Dodaj do ulubionych

Zakaz aborcji - kolejne konsekwencje dla rodziców

29.11.21, 10:03
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27816451,dzieci-z-konca-kolejki-to-one-umieraja-nie-zaznawszy-milosci.html
"Co dzieje się w przypadku, gdy mamy do czynienia z wadą poważną i głęboką, z którą jednak dziecko może żyć wiele lat? To oznacza, że państwo będzie musiało płacić za pobyt dziecka w pieczy, najczęściej w pieczy instytucjonalnej.

- I z tego robią się poważne kwoty. I wtedy w sukurs przychodzi kodeks rodzinny i opiekuńczy, mówiący, że obowiązek alimentacyjny wobec dzieci nie jest zależny od posiadania lub pozbawienia władzy rodzicielskiej. I to może być moment szoku dla takiej matki biologicznej, która uznała, że państwo podpisuje z nią pewnego rodzaju umowę dżentelmeńską: nie możesz przerwać wadliwej ciąży, musisz urodzić dziecko, ale po porodzie możesz się tego chorego dziecka zrzec i odejść własną drogą. Okazuje się, że nie - mówi Krawczak."

"to może być moment szoku dla takiej matki biologicznej, która uznała, że państwo podpisuje z nią pewnego rodzaju umowę dżentelmeńską: nie możesz przerwać wadliwej ciąży, musisz urodzić dziecko, ale po porodzie możesz się tego chorego dziecka zrzec i odejść własną drogą. Okazuje się, że nie - mówi Krawczak."

"Rozmawiałam kilka miesięcy temu z kobietą dokładnie w takiej sytuacji - został wobec niej skierowany wniosek o alimenty dla jej dziecka, którego zrzekła się zaraz po porodzie. Było to dziecko z poważną wadą wrodzoną. W tej chwili obserwuję analogiczną sytuację od innej strony: ciężko chore dziecko ze zrzeczenia trafiło do rodzinnej pieczy zastępczej i powiatowe centrum pomocy rodzinie automatycznie skierowało wniosek o alimenty przeciwko rodzicom biologicznym, żeby móc "suplementować" koszt utrzymania dziecka w pieczy - relacjonuje"

Warto o tym wiedzieć, że państwo nie tylko zmusza kobiety do rodzenia dzieci z wadami, ale również w razie pozostawienia takiego dziecka w szpitalu pozywa o alimenty.

Kiedyś mieliśmy na ematce wątek na temat konkretnej sprawy, gdzie wobec rodziców porzuconego dziecka z ZD zostały ustalone alimenty 7000 zł miesięcznie. Jak wynika z artykułu takich spraw będzie więcej, bo w wyniku zmiany prawa w Polsce rodzi się więcej dzieci z wadami genetycznymi, których nikt nie chce.

Może rozwiązaniem problemu jest obowiązkowa adopcja takich dzieci przez członków ruchów anty choice?
Obserwuj wątek