Dodaj do ulubionych

Olejek zapachowy do pomieszczen

28.11.21, 15:58
Szukam sprawdzonego olejku itp którym mogłabym spryskać np drzwi ,glazure czy armaturę, parapety itp aby długo pachniało. Szukam w stacjonarnych sklepach. Czytałam o olejkach kala Ale one chyba tylko w necie?
Obserwuj wątek
      • hanusinamama Re: Olejek zapachowy do pomieszczen 28.11.21, 20:10
        Tylko ze sam skłąd mało daje. Ja bym domagała sie Karty charakterystyki i patrzyla na sekcje 2- klasyfikacja.
        Bo nawet najbardziej naturalne, 100% bio olejki mogą byc drążniące i uczulejące.
        Terpny bywają tez rakotwórcze (tak te naturalne olejki je tez mają)
      • januszekxxl Re: Olejek zapachowy do pomieszczen 28.11.21, 16:09
        aqua48 napisała:
        > Bałabym się że mi się drzwi i parapety odbarwią po takim pryskaniu. A armaturę
        > przecież się czyści i poleruje...Długo pachną świeczki zapachowe, nawet nie zap
        > alone.

To wszystko jest toksyczną trucizną.
        A głupi ludzie to kupują i jeszcze dzieci trują.
            • bene_gesserit Re: Olejek zapachowy do pomieszczen 28.11.21, 17:33
              Prawdziwe olejki są dość drogie (oczywiście, zależy z czego) i mało trwałe.
              Chemiczne zapaszki owszem, 'pachną pięknie i długo, ja w sypialni czuję, jak mi pięknie pachną >>białe kwiaty<< w toalecie' - cytat z mojej koleżanki, zakochanej w takich rzeczach.

To, co przedostaje się do organizmu drogą wziewną, też może truć. Jeśli olejek nie jest całkowicie naturalny (i to raczej w wersji bio), to piękny zapaszek może podtruwać. Nie wiadomo w zasadzie po co.
              • hanusinamama Re: Olejek zapachowy do pomieszczen 28.11.21, 20:15
                Naturalne, w pełni bio olejki są też klasyfikowane jako:
                - drażniące na oczy
                - drażniące na skórę
                - powodujące uczulenie na skórze
                - powodujące uczulenie drogą oddechową oraz astmę
                - toksyczne dla środowiska (tak te bio też!!!)
                To jest taka standardowa klasyfikacja wiekszosci naturalnych olejków.
                Tak one sa naturalne...ale nie występują w naturze w stęzeniu bliskim 100%. A w takim są ekstrahowane i sprzedawane i najczęsciej są klasyfikowane jako niebezpieczne dla zdrowia i środowiska.
                Niektore są też łatwopalne...trzeba uważać przy wszelkich kominkach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka