Dodaj do ulubionych

Audiobooki w abonemencie

05.12.21, 16:38
Jestem totalnym nieogarnięta w tych tematach uncertain Chciałam sobie kupić audiobooka. W pewnym znanym sklepie na "E". Tak po prostu, zamiast książki papierowej, żeby posłuchać zamiast czytać.
I wyskoczyły mi reklamy, że niby za 39 zł na rok mogę mieć dostęp do całej... biblioteki (?) tych audiobooków.
No to zamiast jednego audiobooka za 30 zł wolę mieć cały rok słuchania dowolnych za 39 zł...
Korzystacie z takich rozwiązań? Czy mam węszyć jakiś podstęp?
Obserwuj wątek
    • zielonakonwalia90 Re: Audiobooki w abonemencie 05.12.21, 18:43
      Jeśli masz abonament w play to możesz wykupić w ramach niego abonament na legimi, audiobooki oraz ebooki na 24 miesiące. Koszt tylko 20 zł miesięcznie ale niestety musisz się zdeklarować na 2 lata. Audiobooków jest mnóstwo, duży wybór a ebooków jeszcze większy.
      Empik Go ten za rok za 40 zł jest ok ale wybór audiobooków marny. Ten za 40 zł na miesiąc bardzo ok.
    • kanna Re: Audiobooki w abonemencie 05.12.21, 22:04
      Ja mam Empik Go, 40 zł za rok. Ale tam nie ma za dużo.

Poza tym - często biorę darmowe miesiące w różnych miejscach "na próbę" (trzeba tylko pamiętać o odwołaniu subskrypcji, żeby nie ściągnęło z karty za następny miesiąc. Dodatkowa korzyść jest tak, że trafiam do ich bazy mailingowej - i jak są promocje typu miesiąc za 9 zł, albo miesiąc za 1 zł, to mi ślą, a ja korzystam.
        • jan.kran Re: Audiobooki w abonemencie 06.12.21, 13:10
          Ja mam Audiotekę. Miesięcznie 19,90 można zrezygnować w dowolnej chwili.Dużo audiobooków za darmo ,część można kupić za 19,90 i masz je na stałe na swojej półce w Audiotece.
          Jestem bardzo zadowolona.
          • araceli Re: Audiobooki w abonemencie 06.12.21, 13:36
            jan.kran napisała:
            > Ja mam Audiotekę. Miesięcznie 19,90 można zrezygnować w dowolnej chwili.Dużo au
            > diobooków za darmo

Naprawdę? W zeszłym roku dawali gratis 3 miesiące do Smart na Allegro - nie udało mi się w tym czasie znaleźć ani jednego darmowego tongue_out Może się coś zmieniło ale nie było nawet opcji szukania darmowych.
            • kanna Re: Audiobooki w abonemencie 06.12.21, 14:16
              Miałam audiotekę. Za te 19,9 jest jeden (do wyboru) audiobook w miesiącu (taka zniżka).
              Te "darmowe" to w większości utwory rzeczy dostępne na Wolnych Lekturach itp., czyli rzeczy, które po prostu są za damo w necie.
      • araceli Re: Audiobooki w abonemencie 06.12.21, 14:27
        tilijka123 napisała:
        > Czy ktoś z was korzystał z Audioteki? Osobiście korzystałam ze storytel i legi
        > mi ale ostatnio sąsiadka emerytka pytała mnie o audiotekę. Koszt sporo niższy n
        > iż storytel.

Audioteka działa inaczej niż Storytel. Za 19,90 masz jednego audiobooka - za każdego kolejnego płacisz 19,90. Jak słuchasz jednego miesięcznie to wychodzi taniej - jak więcej do drożej.
        • tilijka123 Re: Audiobooki w abonemencie 06.12.21, 14:29
          araceli napisała:

>
          > Audioteka działa inaczej niż Storytel. Za 19,90 masz jednego audiobooka - za ka
          > żdego kolejnego płacisz 19,90. Jak słuchasz jednego miesięcznie to wychodzi tan
          > iej - jak więcej do drożej.
          >

dzięki
    • maadzik3 Re: Audiobooki w abonemencie 06.12.21, 14:30
      Ja mam abonament w audible i sobie chwalę mocno, ale ja bardzo dużo jeżdżę autem i słucham wtedy (tak, to wolę jednak czytać, no ale za kółkiem się nie da) a te tytuły które w ramach abonamentu kupię (jeden na miesiąc) zostają ze mną. Plus jest sporo darmowych w ramach abonamentu.
    • czarna_kita Re: Audiobooki w abonemencie 06.12.21, 15:50
      Też miałam wykupione ale po miesiącu zrezygnowałam. Jednak wolę sama czytać, jestem wzrokowcem więc lepiej się skupiam na tym co czytam oczami. Jak miałam słuchać to połowy rzeczy nie pamiętałam bo jednym uchem wleciało a drugim wyleciało. Stwierdziłam że to nie dla mnie.
    • shmu Re: Audiobooki w abonemencie 06.12.21, 21:04
      Ja korzystam z Legimi i zauważyłam że wyszłoby mi taniej kupienie tych książek, które do tej pory przesłuchałam czy czytam jako eBooki. Ale abonament daje możliwość ściągnięcia książki, której najprawdopodobniej bym nie kupiła. A tak sobie po prostu próbuje, czy mi się spodoba, i jak nie, to bez żalu sięgam po nową. Wydaje mi się jednak, że zdecydowanie w takiej bibliotece jest mniejszy wybór książek niż do kupienia, i to mnie mocno zawiodło. Słucham około pół godziny dziennie - czasem nic, czasem dwie godziny.
      • jan.kran Re: Audiobooki w abonemencie 06.12.21, 21:50
        Aracella, nie do końca ogarnęłam z Audioteką bo na początku np. cały Lem i HP byli płatni a po kilku miesiącach mam za darmo.Na początku rzeczywiście nie było aż tak wiele darmowych ciekawych audiobooków ale i tak 19,90 w porównaniu z innymi cenami za audiobooki było ok .
    • princy-mincy Re: Audiobooki w abonemencie 07.12.21, 11:48
      A ja polecę empik go, ale nie ten w cenie 40 za miesiąc tylko abonament na 6 mcy, wychodzi 28 zł za miesiąc. Masz dostęp do kilku tysięcy audiobooków, e-booków i podcastów.
      Uważam to za lepsza ofertę niż legimi.
      Kupic można tylko w salonach stacjonarnych niestety.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka