Dodaj do ulubionych

Były facet założyl mi konto na fb?

04.12.21, 21:57
Były facet bez mojej wiedzy z zemsty założył mi konto na fb. Zgadza się moje imię i nazwisko, ale zdjęcie profilowe już nie. Porozsyłał zaproszenia do wszystkich moich znajomych, niektórzy poprzyjmowali odruchowo, chyba ze 2 osoby były czujne i spytały mnie czy to ja. Stąd się dowiedziałam. Prosiłam aby zgłaszali to konto do fb, ale nic to nie daje. Co ja mogę zrobić w tej kwestii?
Obserwuj wątek
    • lotka_5 Re: Były facet założyl mi konto na fb? 05.12.21, 09:51
      A skąd pomysł, że to były? Nie bierzesz pod uwagę, że istnieje osoba o tym samym imieniu i nazwisku??

Ja mam bardzo podobną sytuację. Nagle na FB pojawiło się konto z identycznymi danymi jak za moich panieńskich licealnych czasów. Moje obecne już od dawna zawiera nazwisko po mężu.

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że laska wysyła zaproszenia do wszystkich moich znajomych, nawet do mnie.
      99% ludzi, którzy znali mnie pod tym nazwiskiem laska ma już w znajomych. Teraz bierze się za resztę ludzi, którzy na szczęście panieńskie kojarzą mgliście więc nie łapią się już tak szybko.
      Laska mieszka na drugim końcu Polski, więc trochę dziwię się moim znajomym, że mają MNIE w znajomych od wielu lat nabierają się na moją panieńską wersję tongue_out
      Bardzo niekorzystną jak się przyjrzeć zdjęciom, choć z daleka na pierwszy rzut rzucają się w oczy identyczne włosy. Trochę mam fun z tego, że niektórzy znajomi przyjmując zaproszenie mogą pomyśleć, matko życie jej nie szczędzi/wygląda masakrycznie/ale się spasła wink
      Nawet moi było faceci przyjęli zaproszenie nie rozpoznając, że to nie ja wink
      • bistian Re: Były facet założyl mi konto na fb? 05.12.21, 10:05
        lotka_5 napisał(a):

> A skąd pomysł, że to były? Nie bierzesz pod uwagę, że istnieje osoba o tym samy
        > m imieniu i nazwisku??

Raczej to jest próba włamania czy wyłudzenia danych od znajomych. Ostatnio takie większe akcje idą gdzieś z Azji. Są próby włamania, podszycia się pod kogoś. Może za którymś razem się uda?
        Dlatego warto zablokować listę znajomych i treści dla osób postronnych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka