Dodaj do ulubionych

Ksiazkowe nowosci na prezent

28.11.21, 08:33
Ematki - poratujcie mnie. Ostatnie miesiace spedzilam zakopana w pracy po uszy i w ogole nie wiem co sie na rynku wydawniczym dzieje. Poleccie ciekawe nowosci.

Moga byc po polsku ale przynajmniej jedna po angielsku.
Obserwuj wątek
    • dr.amy.farrah.fowler Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 09:32
      Wszystko Wydawnictwa Czarne, zwłaszcza seria amerykańska. Charlie LeDuff na przykład. Biografia Lema Agnieszki Gajewskiej.
    • leosia-wspaniala Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 09:48
      Miesięcznie wydaje się w Polsce ok. 200 nowości, na świecie to już w ogóle na tony, więc mogłabyś napisać co cię w ogóle interesuje. Literatura faktu, beletrystyka, historia, sci-fi, fantastyka, biografie? Literatura polska, skandynawska, amerykańska, latynoamerykańska, włoska, hiszpańska, niemiecka, czeska, koreańska?
    • nikita1908 Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 09:48
      Niklas Dag 1793 i 1794 - thrillery historyczne - są genialne
    • berdebul Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 09:58
      „Smak”, jeżeli może być kucharska.
    • daniela34 Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 10:07
      Ja mogę odradzić. Należy trzymać się z daleka od kryminałów historycznych P K Adams ("Ciche wody," "Nocne ognie") I najnowszej książki Evy Saenz de Urturi (to ta od "Ciszy białego miasta") pt."Akwitania."
      • mdro Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 11:10
        O, dzięki, zastanawiałam się nad kupnem "Cichych wód" na prezent. A co Ci się nie podobało? Intryga, postaci, realia historyczne, styl pisania?

A osobiście już "Ciszę białego miasta" uważam za marną książkę na wielu płaszczyznach wink.
        • daniela34 Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 11:28
          Jak by Ci tu napisać, ja wiem, że ciężko o zachowanie realiów historycznych, ale ja ktoś odległość między Krakowem a Wilnem podaje (usti XVI-wiecznej bohaterki) w kilometrach, a świeżo zakupione części garderoby przynosi do domu w pudełku (kartonowym??? Czy dźwigał drewniane?) to mnie jednak lekko skręca. Intryga też do niczego, bohaterka. Bohaterowie płascy jak wycinanki z tektury. Nie warte an złotówki.
          "Cisza" była słabsza z tomu na tom. Pierwszy-dla mnie w miarę, choć jeśli chodzi o Kraj Basków to wolałam kryminały Redondo.
          • daniela34 Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 11:28
            *ustami
            • daniela34 Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 11:30
              I niewarte. Nie piszę więcej, bo robię błędy. Idę po kawę.
          • mdro Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 11:49
            No tak, to nawet ciekawa fabuła nie zrekompensowałaby ciągłej irytacji wink.

Dla mnie "Cisza..." była tak nieprawdopodobna i wysilona, że nawet opisy straciły na uroku. Przecież to wszystko się kupy nie trzymało, a "kto zabił" było dla mnie dość jasne od mniej więcej połowy książki (tzn. że jeśli o jakiejś postaci nic nie wiadomo, to musi być ona).
            • ajaksiowa Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 13:41
              A jaki gatunek interesuje wątkodajkę?
          • asia_i_p Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 20:20
            Mój ulubiony anachronizm jest w powieści The Town House Nory Lofts. Akcja rozgrywa się w XIV i XV wieku, a akuszerka stwierdza, że kobieta ma skurcze co 4 minuty.
          • andaba Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 20:23
            Za Akwitanię bym się nie brała, ta poprzednia trylogia zniechęciła mnie wystarczająco (też wolę Redondo), natomiast dziękuję za odradzenie P.K.Adams, bo pewnie też bym się nacięła.
            • daniela34 Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 20:27
              Tak, tu z czystym sumieniem odradzam. To jest tak złe, że zdziwiła mnie informacja o tym, że autorka ma już kilka książek historycznych na koncie (a może raczej "historycznych").
      • magdallenac Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 14:25
        Kurczę, właśnie kupiłam Akwitanię...Taka kiepska?
        • daniela34 Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 14:30
          Dla mnie to książka o niczym w sumie. Niby o fascynującej Eleonorze Akwitańskiej, ale jakaś taka jest bez sensu. Przedstawia wycinek życia, w sumie nie wiem, dlaczego ten, a nie inny, dlaczego kończy się w tym miejscu, a nie później. Napisana jest w sposób dla mnie męczący (może wina tłumacza, nie wiem), nic mnie nie ujelo w bohaterach, w fabule, w warstwie literackiej. I jestem bardzo rozczarowana, bo bardzo lubię średniowiecze.
          • magdallenac Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 14:38
            No to nawet nie zaczynam, żeby czasu nie marnować.
      • nikita1908 Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 20:07
        Akwitania mnie rozczarowała - autorka niech jednak poprzestanie na thrillerach ; akurat te jej dobrze wychodzą
    • kosmos_pierzasty Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 10:29
      Atlas tamtych światów, Brooke-Hitching Edward
      Jak znalazł na prezent dla prababci wink
      Sorry, nie mogłam się powstrzymać.
      • nangaparbat3 Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 11:15
        Aż sprawdziłam - i zaraz zamówię, dla siebie smile
        • kosmos_pierzasty Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 11:35
          Też planuję sobie sprawić. Dlatego wiedziałam, że zaraz premiera smile
    • chlodne_dlonie Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 11:15
      'Do syta' Michał Cichy - jedna z recenzji, która oddaje to, co o tej pozycji myślę i ja:

Książka nastrojowa, pełna ciszy i teraźniejszości. Uważna w przekazie i lakoniczna w słowach. Osobista w treści i uniwersalna zarazem dla wszystkich, którzy poszukują; drogi, spokoju, siebie.

"Do syta" to nieśpieszna opowieść o tym, jak ważne jest być właśnie teraz, by móc żyć w zgodzie z tym co było i tym co zdarzyć się może.
    • kaki11 Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 14:37
      Ja chciałabym dostać książkę (a najlepiej od razu dwie) TOPR żeby inni mogli przeżyć/nie każdy wróci. Ta druga chyba wyszła niedawno. Tylko to dość specyficzne zainteresowanie. Nie każdemu się spodoba - zresztą to w zasadzie jak z każdą inną książką, ludzie czytają różne rzecz i fan erotyków nie zatopi się w górski reportażu a miłośnik biografii a fantazy smile
      • andaba Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 20:42
        Są świetne, obydwie.
    • mdro Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 16:07
      A, gdybyście miały wśród prezentobiorców miłośnika powieści milicyjnej wink, wyszedł dotąd niepublikowany tytuł autorstwa Jeremiego Bożkowskiego - "Dziękuję, wolę więzienie", napisany w II połowie lat 80. Wg opisu mniej lekka niż inne pozycje tej autorki, ale dla fanów nie lada gratka.
      • andaba Re: Ksiazkowe nowosci na prezent 28.11.21, 20:46
        Ozłocę cię!
        Nie widziałam tego w ogóle, a nawet na legimi jest!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka