Dodaj do ulubionych

Jaki czarny zlew kuchenny?

05.12.21, 21:44
Dziewczyny, muszę skonsultować z Wami kolejny zakup, bo sama mam zwykłego "blaszaka".

Granit czy konglomerat?
Czarny czy "nakrapiany"?
Jakąś konkretne firma?
Na co zwracać uwagę?

Zlew ma być na szafkę 60-tkę. Raczej jedna komora plus ociekacz.

Obserwuj wątek
    • triismegistos Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 21:49
      90% "granitowych"zlewów na rynku to konglomeraty.
      • grey_delphinum Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:05
        Kurcze, to mnie zaskoczyłaś.

Czyli bez różnicy?
        • triismegistos Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:27
          Tzw konglomerat to mielony granit lepiony syntetycznymi żywicami. Nazwa na tworzywo jest jedna, ale skład może być różny i w zależności od tego ile tam jest granitu i jakie żywice mogą się różnić jakością.
          Polecany niżej Franke robi zlewy albo z bardzo dobrego konglomeraty (określonego jako fragranit) albo z tectonite, czyli włókna szklanego, bez grama granitu. Oba rozwiązania są ok. W przypadku pierwszego upewnij się czy ma otwór na baterie, niektóre nie mają a samodzielnie wybijanie jest trudne.
    • borsuczyca.klusek Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 21:56
      Mam taki z IKEA. Nie wiem jaki to dokładnie materiał, ale jestem zadowolona bo nie widać śladów.
    • alina460 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:03
      Polecam Franke.
      • grey_delphinum Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:05
        Franke zapisany, dziękuję.

• triismegistos Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:27
        Potwierdzam, super zlewy za rozsądne pieniądze.
        • mysiulek08 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:28
          tez franke
    • kotejka Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:30
      Mam Franke, czarny jednokomorowy
      Jest bardzo ok
      Konserwować trzeba
      Silikonem,.olejem,żeby utrzywwl.ladby kolor i polysk
    • glittergirl Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:32
      Blanco od roku, wszystko ok.
      Wcześniej przez 10 lat Teka, też ok.
      • grey_delphinum Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:36
        Bardzo dziękuję.
        Na razie Franke rządzi 😉

A ktiry bardziej praktyczny? Czarny czy nakrapiany?
      • argentea Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 14:42
        Również polecam Blanco.
    • pietruszkaaa Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:38
      Mam czarny Franke XL. Jest to duża komora plus niewielki ociekacz. Jestem mega zadowolona. Duża komora pozwala na fajny komfort pracy bez chlapania po bokach.
      • ginger.ale Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 23:40
        Ja też mam podobny Franke Maris xl, duża komora, nieduży ociekacz. Za wybicie otworu na baterię zapłaciłam osobno kilkadziesiąt zł. Bateria też czarna franke. Jest ok.
        • pietruszkaaa Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 00:27
          Też właśnie mam ten. Otwór na baterie zrobił mąż, było takie coś w zestawie. Fajne jest to, że można spokojnie umyć większe rzeczy typu blacha z piekarnika.I że nie jest całkowicie czarny tylko taki jakby z drobinkami.
    • tanebo001 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 22:38
      Najlepszy jest porcelanowy
    • koronka2012 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 23:06
      Mam nakrapiany, chyba lepszy bo nie widać zacieków ani kropli.
      primagran.pl/zlewy-kuchenne/zlewozmywak-kuchenny-granitowy-jednokomorowy-z-ociekaczem-valencia.html#/32-kolor-czarny
      • grey_delphinum Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 05.12.21, 23:33
        Ladny ten zlew walencia i świetna cena. Muszę przyjrzec mu się z bliska. Dziękuję.
    • thea19 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 00:02
      nie kupuj franke z tectonitu - dziadostwo i tragedia - załazi na brązowo i żaden płyn czyszczący tego goowna nie usuwa.
      • grey_delphinum Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 08:28
        Ooo, ważna uwaga! Dziękuję!
      • mamamisi2005 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 14:54
        Mam tectonite czarny chyba z 5 lat(?) wówczas to raczej nowość była. Po tym opisie obejrzałam swój dokładnie i jest czarny jak był 😳. Kurcze, może jakiś wadliwy egzemplarz ci się trafił?
        • thea19 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 16:56
          moja bratowa ma identycznie, mamy ten sam model. Moja mama również ten sam model tylko kolor szary i też zalazł. Bateria od kompletu czarna Sid również dziadostwo - zlazła farba z głowicy i wygląda jak obrośnięta kamieniem.
          • triismegistos Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 17:10
            Prawdopodobnie albo mocno zamieniona woda, albo stosowanie impregnatu. Tectonite w przeciwieństwie do konglomeratu nie wchłania impregnatu i załazi ciężkim do usunięcia paskudztwem.
            Jeśli chodzi o baterię Franke... To niech oni zostaną przy zlewach, armatura wybitnie im nie wychodzi.
            • triismegistos Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 17:10
              *zakamieniona
            • thea19 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 17:52
              miałam kiedyś baterię chromowaną Lula i była super, zlew miałam stalowy len, nic się z nim nie działo, wystarczyło przetrzeć gąbką. woda nie jest zakamieniona, przypuszczam, że to kawa i herbata z opłukiwania kubków zostawiły ten osad. Żaden cilit, domestos, płyny specjalistyczne, nic, absolutnie nic tego nie rusza. Po wyschnięciu brązowa kupa.
              • grey_delphinum Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 17:57
                No i teraz nie wiem, czy tectonit to zuo czy nie 😉
                • mamamisi2005 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 18:37
                  Jak się masz zastanawiac i martwić, to nie bierz tectonitu, po co. Ale wychodzi na to, że zlew tectonitowy jest dla mnie idealny, bo nie trzeba impregnować, a używanie li tylko płynu do mycia naczyń korzystnie wpływa na jego urodę wink
                  No, czasami też szorowałam jakimś mleczkiem, ale na szczęście wystarczająco rzadko, by nie zaszkodzić ;P
                  • triismegistos Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 18:44
                    A żebyś wiedziała. Te mleczka mają drobinki ścierne i bardzo pracowita gospodyni może nimi zajechać zlew na śmierć. Tectonite wprawdzie taki jest raczej trudny do zajechania, ale lepiej na zimne dmuchać 🤪
                    • mamamisi2005 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 18:52
                      No to się wyjaśniło. Grey, jeśli jesteś porządkową minimalistką jak ja - bierz tectonite, będzie pani zadowolona big_grin
                • thea19 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 19:18
                  zuo bo czarny zlew w brokatowe kropki po wyschnięciu jest z paskudnym brązowym nalotem w łaty. Po olejowaniu jeszcze ujdzie no i jak słońce nie świeci a ja mam zlew pod oknem.
          • mamamisi2005 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 17:51
            To ja mam najwidoczniej wyjątkowo dobry egzemplarz, albo nie wiem o co chodzi. Niczym nie impregnuję. Mam miękką wodę - może to dlatego?
            Baterie mam inne
    • bialeem Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 03:07
      Ceramiczny, nienakrapiany.
    • lot_w_kosmos Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 05:58
      Tylko franke.
      Tylko onyx.
      Żadnych tectonite.
      • grey_delphinum Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 08:30
        Dziękuje! Obym znalazła taki, który przypasuje córce 😉
      • triismegistos Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 09:16
        Ale wiesz, że onyx to kolor, również tectonitu?
        • lot_w_kosmos Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 10:29
          Matko! Dzięki za upomnienie.
          Chodziło mi o Fragranit.
          Nie tectonite.

Onyx oczywiście kolor.
          Tak to jak się szybko pisze rano.
          • ginger.ale Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 14:58
            Też się zastanawiałam o co chodzi smile mam fragranit w kolorze onyx i jest ok.
    • januszekxxl Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 08:34
      grey_delphinum napisał(a):
      > Dziewczyny, muszę skonsultować z Wami kolejny zakup, bo sama mam zwykłego "blaszaka".

Stalowy blaszak jest najlepszy. Łatwo się go czyści do połysku i ładnie wygląda.
    • bei Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 09:34
      Mamy blanco ponad cztery lata, intensywnie używany, jest jak nowy. Rodzice i syn mają budżetowe z marketu i również b dobre w ponad trzyletnim użytkowaniu.
    • helena31 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 10:50
      Miałam blanco przez 10 lat , teraz od 5 lat mam franke . Uważam, że blanco jest o wiele lepszej jakości , nie ma porównania . Ale cena też jest chyba sporo wyższa .
    • sabek81 Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 12:39
      Ja mam z Ikea jednokomorowy, dobrze się czyści i użytkuje.
    • ykke Re: Jaki czarny zlew kuchenny? 06.12.21, 17:41
      A ja mam od 6 lat cook&lewis z Castoramy, grafitowy. Cena i układ komór wygrały z Franke. Mogę polecić, bo kompletnie nic się z nim.nie dzieje, a dbam srednio. Żadnych przebarwień i pęknięć .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka