Dodaj do ulubionych

Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfliksie

28.11.21, 21:59
Mam dla Was wyzwanie smile polećcie coś wartościowego, naprawdę dobrego na Netfliksie.
Coś co nie będzie jeno stratą i zabijaniem czasu.
Wytyczne:
- może być film pełnometrażowy albo serial
- bez elementów fantastyki i SF
- nie kostiumowy ani nie historyczny ani nie dziejący się w czasach starożytnych
- bez nachalnej homopropagandy
- może być sensacja, szpiegowski, obyczaj, komedia
- nie o mordercach, nie o narkotykach, nie o handlarzach narkotyków
- żeby niósł ze sobą jakieś pozytywne wartości (bez podprogowego przekazu antywartości - takiej nobilitacji zła - jak taki Ozark czy Fargo)
- wybitna gra aktorska
- dobry (minimum 7 na filmwebie)
- dobra, wciągająca historia od początku
- mogą być piękne kobiety big_grin
Obserwuj wątek
    • nangaparbat3 Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 22:39
      www.filmweb.pl/serial/Shtisel-2013-729005

Bardzo proszę.
      • barbibarbi Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 22:43
        O Shitsel fajny jest, taka niedzisiejsza produkcja.
        Serial Fauda jest świetny, ale tam mordują, więc trochę się nie mieści w wymaganiach.
        • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 22:51
          Fauda - okropny serial o okropnych złych ludziach po obu stronach. Nie mogliby się Żydzi z Palestyńczykami podzielić? Wszak wyglądają tak samo, jedzą tak samo, nawet gadają podobnie.
          • barbibarbi Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 23:03
            NO wiedziałam. To może smerfy? Tam tylko jeden zły.
            • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 01:54
              Nie na serio, Fauda to straszny film, nie ma w nim nic dobrego, żadnej nadziei, nic pozytywnego, ble
              • sky.83 Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 01.12.21, 14:32
                A właśnie , nie wiecie kiedy następny sezon Faudy?
    • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 22:42
      nikt nic? smile
      • 21mada Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 22:45
        W moim wątku padło parę pozycji w których są ponoć minety ale jak patrzę na opisy na filmwebie to chyba się nie skuszę. Głównie amerykańskie niestety.
        • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 22:57
          Nic tak zębów nie wybiela jak...
      • angazetka Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 22:50
        A komu by się chciało analizować ten milion warunków?
    • borsuczyca.klusek Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 22:50
      Wejdź sobie w zakładkę nagradzane filmy i znajdź co ci tam pasuje 🙄
      • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 22:56
        Dzięki kluseczku! Nie wiedziałem, że jest taka zakładka, myślałem, że prawie tylko tam chłam jest big_grin
        • angazetka Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 23:01
          Ale wiesz, że algorytm netfliksa pokazuje ci więcej rzeczy podobnych do tych, które już oglądałeś?
          • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 00:19
            plus dokłada swoją nachalną propagandę.
            • angazetka Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 12:19
              Nachalna propaganda: istnieją inni ludzie niż biali heteroseksualni mężczyźni.
              • magdamajak Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 30.11.21, 17:18
                Co nie zmienia faktu, że propaganda jest nachalna. Najlepsze filmy to te sprzed kilku-kilkunastu lat.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 23:01
      Ogladam właśnie - obywatel jones.
      • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 00:20
        napiszesz w dwu śłowach o czym to?
        • mdro Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 07:05
          Nie umiesz sobie znaleźć?
        • angazetka Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 12:39
          Nie spodoba ci się, reżyserka za mało polska tongue_out
    • taje Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 23:17
      Maid, Borgen, The Crown (!!), Zodiac, The Staircase (!!), House of Cards.

A z klasyków dostępnych na Netlixie: The Shawshank Redemption, The Wolf of the Wall Street, Erin Brockovich, Forrest Gump, As Good as it Gets, Fight Club, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Sense and Sensibility, Downton Abbey.
      • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 00:02
        po polsku nie umiesz? druga biscotti?
        • taje Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 01:16
          Angielskojęzyczne zawsze oglądam w oryginale. Nie mówiąc o tym, że wiele z tych filmów funkcjonuje nawet w Polsce wyłącznie pod angielskimi tytułami... Powodzenia w szukaniu polskiego odpowiednika Borgen, House of Cards czy Forrest Gumpa. Jak po angielsku nie czaisz ani słowa to lepiej zainteresuj się vod.tvp.pl a nie zawracaj ludziom głowy pytaniem o Netflixa.
          • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 01:36
            Skazani na shawshank, wilk z wall street, lepiej być nie może itp każdy głupi zna te nazwy
            • taje Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 02:13
              To jak znasz te nazwy jak każdy głupi to po co jeszcze domagasz się tłumaczenia? Nie każdy ogląda Netflixa po polsku. Nie chcesz, nie korzystaj z rad, ja na pewno żadnych ci już nie udzielę.
              • magdallenac Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 05:11
                Korzystam z ematkowych inspiracji całymi garściami i nie znoszę podawania tytułów po Polsku, pomimo, że w innych kwestiach jestem językowo konserwatywna.
                • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 12:36
                  tobie mogę wybaczyć bo żyjesz na dzikim zachodzie
                  • taje Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 30.11.21, 00:30
                    Uff, jak dobrze, że od 10 lat mieszkam na zgniłym zachodzie. Bo pewnie bym się zapłakała na śmierć, że mi inaczej nie wybaczysz, buu.
                    • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 30.11.21, 07:50
                      nie płacz, nie gniewam się
            • rosapulchra-0 Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 15:18
              Przetłumacz nam zatem na język polski angielskie tytuły "Forest Gump", "Erin Brockovich", "Downton Abbey", przemądrzały głąbie suspicious
        • rosapulchra-0 Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 01:57
          Tłuczku. Dostałeś oryginalne tytuły tylko!
    • swinka-morska Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 28.11.21, 23:22
      Wojna Charliego Wilsona
      • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 00:02
        o czym to?
    • magia Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 00:10
      The Blind Side z Sanda Bullock, na faktach. O bogatej rodzinie , ktora zaopiekowala czarnoskorym bezdomny m nastolatkiem
      • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 00:19
        Znowu skrzywdzeni Murzyni? Ja rozumiem, bo to Amerykańcy to gnoje, którzy ich wykorzystywali długo, ale właśnie oglądnąłem Mudbound - też Murzyni na farmie.
    • kaki11 Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 01:04
      Serial The Crown albo Gambit Królowej. Jak nie musi być produkcja własna Netflixa a jeszcze nie widziałeś to obejrzyj Skazanych na Showshenk, wszystko za Everest, ciekawy przypadek Benjamina Buttona, wykopaliska Teorię wszystkiego albo Grę tajemnic (chociaż nie, nie wiem czy jej nie uznasz za homopropagandę). Te akurat powinny być bo oglądałam/odświeżałam stosunkowo niedawno.
      A jakbyś (albo ktoś inny) chciał coś co nie koniecznie jest filmem fabularnym to od siebie polecam filmy z Davidem Attenborough (ja akurat widziałam życie na naszej planecie i świat na granicy) tylko nie polecam jak ktoś nie uznaje zmian klimatycznych.
    • 21mada Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 01:10
      W sumie to muszę cię zmartwić ale na netflixie nie ma nic wartościowego. To by było zbyt piękne. A nie wiesz gdzie można obejrzeć film „Afonia i pszczoły”?
      • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 01:56
        a tobie Mada tylko bzykanie w głowie!
    • mdro Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 07:04
      Fascynuje mnie, po co rozmawiacie z typem, który regularnie was obraża, nawet w odpowiedzi na pomoc, której mu udzieliliście. I to takim, którego przerasta skorzystanie z wyszukiwarki czy serwisów filmowych...
    • angazetka Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 12:20
      Brokeback mountain. Wspaniały film, wybitna gra aktorska, piękne kobiety też są.
      • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 12:36
        oglądałem, miało nie być propagandy, michew williams nie takaż znowu piękna
        • angazetka Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 12:38
          Czyli, jak mówiłam, dla ciebie propaganda to pokazanie, że istnieją różni ludzie. Upsik.
          Oraz: tam gra Anne Hathaway. Jak ona nie jest piękna, to ja już nie wiem.
          • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 12:55
            ta to taka zwykła dziewczyna z sąsiedztwa
            • borsuczyca.klusek Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 15:24
              To powiedz jaka dla ciebie jest piękna, będzie może łatwiej 🙄
              • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 15:58
                No np. Monika Bellucci, Audrey Hepburn, Monika Kaleńska smile
                Tu macie troche kobiet:
                forum.gazeta.pl/forum/w,20,172754756,172754756,OT_A_taka_dziewczyna_.html
                Hathaway najberdziej mam obraz z Jednego dnia, gdzie była niezbyt atrakcyjną studentką smile
    • alba27 Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 15:42
      Wczoraj oglądałam włoski film " burmistrz rybak" czy coś w ten deseń. Dający do myślenia a zwłaszcza zakończenie, na faktach. Inny dobry, włoski na faktach to "wyspa róży"
      • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 29.11.21, 22:14
        ponizej 7 na filmwebie
    • no_name33 Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 30.11.21, 18:07
      Czego nauczyła mnie ośmiornica.

Wybitna gra aktorska...ośmiornicywink

Nie spełnia wszystkich wymogów z listy, ale jest wart uwagi i przede wszystkim niesie przesłanie.
    • deszczu_kropelka Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 01.12.21, 14:20
      "Prestiż" jest na Netfliksie. Chyba spełnia wszystkie warunki, a ponadto to jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek zrobiono.
    • sky.83 Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 01.12.21, 14:30
      Ogądałem ostatnio film o historii założenia McDonalds - "McImperium". Polecam.
      • bywalec.hoteli Re: Wyzwanie: polećcie coś wartościowego na Netfl 01.12.21, 14:37
        to oglądałem w tvp chyba

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka