Dodaj do ulubionych

po co im wiedzieć o spiralach?

29.11.21, 17:34
Po co im info, czy Kowalska ma spiralę założoną?
Myślę, że następnym krokiem powinny byś szklane domy, okamerowane. I pissie czuby będą sprawdzać kto co robi w sypialni.
Obserwuj wątek
  • reinadelafiesta Re: po co im wiedzieć o spiralach? 29.11.21, 20:31
   Oczywiste, w jakim kierunku to zmierza. Można się jedynie zastanawiać, jaka będzie kolejność: najpierw skasują antykoncepcję czy zakażą testów do samodzielnego robienia w domu, a może całkiem zlikwidują tabletkę dzień po? A może od razu zaczną wsadzać na 25 lat? Nawiasem mówiąc, 25 lat to w więzieniu o zaostrzonym rygorze, z automatu.
  • asia-loi Re: po co im wiedzieć o spiralach? 29.11.21, 21:36
   kropkaa napisała:

   > Po co im info, czy Kowalska ma spiralę założoną?


   Ministerstwo Zdrowia zaprzecza temu, że będzie rejestr spiral. Jak będzie zobaczymy.

   "Zadaliśmy pytanie Ministerstwu Zdrowia w sprawie informacji, o których pisał poseł. "Nieprawdą jest, iż informacje o wkładkach antykoncepcyjnych będą znajdowały się w SIM" - napisał przedstawiciel Biura Komunikacji MZ.

   "Nieprawdą jest także, że jakikolwiek urzędnik będzie miał dostęp do informacji o stanie zdrowia pacjenta. Dostęp ma tylko lekarz i osoba upoważniona przez pacjenta" - dodał. "

   tvn24.pl/polska/informacje-o-wkladkach-domacicznych-w-systemie-informacji-medycznej-resort-zdrowia-zaprzecza-5506992
   A co do rejestracji ciąż, to Niedzielski powiedział, że jest to tylko przejście z wersji papierowej na elektroniczną, tak jak z receptami.

   "Jednak w czwartkowym wywiadzie dla RMF24 Adam Niedzielski dodał, że nowelizacja ta wiąże się jedynie z digitalizacją wspomnianych wyżej informacji. - To jest digitalizacja, to jest przejście z papieru na elektronikę, czyli zamiast karty pacjenta, która miała postać papierową, będziemy mieli teraz kartę elektroniczną. To jest tak samo jak z receptą, gdzie mieliśmy tradycyjny papier, a teraz mamy e-receptę, gdzie mamy internetowe konto pacjenta, w którym zbieramy wszelkie informacje - powiedział minister zdrowia."

   "I bez tej nowelizacji i tak system doskonale wie, że kobieta jest ciąży od momentu, kiedy po raz pierwszy jej ciążę stwierdzi lekarz, a następnie w raporcie z wizyty sprawozda rozpoznanie ciąży wraz z numerem PESEL pacjentki. (...) Różnica polega na tym, że dziś system widzi to w zakresie świadczeń finansowanych ze środków publicznych, a w przypadku SIM będzie już widział zawsze. We wszystkich zakresach. Również, kiedy ciążę stwierdzi lekarz w gabinecie prywatnym - stwierdził w jednym z wywiadów Rafał Janiszewski, Właściciel Kancelarii Doradczej zajmującej się zagadnieniami z zakresu organizacji ochrony zdrowia na rzecz podmiotów leczniczych."

   kobieta.interia.pl/zdrowie/news-nie-tylko-rejestr-ciaz-wkladki-antykoncepcyjne-tez-beda-reje,nId,5675657

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka