Dodaj do ulubionych

Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura

29.11.21, 18:17
Pisały Wasze dzieci w tym roku?
Jeśli pisały w poprzednich latach jak wyniki próbnych w porównaniu do późniejszych egzaminów?
Ja mam w tym roku kumulację jedno dziecko w ósmej, drugie w maturalnej.
Obserwuj wątek
    • saszanasza Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 30.11.21, 00:21
      W szkole córki były próbne ósmoklasisty. Generalnie matematyka leży i kwiczy. Najlepsza uczennica w klasie napisała matmę na 64%. W Dwóch pozostałych klasach być może będzie nieco lepiej ale to pojedyncze osoby. Z polskiego najlepszy wynik to 95% ta wspomniana dziewczynka i to najlepszy wynik ze wszystkich 3 klas. Angielskiego jeszcze nie sprawdzili. Były osoby które z matmy napisały na 16%. Córka matmę napisała na 52% (mam nadzieje ze do 70 dociagnie), polski na 84% (nie wpisała w karte 1 dobrej odpowiedzi🙈), angielski mysle ze spokojnie 95-100% zależy czy nie przedobrzyła z mailem, bo ona lubi się rozpisywać a im więcej pisze tym większe prawdopodobieństwo błędu.
      • nuka_2 Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 30.11.21, 20:18
        Saszanasza bardzo dziękuję za Twój wpis. Moje dziecko w tym roku zmieniało szkołe z bardzo wymagającej na bardziej przyjazna uczniom. Z powodu różnych problemów straciła całkiem pewnośc siebie, a oceny w pierwszej szkole były bardzo kiepskie.. Z probnych z matmy dostała 64%, z polskiego 55%. Polski to jej pięta achillesowa. Mam nadzieję, ze jak popracuje teraz w bardziej komfortowych warunkach będą efekty na egzaminach
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 30.11.21, 20:31
          Próbny to próbny. Oswojenie z warunkami. Przecież dzieciaki jeszcze wielu tematów nie powtórzyły. Jest około pół roku na naukę. Ja bym w ogóle do tych wyników się nie przywiązywała.
          Mam doświadczenie z egzaminem 6- klasisty, gimnazjalnym i 8- klasisty. Wahnięcia były w obie strony, np. na próbnym gimnazjalnym z części fizycznej w przyrodniczym kawałku dzieć miał maxa -100% a na właściwym 50%. A z czegoś innego odwrotnie.
        • saszanasza Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 30.11.21, 21:22
          nuka_2 napisała:

> Saszanasza bardzo dziękuję za Twój wpis. Moje dziecko w tym roku zmieniało szk
          > ołe z bardzo wymagającej na bardziej przyjazna uczniom. Z powodu różnych proble
          > mów straciła całkiem pewnośc siebie, a oceny w pierwszej szkole były bardzo kie
          > pskie.. Z probnych z matmy dostała 64%, z polskiego 55%. Polski to jej pięta ac
          > hillesowa. Mam nadzieję, ze jak popracuje teraz w bardziej komfortowych warunka
          > ch będą efekty na egzaminach

Myślè że dzieciaki mają sporo czasu do douczenia się jednak z własnego doświadczenia widzę, że potrzebna praca własna, ćwiczenie i utrwalania materialu. My mamy slaba matematyczke a od 2 dwoch tygodni i slaba i nieobecna😏 Ja mysle ze na wiosne generalnie wszystkie dzieci napisza egzamin gorzej.
            • saszanasza Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 01.12.21, 10:18
              nuka_2 napisała:

> Tak dlugi okres nauki zdalnej na pewno nie pomógł. Mnie trochę jako matkę zjada
              > stres, podwójny- matura i egzaminy 8 klas. Z tego co kojarzę u Ciebie syn tez
              > maturzysta? Czy w zeszłym roku?

Zdaje w tym roku, też mam podwójne doładowaniewink Ale on to jest ewenement, nie jestem w stanie nawet w przybliżeniu przewidzieć jak on napisze ten egzamin, zwłaszcza, że w szkole ma matematykę rozszerzoną, a będzie pisał podstawę, do której się sam przygotowuje (rozszerzenie w szkole napisał na 36%, ma dwóję z matematyki rozszerzonej).
              Polski olewa, bo mu się nie będzie liczył w rekrutacji, byle zdać, jedynie z angielskiego jestem pewna, że jest w stanie napisać rozszerzenie na jakieś 90%. BTW moja ósmoklasistka napisała ubiegłoroczną maturę z podstawy na 80% bez części pisemnej, bo nie byłam w stanie jej sprawdzićwink. Syn pisze jeszcze rozszerzenie z chemii i tu mu zależy, żeby mieć co najmniej 60%. Jak napisze, tak napisze, to już dorosły człowiek i ma świadomość, że "jak sobie pościele, tak się wyśpi".
              • nuka_2 Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 01.12.21, 18:23
                Myślę ze jak rozszerzona matme napisał na 36%, to z podstawy będzie miał dużo procent. Jest zdecydowanie łatwiejsza. Ma jakieś dalsze plany związane z chemia? Moja chce zdawać rozszerzone chemię, matematykę i angielski. Zobaczymy czy jej się uda wszystkie te przedmioty ogarnac.
                • saszanasza Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 01.12.21, 19:01
                  nuka_2 napisała:

> Myślę ze jak rozszerzona matme napisał na 36%, to z podstawy będzie miał dużo p
                  > rocent. Jest zdecydowanie łatwiejsza. Ma jakieś dalsze plany związane z chemia?
                  > Moja chce zdawać rozszerzone chemię, matematykę i angielski. Zobaczymy czy jej
                  > się uda wszystkie te przedmioty ogarnac.

No to podobnie jak mój syn, tyle, że on pisze matma podstawowa, bo stwierdził, że łatwiej mu będzie uzyskać właśnie więcej z tej podstawy niż z rozszerzenia, nawet uwzględniając, że to mniej punktów. Syn chce iść na politechnikę na inżynierię chemiczną i procesowa albo technologię chemiczną. Na biotechnologię to on się raczej nie dostanie, ale jest "aspirujący"smile Ja jestem realistką i nawet nie napiszę jak oceniam jego szanse, bo mnie ematki zjadą, "że nie wspieram". Mam nadzieję, że mnie jednak ten mój syn zaskoczy aż tak bardzo, że będę szczękę ganiać po podłodzesmile
                  • nuka_2 Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 01.12.21, 19:09
                    Po takich kierunkach na PW na pewno nie będzie miał problemów z pracą. Moja tez chciała wcześniej na coś podobnego na Politechnikę, ale teraz jej sie odwidziało i celuje w psychologię. Wyszło jej ze te roszerzenia, które wybrała, tez pasują na kilka Wydziałów Psychologii.
                    • saszanasza Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 01.12.21, 19:47
                      nuka_2 napisała:

> Po takich kierunkach na PW na pewno nie będzie miał problemów z pracą. Moja tez
                      > chciała wcześniej na coś podobnego na Politechnikę, ale teraz jej sie odwidzia
                      > ło i celuje w psychologię. Wyszło jej ze te roszerzenia, które wybrała, tez pas
                      > ują na kilka Wydziałów Psychologii.

Na psychologię to "chyba" chce moja młodsza, ale że właśnie do tej psychologii pasują również przedmioty z biol-chem, to uznałyśmy, że ten kierunek daje jednak najwięcej możliwości, na wypadek właśnie gdyby jej się ta psychologia jednak odwidziała. Mam wrażenie, że jednak większość dzieci po ósmych klasach a zwłaszcza te rozpoczynające szkołę jako 6 latki nie mają jasno sprecyzowanych celów, to trochę takie celowanie w ciemno. "Może tu, może tam". W klasie córki tylko jedna dziewczynka wie, że chce zostać lekarzem, kardiologiem. Córka moja się cieszy, że wybrała tego kardiologa, a nie ginekologię, bo to dziecko z ultra katolickiej rodzinywink Co dziwne, to jedna z jej najlepszych koleżanek. Moja córka i jeszcze jedna "psiapsiółka" określają się jako ateistki. NIe wiem, jak one we trzy ze sobą funkcjonująsmile
                  • kurt.wallander Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 01.12.21, 21:07
                    saszanasza napisała:

Syn chce iść na politechnikę na inżyn
                    > ierię chemiczną i procesowa albo technologię chemiczną. Na biotechnologię to on
                    > się raczej nie dostanie, ale jest "aspirujący"smile

Jeśli biotechnologię chce brać pod uwagę, to chyba powinien zdawać rozszerzoną biologię. Tak przynajmniej twierdzi moja córka, która właśnie biotechnologię planuje.
                    • saszanasza Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 01.12.21, 22:47
                      kurt.wallander napisała:

> saszanasza napisała:
                      >
                      > Syn chce iść na politechnikę na inżyn
                      > > ierię chemiczną i procesowa albo technologię chemiczną. Na biotechnologię
                      > to on
                      > > się raczej nie dostanie, ale jest "aspirujący"smile
                      >
                      >
                      > Jeśli biotechnologię chce brać pod uwagę, to chyba powinien zdawać rozszerzoną
                      > biologię. Tak przynajmniej twierdzi moja córka, która właśnie biotechnologię pl
                      > anuje.

No dlatego twierdzę że on jest dużym optymistà😁 No ale nie będę tu na forum przecież skrzydełek mu podcinała🙈
      • antykaa Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 30.11.21, 20:32
        Probne angielski corka zdawala na 95-97 proc., prawdziwy na 100.
        Probna matma miedzy 80-86 proc., prawdziwy na 90
        Probny polski zdala na 92, prawdziwy na 80 (polegla na przemowieniu, nie bylo rozprawki na ktora liczyla).
        Probny angielski do klasy dwujezycznej po kursie na ok 75 proc., prawdziwy na 86.
    • ophelia78 Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 01.12.21, 20:37
      Trochę obok tematu: co roku mam uczniów którzy lepiej piszą rozszerzenie niż podstawę tongue_out Gady się czasem ścigają kto szybciej wyjdzie z podstawy. Rekordzistą wyszedł po 22 minutach (czyli rowno jak się skończyło drugie sluchanie). Akurat napisal na 100% ale zawsze grozę mordem za takie numery tongue_out
      Uczę angielskiego.
    • heca7 Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 01.12.21, 21:29
      Mój się załapał na "krzywy ryj" wink Bo sam co prawda jest w klasie 3 ale po podstawówce (i do tego poszedł jako 6 latek). Ponieważ klasy mają na niektórych lekcjach łączone z tymi, którzy są po gimnazjum to w efekcie jak pojawiają się takie egzaminy to piszą wszyscy. Oczywiście ci młodsi dla sprawdzenia poziomu tylko. No i okazało się, że z rozszerzonej matury z angielskiego ma 74%. Biorąc pod uwagę wszystkie jego dys- to naprawdę dużo smile
      • kurt.wallander Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 02.12.21, 01:08
        Ciekawe, że łączą klasy po podst. z tymi po gimnazjum, przeciez oni chyba idą zupełnie innym programem? Aczkolwiek, jak tak pomyślę, to często moje córki mają akurat te same działy np. na biologii, w 3. LO po gimn., i w 2 LO po podst. I podręcznik do ang faktycznie mają dokładnie ten sam (ten sam tytuł i ten sam poziom)
        • heca7 Re: Próbny egzamin ósmoklasisty/próbna matura 02.12.21, 07:14
          To szkoła prywatna. Ma też trochę inny system nauczania. Sprawdza się w przypadku dziecka z poważnymi dys... W poprzedniej państwowej połączyli mat-info z profilem klasycznym i pani od polskiego poczuła wiatr w żaglach. Szła programem rozszerzonym dla całej klasy. A syn jest zakrecony na punkcie matematyki i chce zdawać rozszerzoną. Tymczasem musiał zaliczać jakieś szczegółowe kartkówki z Balladyny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka