Dodaj do ulubionych

Po co utrzymywać tą fikcję?

29.11.21, 16:30
Wiedział ktoś, pamiętał ktoś jakie są?
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27855554,zaostrzenie-obostrzen-jakie-restrykcje-wprowadzi-rzad-od-kiedy.html#s=BoxMMt1
Wszyscy niezaszczepieni i właściciele wszelkich lokali już drżą ze strachu😀
Obserwuj wątek
    • skumbrie Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 16:39
      >Wszyscy niezaszczepieni i właściciele wszelkich lokali już drżą ze strachu😀

Serio? To raczej zagrywka pod publiczkę covidianom: "Rzućmy im jakiś ochłap, a posikają się ze szczęścia".
      Jesteś najlepszym przykładem, że był to właściwy ruch i covidianie znów murem za PIS-em tongue_out
      • myelegans Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 16:47
        triss_merigold6 napisała:

> Żeby wyznawcy covida mieli na co narzekać.
        > Btw, od ponad roku mówię, że należy wszystko puścić w cholerę i nie bawić się w
        > restrykcje, ograniczenia czy kwarantanny.

no i nikt cie biedaku nie slucha... a mogloby byc pieknie
            • sumire Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 17:16
              Otóż to. Generalnie jak jadę sobie pociągiem i widzę bezmaseczkowca, który przez 2 godziny co chwila kaszle i nawet nie chce mu się łapy podnieść, żeby usta przy tym zasłonić, to nie widzę szczególnego sensu w ochranianiu go. Jeśli on ma w doopie, to ja też mogę.
              • chococaffe Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 17:20
                off top - kiedyś jechałam pociągiem, niedaleko mnie siedział młodzieniec wcinający chipsy cały czas, mlaskający itp (oczywiście bez maseczki plus to było przed sczepieniami). Zadzwoniła do niego dziewczyna i nie wiem z jakiego powodu wyzywała go od idiotów i bezmózgów i z nim zerwała (sorry miał głośno ustawiony telefon). Nie ukrwyam , śmiać mi się chciało.
                • tiszantul Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 20:49
                  "off top - kiedyś jechałam pociągiem, niedaleko mnie siedział młodzieniec wcinający chipsy cały czas, mlaskający itp (oczywiście bez maseczki plus to było przed sczepieniami)"

Jadł czipsy bez maseczki? A to bezczelny antyszczep. Zwolennicy nauki jedzą czipsy w maseczce.

Pamiętacie, jak ktoś dostał mandat za zjedzenie hot doga na ulicy? Świat kowidian to czysty absurd. Gdyby to dłużej trwało, już byśmy czytali na forum, ze wszystkiemu winne są osoby jedzące hot dogi na ulicy. Nagonką łatwo sterować. Wyszedłby Niedzielski, napiętnował miłośników hot dogów, Wyborcza by powtórzyła i załatwione
              • katriel Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 17:38
                > bezmaseczkowca, który przez 2 godziny co chwila kaszle

Może świeży ozdrowieniec? Kaszel poinfekcyjny potrafi trzymać kilka tygodni, ale ani on ciebie nie zarazi, ani ty jego, bo właśnie zwalczył wirusa i aż kapie przeciwciałami.
              • ritual2019 Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 19:39
                sumire napisała:

> Otóż to. Generalnie jak jadę sobie pociągiem i widzę bezmaseczkowca, który prze
                > z 2 godziny co chwila kaszle i nawet nie chce mu się łapy podnieść, żeby usta p
                > rzy tym zasłonić, to nie widzę szczególnego sensu w ochranianiu go. Jeśli on ma
                > w doopie, to ja też mogę.

Alez jesli jestes zaszczepiona to chronic siebie i nikogo wiecej.
            • mia_mia Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 17:26
              W ostatni weekend byłam na imprezie masowej, nie przepuścili nas przez bramki, bo nie mieliśmy maski, mąż nas wyrzucił i szukał miejsca do parkowania. W sali 90% żarło popcorn bez masek, my też, bo nie mamy natury męczenników.
            • sumire Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 17:28
              No ja właśnie mam taką obserwację, że w teatrach o dziwo ludzie się pilnują - może nie chcą wyjść na buraków - i karnie siedzą w maseczkach. Raz mi się zdarzyło widzieć na widowni faceta bez maski i był to pewien bardzo znany krakowski aktor; może chciał mieć pewność, że wszyscy go rozpoznają wink
              • araceli Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 17:31
                mia_mia napisał(a):
                > Jakby triss zabrakło tlenu czy czegokolwiek to z tej perspektywy miotałaby pio
                > runy na wszystkich.

Mnie właśnie dziwi, że rakolękowa Triss ma wylane na paraliż służby zdrowia. Zamkniętego oddziału nawet łapówka nie otworzy.
                  • araceli Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 18:40
                    zerlinda napisała:
                    > Triss ma takie znajomości w szpitalach, że dla niej otworzą specjalnie oddział.
                    > Wszyscy z rodziny kąkubęta robią w służbie zdrowia:pani salowa, pan na szlaban
                    > ie, pan z kotłowni 😝🤣

Znaczy się - drzwi jej na pustą salę otworzą? 🤣
                    • lwica_24 Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 18:50
                      Do Triss nie dociera, że koronawirus jest wredny, ze nikt, ale to nikt nie ma patentu na to, że przechoruje go lekko, bez zespołu pocovidowego.
                      Triss i jej podobne, ( wyzwolone, "nielękowe") są mądre, póki nie znajdą sie na SOR-ze z dusznością. A duszenie się do przyjemności nie nalezy.
                      I wtedy taki duszący się, wyzwolony zmienia zdanie.
                      Jeden z moich byłych ( na szczęście) współpracowników, ma gdzieś szczepienia i sam sie nie zaszczepił ( ciekawe co mówi pacjentom, gdy go pytają czy ze względu na ich stan zdrowia mają się szczepić czy też nie). Zachorował na covid. Facet ma niecałe 50 może 51 lat. Przechodzi ciężko. Lezy pod tlenem.
                      • ritual2019 Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 19:44
                        lwica_24 napisała:

> Do Triss nie dociera, że koronawirus jest wredny, ze nikt, ale to nikt nie ma p
                        > atentu na to, że przechoruje go lekko, bez zespołu pocovidowego.
                        > Triss i jej podobne, ( wyzwolone, "nielękowe") są mądre, póki nie znajdą sie na
                        > SOR-ze z dusznością. A duszenie się do przyjemności nie nalezy.
                        > I wtedy taki duszący się, wyzwolony zmienia zdanie.

To wtedy zmieni zdanie, a jesli umrze to umrze.
                        Chodzi o ochrone konkretnych osob czy NFZ? Wlasnie pojawilo sie nowe dziecko WHO o imieniu omicron, i trzeba sie doszczepiac, bo przeciez zmutowal wirus i obecne szczepionki moga nie chronic skutecznie. Tak jakby do tej pory chronily 😀
                        • lwica_24 Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 20:21
                          Statystyki są dobre do celów naukowych, do publikacji. Jeżeli załózmy dla grupy wiekowej 25-35 lat zespół pocovidowy występuje w 4% to zawsze się zdarzyć może, że znajdziesz się w tych 4% i malo cię interesują pozostałe %. Załapałas się i już.
                          • araceli Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 20:55
                            lwica_24 napisała:

> Statystyki są dobre do celów naukowych, do publikacji. Jeżeli załózmy dla grupy
                            > wiekowej 25-35 lat zespół pocovidowy występuje w 4% to zawsze się zdarzyć może
                            > , że znajdziesz się w tych 4% i malo cię interesują pozostałe %. Załapałas się
                            > i już.

To w kwestii indywidualnego odbioru - w kwestii KOSZTU (dla całego społeczeństwa) jest duża różnica czy np. rehabilitować będziemy 4% z 4-5mln czy 20-25mln chorych.

Więcej chorych = większy koszt.
      • araceli Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 17:21
        triss_merigold6 napisała:
        > Żeby wyznawcy covida mieli na co narzekać.
        > Btw, od ponad roku mówię, że należy wszystko puścić w cholerę i nie bawić się w
        > restrykcje, ograniczenia czy kwarantanny.

I nie leczyć niczego innego przez minim 5 lat. I co ty biedaczko zrobisz jak się w końcu ten schizowy rak dopadnie?
      • lwica_24 Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 18:26
        I co dalej geniuszko? Kogo kłaść w pierwszej kolejności blondynow czy brunetów?
        Kobiety czy mężczyzn?
        25 latki czy 45 taki?
        Samotne matki czy matki Polki ( wielodzietne rodziny)?
        A może zaproponujesz formułke do wygłoszenia ludziom, którzy się duszą- nieważne ile maja lat?
        Ciekawe jak rozwiążesz problem rehabilitacji osób po przebytym kowidzie?
        • bistian Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 19:18
          lwica_24 napisała:

> I co dalej geniuszko? Kogo kłaść w pierwszej kolejności blondynow czy brunetów?
          > Kobiety czy mężczyzn?
          > 25 latki czy 45 taki?
          > Samotne matki czy matki Polki ( wielodzietne rodziny)?
          > A może zaproponujesz formułke do wygłoszenia ludziom, którzy się duszą- nieważn
          > e ile maja lat?
          > Ciekawe jak rozwiążesz problem rehabilitacji osób po przebytym kowidzie?

Dobre pytania i chyba padły pierwszy raz na tym forum w wątkach covidowych.
          Ostatnio, Niemcy się zastanawiają w kilku landach, gdzie mają duże obłożenie łóżek covidowych, czy nie będą musieli wybierać, kogo mają ratować w pierwszej kolejności? Ich wybór, to raczej spośród zaszczepionych i niezaszczepionych, jeżeli będą zmuszeni, będą w pierwszej kolejności ratować zaszczepionych, ponieważ lepiej rokują. Tak przygotowują ludzi
        • ritual2019 Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 19:46
          lwica_24 napisała:

> I co dalej geniuszko? Kogo kłaść w pierwszej kolejności blondynow czy brunetów?
          > Kobiety czy mężczyzn?
          > 25 latki czy 45 taki?
          > Samotne matki czy matki Polki ( wielodzietne rodziny)?
          > A może zaproponujesz formułke do wygłoszenia ludziom, którzy się duszą- nieważn
          > e ile maja lat?
          > Ciekawe jak rozwiążesz problem rehabilitacji osób po przebytym kowidzie?

I wciaz to slyszymy. Kogo? W kolejnosci, w jakim celu prioryterowac? Rehabilitacja po przebytym covid? A jest taka? Skoro jest problem niewydolnej ochrony zdrowia to o jakiej rehabilitacji ty piszesz?
    • sumire Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 16:48
      Ograniczenie ruchu lotniczego z krajami typu Botswana to posunięcie tak niebywale śmiałe, że ja nie wiem, jak suweren to zniesie.

Ale muszę przyznać, że bałam się, że znowu zamkną teatry, bo mam bilety na festiwal Boska Komedia. Na szczęście wprowadzone limity i tak mnie nie dotyczą.
    • vickylove Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 17:11
      mia_mia napisał(a):

> Wiedział ktoś, pamiętał ktoś jakie są?
      > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27855554,zaostrzenie-obostrzen-jakie-restrykcje-wprowadzi-rzad-od-kiedy.html#s=BoxMMt1
      > Wszyscy niezaszczepieni i właściciele wszelkich lokali już drżą ze strachu😀

boziu ,a jak wjezdzala pierwsza dawka to mialo byc tak pieknie..girlandy,getta dla nieszczepionych,miejsce w wikipedii dla kazdego pro szczepa big_grin
      rzeczywistosc tymczasem skrzeczy i mozecie pocałować sie w doope .W sumie rozumiem,ze trudno przyznac sie do tego ze jest sie baranem,ludzka rzecz big_grin
      • tiszantul Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 20:53
        "rzeczywistosc tymczasem skrzeczy i mozecie pocałować sie w doope .W sumie rozumiem,ze trudno przyznac sie do tego ze jest sie baranem,ludzka rzecz"

Mają do wyboru brać kolejne dawki albo sie wycofać. Przy czym warto się wycofać zanim wycofa się sam organizm smile
    • cegehana Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 17:36
      Zgadzam się, że nie ma sensu utrzymywać fikcji. To, że ludzie nie drżą że strachu uważam za akurat plus. Łatwo jest wdrażać obostrzenia cudzymi rękami, dlatego opozycja robi to bardzo hojnie, a Donald Tusk ,wbrew haslu własnej partii ("Czyny - nie słowa" ) nie wspomina swoich własnych działań w czasie epidemii ptasiej grypy.
    • perspektywa Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 20:02
      W dużym mieście najpierw w tygodniu w godzinach szczytu wszyscy pojeżdżą sobie zatłoczoną komunikacją miejską do pracy po to żeby nie móc wejść do knajpy na lunch czy obiad bez certyfikatu. Dziś wracając z pracy ledwo wcisnęłam się do autobusu.
      • lwica_24 Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 20:04
        A nie prościej się zaszczepić i posiąść ten magiczny certyfikat? Zdrowiej, lepiej, bezpieczniej, wygodniej. A prócz tego maski, mycie rąk i w miarę mozliwości unikanie ścisku. Ja komunikacją miejska ostatni raz jechałam pred pandemią. Wiem, wiem, nie zawsze można, ale trzeba minimalizować.
      • tiszantul Re: Po co utrzymywać tą fikcję? 29.11.21, 20:58
        "Dziś wracając z pracy ledwo wcisnęłam się do autobusu."

Warto zlikwidować komunikację miejską. Nie pamiętam, zdaje się w zeszłym roku kowidianom udało się zlikwidować metro w Kijowie oraz pociągi dalekobieżne na Ukrainie. To ogromny sukces sekty, zważywszy że nawet podczas II wojny światowej pociągi jednak jeździły.
        A co w Polsce? Komunikacja działa, pociągi jeżdżą - w ten sposób nigdy z tego nie wyjdziemy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka