Dodaj do ulubionych

Michnik:List Zarządu Agory składa się z kłamstw i

26.11.21, 08:05
A słyszeliśćie o awanturkach między Wybiórczą a Agorą?
Adam Michnik List Zarządu Agory składa się z kłamstw i manipulacji
wyborcza.pl/7,75968,27846416,list-zarzadu-agory-sklada-sie-z-klamstw-i-manipulacji.html
Niezłe tam awantury na tej Czerskiej - czy Wybiórcza pójdzie do innego wydawcy?
XD
Obserwuj wątek
   • bywalec.hoteli Re: Michnik:List Zarządu Agory składa się z kłams 26.11.21, 10:37
    Tutaj np. trochę informacji:

    "Od pięciu z górą miesięcy próbujemy zażegnać największy kryzys w historii „Gazety Wyborczej” wywołany przez Zarząd Agory – piszą w apelu Adam Michnik i Jarosław Kurski. Redakcja otwarcie składa „wotum nieufność” wobec wydawcy pragnącego przestawić medium na nowe tory biznesowe.

    „8 czerwca prezes Zarządu Bartosz Hojka postanowił znienacka, bez konsultacji z kierownictwem „Wyborczej”, wyrzucić naszego wydawcę, architekta naszego sukcesu Jerzego Wójcika, oraz połączyć „Wyborczą” z portalem Gazeta.pl, który z sukcesami idzie swoją drogą, by stworzyć szkodliwą mieszaninę nieprzystających do siebie treści i modeli biznesowych” – czytamy w apelu skierowanym przez naczelnego i wice-naczelnego medium do czytelników.

    Połączenie marki „Wyborcza” z serwisem Gazeta.pl miałoby zdaniem wydawcy zoptymalizować zyski spółki. Jednocześnie fuzja wiązałaby się, jak zaznaczają autorzy apelu, ze „zwolnieniem części dziennikarzy” oraz przejęciem kontroli nad systemem subskrypcji, który był „fundamentem finansowej niezależności „Wyborczej”."

    pch24.pl/najwiekszy-kryzys-w-historii-gazety-wyborczej-redakcja-idzie-na-wojne-z-wydawca/

    Czyli oberredaktor pożarł się z wydawcą?
   • riki_i Re: Michnik:List Zarządu Agory składa się z kłams 28.11.21, 22:33
    Ale co byś chciał usłyszeć? W stanowiskach obu stron masz wyjaśnione podstawy tego konfliktu. Michnik otwarcie mówi, że Agora miała być zapleczem finansowym redakcji , a teraz ogon chce merdać psem. Tamci z kolei się odszczekują, że redaktorom się w dupach poprzewracało i są zbyt pazerni na kasę. No to michnikowcy kontrują w komentarzach wysokością rocznych zarobków prezesa Agory...

    Jest to typowy konflikt o władzę i wpływy, podszyty walką ducha korporacji z duchem "swobodnego redaktorstwa". Obie strony nie są święte, gdy dziś czytam Michnika, że nie pozwoli, by kogokolwiek traktowano jak śmiecia, ogarnia mnie pusty śmiech , bo pamiętam choćby urągające człowieczeństwu wywalenie terminalnie chorego Jacka Kalabińskiego w 1997 roku. Michnik aprobował wiele tego typu brutalnych rozstań i nic mu to nie przeszkadzało, dopiero gdy wzięto się za jego najbliższego człowieka, nagle doznał solidarnościowego olśnienia.

    Redakcja "GW" to nie moja bajka światopoglądowa, mam do tego konfliktu stosunek letni. Natomiast już od dawien dawna widać było fundamentalne zgrzyty pomiędzy ustawionymi typowo biznesowo odnogami Agory typu AMS czy kina, a Wyborczą. Poglądy redaktorstwa prezentowane na łamach gazety kłóciły się zasadniczo z realnymi działaniami innych części koncernu, było to widoczne np. przy kwestii ustawy krajobrazowej (prób walki z billboardami podjętej przez władze Warszawy, czemu kibicowała Wyborcza - w oczywistej kontrze do interesów ekonomicznych Agory /AMS to jeden z głównych rozgrywających na rynku reklamowym w stolicy/ ).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka