Dodaj do ulubionych

Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię?

02.12.21, 12:30
czy dla nich jesteście tylko,, Panią'
Nasz poprzedni piesek nie wiedzał, pochował ,,Swoją Panią."
Idź do pańci i takie tam.
Mój zna moje imię.
Wątek na serio.
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 12:32
      Ja miałam chomika i on wiedział jak mam na imię. Swoje też znał.

Jak się go zawołało to przychodził, a jak wołali mnie wieczorem a ja nie reagowałam na to, to trącał mnie wibrysami i patrzył na mnie znacząco.
      • niezwykladziewczyna Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 12:44
        Nie chodzłaś na imprezy do chomikôw? Ja bym z takiej atrakcji nie zrezygnowała.
    • mashcaron Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 12:42
      Zna imię córki, bo często się bawimy w chowanego i reaguje odpowiednio na "szukaj G.", "Gdzie jest G." , "Idź do G." .
      • niezwykladziewczyna Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 12:51
        Suczka znała moje imię ale swojej pani nie 😑
    • 35wcieniu Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 12:43
      pochował ,,Swoją Panią."

I na nagrobku też jej tak napisał?
      • niezwykladziewczyna Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 12:47
        Niestety pies nie zapłacił za nagrobek. Jest imię i nazwisko.
        • 35wcieniu Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:08
          To jaka była jego rola w pochówku?
          • niezwykladziewczyna Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:19
            Żadna, nawet nie widziedział jak Pancia ma imię.
      • daniela34 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:01
        " Jeden z dziedziców postawił nagrobek, na którym kazał wyryć napis:
        „Dobry z Ciebie był parobek, więc ci stawiam ten nagrobek”
        Zdarzyło się, że po pewnym czasie ktoś kredą dopisał:
        „Kiedyś stawiał ten nagrobek
        to już nie był twój parobek,
        ani tyś mu nie był panem.
        Pocałuj go w piszczel. Amen”

Jan Twardowski
        • stephanie.plum Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 16:56
          dobre.

"tu leży mąż,
          co dręczył mnie wciąż.
          a teraz, drogi mężu, odpoczniemy sobie,
          ja w domu, a ty w grobie..."
          • daniela34 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 16:57
            To też znam smile

BTW, "pocałuj mnie w piszczel" weszło nam do codziennego użytku.
    • m_incubo Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 12:43
      Mój zna, ale nie używa 🤷‍♀️
    • asia_i_p Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 12:47
      Moja kota kiedy słyszy, jak moje dzieci mówią mama, patrzy w moją stronę, więc chyba jestem mamą.
      • atoness Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:11
        U mnie to samo. Według kota i psa mam na imię mama.
        • jehanette Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:37
          boszsz jakie słodkie! Muszę zaobserwować czy moje reagują na imię albo "mama".
          • morekac Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 16:38
            Mój na hasło: idź do mamusi, idzie od mnie. Oraz doskonale wie, jak nazywają się pozostali członkowie rodziny, w tym koty. Koty też to różnicują.
            • morekac Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 19:18
              Mój zna jeszcze słowa typu: spacerek, działka, naleśnik i ciasteczko. Oraz z mniej przyjemnych: kąpiel.
      • jehanette Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:38
        bosz, jakie słodkie!
      • kautokeino Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 03.12.21, 00:49
        U nas jest to samo. Ja jestem mama, jest tez tata, ale juz dzieci maja imiona. I mozna kotu powiedziec, zeby poszedl do mamy, taty czy Dorotki (i kot idzie do mamy, taty lub Dorotki, czyli wie o kogo chodzi).
    • iwles Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 12:51

Oczywiście, zna imiona wszystkich domowników oraz stopień pokrewieństwa. Najbardziej reaguje na: Syyynuś!
      Staje pod drzwiami synusia i szczeka, bo ten jak zwykle pewnie nie słyszy.
      • aragorna71 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:03
        moja kota najbardziej reaguje na imie meza, jak widze, ze podjezdza "pod brame" i mowie, ze przyjchal to pedzi do drzwi, domaga sie wypuszczenia i wita sie z nim, glosno miauczy.
    • slonko1335 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:04
      Nie zna, nikt się do mnie w domu nie zwraca po imieniu, więc chyba jestem Pańcią.
    • babsee Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:09
      Zna. Zna również imiona dzieci .Za to mąż jest "idz do Pana" smile. Zna również slowo"babcia" i reaguje istnym szleństwem bo babci przynosi kosc.Zna imie siostrzenicy. Zna tez słowo "sąsiad" ale w to na każdego na ktorego nie pozwalamy szczekać.Jak mowimy "sąsiad idzie" to chocbym byla z nim w obcym miejscu, na te osobę nie szczeka.
    • sabek81 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:17
      tak, zna, jak mnie kot męczy o przytulaski mówię idź do M ( córka) i idzie do niej, chociaż ostatnio się oburzył ale poszedłwink
    • leanne_paul_piper Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:32
      Heh, chyba najfajniejszy wątek jaki tu ostatnio czytałam🙂. A ad rem, nie sądzę, aby moja wiedziała. Po prostu jestem jej człowiekiem. Tak sobie właśnie myśli- mój człowiek. Należy do mnie i zaspokaja moje potrzeby😉
    • jehanette Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:39
      Muszę sprawdzić! Sądzę że kot mojej córki zna jej imię, bo kocha ją miłością absolutną.
      Za to kotka mojego męża ma specyficzny sposób miauczenia jak z nim "gada" i uważamy, że to jego imię po kociemu.
    • alpepe Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:46
      Moja wie, że jest mama i jest tata, to mój były mąż, wie jak mają na imię moje córki, wie, jak ma na imię mój przyjaciel, natomiast mojego imienia zwykle nie słyszy, więc nie jestem przekonana, czy by wiedziała, kogo inni mają na myśli mówiąc do mnie po imieniu. Aha, no i zna na pewno słowo dziecko, bo czasem bierze się za szczekanie, jak coś małego dziwnie się gramoli na jej drodze, a jak jej powiem, że to dziecko, to się uspokaja.
      • alpepe Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:47
        Aha, i by dookreślić, ona wie, że ja jestem mama.
        • morekac Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 03.12.21, 06:32
          Psy ogólnie za dużo rozumieją...
    • mama-ola Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:54
      Moja suczka chyba rozumie, którego syna wołam, bo staje wtedy pod drzwiami odpowiedniego pokoju i dołącza się do wołania.
    • hosta_73 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 13:58
      Mój zna nasze imiona, całej czwórki. Ale wie też kto z nas jest Panią, Panem, mamą i tatą.
      Raz w roku, albo i rzadziej, mam 2 gości z zagranicy, cieszy się na ich widok jak wariatka i też zna ich imiona.
      Wie też jak maja na imię psy z sąsiedztwa ( gdy ją wypuszczam i mówię np. "o, Saba jest, idz do Saby" zawsze biegnie we właściwą stronę ogrodu).
      Mądrala kochana.
    • geez_louise Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:04
      Nasz pieseł zna imiona tych osób, do których często się go wysyła na zasadzie „idź do Bronka”. Mojego chyba nie zna.

Chomiczka reaguje ogólnie na głos i słodzenie, jak wołamy „no chodź tu nasza sliczniutka Princess Gryzelda”, to przybiega i czeka na wyciągnięcie z klatki, głaskanie albo przysmaki.
    • konsta-is-me Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:06
      Tak ,znają.
      Ale ogólnie jakkolwiek bym kogoś nie nazwała i tak psy zawsze jakos wiedzą o kogo chodzi ,nie wiem jak to robią.
    • sophia.87 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:10
      Nasz Kacper zna imiona nas wszystkich.
      Choć wie też, że ja jestem mama, a mąż tata.
      Wie też , że on jest kot, Kacper i grubas. Reaguje też gdy wołam "dzieci" przebiega z nimi.
      Wie też co to weterynarz, szczepienie i tabletka.
    • bi_scotti Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:11
      Nie wiem czy Burek zna imiona ale definitely reaguje na polecenia i po polsku, i po angielsku (tak byl trained) a juz na pytanie "przyszedl piesek na pieszczotki?" po prostu kladzie sie na grzbiecie i czeka na drapanie po brzuszku - niby working dog a bywa wybitnie niepowazny wink Burek rulez! Cheers.
      • konsta-is-me Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:13
        Heh, mój też się nauczył angielskiego szybko ,ku zdziwieniu otoczenia ,po kilku razach pojął"we going for a walk?" 😁
    • nangaparbat3 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:13
      Nie. Mówię do kota chodź do mnie, dam ci, etc.
      Ale jak nas mieszkało więcej, to tak, zwierzeta znały nasze imiona.
    • gama2003 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:17
      Tak, jestesmy po imieniu 😉.
      Jakoś od zawsze nie lubilam bycia ,, panią i władczynią ,, moich zwierząt. Już wolę być opiekunką.
    • kaki11 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:22
      Tak. My mówimy o sobie po imieniu. Czyli mąż mówi do psa raczej "zostań z Kaki" albo "a gdzie jest Kaki"(wtedy szuka) niż "zostań z panią"/"a gdzie jest pani" i w drugą stronę oczywiście działa to tak samo.
      Kot może tak nie reaguje, ale faktycznie jak chcę go odłożyć do męża to mówię "Chodź poleżysz z X" a nie "z panem"
      • kaki11 Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:27
        Przy czym np. mój pies z dzieciństwa znał Pani/Pan, co było o tyle problematyczne, że jak mieszkałam z dziadkami, rodzicami i bratem to i panów i pań miał po 3 sztuki, w związku z tym nie ważne czy chciałam zaprowadzić go do babki czy zachęcić aby poszedł do mojej matki mówiłam ...do pani. Teraz ja mam swoje imię, moja córka swoje a nie jesteśmy obie paniami. Nawet o częściej nas odwiedzających ludziach mówimy po imieniu, i czasem reaguje na "idź bo P do ciebie przyjedzie" gdzie jest to jakiś nasz przyjaciel albo któryś z ojców.
    • januszekxxl Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:30
      Przecież pies może znać imiona wszystkich członków rodziny, jeśli się go tego nauczy.
      • morekac Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 16:57
        Gorzej: one się same uczą, kto jest kto.
        • januszekxxl Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 03.12.21, 06:46
          morekac napisała:
          > Gorzej: one się same uczą, kto jest kto.
          >

Niektóre nauczą się same, inne nie.
          Jeszcze zależy jak często członkowie rodziny zwracają się do siebie po imieniu. Dzieci raczej nie mówią rodzicom po imieniu.
          • morekac Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 03.12.21, 06:53
            A do żony mówisz po imieniu czy per ”żona"?
            • januszekxxl Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 03.12.21, 07:05
              morekac napisała:
              > A do żony mówisz po imieniu czy per ”żona"?
              >

Ja mówię po imieniu do swojej prawie żony.
              Ale niektórzy mówią na przykład: Żabciu, kiedy ten obiad będzie?
              Albo: Kochanie, wyprałaś moje skarpetki?
              Albo jeszcze inaczej.
              • morekac Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 03.12.21, 07:09
                No to pies wie, że jego pani to Żabcia.
    • feliz_madre Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:31
      Moj pies zna swoje imię, moje, męża, dzieci i kotów. I jeszcze wie kto to dziadek. Bo dziadek zawsze ma kieszenie pełne psich smakołyków. Na wszystkie imiona bardzo żywo reaguje. I oczywiście nie przeszkadza mu to przybiegać zawsze jak się kogoś woła 🤣

Natomiast nie wie co znaczy pańcia. Nigdy nie uzywslysmy tej formy.
      • feliz_madre Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:33
        A, no i jeszcze mama, tato. Dzieci ją nauczyły. Ale jak wołają mamooo! z drugiego pokoju, to też leci. 😉
    • primula.alpicola Re: Czy wasze zwierzęta wiedzą jak macie na imię? 02.12.21, 14:32
      Ja dla mojego piesia jestem mamusią. Mąż mówi do niego "mamusia z tobą pójdzie na spacer" i piesek pędzi do mnie jak po sznurku, czyli wie, jak mam na imię😆

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka