nowy, wciąż mutujący- i wciąż będzie mutował bo mu na to pozwalamy-rozwlekajac w czasie środki ochrony przed nim
      Alicia w koncu trafiła i mysli ze zostanie doceniona - założyła wątek ! big_grin - w końcu będzie mogła sobie poskakać i posrać na innych w swoim w koncu to takie śmieszne, wirus zostanie z nami na zawsze hahaha, jakie to zabawne
      • hope_25 Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 08:31
        wapaha napisała:

> Pisałam już wiosną, że szczepienie sprawiło, że niektórzy poczuli się nieśmiert
        > elni. Młodzi bogowie - jestem zaszczepiony- wiec w dupie z ddm, hulaj dusza ! N
        > iestety było i jest to widoczne. Na forum mamy przypadki-nawet w tym wątku na s

A nie mówiłam, już jest! Tylko wykresu nie wkleiła, jakie rozczarowanie big_grin

Jakie hulaj dusza? Przecież to był obiecywany powrót do normalności.
        • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 08:52
          runny.babbit napisał(a):

> Ale przecież zostanie na zawsze. Serio myślałaś, że ludzie do końca świata będ
          > ą stosować ddm?

1. A co konkretnie złego jest w ddm ? - higiena i dystans zabijają ? szkodzą ?

Btw, rozbraja mnie wiara że bez covid mielibyśmy niezatkane szp
          > itale 😃 pobudka, program Polska w ruinie nie przewiduje takiej opcji.

To prawda- ale polska sytuacje i decyzje polskiego (nie)rządu nie są tematem tego wątku.
          Mówimy - ja mówię- o zjawisku o problemie ogólnoświatowym - myślenie tylko o sobie prowadzi niestety do mutowania wirusa - widzenie własnego nosa, myślenie o własnej wyjatkowości ( ja nie zachoruje,, mnie to nie dotyczy ), itd
          Nie robimy sobie dobrze
          Alicia wielka weganka, orędowniczka zwierząt, ochrony przyrody i klimatu zdawałoby się pokojowo nastawiony człowiek a niczym zwierzę szczuje na innych, kąsa i pisze szkodliwe bzdury szkodzące ( w ujęciu globalnym bo takich pionków jest wiele ) wszystkim
            • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 09:30
              gorzka.gorycz napisała:

> No wiesz, dla mnie dystans i maseczki to jest problem. Nie lubię widoku ludzi w
              > maseczkach, a konieczność zachowania dystansu mocno utrudnienia mi zajmowanie
              > się swoim hobby.

o tym pisze wyżej
              o jednostkowym roszczeniowym podejściu : ja, ja, ja, ja
              Myślisz, że tylko ty nie lubisz ? Myślisz, że ja lubię ? To nie są w ogóle kwestie rozpatrywane z punktu : lubię - nie lubię
              Ja nie zadałam pytania o odczucia własne -bo ktoś nie lubi, źle wyglada, makijaż się rozmyje, będą odciski itp
              Utrudnia- upierdliwe- ale wciąż to robisz. A można WYPRACOWAC stan, w którym nie będzie to utrudnione bo zachowane będzie DDM tam , gdzie jest to możliwe. W kolejkach w sklepie ( uwielbiam, w końcu nikt sie nie pcha i nie dyszy w kark ), w urzędach, itd
              • madami Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 09:44
                Ależ to jest rdzeń myślenia covidianina - będę wykonywać rytuał, nie do końca rozumiem bo co go wykonuję, w telewizji powiedzieli, że trzeba to trzeba, toż telewizja to świętość nad świętościami. Założę sobie amulet na twarz i będę chronić tysiące, potem wykonam jeszcze szereg czynności, o których mówił pan w telewizji ( zastanawiać się po co i jakie one mają sens to świętokradztwo!) i kolejny milion istnień uratowany. Telewizja mówi, że mam wroga - nie lubię wroga, muszę w internecie poujadać jaki to wróg niedobry. I można iść spać w poczuciu bycia super dobrym i oświeconym.
                • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 09:49
                  madami napisała:

> Ależ to jest rdzeń myślenia covidianina - będę wykonywać rytuał, nie do końca r
                  > ozumiem bo co go wykonuję, w telewizji powiedzieli, że trzeba to trzeba, toż te
                  > lewizja to świętość nad świętościami.

Przecieniasz rolę telewizji wink
                  Nosiłam maseczkę zanim to było modne tongue_out I będę nosić- nawet jeżeli ( daj boże ) skończy sie panedmia. Mam nadzieje że inni ludzie z infekcjami beda robic to samo -zamiast chyrchać na pieczywo w sklepie

Założę sobie amulet na twarz i będę chron
                  > ić tysiące, potem wykonam jeszcze szereg czynności, o których mówił pan w telew
                  > izji ( zastanawiać się po co i jakie one mają sens to świętokradztwo!) i kolejn
                  > y milion istnień uratowany. Telewizja mówi, że mam wroga - nie lubię wroga, mus
                  > zę w internecie poujadać jaki to wróg niedobry. I można iść spać w poczuciu byc
                  > ia super dobrym i oświeconym.

Każdy kładzie po swoim przykładzie-tyle piszesz o tej telewizji....
                  • madami Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 10:42
                    Zauważ, że noszenie maseczki to twój indywidualny wybór podyktowany twoim własnym rachunkiem zysków i strat. Jeżeli dana decyzja jest dobrowolna to przyniesie korzyść ( głównie tobie) . Ja też rozważam noszenie maski antysmogowej ( bo w moim mieście bywa syf w powietrzu). Gorzej jest gdy dane rzecz, decyzja jest pod przymusem, gdy dana decyzja jak powszechne noszenie maski będzie nakazem. Nakaz, który jest mocno kontrowersyjny i budzący opór.

Ja TV nie oglądam ale widzę dokoła telewizyjne zombie czy to tvp- owskie czy tvn - owieskie czy polsatowskie, jedne drugiego warte choć każde myśli, że jest lepsze.
                    • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 11:02
                      madami napisała:

> Zauważ, że noszenie maseczki to twój indywidualny wybór podyktowany twoim własn
                      > ym rachunkiem zysków i strat. Jeżeli dana decyzja jest dobrowolna to przyniesie
                      > korzyść ( głównie tobie) .

Nie robię tego tylko dla siebie. Dla siebie nakładam maseczkę ffp2. Dla innych - bawełniane ( chirurgicznych organicznie nie znosze )

Ja też rozważam noszenie maski antysmogowej ( bo w
                      > moim mieście bywa syf w powietrzu).

Nosiłam nim były modne ( tzn. zimą do biegania )

Gorzej jest gdy dane rzecz, decyzja jest po
                      > d przymusem, gdy dana decyzja jak powszechne noszenie maski będzie nakazem. Nak
                      > az, który jest mocno kontrowersyjny i budzący opór.

Zgadzam sie z tobą i to bardzo. Widać to zwłaszcza w naszym społeczeństwie- czy wszystko co nakazowe jest negowane. Nieważne jakie sa motywacje, korzyści, wyższe pobudki-takie nasze polskie tupanie nogą i "nie i chuj ! ". W Szwecji tego nie było - bo ludzie sami z siebie przestrzegali prośb i zaleceń . Tak szczerze madami - widzisz to na gruncie polskim ? Że Polak przestrzega prośby ? Zalecenia ?

>
                      > Ja TV nie oglądam ale widzę dokoła telewizyjne zombie czy to tvp- owskie czy tv
                      > n - owieskie czy polsatowskie, jedne drugiego warte choć każde myśli, że jest l
                      > epsze.
                      Niestety, mamy w kraju dużo analfabetów. Ale mamy też dużo ludzi rzekomo wykształconych którzy myślą, że media przekazują wiedzę zapominając , że są one 5.władzą i mają jak najbardziej realny wpływ na kształtowanie rzeczywistości. Ja oglądam tv - od prawa do lewa od stacji polskich po cnn i bbc ( ostatnio też fragmenty nazwijmy to ze stacji rosyjskojęzycznych) -tyle że nie opieram na nich swoich przekonań i postaw. Sa elementem dodatkowym z którego biorę to, co uwazam za przydatne - uwazam-na podstawie swojej wiedzy, obserwacji, filtrowania danych
                      • madami Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 12:39
                        "Tak szczerze madami - widzisz to na gruncie polskim ? Że Polak przestrzega prośby ? Zalecenia ?"

To się bardzo bardzo zmienia w tym kraju ale nie da się odrobić szkód jakie wyrządziła komuna w ciągu jednego pokolenia. Na to potrzeba CZASU, ale zmiany są, powstają wraz ze wzrostem zamożności, wraz z intensywnością kontaków z innymi krajami, kulturami. Ja widzę systematyczny rozwój polskiego społeczeństwa aż PIS doszedł do władzy i nastąpiło tąpnięcie i zahamowanie rozwoju w tym kierunku ale rozwój poszedł w innym. Nie da się tego opisać w kilku zdaniach potrzeba by wielu godzin rozmowy i analizy ogromu czynników.

Myślę, że w obecnych czasach zaleceń by przestrzegało jakieś 20% osób, głównie w dużych miastach, tak sami z siebie. Ale zauważ tak się dzieje również gdy mamy nakaz.... Wprowadzenie nakazów i wielu absurdów bardzo źle wpłynęło właśnie na ten rozwój, jesteśmy jako społeczeństwo szczególnie wrażliwi na tego typu działania. Czyli u nas czy nakaz czy wybór - efekt będzie ten sam, ale nakaz czyni szkodę w kondycji społecznej. Ta kondycja to efekt wieloczynnikowy, wpływa na to i poziom zamożności, posiadania, zdrowia, poglądów, relacji, aktywności itp. itd. Nakaz robi wyłom w kondycji, zwiększa poziom stresu ( i tak wysokiego) zaburza relacje. Dlatego Szwedzi wygrali, ich kondycja społeczna jest o wiele lepsza niż Polaków, nawet jeżeli zaczniemy posługiwać się argumentem zgonów np. z początków pandemii i jak to Szwedzi wymordowali staruszków.
                        • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 15:51
                          madami napisała:

> "Tak szczerze madami - widzisz to na gruncie polskim ? Że Polak przestrzega pr
                          > ośby ? Zalecenia ?"
                          >
                          > To się bardzo bardzo zmienia w tym kraju ale nie da się odrobić szkód jakie wyr
                          > ządziła komuna w ciągu jednego pokolenia. Na to potrzeba CZASU, ale zmiany są,
                          > powstają wraz ze wzrostem zamożności, wraz z intensywnością kontaków z innymi k
                          > rajami, kulturami. Ja widzę systematyczny rozwój polskiego społeczeństwa aż PIS
                          > doszedł do władzy i nastąpiło tąpnięcie i zahamowanie rozwoju w tym kierunku a
                          > le rozwój poszedł w innym. Nie da się tego opisać w kilku zdaniach potrzeba by
                          > wielu godzin rozmowy i analizy ogromu czynników.

Masz rację. Tyle że w pewnych sytuacjach ( w tym takiej jak mamy aktualnie ) tego czasu nie ma.
                          Niestety.
                          Na teraz sytuacja jest taka, że Polak jest butny, wie wszystko lepiej, na wszystkim sie zna i nikogo nie bedzie słuchać
                          >
                          > Myślę, że w obecnych czasach zaleceń by przestrzegało jakieś 20% osób, głównie
                          > w dużych miastach, tak sami z siebie.

To są ci, którzy robią to teraz - sami z siebie- dbają o ddm i się szczepią, Ale 20% nie zrobi roboty za pozostałe 75% ( tyle by już dało wymierne efekty )

Ale zauważ tak się dzieje również gdy mam
                          > y nakaz.... Wprowadzenie nakazów i wielu absurdów bardzo źle wpłynęło właśnie n
                          > a ten rozwój, jesteśmy jako społeczeństwo szczególnie wrażliwi na tego typu dzi
                          > ałania.

Tak, wyżej właśnie o tym piszę. O Polaku. Konkretnie o nim- bardzo specyficznej nacji, doświadczonej historycznie-czego pokłosie zbieramy na każdym kroku,.

Czyli u nas czy nakaz czy wybór - efekt będzie ten sam, ale nakaz czyni
                          > szkodę w kondycji społecznej. T

Na dzien dzisiejszy-efekt ten sam. Nakaz szkodzi wszystkim .

a kondycja to efekt wieloczynnikowy, wpływa na
                          > to i poziom zamożności, posiadania, zdrowia, poglądów, relacji, aktywności itp.
                          > itd. Nakaz robi wyłom w kondycji, zwiększa poziom stresu ( i tak wysokiego) za
                          > burza relacje.

niestety- tyle że bez nakazu Polak nie potrafi..

Dlatego Szwedzi wygrali, ich kondycja społeczna jest o wiele lep
                          > sza niż Polaków, nawet jeżeli zaczniemy posługiwać się argumentem zgonów np. z
                          > początków pandemii i jak to Szwedzi wymordowali staruszków.

Inna mentalnośc, inny poziom - dlatego nie można stawiać przykładu Szwecji jako tej która sobie świetnie poradziła i każde inne państwo powinno brac przykład i robić to samo. W porównaniu do Szwedów nie zeszliśmy jeszcze z drzew uncertain
          • ximeca Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 09:37
            wapaha napisała:

> To prawda- ale polska sytuacje i decyzje polskiego (nie)rządu nie są tematem te
            > go wątku.

No nie są, ale istotny wpływ na umieralność w Polsce w mają, a to już mocno zahacza o temat wątku. Za to wyjaśnij jakie znaczenie mają w tym kontekście dieta oraz poglądy na ochronę przyrody wątkodajki:

> Alicia wielka weganka, orędowniczka zwierząt, ochrony przyrody i klimatu (...)
          • runny.babbit Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 12:24
            wapaha napisała:

> runny.babbit napisał(a):
            >
            > > Ale przecież zostanie na zawsze. Serio myślałaś, że ludzie do końca świa
            > ta będ
            > > ą stosować ddm?
            >
            > 1. A co konkretnie złego jest w ddm ? - higiena i dystans zabijają ? szkodzą ?
            >
            >
            W higienie nic złego, ale cała reszta jest nienaturalna i nie da się tak żyć latami. Można straszyć, ale ludzie się już uodpornili. W naturze ludzkiej nie leży izolowanie się od innych, jesteśmy stworzeniami społecznymi. Maseczki się nie przyjęły, pora pogodzić się z faktem, że wbrew temu co tu niektórzy wypisują w zachwycie, maseczki są niewygodne i utrudniają interakcję- emocje są wypisane na twarzy i dlatego ludzie robią wszystko by ich nie nosić. Jakoś na zewnątrz już nikt ich nie nosi, choć takie były powszechne w zeszłym roku... Tylko bardzo surowymi mandatami można by dalej forsować ddm, ale poklasku społecznego to nie znajdzie. I nie ma znaczenia że uważasz że to egoizm. Realistycznie patrząc, jeśli ludzie nie przekonali się do tego przez dwa lata, to i później tego nie zrobią.
            Ps ręce zawsze myłam i kicham w chusteczkę lub łokieć, nie mylmy ddm z podstawowymi zasadami higieny
            • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 16:00
              runny.babbit napisał(a):

> W higienie nic złego, ale cała reszta jest nienaturalna i nie da się tak żyć la
              > tami.

Jaka cała reszta ? Dystans miedzy ludźmi - Szwedzi tak żyją . Maseczki w pomieszczeniach zamkniętych gdzie nie można zapewnic dystansu miedzy ludźmi ? Szwedzi stosują .

Można straszyć, ale ludzie się już uodpornili. W naturze ludzkiej nie leż
              > y izolowanie się od innych, jesteśmy stworzeniami społecznymi.

Nie chodzi o izolowanie. Dystans to nie jest izolowanie się . Dystans to 1,5m a nie 1,5km

Maseczki się nie
              > przyjęły, pora pogodzić się z faktem, że wbrew temu co tu niektórzy wypisują
              > w zachwycie, maseczki są niewygodne i utrudniają interakcję- emocje są wypisane
              > na twarzy i dlatego ludzie robią wszystko by ich nie nosić.

1. Nie przyjeły się bo "źle zaczęliśmy " - czyli maseczki na swiezym powietrzu i dlatego że towarzyszył temu cały pozostały cyrk ( lasy,zakaz sportu, ferie itd )

Jakoś na zewnątrz
              > już nikt ich nie nosi, choć takie były powszechne w zeszłym roku...

Jak to nie nosi ? Sporo ludzi nosi. Wg mnie są to ludzie chorzy ( ogólnie ) i wygodni ( ze sklepu do sklepu itd )

Tylko bardz
              > o surowymi mandatami można by dalej forsować ddm, ale poklasku społecznego to n
              > ie znajdzie. I nie ma znaczenia że uważasz że to egoizm. Realistycznie patrząc,
              > jeśli ludzie nie przekonali się do tego przez dwa lata, to i później tego nie
              > zrobią.

Nie uwazam tego za egoizm . Co wiecej -zgadzam sie .Wyzej piszemy z madami nt przymusu i nakazów. I masz rację- postępując dalej tak jak do tej pory- nie pokonamy. Pokonac moze zgodne jenotorowe działanie. A tego nie bedzie.

> Ps ręce zawsze myłam i kicham w chusteczkę lub łokieć, nie mylmy ddm z podstawo
              > wymi zasadami higieny
              Świetnie. Ja tak samo. Dodałam do tego maseczkę. Jestem przeziębiona i wszędzie gdzie wchodze a sa inni ludzie- mam maseczkę- by nie kichać, nie kaszleć na innych i nie rozsiewac chorobotwórczych drobnoustrojow
              • runny.babbit Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 17:50
                Chyba nie rozumiesz co mi chodzi. Po prostu jestem realistką. Nie ma znaczenia co Ty myślisz czy ja myślę na temat ddm. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu żeby zobaczyć że ludzie w większości nie znoszą maseczek. Niby dlaczego trzymają je pod brodą, pod nosem albo w ogóle w kieszeni? Część jeszcze się boi mandatu, inna już ma wylane, i myślę że ten trend się będzie nasilał.
                Co do dystansu, mówimy o kraju gdzie tradycyjnie witamy się uściskami, buziakami, w Polsce nie przeszłyby też wymysły w stylu możesz zaprosić tylko dwoje gości. Może na początku ludzie witali się łokciem, ale teraz- nie oszukujmy się- wszystko wróciło do normy, i nie wierzę żeby to się miało zmienić. Po dwóch latach ciągłego straszenia, ludzie już zobojętnieli i wracają do normalności.
                • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 18:48
                  runny.babbit napisał(a):

> Chyba nie rozumiesz co mi chodzi. Po prostu jestem realistką. Nie ma znaczenia
                  > co Ty myślisz czy ja myślę na temat ddm. Wystarczy wejść do pierwszego lepszeg
                  > o sklepu żeby zobaczyć że ludzie w większości nie znoszą maseczek. Niby dlaczeg
                  > o trzymają je pod brodą, pod nosem albo w ogóle w kieszeni? Część jeszcze się b
                  > oi mandatu, inna już ma wylane, i myślę że ten trend się będzie nasilał.
                  zgadzam się
                  > Co do dystansu, mówimy o kraju gdzie tradycyjnie witamy się uściskami, buziakam
                  > i, w Polsce nie przeszłyby też wymysły w stylu możesz zaprosić tylko dwoje gości
                  no i słusznie. jednak jest różnica miedzy 2 a 102 ..
                  > i. Może na początku ludzie witali się łokciem, ale teraz- nie oszukujmy się- ws
                  > zystko wróciło do normy, i nie wierzę żeby to się miało zmienić. Po dwóch latac
                  > h ciągłego straszenia, ludzie już zobojętnieli i wracają do normalności.
                  nie zgadzam się
                  • triss_merigold6 Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 19:52
                    Nie zgadzasz się z tezą, że ludzie zobojętnieli?
                    IMO po 3 max 4 tygodniach covida postawy się spolaryzowały, ci którzy przestali przejmować się ryzykiem zgonu rok temu, nadal się nie przejmują, a ci którzy serio wdrozyli ddm, zostali z tymi maseczkami i liczeniem zgonów już na zawsze.
                    Śmiem twierdzić, że - patrząc na nieustającą od maja fiestę w knajpach, ch, na bulwarach, we wszystkich popularnych wakacyjnych miejscach etc. - pierwsza grupa jest większa.
                    • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 26.11.21, 08:49
                      triss_merigold6 napisała:

> Nie zgadzasz się z tezą, że ludzie zobojętnieli?

A padły takie słowa ?

Ne zgadzam sie , że WSZYSTKO WRACA DO NORMY
                      Nie zgadzam się, że WRACAJĄ DO NORMALNOŚCI
                      I nie zgadzam się, że ludzie ( uogólniajac wszyscy ) zobojętnieli

> IMO po 3 max 4 tygodniach covida postawy się spolaryzowały, ci którzy przestal
                      > i przejmować się ryzykiem zgonu rok temu, nadal się nie przejmują, a ci którzy
                      > serio wdrozyli ddm, zostali z tymi maseczkami i liczeniem zgonów już na zawsze.

Czyli nie ma normy, normalności i ogólnego zobojętnienia ludzi

> Śmiem twierdzić, że - patrząc na nieustającą od maja fiestę w knajpach, ch, na
                      > bulwarach, we wszystkich popularnych wakacyjnych miejscach etc. - pierwsza grup
                      > a jest większa.

Aha. Czyli, że ludzie którzy się bawią są wyznacznikiem trendu ?
                      No widzisz, a ja tak nie sądzę. Bez wchodzenia w niuanse - tu mniej % a tam wiecej - uważam że podział jest mniej więcej równy. Mniej bardziej obchodzi % wyszczepienia, bo to patrząc globalnie jest ważniejsze . Mam świadomośc, że długo nie osiądniemy punktu, w którym jednoczesnie ( z wysokiej perspektywy ) cały świat będzie na jednakowym poziomie-co spowoduje kolejne mutacje itd. Ale cieszę się, że natura zrobi swoje.
                      • runny.babbit Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 26.11.21, 09:08
                        Jak widać mamy inne obserwacje, nie wnikam- może kwestia miejsca zamieszkania, może stylu życia. W moim mieście obserwuję że ludzie wrócili do normalności, maseczki są noszone tylko w sklepach i raczej pro forma, są imprezy, spotkania, koncerty itp. Jak ktoś nie ma dzieci, to pandemią nie przejmuje się już wcale.
                        Natomiast sądzę, że sama nie wytrzymasz napięcia w którym żyjesz, jak będziesz się tak tym wszystkim przejmować to organizm powie stop, taka jest nasza biologia.
                        • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 26.11.21, 09:25
                          runny.babbit napisał(a):

> Jak widać mamy inne obserwacje, nie wnikam- może kwestia miejsca zamieszkania,
                          > może stylu życia. W moim mieście obserwuję że ludzie wrócili do normalności, m
                          > aseczki są noszone tylko w sklepach i raczej pro forma, są imprezy, spotkania,
                          > koncerty itp. Jak ktoś nie ma dzieci, to pandemią nie przejmuje się już wcale.

Chyba tak- chyba mamy całkiem odmienne obserwacje. O ile nastąpiło poluzowanie ( i dobrze ) w kwestii spotkań towarzyskich, otwartych przybytków kultury ( i dobrze ) czy restauracji ( i dobrze ) - to nadal są tam maseczki i ddm ( i dobrze )

> Natomiast sądzę, że sama nie wytrzymasz napięcia w którym żyjesz, jak będziesz
                          > się tak tym wszystkim przejmować to organizm powie stop, taka jest nasza biolog
                          > ia.

A mogę wiedziec na jakiej podstawie zdiagnozowałaś u mnie napięcie i przejmowanie się ? wink Jestem bardzo ciekawa bo akurat jestem typem osoby, która przystosowuje sie szybko do różnych sytuacji i po której sporo "spływa" wink
                          • madami Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 26.11.21, 11:09
                            wapaha napisała:

> Chyba tak- chyba mamy całkiem odmienne obserwacje. O ile nastąpiło poluzowanie
                            > ( i dobrze ) w kwestii spotkań towarzyskich, otwartych przybytków kultury ( i d
                            > obrze ) czy restauracji ( i dobrze ) - to nadal są tam maseczki i ddm ( i dobrz
                            > e )

tak są maski w miejscach epidemicznie nieistotnych wink noszone prawidłowo przez nikły % o nieistotnym działaniu epidemicznym
                            • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 26.11.21, 11:23
                              madami napisała:

>
                              > tak są maski w miejscach epidemicznie nieistotnych wink
                              z punktu widzenia epidemiologii każde pomieszczenie zamknięte, w którym jest zagęszczenie ludzi, brak odpowiedniej wentylacji i wymiany powietrza - są miejscami idealnego rozprzestrzeniania sie wirusa

noszone prawidłowo przez
                              > nikły % o nieistotnym działaniu epidemicznym

Z tym nikłym bym nie przesadzała. Ale zgadzam się , że dużo jest "nosaczy" ( aczkolwiek chyba i tak mniej niż rok temu, jednak ludzie się uczą )
              • madami Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 26.11.21, 09:55
                wapaha napisała:

>
                > Jaka cała reszta ? Dystans miedzy ludźmi - Szwedzi tak żyją . Maseczki w pomies
                > zczeniach zamkniętych gdzie nie można zapewnic dystansu miedzy ludźmi ? Szwedzi
                > stosują .

Szwed Szwedowi nie równy wink dystans w kolejce to nie wszystko wink

Jeżeli mówimy o dystansie w sensie społecznym to nigdy tak a prawdę nie przedyskutowano tego zjawiska, to nie znaczy, ze w kolejce stoimy co 1,5 m raczej chodzi o brak bezpośredniego kontaktu z innymi, obcymi i znanymi ludźmi czyli bez uścisku dłoni czy przytulenia, całusa, jak rozmawiamy z drugą osobą nie stoimy blisko twarzą w twarz by do dyskusji dodać ekspresję ciała tylko oddalamy się na metr. Tylko, że to nie jest naturalne, taki dystans można stworzyć chwilowo ale jak wspomniano człowiek jest istotą społeczną i do życia potrzebuje żywych interakcji z innymi, zywych i bez barier. Dlatego teraz nie stosujemy się do DDM i nie będziemy się stosować. Odgrywamy tylko takie przedstawienie w stosunku do obcych bo wymaga się od nas tego, trąbi w mediach, boimy się represji ale jak nie ma widowni to przedstawienie zostaje zawieszone.

Piszę od początku - zarażamy się w DOMACH, na rodzinnych spotkaniach, imprezach ze znajomymi, z zakładach pracy - inne drogi można uznać za nieistotne, maski w transporcie i sklepach są niepotrzebne - są tylko tym przedstawieniem. Od początku pandemii trzymamy dystans w stosunku do obcych ale nie swoich, a zarażą nas swoi, dlatego pandemia trwa i będzie trwać.
                • araceli Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 26.11.21, 10:08
                  madami napisała:
                  > Piszę od początku - zarażamy się w DOMACH

To teraz sprawdź tłuszku średnią wielkość gospodarstwa domowego w PL i SE.

, na rodzinnych spotkaniach, imprezach
                  > ze znajomymi, z zakładach pracy

I znów wracamy do skandynawskiego dystansu i stosowania się do 'zaleceń'.
                • hope_25 Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 26.11.21, 10:48
                  madami napisała:

> Piszę od początku - zarażamy się w DOMACH, na rodzinnych spotkaniach, imprezach
                  > ze znajomymi, z zakładach pracy - inne drogi można uznać za nieistotne, maski
                  > w transporcie i sklepach są niepotrzebne - są tylko tym przedstawieniem. Od poc
                  > zątku pandemii trzymamy dystans w stosunku do obcych ale nie swoich, a zarażą n
                  > as swoi, dlatego pandemia trwa i będzie trwać.

Dokładnie - są wielkim przedstawieniem, co wspaniale ktoś pokazał na wrzuconym przeze mnie filmiku. Ale z jakiegoś powodu takie wapahy lubią grać w komedii big_grin

www.facebook.com/daniel.masopust.carovaco/videos/3165401037026544
          • reinadelafiesta Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 12:38
            "Alicia wielka weganka, orędowniczka zwierząt, ochrony przyrody i klimatu zdawałoby się pokojowo nastawiony człowiek..." - wiesz, nie wiem jaką jest weganką i czy dba o zwierzęta, ale co do jej pokojowego nastawienia mam spore wątpliwości. Nie ma wątku, żeby komuś nie nawrzucała od idiotów, chamów czy covidofaszystów. Także wiesz, krowa, która dużo ryczy mało mleka daje, więc ja bym brała poprawkę na tę jej miłość do zwierząt itp.
            • wapaha Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 16:12
              reinadelafiesta napisała:

> "Alicia wielka weganka, orędowniczka zwierząt, ochrony przyrody i klimatu zdawa
              > łoby się pokojowo nastawiony człowiek..." - wiesz, nie wiem jaką jest weganką i
              > czy dba o zwierzęta, ale co do jej pokojowego nastawienia mam spore wątpliwośc
              > i. Nie ma wątku, żeby komuś nie nawrzucała od idiotów, chamów czy covidofaszyst
              > ów. Także wiesz, krowa, która dużo ryczy mało mleka daje, więc ja bym brała pop
              > rawkę na tę jej miłość do zwierząt itp.

No i krzywo ryczy'
              To nie jest kwestia wiary - tylko braku spójności
              >
    • melisananosferatu Re: Szczepionki dały poczucie fałszywego bezpiecz 25.11.21, 08:41
      'Tedros zaznaczył, że w zeszłym tygodniu ponad 60 proc. wszystkich zgłoszonych zakażeń i zgonów z powodu Covid-19 na całym świecie miało miejsce w Europie. Dodał, że szczepienia, noszenie maseczek i dystans społeczny pozostają kluczem do powstrzymania transmisji koronawirusa.'

I jak tam?
      #plandemia#wlaczmyslenie