Dodaj do ulubionych

Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych...

02.12.21, 09:55
Kto z branży to wie o co chodzi. Publikacja w prestiżowym zagranicznym czasopiśmie liczy się teraz tak samo, lub mniej niż publikacja w Wyższej Szkole Gotowania na Gazie.
Na parę dni przed oceną.
Niech nam żyje nauka polska!
Obserwuj wątek
   • philippa_p Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 10:36
    kanna napisała:

    > Mam dwie przyjaciółki w okolicach habilitacji.
    > Słyszę na co dzień, co się dzieje - jedna od 8 lat zatrudniana jest na umowę cz
    > asową. Bo tak.
    >
    > Dziki kraj.
    >

    A to akurat chyba wszedzie tak jest. Dostac stale zatrudnienie na uczelni graniczy z cudem.
    W Szwecji ludzie sie ciesza jak maja pol etatu oficjalnie (pracujac na caly), sa tacy, co pracuja (publikuja) choc etatu nie maja, bo czekaja na nabor. To jest chora branza, dlugo by pisac.
    • turzyca Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 11:09
     Źródłem tej patologii było całkiem chwalebne założenie, że ludzie powinni poznać różne środowiska naukowe, a mobilność była ułatwiona, bo żona przy mężu ogarniała zaplecze, a finanse były sensowne. Teraz pensje poszły w dół, okresy zatrudnienia się skróciły, a kobiety nie siedzą w domu.

     Na drugim końcu są takie naukowe stawy jak niektóre katedry, gdzie ludzie są od matury do emerytury, nazwiska powtarzają się z zaskakującą częstotliwością, a staż w sąsiednim mieście jest uznawany za groźne fanaberie.

     Trzeba znaleźć nową drogę, bo inaczej w nauce zostaną tylko świry.
    • celandine Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 11:09
     Mam znajomych w całej Europie, wszędzie pracuje się na czasowych umowach, ludzie po 40 tułają się od kraju do kraju bez stałego miejsca, temat rzeka.. We Włoszech, gdzie pracuję jest np. koszmarny system prekariatu, bez habilitacji w ogóle nie można mieć żadnego stałego miejsca ale sama habilitacja daje tylko możliwość uczestniczenia w konkursach. Oczywiście trzeba mieć określoną liczbę publikacji w czasopismach z listy dla danego sektora, lista jest nie tylko kompletnie z dupy ale też działa do tyłu, trzeba było być jasnowidzem i np. 10 lat temu publikować w czasopismach, które wciągnięto na listę w tym roku. Do tego habilitacja jest ważna 9 lat, jeśli do tej pory się nie wygra konkursu to trzeba ją robić od nowa..
     • kura17 Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 11:47
      > Mam znajomych w całej Europie, wszędzie pracuje się na czasowych umowach,
      > ludzie po 40 tułają się od kraju do kraju bez stałego miejsca, temat rzeka..

      jejku, jakbys o mnie pisala (tylko ja sie nie tulalam ze wzgledow rodzinnych, bylam w tym samym miescie).
      dopiero tuz po 40, ostatnim rzutem na tasme, znalazlam prace na stale (na moje stanowisko bylo tylko 70 osob, bo to waska specjalizacja, nawet wsrod nas, waskich specjalistow ...).
      nie wiem, jak gdzie indziej, ale w fizyce dochodzi jeszcze fakt, ze po 40 w zasadzie tych czasowych umow juz nie mozna zmalezc, nikt takich ludziom "w tym wieku" nie da - a umow stalych jak na lekarstwo (a profesorskich to juz w ogole - na ogol ktos musi umrzec, zeby otworzyli nowe stanowisko, a na takie to ubiegaja sie profesorowie z innych uniwerstytetow LOL)
      • celandine Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 12:40
       Jest tak samo. Fajnie jak się jest singlem i można sobie co 3 lata zmienić kraj, ale jak ma się rodzinę to kicha.. Ja też cudem dostałam stałe miejsce a to po latach różnych upokorzeń i niepewności. I tak też jest w moim sektorze, że jak ktoś do 40 się nie załapie to jest już po nim a dość trudno jest w tym wieku znaleźć inną pracę. Teraz moja przyjaciółka kończy czasową umowę w Niemczech, bierze histerycznie udział we wszystkich możliwych konkursach wszędzie ale nie udaje się, teraz jest duża konkurencja i nie wiadomo, co dalej a ma już 43 lata..
         • kura17 Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 15:09
          ja mialam w podstawowce kiepska fizyczke, ktora byla swietnym czlowiekiem przy tym wink
          a w liceum (klasa matematyczna eksperymentalna) dostalismy takiego fizyka z UJ, ze sie zakochalam i poszlam na studia LOL

          moi oboje rodzice byli fizykami (tata tez astronomem), no i moj maz tez fizyk - dzieciom sie chyba juz przejadlo ...

          Twoje dzieci cos w kierunku fizyki robia?
          jak sie dobrze trafi, to moze byc fascynujace zycie smile
          • gaskama Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 16:52
           Młody na PW. W LO wkręcił się strasznie w matmę i nawet chciał iść na matmę. Zdecydował się na nowy kierunek na PW, IOT. Na razie zapieprz ma niewyobrażalny. Uch wydział jest chyba jednym z nielicznych, które wszystko mają stacjonarnie, nawet wykłady dla 200 osób. Z okienkami siedzi ponad 40 godzin na uczelni. Łeb mu dymi, po liceum nie jest łatwo, nawet jak matura byłą na 96%.
  • escott Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 11:25
   Żeby to była losowa Wyższa Szkoła Gotowana Na Gazie. To są bardzo wybrane Szkoły, m. in. Rydzyka, oczywiście, ale i KUL i UKSW. Polecam profil Instytut Teologiczny im. Pustynnego Demona na feju, prezentują tam wybrane publikacje np. ze Studiów Pelplińskich (70 pkt.) czy Przeglądu Tomistycznego (100 pkt.), można przy nich płakać z różnych powodów. Ale też poznać definicję transwerberacji w brawurowym artykule o cudach ojca Pio.

   Nie no, to jest koszmar, naprawdę koszmar.
   • jagoda2 Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 11:57
    Teraz w ogóle praca na Uczelni to żaden cymes. Z drugiej strony, może na uczelniach faktycznie powinny zostawać wyłącznie osoby w typie naukowca? Ci z kolei często są słabymi dydaktykami (nie ujmując nikomu), a dydaktyka też jest bardzo ważna, przecież o to chodzi w kształceniu studentów. Oczywiście, są osoby na stanowiskach wyłącznie naukowych i wyłącznie dydaktycznych, ale większość to pracownicy naukowo-dydaktyczni i moim zdaniem, to połączenie - z zamierzenia dobre - w praktyce zupełnie się nie sprawdza, bo zawsze brakuje na coś czasu albo serca. Zazwyczaj jest się albo wybitnym naukowcem, albo doskonałym dydaktykiem; w praktyce niezwykle rzadko obie te cechy idą w parze, a oczekiwania są takie, że będzie się świetnym w obu dziedzinach.
    • aqua48 Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 12:01
     jagoda2 napisała:

     >większość to prac
     > ownicy naukowo-dydaktyczni i moim zdaniem, to połączenie - z zamierzenia dobre
     > - w praktyce zupełnie się nie sprawdza, bo zawsze brakuje na coś czasu albo ser
     > ca.

     Ale po to właśnie są urlopy naukowe - żeby spokojnie móc popracować nad badaniami bez poświęcania czasu dydaktyce. Moim zdaniem dobry dydaktyk uczelniany MUSI być jednocześnie badaczem. Jak inaczej uczyć młodych prowadzenia pracy naukowej?
    • escott Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 20:23
     Myślę, że można by lepiej dzielić te aktywności, bo w tej chwili dydaktyka nie zostawia dość czasu na działalność naukową, ale dydaktyka jest i ważna i satysfakcjonująca. No ale to jest zupełnie inny problem; jak już mam czas napisać artykuł, to chcę go wysłać do porządnego czasopisma zagranicznego, a bardziej opłaca mi się opublikować lewą ręką trzy bełkoty w świątobliwym gniocie za dwa razy więcej punktów...
     • jagoda2 Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 21:36
      escott napisała:

      > Myślę, że można by lepiej dzielić te aktywności, bo w tej chwili dydaktyka nie
      > zostawia dość czasu na działalność naukową, ale dydaktyka jest i ważna i satysf
      > akcjonująca.

      Dokładnie tak. Uważam, że praca dydaktyczna na uczelni bywa często bardziej satysfakcjonują niż ta naukowa, która jest jednak znaczniej bardziej mozolna, wymagająca i często niedoceniana. Poza tym, tzw. naukowiec boryka się z całym mnóstwem biurokracji, które skutecznie zniechęca do czegokolwiek. Pomijam kwestię grantów, które trzeba sobie samemu załatwiać, żeby jakiekolwiek badania móc robić.

      No ale to jest zupełnie inny problem; jak już mam czas napisać art
      > ykuł, to chcę go wysłać do porządnego czasopisma zagranicznego, a bardziej opła
      > ca mi się opublikować lewą ręką trzy bełkoty w świątobliwym gniocie za dwa razy
      > więcej punktów...

      Dokładnie. To jest totalne zaprzeczenie idei - napiszesz jakieś bzdury do Gościa Niedzielnego i dostaniesz 100 punktów, a opublikują Twój artykuł w jakimś renomowanym czasopiśmie zagranicznym i dostaniesz "od Czarnka" 40 punktów. Odechciewa się robić czegokolwiek.
      • evolventa Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 03.12.21, 07:35
       Ale nasze władze rozliczają nas z tego co wnieśliśmy do ewaluacji wydziału (no dobra, dyscypliny, akurat u mnie jest tylko jedna). Więc moim psim obowiązkiem jest publikować za punkty, czym więcej tym lepiej, a pisanie do Nature mogę pouprawiać hobbystycznie, dla przyjemności, tym bardziej, że tam cykl recenzyjny i wydawniczy jest raczej długi. A ja mam mieć publikacje korzystne dla dyscypliny szybko.
       • aqua48 Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 03.12.21, 10:38
        evolventa napisała:

        > Ale nasze władze rozliczają nas z tego co wnieśliśmy do ewaluacji wydziału (no
        > dobra, dyscypliny, akurat u mnie jest tylko jedna). Więc moim psim obowiązkiem
        > jest publikować za punkty, ja mam mieć publikacje korzystne dla dyscyplin
        > y szybko.

        Właśnie o to chodzi...
       • 71tosia Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 03.12.21, 16:17
        Mnie „opłaca” uprawiac nauke na dobrym poziomie. Jakoś tam polityka czarnka ma przełożenie na to co dzieje sie na uczelni ale na szczęście nie za duże. Nie znam nikogo w moim otoczeniu kto nagle zaczął publikować dobre prace w słabych pismach z powodu listy ministerialnej.
       • escott Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 03.12.21, 21:11
        Na niektórych wydziałach wprowadza się minimum punktowe przy publikacjach, żeby w ogóle pozytywnie ocenić pracownika - 4 razy łatwiej jest spełnić to minimum nie ryzykując użerania się z selektywnym zagranicznym czasopismem. Dodatek motywacyjny też dostaje się za punkty. Ja oczywiście wiem, że DLA MNIE lepiej jest celować w naprawdę dobre czasopisma i tam celuję, ale czuję się idiotycznie, zaharowując się dla publikacji za stówkę w bardzo dobrym czasopiśmie zagranicznym, kiedy mogłabym dostać tyle samo za byle gniotka spod paznokcia, byle o świętym ojcze świętym. I niby wszyscy wiedza, a potem jak się patrzy na te osiągnięcia, i ile kto jednostce przynosi, to jednak się zamazuje.
  • gaskama Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 12:25
   Oj, źle się dzieje, źle. Na przyszły rok planowana nowelizacja ustaw Gowinowych. Parząc na zmiany, które już są krok po kroku wprowadzane, to będzie się działo. Miałam na dzieję, że ograniczy się do rozpierdalania tylko szkół, ale najwyraźniej zaprał się też za szkolnictwo wyższe i naukę.
     • gaskama Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 13:34
      Niestety na uczelniach są też duże grupy nierobów, bez publikacji i bez osiągnięć naukowych. Teraz dzięki publikacji w czasopismach rydzykowych, katolickich czy lubelskich nagle mają osiągnięcia, rozkwitają ... nadal są miernotami, ale miernotami, które są uznawane przez współczesną władzę. Nie liczę więc na jakieś wielkie protesty w tym środowisku. Najlepsi i tak spier...ją albo publikuja na świecie, mają granty, stypendia. Aczkolwiek wzięli się na NCBiR i NCR, więc nawet na granty będą mieli wpływ. Chcą pozbyć się zewnętrznych (zagranicznych) opiniodawców. Wszystko będzie przechodziło przez MEiN.
     • evolventa Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 15:14
      Niech oni się raczej przyjrzą jak są oceniane wnioski przez naszych recenzentów, bo ja akurat śledzę co się w tej materii dzieje, i widzę jakie są tutaj kliki i układy, a przechodzą granty z tematami z tyłka wziętymi, ale akurat mają bardzo dobre afiliacje, czyli np. UW, UJ itp.
       • myelegans Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 21:53
        71tosia napisała:

        > Zapewniam cie ze nawet w stanach częściej czyta się dobre wnioski grantowe z MI
        > T niż małych stanowych uczelni smile

        w Stanach konkurencja o granty jest cut throat, uczelnie rangi MIT czy Harward daja Ci adres, i pusty lab, i placa za prad i wode...... .wszystko inne trzeba pokryc z wlasnego grantu: czyli wlasna pensje, pod-dockow, technikow, wyposazenie, odczynniki, no wszystko... dydaktycznie jest dosyc malo, bo naukowcow jest duzo, wiec jakies ochlapy dydaktyczne za jeden kurs na rok przez jeden semest sie dostanie.
        Jak granty sie skoncza... to jest wylotka....

        na mniejszych universytetach, dydaktyki jest wiecej, ale i tak trzeba grantowo dobrze stac, zeby sie utrzymac.... W college gdzie sa tylko undergraduate, w zasadzie moga byc sami dydaktycy, ktorzy sa ciezko oceniani....

        to wszystko na umowe, zeby dostac dozywotni etat "tenure" to 20 lat harowy... bez gwarancji...
        • 71tosia Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 22:11
         No jednak nie, jezeli zatrudniają cie na uczelni typu mit czy harward to dostajesz i pensje i pieniądze na zorganizowanie laboratorium- jakie to zależy jak sobie kontrakt wynegocjujesz. Doktorantów i postdoc-ów zatrudniasz zwykle z grantów. Zdobywanie grantów to główne zajęcie amerykańskiego profesora smile
         • myelegans Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 22:32
          71tosia napisała:

          > No jednak nie, jezeli zatrudniają cie na uczelni typu mit czy harward to dostaj
          > esz i pensje i pieniądze na zorganizowanie laboratorium- jakie to zależy jak so
          > bie kontrakt wynegocjujesz. Doktorantów i postdoc-ów zatrudniasz zwykle z grant
          > ów. Zdobywanie grantów to główne zajęcie amerykańskiego profesora smile

          Mozesz dostac cos na poczatek, ale nie utrzymuja cie na wieki, wiekow, tak PI spedzaja cale zycie na pisaniu grantow najczesciej z tego co juz zostalo zrobione...

          przyjaciolka pracuje na Harvardzie w lab nad badaniem snu, bada np astronautow w space station, na samym poczatku przypiela sie do profesora z tenure, ale bardziej na zasadzie mentorskiej... Zwiedzila caly swiat, zapraszana jest na duze sympozja jako invited speaker, ale zycie uplywa jej na pisaniu grantow i caly czas w napieciu, ze jak utna to bedzie efekt domina, wiec leca granty duze, male, z przemyslu, ze wspolpracy itd... a labu nie ma duzego, technik czy dwa, 2-3 postdokow i PHd students, tym przynajmniej nie musi placic (najczesciej). Bardzo stresujaca praca, nie dorobila sie i pewnie nie dorobi - tenure professor, bo na Harwardzie to sa jednorozcy
       • evolventa Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 22:46
        Zapewniam Cię, (no dobra, do całych wniosków dostępu nie mam), że jak czytam niektóre streszczenia polskich wniosków grantowych to mi ręce opadają, i jakoś, dziwnym trafem, one przechodzą, ale, jeszcze dziwniejsze, są najczęściej z uczelni zlokalizowanych w następujących miastach: Warszawa, Kraków i Poznań (mówię tutaj o naukach społecznych)
         • evolventa Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 03.12.21, 11:36
          A tak, takie sytuacje też znam niestety. Sama to miałam w kilku projektach, które nam nie przeszły, recenzje naprawdę dobre, zwłaszcza po poprawkach według uwag recenzentów z pierwszej tury, no i co? i projekty nie uzyskały finansowania..... no cóż, afiliację mam jaką mam, tego nie przeskoczę. Ale fakt jest taki, że mnie się osobiście odechciewa składać wnioski grantowe....
  • evolventa Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 15:06
   Ktoś to fajnie podsumował na fejsie: zbliża się koniec gry, to się wreszcie dowiemy, czy graliśmy w futbol czy w ręczną..... A lista, to jest arcydzieło samo w sobie.... mnie rozczulają zwłaszcza: Studia Religiologica - Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego, które dostały 100 punktów, tyle, co przyzwoite czasopisma z mojej branży. No i nadal w czołówce są czasopisma wydawane przez MDPI, nie wiem czy ministerstwo nie zauważyło, że właścicielem tego wydawnictwa jest obecnie jakaś prywatna spółka z Chin, której twardo, z uporem maniaka pchamy publiczne pieniądze.....
  • runny.babbit Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 15:43
   Czarnek po prostu nie udaje, że na polskich uczelniach chodzi o coś więcej niż wygodne i ciepłe posadki do śmierci, i otwiera drzwi do tych konfitur swoim poplecznikom. Zanim rozlegną się głosy oburzenie, proponuję koleżankom z uczelni rozejrzeć się po wydziałach i z ręką na sercu powiedzieć że nie ma tam miernot, leśnych dziadków, totalnych obiboków, którzy są nie do ruszenia. Środowisko nawet nie zaprotestuje, bo zbyt wielu osobom odpowiada obecny układ. Kiedyś protestowaliby też studenci, ale zdaje się są zbyt zajęci praca zarobkową, a uczelnia ma im zapewnić papier i tyle.
   • jagoda2 Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 21:44
    runny.babbit napisał(a):

    Zanim rozlegną się głosy oburzenie, proponuję koleżankom z uczelni
    > rozejrzeć się po wydziałach i z ręką na sercu powiedzieć że nie ma tam miernot,
    > leśnych dziadków, totalnych obiboków, którzy są nie do ruszenia.

    Szczerze? Jest ich coraz mniej, bo kryteria są teraz tak wyśrubowane, że jak nie wyrobisz się w czasie, to masz po prostu wylot z Uczelni i nie ma zmiłuj. Moja Uczelnia jest bezwzględna pod tym względem.
    Leśne dziadki dawno przeszły na emerytury, obibokiem nie da się teraz być ze względu na wymagania, oceny, kryteria i terminy, a miernoty same dość szybko wykruszają się, bo widzą, że nie dadzą rady "wyrobić planu" albo, że gra nie jest tego warta.
     • jagoda2 Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 22:28
      runny.babbit napisał(a):

      > Oczywiście, cóż innego mogłaś napisać 😏 to musi być wyjątkowa uczelnia, mam zu
      > pełnie inne obserwacje. Nepotyzm, kumoterstwo i ręką rękę myje. Nie wszyscy oc
      > zywiście są tacy, ale takich ludzi jest wystarczająco dużo, by psuć opinię cało
      > ści.

      Ale siedzisz w tym, pracujesz, żeby mieć takie obserwacje? Bo łatwo jest po prostu gadać i psuć atmosferę. A to, co było kiedyś, nie ma już racji bytu w wielu miejscach, nie tylko na uczelniach, i nie warto powtarzać starych, oklepanych opinii.
      • runny.babbit Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 22:40
       jagoda2 napisała:

       >
       > Ale siedzisz w tym, pracujesz, żeby mieć takie obserwacje? Bo łatwo jest po pro
       > stu gadać i psuć atmosferę.
       Oczywiście, że bazuję na stereotypach, a w ogóle to po prostu zazdroszczę!
       A na poważnie, to mam obserwacje z pierwszej ręki i nie, to nie jest słodki, różowy świat. Na polskich uczelniach jest wciąż dużo, za dużo osób które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Psują polską naukę bardziej niż Czarnek i inni.
       • jagoda2 Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 22:48
        runny.babbit napisał(a):

        > jagoda2 napisała:
        >
        > >
        > > Ale siedzisz w tym, pracujesz, żeby mieć takie obserwacje? Bo łatwo jest
        > po pro
        > > stu gadać i psuć atmosferę.
        > Oczywiście, że bazuję na stereotypach, a w ogóle to po prostu zazdroszczę!
        > A na poważnie, to mam obserwacje z pierwszej ręki i nie, to nie jest słodki, ró
        > żowy świat. Na polskich uczelniach jest wciąż dużo, za dużo osób które nigdy ni
        > e powinny się tam znaleźć. Psują polską naukę bardziej niż Czarnek i inni.

        Pracuję na uczelni i moje obserwacje są zupełnie inne, a przynajmniej nie mam wiedzy, a już na pewno pewności, żeby twierdzić tak jak Ty.
        Co do ostatnich dwóch zdań to zgadzam się, ale wcale to nie wynika z nepotyzmu i kumoterstwa, tylko z miernoty intelektualnej tych osób lub ich szkodliwych poglądów.
        • runny.babbit Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 03.12.21, 12:04
         Z oczywistych względów nie mogę nic konkretnie, ale jakbym napisała o jakim mieście piszę, to juz byś nie zadawała żadnych pytań😉 u nas są całe wydziały oszołomsko- dziadkowe, żeby nie było- są też i normalne. Ty piszesz chyba o ekonomii, może właśnie to kwestia dziedziny, bo ekonomiczny akurat jest w porządku.
        • magata.d Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 03.12.21, 19:56
         jagoda2 napisała:

         > runny.babbit napisał(a):
         >
         > > jagoda2 napisała:
         > >
         > > >
         > > > Ale siedzisz w tym, pracujesz, żeby mieć takie obserwacje? Bo łatwo
         > jest
         > > po pro
         > > > stu gadać i psuć atmosferę.
         > > Oczywiście, że bazuję na stereotypach, a w ogóle to po prostu zazdroszczę
         > !
         > > A na poważnie, to mam obserwacje z pierwszej ręki i nie, to nie jest słod
         > ki, ró
         > > żowy świat. Na polskich uczelniach jest wciąż dużo, za dużo osób które ni
         > gdy ni
         > > e powinny się tam znaleźć.


         Ja siedzę i pracuję, i też to widzę, pełno adiunktów, starszych wykładowców siedzących na posadkach od zrobienia doktoratu naście czy nawet 20 lat temu. Studiowałam na jednej uczelni, mam doświadczenie w pracy na trzech innych (państwowych, jednych z największych w Polsce) i tak, takie zjawisko obserwuję. Znam tych ludzi, wiem kiedy robili doktoraty itp.
    • evolventa Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 22:51
     U mnie jest podobnie. Leśne dziadki równo ze skończeniem 70 (profesorowie tytularni) robią wypad z uczelni, nie ma zmiłuj. W ramach pocieszenia mogą co najwyżej dostać jakieś godziny zlecone. A Ci co wcześniej nie dają rady i nie nadążają sami odchodzą, bo widzą, że daleko tak nie zajadą.
  • koronka2012 Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 02.12.21, 21:55
   Kiedy oni przestaną niszczyć ten kraj, obniżać poprzeczkę, promować miernoty? Na każdym kroku ta sama degrengolada

   wyborcza.pl/7,75410,27864388,wygralo-partyjniactwo-juz-dzis-myslmy-co-dalej-nie-tylko.html

   Jak ktoś pięknie podsumował: Zenek Martyniuk w Filharmonii czyli nowy szef Zachęty…
  • szafireczek Re: Czarnek zmienił punktację czasopism naukowych 03.12.21, 11:23
   Uważam, że to bez znaczenia. Ten, który rzetelnie uprawia naukę będzie publikował w czasopismach liczących się w branży, ten który był cwaniakiem i hosztaplerem i tak nim był - z Min. Czarnkiem, czy bez niego.
   Najlepiej robić swoje, nie zazdrościć i nie porównywać się z kombinatorami, tylko oceniać samodzielnie w odniesieniu do powszechnie uznawanych standardów. Sprawiedliwość to piękna idea, ale tylko idea. Poza tym, tzw. kariery w różnych okresach PL różnie były osiągane ... zawsze były jakieś układy - nauki to nie rozwijało, żaden nominat z takiego rozdania nie zapisał się, jako ten, którego odkrycia przyniosły wkład do poznania i zrozumienia jakieś prawidłowości (chociaż np. w takiej socjologii to by mogły, ale chyba nikt w formie naukowej - opartej na znormalizowanych narzędziach badawczych - nie odważył się zaproponować swej drogi i wielu podobnych, jako modelu działania w osiąganiu szczebli karierysmile)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka