Dodaj do ulubionych

Wynajem mieszkania dla firmy

27.11.21, 18:07
Mam mieszkanie do wynajęcia. Zrobione kuchnia i łazienka, 3 osobne pokoje nieumeblowane.
I dzis zadzwoniła pani ze szuka mieszkania na wynajem dla pracowników zalando/Amazon.
Umowę podpisuje z firmą, oni mieszkanie meblują, z nimi się rozliczam.
Maja mi przesłać wzór umowy.
Są tam zapisy o zakazie palenia, o odpowiedzialności lokatorów za zniszczenia. Forma ma klucze, może wejść w kazdej chwili.
Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok. Placi mi firma, nie ma problemów z ew eksmisją.

Ale pierwszy raz mam taką ofertę.
Gdzie może być haczyk? Czego powinnam się obawiać?
Obserwuj wątek
    • bei Re: Wynajem mieszkania dla firmy 27.11.21, 18:28
      Dopytaj, co się stanie, gdy pracownik rozstaje się z firmą.
      Znalazłam taki przypadek:
      Witam,

Może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją. Umowa najmu mieszkania, którego jestem właścicielem. Podpisujemy papiery, umawiamy się na termin płatności, w pierwszym miesiącu wyjątkowo umawiamy się na inny termin płatności z powodu przelewów wychodzących. Zrzućmy to na barki mojej dobrej woli. Firma wynajmuje to mieszkanie dla swojego pracownika. Po 2-3 tygodniach dostaję telefon, że firma rezygnuje z mieszkania, ponieważ niestety rozstaje się z pracownikiem. Trudno... wspominam o miesięcznym okresie wypowiedzenia... i teraz się zaczyna.. okazuje się, że z powodu zamieszania z pracownikiem moja płatność została wstrzymana (!!!!) mało tego, szef firmy poinformował mnie, że ponieważ zaistaniała "wyjątkowa sytuacja" dla niego umowy nie ma i musimy się jakoś dogadać... ponieważ zdębiałem i nie bardzo mogłem rozmawiać umówiliśmy się na jutro...
      zastanawiam się o co chodzi, dla mnie nadaje się to do sądu, ale może nie jestem czegoś świadom, może muszę na coś uważać... dlatego chciałbym poradzić się, może ktoś miał z czymś podobnym doczynienia...
      pozdrawiam,
      Dominik
    • rb_111222333 Re: Wynajem mieszkania dla firmy 27.11.21, 18:44
      ophelia78 napisała:

> Umowę podpisuje z firmą, z nimi się rozliczam.
      (...)
      > Są tam zapisy o zakazie palenia, o odpowiedzialności lokatorów za zniszczenia.

Tego bym się czepiała. Podpisujesz umowę z firmą, i to ona powinna być odpowiedzialna za szkody. Niech firma rozlicza się z pracownikami, jeśli coś popsują celowo lub nie. W mojej poprzedniej firmie krążyła historia, jak to niezadowolony że zwolnienia pracownik opuszczając wynajmowane przez pracodawcę mieszkanie zostawił odkręcony kran. Ponieważ nikt tam nie wchodził przez jakiś czas, to rachunek wyszedł astronomiczny, firma go zapłaciła.
    • kropkaa Re: Wynajem mieszkania dla firmy 28.11.21, 01:41
      Kiedyś mieliśmy dyrektora finansowego buraka, który uważał, że dostawcom trzeba płacić, ale takie rzeczy jak mieszkanie służbowe, to już bez przesady, można po terminie. Właściciele wiecznie wydzwaniali do firmy. Także zabezpiecz się może jakiś zapisem w umowie.
    • podaje_haslo_okon Re: Wynajem mieszkania dla firmy 28.11.21, 01:41
      Mój znajomy wynajmował firmie. W mieszkaniu trzypokojowym mieszkało około 10 Ukraińców (około, bo skład się zmieniał). Po rozwiązaniu umowy mieszkanie było w kiepskim stanie, natomiast najem trwał z 7 czy 8 lat i w tym czasie znajomy miał święty spokój, kasa wpływała regularnie i niczym nie musiał się zajmować, także ogólnie chyba na plus. Zwłaszcza, że mieszkanie nie było świeżo po remoncie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka