Dodaj do ulubionych

Uporczywy kaszel

04.12.21, 15:05
U mojej córki od jakichś 2 tygodni, pojawił się po infekcji wirusowej, wtedy miała trochę gorączki i ból gardła, wszystko przeszło, poszła do szkoły i zaczęło się pokasływanie. Najpierw rzadko, teraz coraz częściej. Suchy kaszel, jakby z gardła, córka mówi, że czuje jakby miała kłaczki w gardle, albo igiełki, w nocy nie kaszle. Nic nie pomaga - syrop z babki lancetowatej, herbapect, syrop przeciwkaszlowy, inhalacje z szałwii, z dodatkiem olejku oregano, z soli fizjologicznej, nacieranie amolem, tabletka antyhistaminowa, wyczyszczenie pokoju, upranie pościeli zdjęcie firanek (jest alergikiem). NIC, dalej kaszle tak samo. Telefon do lekarza i dostała levoprom syrop - nic, wcale nie pomogło. Jedyne co pomogło to tabletka ibuprofenu, czyli chyba jest tam jakiś stan zapalny. Poczuła ulgę. I teraz nie wiem co robić, szpikować ją tym ibuprofenem?
Obserwuj wątek
    • arthwen Re: Uporczywy kaszel 04.12.21, 16:04
      Objawowo działajcie, dużo nawilżania (inhalacje, nawet ze zwykłej wody z solą), sprawdź wilgotność w pokoju, czy nie ma za ciepło/za sucho (w okresie grzewczym zazwyczaj tak jest), do ssania tabletki typu isla, czy fiorda dziajają lepiej niż jakieś mocniejsze (szału nie ma, ale u mnie trochę łagodzą to drapanie). Standardowy kaszel poinfekcyjny, do 4 tygodni to w sumie norma, mam tak niestety po każdej infekcji.
    • anilorak174 Re: Uporczywy kaszel 04.12.21, 16:07
      Moim dzieciom pomagają nebulizacje z soli hipertonicznej (3%).
      Mi z kolei po przetestowaniu wszystkich chyba mozliwych syropów itp lekarz przepisał cos wziewnego dla astmatyków i to fopuero zakończyło moj ponad 2 miesieczny kaszel.
      Jesli dziecko bardziej pochrząkuje niz kaszle to zbadałabym robale (u nas pochrzakiwanie bylo spowodowane lambliami)
    • rb_111222333 Re: Uporczywy kaszel 04.12.21, 16:10
      Ja bym poszła do lekarza jeszcze raz, powiedziała co pomogło,a co nie działa, niech on decyduje. Jeśli kaszel się nasila, to infekcja się odnowiła albo pojawiła się nowa.
    • wkswks Re: Uporczywy kaszel 04.12.21, 16:14
      Ja kiedyś miałam pseudo-krup. Dopiero antybiotyki pomogły, samo nie przejdzie. Ale to tez moze byc kaszel poinfekcyjny, jak juz ktos zauważył. Powiedziałabym - więcej czasu na świeżym powietrzu, ale nie wiem jak stężenie smogu u was.
    • asfiksja Re: Uporczywy kaszel 04.12.21, 16:34
      Ja bym obstawiała, że to obturacja oskrzeli. Można to łatwo sprawdzić w domu dając 2 strzały ventolinu, jeśli tak to przyniesie natychmiastową ulgę. Tylko do tego potrzebny byłby jeszcze steryd, bo salbutamol to tylko rozszerzacz. Z ibupromem ostrożnie, tego nie można długo brać.
      Najlepiej jednak, gdyby lekarz osłuchał.
    • mia_mia Re: Uporczywy kaszel 04.12.21, 18:02
      A miała kiedyś coś podobnego? Moje dziecko przez prawie 10 lat życia nigdy, więc bym była zdziwiona, nawet może nieco spanikowana, bo teraz czasy są jakie są, ale gdyby dziecku zdarzało się coś takiego wcześniej, to bym okiem nie mrugnęła.
    • tilijka123 Re: Uporczywy kaszel 06.12.21, 09:01
      Już drugi lekarz powiedział mi ze po infekcji kaszel może utrzymywać się jeszcze przez kilka tygodni. Nie wiem jednak czy dotyczy to również dzieci czy tylko dorosłych. Mam zalecane brać rano i około południa flegaminę, na wieczór syrop z tymianku + cynk. Kaszlę trzeci tydzień, czasem aż do odruchu wymiotnego. Pomaga mi napicie się ciepłej herbaty.
    • furiatka_wariatka Re: Uporczywy kaszel 06.12.21, 12:45
      Ważne, żeby lekarz osłuchał, ciężko leczyć kaszel przez teleporade. Można też zrobić prześwietlenie płuc. Mojej córce tak kiedyś wyszło atypowe zapalenie płuc, miała długo utrzymujący się kaszel, żadnej gorączki i osłuchowo ok, dopiero prześwietlenie pokazało zapalenie. Możliwe też, że to tylko poinfekcyjny kaszel, można tak i że 2 miechy kaslac, aż się błona śluzowa w gardle odbuje. W takim przypadku pomaga isla czy cevitt. Ale wydaje mi się, że na początek lekarz powinien osłuchać jednak.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka