Dodaj do ulubionych

Upadek współczesnego Ikara

01.12.21, 17:41
Widziałyście może to?
youtu.be/uQW2RBKC7dw
Historia mnie zainteresowała, bo znam sporo pilotów z otoczenia męża, jeden z nich był naszym świadkiem i jest chrzestnym naszego syna, bo to przyjaciel męża od lat. Dlatego z lekka oslupialam, gdy natknęłam się na ten reportaż. Jak to widzicie, kto ma rację? Swoją opinię napiszę później.
Obserwuj wątek
    • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 17:51
      Jaworowicz? Podziękuję.
    • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:20
      #zazdrościmy!!! 😍
    • asfiksja Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:41
      Nie mam w otoczeniu pilotów. Niestety - sami neurochirurdzy i kardiochirurdzy, jeden patomorfolog (nie przyznaje się w towarzystwie, taki wstyd).
      • ichi51e Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:57
        no i co? oni tez tracą prace na fali covid? serio tak trudno kliknąć?
        • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 19:05
          Oni teraz zyskuja. Wysylaja ich na oddzialy covidowe. A takiego pilota gdzie wyslesz? Na smieciarce jezdzic? Przeciez to nie to samo co boeing.
          • mid.week Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 19:14
            a ile taki śladu węglowego wyrabia, o pani!
          • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 20:52
            suki-z-godzin napisał(a):

> A takiego pilota gdzie wy
            > slesz? Na smieciarce jezdzic? Przeciez to nie to samo co boeing.

Podobno dają im z przydzialu symulatory lotów na home office.
            • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:03
              I gumowe lale w roli rozdziawionych pasażerów 😀 normalnie są manekiny z Zary ale sektor ucierpial i musieli pociąć koszty.
            • mid.week Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:03

> suki-z-godzin napisał(a):
              >
              > > A takiego pilota gdzie wy
              > > slesz? Na smieciarce jezdzic? Przeciez to nie to samo co boeing.
              >
              > Podobno dają im z przydzialu symulatory lotów na home office.

I telewizory - latają przełączac kanały
      • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 19:23
        Jezu nie sądziłam, ze tak sie podniecicie tym zawodem. Normalnie zbiorowy orgazm - sztuka latania big_grin
        • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 20:52
          Tak, my sie podniecamy 😂
        • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 20:54
          >znam sporo pilotów z otoczenia męża, jeden z nich był naszym świadkiem i jest chrzestnym naszego syna, bo to przyjaciel męża od lat.

Gołym okiem widać, ze to forum się podnieca zawodem big_grin
          • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:06
            Tak, dla mnie to zawod jak kazdy inny, spotykam pilotow liniowych czy wojskowych na imprezach rodzinnych i towarzyskich i nie klekam przed nimi z podziwem w oczach. Moj mąż tez jest pilotem hobbystycznie i kręci go latanie. Gdyby nie wybral zawodu, który wybrał, pewnie by został zawodowym jak jego przyjaciele.
            • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:15
              > Tak, dla mnie to zawod jak kazdy inny, spotykam pilotow

Święta racja, ktoś musi reklamować Enterol.
              • mid.week Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:54

> > Tak, dla mnie to zawod jak kazdy inny, spotykam pilotow
                >
                > Święta racja, ktoś musi reklamować Enterol.

Czy biegunka infekcyjna nie brzmi jak forumowa misja Bergi?
            • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:24
              To oficjalne: jesteś całkowicie nieprzemakalna, bez najmniejszego zażenowania i poczucia obciachu.
              • hanusinamama Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:34
                Ojesuuuu od dawna to wiadomo. Ale w sumie dawno nie było watku bergi: Paczta i zazdrośćta u Bergi. Jakiś spadek formy??
            • annaboleyn Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 00:53
              Jaki jest zawód chrzestnego drugiego z synów, bo nie wspominałaś, a przecież ten zawód, czy inny, to żadna różnica?
            • annaboleyn Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 12:31
              bergamotka77 napisała:

> Tak, dla mnie to zawod jak kazdy inny, spotykam pilotow liniowych czy wojskowy
              > ch na imprezach rodzinnych i towarzyskich i nie klekam przed nimi z podziwem w
              > oczach. Moj mąż tez jest pilotem hobbystycznie i kręci go latanie.

O i to jest ten moment, w którym wreszcie skojarzyłam kogo mi przypominasz!
              Berga, Ty jesteś Hiacyntą Bukiet!
              Uff, bo mnie to męczyło big_grin
              • hanusinamama Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 16:39
                Taaaaaaak!! Nasza Własna Forumowa Hiacynta!!
                • annaboleyn Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 17:04
                  hanusinamama napisała:

> Taaaaaaak!! Nasza Własna Forumowa Hiacynta!!

Z Sheridanem wink Który jak wyrwał spod skrzydeł mamy, to nigdy nie wrócił, ale mama często się nim chwali wink
                  >
        • morekac Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 12:28
          No, ja znam jednego początkującego pilota.
          • morekac Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 12:29
            Znam i chirurga , acz nie kardio-.
            Jak można ich obu wycenić?
        • jednoraz0w0 Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 16:08
          bergamotka77 napisała:

> Jezu nie sądziłam, ze tak sie podniecicie tym zawodem. Normalnie zbiorowy orgaz
          > m - sztuka latania big_grin

a tak z trochę innej beczki, bo ten wątek mi to przypomniał - czy torebka od znanej modelki, capiąca perfumą, wywietrzała czy ni wuja? Minęło już tyle miesięcy że mogło wywietrzeć...
          • annaboleyn Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 16:56
            jednoraz0w0 napisał(a):

> a tak z trochę innej beczki, bo ten wątek mi to przypomniał - czy torebka od zn
            > anej modelki, capiąca perfumą, wywietrzała czy ni wuja? Minęło już tyle miesięc
            > y że mogło wywietrzeć...

"Minęło wiele miesięcy
            ale mnie nic nie minęło
            czas dla mnie w miejscu przystanął
            takie jest chłopcy, takie jest piekło"
      • memphis90 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:13
        Patologa to bym chętnie wysłała na covidowy. Oni zawsze wiedzą wszystko najlepiej, tylko że po fakcie, więc wreszcie mieliby szanse się wykazać.
        • solejrolia Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 00:32
          Żywych też badają!
          • memphis90 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 19:05
            Ale - nomen omen - fragmentarycznie...
      • gama2003 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:59
        Kurde. Przegrałam.
        Kardiochirurga znam tylko jednego. Ilu stomatologów ( znajomych ) odpowiada jednemu kardiochirurgowi ?
        Mam jeszcze ortopedę ( też nie znam przelicznika, ilu potrzebuję by przebić np jednego pilota ?), laryngologa i trzech ginów.

I znam dwóch himalaistów, reżysera i producenta kurtek. Da się ich jakoś przeliczyć na pozycję w towarzystwie ?

• mid.week Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:23
          Uzbieralas dopiero na jednego pilota wycieczek krajowych. Jesli dorzucisz znanego aktora teatralnego, spiewaczke operowa i noblistę, to da sie to towarzystwo wymienic na pilota wycieczek zagranicznych.
          • nuka_2 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 23:40
            Ja znam mnóstwo lekarzy, ale głównie nie zabiegowców, wiec pewnie się nie liczą. Jednego byłego pilota, obecnie w zarządzie linii logicznych, kilka byłych stewardes. 3 Noblistów, ale jedna wspólna nagrodę dostali, wiec jakby jednego.
            • kura17 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 08:20
              > Ja znam mnóstwo lekarzy, ale głównie nie zabiegowców, wiec pewnie się nie liczą

a ja znam pelno doktorow lub doktorow wannabe, a ani jednego lekarza - ciekawe, czy sie licza? ...

> 3 Noblistów, ale jedna wspólna nagrodę dostali, wiec jakby jednego.

to ja Cie przebije - mnie podpity starszawy noblista w reke calowal i twierdzil, ze w fizyce brakuje pieknych mlodych kobiet (47 lat mialam wtedy) big_grin
              • tanebo001 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 08:29
                Jak na noblistę to wiek niemowlęcy...
              • nuka_2 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 12:55
                No tak przebiłaś mnie. Choć ja w wieku 6 lat ograłam przyszłego Noblistę w Masterminda😉
                • kura17 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 13:26
                  > No tak przebiłaś mnie. Choć ja w wieku 6 lat ograłam przyszłego Noblistę w
                  > Masterminda😉

dawaj ktorego - moze rzeczywiscie wygrasz??? tongue_out
                  ja masterminda uwielbialam jako dziecko, mialam takiego miniaturowego, brazowe pudeleczka z malenkimi dziurkami ... wszystkich meczylam, zeby ze mna zagrali ... (zadne noblista nie chcial!)
                  • nuka_2 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 19:30
                    kura

> > No tak przebiłaś mnie. Choć ja w wieku 6 lat ograłam przyszłego Noblistę
                    > w
                    > > Masterminda😉
                    >
                    > dawaj ktorego - moze rzeczywiscie wygrasz??? tongue_out
                    > ja masterminda uwielbialam jako dziecko, mialam takiego miniaturowego, brazowe
                    > pudeleczka z malenkimi dziurkami ... wszystkich meczylam, zeby ze mna zagrali .
                    > .. (zadne noblista nie chcial!)

Nie napiszę ktorego, ale z dziedziny pokrewnej Twojej.
              • kropkaa Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 10:49
                Kuro, mam nadzieję, że zdobędziesz Nobla, bo właśnie sobie zdałam sprawę, że nie znam żadnego noblisty uncertain A tak bym miała na myśli Ciebie. Może być zbiorowy.
                • jowita771 Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 11:17
                  Dołączam się do prośby, też bym się przechwalała znajomością. A pomyśl, Kuro, jak byś poszła w górę na półkach z chrzestnymi, już choćby dlatego warto. Chętnie bym Ci dała potrzymać moją szesnastolatkę do chrztu nawet.
                  • hanusinamama Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 18:20
                    Wyobraziłam sobie to trzymanie 16latki do chrztu smile
                    • gama2003 Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 20:19
                      Bardzo praktyczna sytuacja, weź 2 pary chrzestnych. Jak prestiżowi, to dziecku straty lat poprzednich ładnie wynagrodzą.
                • memphis90 Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 19:32
                  A ja prawie bylam w kawiarni noblistki w Nowej Rudzie! Prawie, bo po zwiedzeniu (nieczynnego z powodu covida )domu zdrojowego nie chciało nam się szukac... Czy to sie liczy...?
                  • kura17 Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 20:37
                    > A ja prawie bylam w kawiarni noblistki w Nowej Rudzie! Prawie, bo po zwiedzeniu
                    > (nieczynnego z powodu covida )domu zdrojowego nie chciało nam się szukac... Cz
                    > y to sie liczy...?

nie liczy sie! ja siedzialam na krzesle noblistku z chemii, Ady Yonath, jeszcze cieple po niej bylo 🙃
                  • tiszantul Re: Upadek współczesnego Ikara 04.12.21, 00:04
                    "A ja prawie bylam w kawiarni noblistki w Nowej Rudzie!"

Współwłaścicielką wegańskiej kawiarni jest właścicielka wędzarni. To ma sens - stabilny dochodowy biznes typu wędzarnia pozwala na fanaberie typu wegańska kawiarnia. Straty na weganizmie pokryje się z dochodów z wędzonki
              • m_incubo Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 11:31
                Dlatego właśnie mówił, że brakuje 🤪
          • asfiksja Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 13:01
            >to da sie to towarzystwo wymienic na pilota
            Czekaj, czekaj. Znam serio jednego polityka PIS, co ciekawe jest w rządzie. Jest sens go na coś wymienić?
            • mid.week Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 13:35
              asfiksja napisał:

> >to da sie to towarzystwo wymienic na pilota
              > Czekaj, czekaj. Znam serio jednego polityka PIS, co ciekawe jest w rządzie. Jes
              > t sens go na coś wymienić?

Politycy PiS maja wartosc ropiejacego hemoroida
              • asfiksja Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 13:50
                Tak przeczuwałamtongue_out
              • melisananosferatu Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 17:44
                Ej, ja tu jem😀
              • tiszantul Re: Upadek współczesnego Ikara 04.12.21, 00:08
                "Politycy PiS maja wartosc ropiejacego hemoroida"

To musi boleć, że społeczeństwo dwa razy wolało ropiejącego hemoroida niż Europejczyków z Platformy
                • cosmetic.wipes Re: Upadek współczesnego Ikara 04.12.21, 09:00
                  Nie społeczeństwo, tylko suweren.
    • leosia-wspaniala Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:45
      Ok, a co piloci mają wspólnego z mitycznym Ikarem? Że chcą latać big_grin ?
      • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 19:18
        Obejrzyj do konca - tak nazwala Jaworowicz przypadek tego pilota. Najlepsze jest, gdy wkracza jego przyjaciel Francuz i mówi, ze bohater jest erotomanem. Cała historia dość niesmaczna i nieciekawa.
        • mid.week Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 19:23
          Tak, Francuz to jest to czego mi w tej opowieści brakowało
          • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 20:00
            A nie Hiszpan?
            • mid.week Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 20:09
              Z braku Hiszpana może być Francuz , ważne aby skonczył grande ecole
              • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 20:54
                Ale to nie musi być Batory? w sensie szkoły, nie Francuza big_grin
                • mid.week Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:10
                  Ominela cie miedzynarodowa edukacja protoplastow naszej gwiazdy?
                • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:19
                  kk345 napisała:

> Ale to nie musi być Batory? w sensie szkoły, nie Francuza big_grin

LE Batoreaux
                  • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:22

> kk345 napisała:
                    >
                    > > Ale to nie musi być Batory? w sensie szkoły, nie Francuza big_grin
                    >
                    > LE Batoreaux

Jeśli już to Le Batoreau lub Les Batoreaux. Kłania się uzgadnianie liczby mnogiej.

A grandes ecoles to uczelnie wyższe a nie szkoły średnie nieuki wink
                    • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:25
                      bergamotka77 napisała:

> suki-z-godzin napisał(a):
                      >
                      > > kk345 napisała:
                      > >
                      > > > Ale to nie musi być Batory? w sensie szkoły, nie Francuza big_grin
                      > >
                      > > LE Batoreaux
                      >
                      >
                      > Jeśli już to Le Batoreau lub Les Batoreaux. Kłania się uzgadnianie liczby mnogi
                      > ej.

La szydereux nie rozpoznałabyś nawet gdyby ci ktoś ją wsadził w dupeaux, nes-pa?

> A grandes ecoles to uczelnie wyższe a nie szkoły średnie nieuki wink
                      >
                      • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:29
                        Twój francuski marniutki. Jak juz piszesz o czymś, co ma być niby francuskie, to z sensem.
                        • hanusinamama Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:36
                          Berga ty serio tej szydery nie widzisz czy nie chcesz widzieć? Twoje ego by jebło o beton jak ikar jakbyś zrozumiała?
                          • m_incubo Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 03:26
                            Szydera bez błędów miałaby jednak większą siłę rażenia.
                            Do$rać też trzeba umieć.
                            • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 13:07
                              m_incubo napisała:

> Do$rać też trzeba umieć.

Lekki offtop, ciągle nie mogę się zdecydować czy lepsze jest pisanie w stylu chooyowe, doopa, do$rać, czy zaimki z dużej litery w środku zdania.
                              W czym kootas jest lepszy od kutasa a doopa od dupy?
                              • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 13:11
                                Przy twoim języku to faktycznie kluczowe pytania prostaczko.
                                • hanusinamama Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 13:16
                                  Uuuuuuuu Berga wchodzi na wyskie C...Czekam na K.Rokodyla i P.Iranie.
                                  • sundace46 Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 11:31
                                    hanusinamama napisała:

> Uuuuuuuu Berga wchodzi na wyskie C...Czekam na K.Rokodyla i P.Iranie.
                                    >
                                    Po prostu jest chamską sobą i długo nie wytrzymuje żeby wyżej s.ać niż d...ę mieć big_grin
                                • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 13:32
                                  bergamotka77 napisała:

> Przy twoim języku to faktycznie kluczowe pytania prostaczko.

A gdzie twój luzik i poczucie humoru, marecka kluseczko?
                                  • annaboleyn Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 13:48

> bergamotka77 napisała:
                                    >
                                    > > Przy twoim języku to faktycznie kluczowe pytania prostaczko.
                                    >
                                    > A gdzie twój luzik i poczucie humoru, marecka kluseczko?

Gdzie dystans do siebie? Gdzie szlachetna sztuka niemiotania się, jak ci ktos zwraca uwagę?
                              • m_incubo Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 11:33
                                W tym, że go nie wykropkują.
                        • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 23:06
                          bergamotka77 napisała:

> Twój francuski marniutki

Twoje lingwistyczne wyczucie za to ogromne, hahaux hahaux. Wydajesz certyfikateux'y?
                      • krolewska.asma Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:35
                        Używaj lepiej Google translator bo mylisz rodzajniki
                        Na francuski spoko akurat tłumaczy wiec przyszpanujesz u Bergi
                      • conena Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 10:05

> La szydereux nie rozpoznałabyś nawet gdyby ci ktoś ją wsadził w dupeaux, nes-pa
                        > ?

to już było dobre, ale potem madame bergamotka77 napisała:
                        > Twój francuski marniutki. Jak juz piszesz o czymś, co ma być niby francuskie,
                        > to z sensem.
                        >

chyba już nigdy nic lepszego na forum nie przeczytam big_grin big_grin big_grin big_grin
                    • beaucouptrop Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:23
                      A Bordeaux tylko jedno jest a ma x. Jak to wytłumaczyć Bergamotka?
                      • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:25
                        Ale nie ma rodzajnika Les. Zauważyłaś?
                        • beaucouptrop Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 00:52
                          Ha, może mieć nawet la. La ville de Bordeaux.
                    • annaboleyn Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 00:55
                      bergamotka77 napisała:

> Jeśli już to Le Batoreau lub Les Batoreaux. Kłania się uzgadnianie liczby mnogi
                      > ej.
                      >
                      > A grandes ecoles to uczelnie wyższe a nie szkoły średnie nieuki wink

Marzę, żeby Tobie zaczęły się kłaniać przecinki, nie muszą być we francuskich wtrętach, wystarczą w zdaniach po polsku, nasza ty laureatko olimpiady polonistycznej big_grin
                      >
              • gama2003 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:02
                To był ( ten historyczny ) chyba Hiszpan z korzeniem brytyjskim. Albo francuskim, już nie pamiętam.
                • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:08
                  Rosyjski korzeń płonął Hiszpanowi z Galicji.
                  • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:15

> Rosyjski korzeń płonął Hiszpanowi z Galicji.

big_grin Głupie jesteście ale mnie śmieszy. Smiesza mnie te wasze legendy i fantasmagorie.
                    • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:18
                      Wiemy, wiemy, Ty masz dystans wink
                • krolewska.asma Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:10
                  Przecież jego mama była slowianka i nauczyła go po rosyjsku
      • taki-sobie-nick Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 00:32
        Jaworowicz tak przeżywa sprawę, że aż włożyła naszyjnik z bijącym w oczy logo.
    • sumire Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:47
      Nie, podziękuję, Jaworowicz nie będę oglądać, a pilotów z otoczenia męża nie będę zazdrościć, bo to już od dawna nie jest elitarna branża.
      • ichi51e Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:56
        ale nie o tym watek. Watek jest o 20k alimantow ktore czlowiek obecnie ma placic bo taki ma wyrok a prace stracił.
        Powinna być możliwość jakiejś zmiany jeśli sytuacja życiowa się zmieni
        • mid.week Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:57
          Głupiaś Ichi. Wątek jest o tym, ze Berga ma męża pilota i zna środowisko.
          • ichi51e Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 19:03
            widać ze twoja znajomość bergamotkowego głębsza niż moja... 😳😳😳
          • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 19:29
            mid.week napisała:

> Głupiaś Ichi. Wątek jest o tym, ze Berga ma męża pilota i zna środowisko.

Chyba nie będę zakladac żadnych wątków, bo i tak interesuję was tylko ja, moja rodzina i moje życie. Po co udawac, że zabieracie głos na temat skoro wątek was nie interesuje tylko info o mnie?
            • skumbrie Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 19:37
              Nie interesuje nas, sama nimi epatujesz.
              • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 19:42
                skumbrie napisała:

> Nie interesuje nas, sama nimi epatujesz.

Mów za siebie - są takie, które notują wszystko. Moje akta mają tysiace stron big_grin
                • skumbrie Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:05
                  Zwyczajnie zakładasz tak idiotyczne wątki, że pamięta się je latami wink
                  • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:06
                    Założo jakis to ocenimy twoje.
                    • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:07
                      *Załóż
                  • riki_i Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:36
                    skumbrie napisała:

> Zwyczajnie zakładasz tak idiotyczne wątki, że pamięta się je latami wink

Wątek nie jest idiotyczny , polecam obejrzenie zalinkowanego materiału Jaworowicz, natomiast gdybym ja założył ten wątek to zostałbym rozszarpany. W skrócie- temat dotyczy żony harpi , która niszczy biednego misia.
                    • krolewska.asma Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:43
                      Kogo obchodzi ten materiał- to tylko tło do dyskusji

Wiedziałeś np. że pan Bergamotka lata szybowcem?
                      • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:10
                        krolewska.asma napisała:

> Kogo obchodzi ten materiał- to tylko tło do dyskusji
                        >
                        > Wiedziałeś np. że pan Bergamotka lata szybowcem?

No i co z tego, ze tylko szybowcem. Jakby chcial to by zostal liniowym jak jego przyjaciele. On wybrał nie bycie pilotem.
                        • krolewska.asma Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:12
                          Lata szybowcem i po innych krajach za praca
                          Niby inny zawód ale w stylu pilota
                        • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:13
                          Nie tylko, robił też licencję sportową ale kocha szybowce.
                        • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:46
                          >On wybrał nie bycie pilotem.
                          Może uznał, że żona jest za mało "prawie_WAGSem" i nie dostanie do odpowiedzialnej roli?
                          • mid.week Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 23:15
                            kk345 napisała:

> >On wybrał nie bycie pilotem.
                            > Może uznał, że żona jest za mało "prawie_WAGSem" i nie dostanie do odpowiedzial
                            > nej roli?

A nie mówiłam.... 🤷‍♀️
                        • ichi51e Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 00:39
                          mój kuzyn latał szybowcem - z tego co pamietam licencje mogą już robic 16latki...
                          • kota.helga Re: Upadek współczesnego Ikara 04.12.21, 12:46
                            A szkolenie można zaczynać od 14 r.ż. tongue_out
            • hanusinamama Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:39
              Oj tak. Bardzo nas interesuje twoja rodzina. Bardzo...nic nas tu tak nie interesuje.
            • leosia-wspaniala Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 08:31
              >Chyba nie będę zakladac żadnych wątków, bo i tak interesuję was tylko ja, moja rodzina i moje życie.

Zaraz tam interesuje. Sama zaczęłaś wątek startowy nie od opisania sprawy, tylko od przedstawienia przyjaciela rodziny, chrzestnego syna, hobby męża i swojego otoczenia. No to ciśniemy sobie z ciebie bekę, a ty nic nie rozumiesz, więc beka tym większa.
              • hanusinamama Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 09:56
                Ja tam sie interesuje!! Berga a reszta chrzestnych twoich dzieci?? Bo napisałaś tylko o jednym!!
        • zuleyka.z.talgaru Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 19:11
          Bosz jak Ty się nie znasz. Wątek jest o mężu pilocie, chrzestnym pilocie i ogólnie o pilocie (od TV też może być).
          • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 20:48
            zuleyka.z.talgaru napisała:

> Bosz jak Ty się nie znasz. Wątek jest o mężu pilocie, chrzestnym pilocie i ogól
            > nie o pilocie (od TV też może być).

O, syn kuzyna mojej matki od dzieciństwa twierdził,że zostanie pilotem. W zeszłym roku dostaliśmy całą rodziną zaproszenia na ślub jego siostry, ale nie skorzystaliśmy. Syn kuzyna ma obecnie ze czterdzieściparę to lat i faktycznie na jest pilotem.
            • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 20:56
              Nie mow, ze chcial Wam dac pokoj czteroosobowy. Pilot i taki skapiec?
              • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:21

> Nie mow, ze chcial Wam dac pokoj czteroosobowy. Pilot i taki skapiec?

Chciał dać dwójeczki ale to też brzmiało podejrzanie samo w sobie.
        • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 20:02
          >Powinna być możliwość jakiejś zmiany jeśli sytuacja życiowa się zmieni
          Jest. Polega na złożeniu wniosku do sądu i udowodnieniu zmiany sytuacji życiowej (* sąd sprawdza możliwości zarobkowe, a nie faktyczne zarobki)
          • 71tosia Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 02:29
            jest i ten pan wniosek zlozyl. Ale sad, mimo ze pan stracil prace, wniosku nie uwglednil.
        • alicia033 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:27
          ichi51e napisała:

> Powinna być możliwość jakiejś zmiany jeśli sytuacja życiowa się zmieni

Przecież jest.
        • hanusinamama Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:37
          Ichi sorry od wczoraj jesteś na forum? Toż to klasyczny watek przechwalny Bergi.
        • m_incubo Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 03:28
          Nie masz racji. O tym jest materiał w linku.
          Na pewno nie wątek big_grin
        • nangaparbat3 Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 00:10
          Nie nie, ona ma płacić 10 czy 11 tysęcy, a 20 to ona żądała.
          Jedno dziecko jest z niepełnosprawnością.
          • tiszantul Re: Upadek współczesnego Ikara 04.12.21, 10:32
            "dziecko jest z niepełnosprawnością"

Całe szczęście, ze nie jest niepełnosprawne. Jest pełnosprawne, tylko z niepełnosprawnością
    • bigzaganiacz Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:49
      Szwagier siostry ciotecznej drugiego meza stryjenki wladyslawy jechal kiedys w pociagu relacji mlawa ciechanow i widzial pilota , takze wiem jak to jest u tych pilotow
    • ichi51e Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:54
      moim zdaniem jednak powinna byc po prawda - tez znam pilota co prace w ci idzie stracil. Taki w sumie saw od ze oni naprawde nie bardzo maja szanse sie przesiasc na inna prace - powinno to byc jakos uwzglednione. Moze o piekna naprzemienna sabin cos znajdzie?
      • ichi51e Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:55
        moim zdaniem jednak powinna byc poprawka - tez znam pilota co prace w ci idzie stracil. Taki w sumie zawartosc ze naprawde nie bardzo ma czlowiek szanse sie przesiasc na inna prace - powinno to byc jakos uwzglednione. Moze opiek naprzemienna zanim cos znajdzie?
        • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 18:59
          Jeszcze ze 3 razy poprawisz to moze cos da sie zrozumiec.
        • memphis90 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:18
          >. Taki w sumie zawartosc ze naprawde nie >bardzo ma czlowiek szanse sie przesiasc >na inna prace
          Mąż mojej kuzynki, ale takiej z Ameryki, był pilotem. Fajnie miał, bo bilety lotnicze gdziebądź dostawał za darmo i mógł latac po całym świecie za free, nie do końca ogarniając dlaczego my nigdy nie odwiedzamy ich w tym USA (choć zapraszali). Finalnie jednak zrezygnował z bycia pilotem, bo ktoś musiał być w domu ogarniać dzieci (kuzynka z racji zawodu również dużo poza domem), więc teraz... hmm... sprzedaje naboje do broni palnej. 2x w tyg rozstawia jakieś stanowisko na targu czy czymś i robi na tym mega hajs. Ale to w juesej.
          • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:25
            Ale w sumie nakreśliłaś ścieżkę ewentualnej kariery dla poszkodowanego Ikara...
          • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 21:25
            No tak na pewno pilot - a to zapalency jakich mało - z powodu dzieci rezygnuje z zawodu. Kosmiczne bzdury. Oni też nie lataja ciągiem tylko maja grafik. Poza tym pilotow stać na nianie.
            • suki-z-godzin Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:11
              Może byl spod znaku panny, oni sa zdolni do takich poswiecen.
              • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 22:44
                Latajacej panny...
                • m_incubo Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 03:40
                  Latający to był Holender, a to zdaje się ani nie Francuz, ani nie Hiszpan.
              • brubba Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 16:14
                Baran
            • fragile_f Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 23:01
              Eee... akurat znakomita wiekszosc lotow w USA to trasy "autobusowe", czyli 2-3h starym pudlem na tak fascynujacych trasach jak Burbank-Phoenix albo Austin-Denver. Lot w jedna strone, godzinka na siku i fajke i z powrotem, zeby zdazyc na kolacje. Ewentualnie zostaja na noc w przechodzonym hotelu i leca następnego dnia o 6 rano. Nudne, powtarzalne i męczące. Praca jak praca, zarobki tez dupy nie urywaja. Jeden znajomy pilot przekwalifikowal sie na montazyste, bo rzygal juz lataniem a teraz wiecej zarabia i moze zajac sie dzieckiem.

Fajniejszych tras jest tak naprawdę niewiele i ciezko sie na nie dostac, masz jakies pensjonarsko-romantyczna wizje tego zawodu.
              • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 23:16
                No nie mam właśnie. Pisalam zawod jak zawod. Kiedyś to bylo wow, gdy bylismy za żelazną kurtyną. Tym niemniej piloci, ktorych znam kochają to i nie widzą się w innym zawodzie. A bycie montazysta tez jest przerąbane.
                • bergamotka77 Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 23:18
                  No i nasi nie latają tylko po Polsce jak ci w Stanach o których pisałaś. Maja większe urozmaicenie kulturowe i językowe.
                  • fragile_f Re: Upadek współczesnego Ikara 01.12.21, 23:49
                    W takich momentach widac bardzo wyraźnie jak przesadzone sa opowiesci o Twoim zyciu.

Nikt, kto naprawde duzo latal, nie bedzie sie tym ekscytowal albo pisal o kapitale kulturowym. Wiekszosc osob z branzy robi trasę lotnisko-hotel i idzie spac, najczesciej nawet nie zahaczajac o miasto, bo to dodatkowa (czesto kilkudziesieciominutowa) podroz busem/pociągiem/taksowka.

Jak jezdzilam z pracy czesto na konferencje (a i tak bylo to kilkukrotnie mniej podrozy, niz u pilota), to czasami nie ogarnialam w ktorym jestem kraju, bo i tak mialam wywalone na to i chcialam juz kimnac we własnym lozku. Znajomi w podobnej sytuacji mieli to samo, dostawali torsji na mysl o kolejnym locie i nocy w hotelu.
                  • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 11:45
                    >No i nasi nie latają tylko po Polsce jak ci w Stanach
                    Mówisz, że ci w Stanach latają tylko po Polsce? Ciężkie życie mają, tak stale poza kontynentem...
                    • hanusinamama Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 12:21
                      I poplułam sweterek kawą...
                      • kk345 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 22:40
                        Przepraszam big_grin
                  • lauren6 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 12:21
                    > Maja większe urozmaicenie kulturowe i językowe.

Największe urozmaicenie kulturowo językowe mają kierowcy tirów.

Nie masz jakiegoś chrzestnego tirowca, żeby o nim założyć wątek?
                    • tanebo001 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 14:16
                      podroze.dziennik.pl/artykuly/590082,dawid-andres-polak-tir-stany-zjednoczone-droga-wietnam-podroz-program.html
                • memphis90 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 19:14
                  >Tym niemniej piloci, ktorych znam kochają to i nie widzą się w innym zawodzie.
                  A ci, których JA znam - widzą się w innym zawodzie.
            • memphis90 Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 19:12
              Ten zrezygnował. Wolno mu? Wolno... Najwyraźniej nie był aż takim zapaleńcem, jak się Tobie wydaje.

A o "lataniu ciągiem" to Ty sobie wymyśliłaś, ja ani słowem nie wspomniałam. Niania nie zostanie z dziećmi np na nocki, a nawet jeśli - to nie każdemu rodzicowi zależy na pozbyciu się bachorów i niektórzy zwyczajnie chcą uczestniczyć w ich wychowaniu i spędzać noce z nimi w domu.

Zwyczajnie masz ból d..., że nie jesteś jedyną osobą na świecie, która ZNA pilota. Ale pocieszaj się, że "mój" był z odległej Ameryki ,a tak w ogóle to zrezygnował, więc w sumie się się nie liczy, możesz spać spokojnie, znów jesteś jedyna.
              • shmu Re: Upadek współczesnego Ikara 05.12.21, 21:05
                Ej, ja też znam pilota. Jeden zawodowy, drugi zapalenie. Ten drugi to nawet mnie zna, bo razem pracujemy. Raz też mieszkałam w jednym budynku z grupą z jakiejś prywatnej szkoły dla pilotów z Ameryki. Przyznam, że o większą arogancję było trudno. A nie potrafili tostera uruchomić, ani lodówki otworzyć...i to nie jest przenośnia - pracowali nad tym tosterem w grupie.
            • rayaax Re: Upadek współczesnego Ikara 03.12.21, 23:23
              Kiedys w pl wybajmiwalam jednemu mieszkanie. Turek latal dla ryanaira...idiota jakich mało a bylam przekonana zd pilot= inteligentny czlowiek , ten byl imbrcylem
        • m_incubo Re: Upadek współczesnego Ikara 02.12.21, 03:38