Dodaj do ulubionych

OLX- nie rozumiem..

05.12.21, 21:11
Kupuję rzecz na olxie, z przesyłką. Płacę, czekam na potwierdzenie i wysyłkę. I się nie doczekuję, sprzedający nie potwierdza zakupu i po 3 dniach transakcja zostaje anulowana.
3 dni czekam jak osioł a sprzedający ma kupującego gdzieś. Jest aktywny na olx więc chyba widzi, że ktoś chce kupić. W żaden sposób nie nawiązuje kontaktu.
Z czego to wynika?
Spotkało mnie to ostatnio kilka razy i nie rozumiem tego zjawiska..
Obserwuj wątek
  • trampki_w_kwiatki Re: OLX- nie rozumiem.. 05.12.21, 21:37
   Napisz do niego SMS na numer podany w ogłoszeniu. Ja mam to samo jako sprzedawca. Powiadomienia olx o tym, że ktoś dokonał transakcji mi nie wyskakują, a w aplikacji widnieję jako aktywna bo gdzieś w tle telefonu działa mi aplikacja. Tymczasem nie mam zielonego pojęcia, że ktoś coś kupił...
  • pyza-wedrowniczka Re: OLX- nie rozumiem.. 05.12.21, 21:43
   Ja kilka razy przegapiłam potwierdzenie sprzedaży na olx. Zdarzało mi się przez 3 dni nie obejrzeć skrzynki mailowej (te maile trafiają do powiadomień, więc nie rzucają się w oczy), więc nie wiedziałam, że ktoś kupił.
   • smoczy_plomien Re: OLX- nie rozumiem.. 05.12.21, 21:50
    A, i jeszcze sytuacja z ostatniego tygodnia: powiadomienie z poniedziałku, godzina 16:35. Na potwierdzenie są 24h, o 15 we wtorek chcę kliknąć, a tu już informacja: nie kliknąłeś na czas, zrobiliśmy zwrot kasy do kupującego. Więc nie wiem, o której kupujący kupił, ale powiadomienie przychodzi z opóźnieniem.

    Zdarza się, że ktoś kupił, nie kliknęłam na czas i ta osoba kupiła ponownie ten sam przedmiot, czyli wśród kupujących jest też pewna świadomość, jak to działa.
  • chersona Re: OLX- nie rozumiem.. 05.12.21, 21:49
   mnie się tak zdarzało, kiedy kupiłam okazyjnie coś naprawdę fajnego. nie wiem, czy sprzedawca na boku sprzedał rzecz drożej, ale zaraz po przelewie miałam info "transakcja anulowana, zwrot kosztów wysłany". w krótkim odstępie czasu "nabyłam" tak trzy przedmioty, każdy z tej samej kategorii, ale inni sprzedawcy. jest to na maksa wkurzające, bo cieszysz się, że coś upolowałaś a tu dupa.
  • fibi00 Re: OLX- nie rozumiem.. 05.12.21, 22:09
   Tak jak już dziewczyny napisały, bardzo często nie przychodzą powiadomienia że ktoś przedmiot zakupił. Jest to wkurzające bo trzeba by codziennie wchodzić w zakładkę "moje przesyłki" czy "moje sprzedaże". Kiedy ja coś kupuję to zawsze piszę wiadomość do sprzedającego,że dokonałam zakupu i proszę o potwierdzenie.
    • irma223 Re: OLX- nie rozumiem.. 05.12.21, 22:50
     No nie wiem, ja jednak zawsze preferuję kontakt z prawdziwym człowiekiem. Przed zakupem telefon, uzgodnić co i jak, po zamówieniu (i opłaceniu) drugi, by potwierdzić i upewnić się, kiedy przesyłka dojdzie. Zazwyczaj nie zabiera to wiele czasu, dwie-trzy minutki i już sprawa jest jasna. I jakoś unikam, o ile tylko się da, sprzedających i kupujących, do których nie mam żadnej możliwości nawiązania kontaktu.
    • fibi00 Re: OLX- nie rozumiem.. 05.12.21, 23:41
     marusiatoja47 napisała:

     > Wysłałam. W odpowiedzi sprzedający anulował zakup. Bosko..
     >

     Być może sprzedał przedmiot z odbiorem osobistym i zapomniał anulować ogłoszenie?
     Ja akurat dziś miałam sytuację że musiałam odrzucić ofertę sprzedaży. Zawsze przed zaakceptowaniem sprzedaży dokładnie sprawdzam przedmiot, czy nie ma jakiś wad których wcześniej nie zauważyłam. No i dziś było tak samo. Poszłam dokładnie sprawdzić buty, zaczęłam wyginać podeszwę w celu sprawdzenia czy gdzieś nie odchodzi i niestety w jednym miejscu zauważyłam pęknięcie przez które niestety przeciekałaby woda (były to kozaki). Sprzedaż odrzuciłam ale napisałam smsa w którym wyjaśniłam dlaczego tak zrobiłam. Buty wylądowały w koszu, ogłoszenie usunęłam. Pieniążki wkrotce wrócą do osoby która chciała je kupić.
  • welcome_back Re: OLX- nie rozumiem.. 06.12.21, 10:48
   Z tego, że ktoś wystawił przesyłkę, ale wolałby jednak z odbiorem. Przegapił. Tak dawno wystawił przedmiot, że jak przyszło co do czego, to zapomniał, gdzie go wrzucił i nie ma jak wysłać. Wybierz dowolne smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka