Dodaj do ulubionych

Słuchowiska, piosenki, książeczki dla dzieci

05.12.21, 22:36
Szukam kilku rzeczy:
1. Słuchowiska dla 2-3-latka. Coś w stylu Akademia Pana Kleksa, śpiewanego. Choć tak sobie myślę, że nie śpiewany też byłby dobry.
2. Piosenek dla dzieci w tym wieku. Wszystkie wykonania z YouTuba mają tendencję do stylu disco polo. Podobają mi się te śpiewane przez dzieci, ale bez umca umca.
3. Polećcie proszę książeczki dla: 3-latka, 5-latka i 7-latki (ta ostatnia już dobrze czyta).
4. Prezentu dla 7-latki. To moja chrześnica, ale nie widziałam jej od lat. Nie wiem jakie ma zainteresowania, a jak zapytam to jej rodzice pewnie mi odpowiedzą, żebym się nie przejmowała.
Obserwuj wątek
    • hanusinamama Re: Słuchowiska, piosenki, książeczki dla dzieci 05.12.21, 23:07
      Z piosenek niezmiennie Miś i Margolcia. Piosenki nagrane 20 lat temu wyjątkowo Rubikowi wyszły.
      Biedronka ez ogonka, Zyrafa wysoka jak szafa czy inne będę pamietac chyba zawsze.

Z audiobooków mogę polecić Basię. Podobnie książki (dla 3 latka). Dla tego wieku tez Jadzia Pętelka -ksiązka i moje i moich dzieci ulubione - seria o Żubrze Pompiku (są 4 ksiązki zwiazane z porami roku - kazda ma kilkanascie opowiadań oraz seria 23 cienkich ksiązeczek - Żubry poznają Parki Narodowe w PL, moja 4 latka tak to męczyła ze potrafi pokazać więcej niż połowe na mapie). Z ksiązek pięknych jeżeli chodzi o ilustacje - Rok w Lesie (ten jest moim zdaniem z tej serii The Best).

Dla 5 latka polecam Staś pętelka (brat Jadzi, więcej tekstu). Graficznie piękna ksiązka to Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt - Emilia Dziubak (ta sama autorka Rok w lesie). U nas w tym wieku bardzo się podobała Patronella z Jabłoniowego sadu oraz seria i Niedziwdziu Pafnucym (Chmielewska)

7 lat - i znowu pięknie wydana ksiązka Co budują zwierzeta - znowu Emilia Dziubak!!
      Hania Humorek, cała Seria o Emi. Ale też cudowna książka Hela Foka. Historie na fali Renata Kijowska (przygody foczki z fokarium w Helu...są przygody foczki i innych zwierzat w Błatyku..ale tez jest też troche informacji o tych zwierzakach, o Bałtyku - fajnie rozdzielone bo informacje naukowe są na niebieskich kartkach).
    • wkswks Re: Słuchowiska, piosenki, książeczki dla dzieci 05.12.21, 23:09
      1. Dla
      Trzylatka najlepiej wierszowane, wiec szukaj audiobooków z wierszami Brzechwy, Tuwima itp.
      2. Nie pomogę, moje dzieci wybierały same. Kołysanki były na propsie
      3. Dla trzylatka - wiersze lub opowieści pisane wierszem, taka serie mieliśmy „mały chłopiec” i druga francuska serie „obrazki dla maluchów”; pucio pucio, kicia-kocia
      5 lat to u nas leciały opowieści biblijne i mity greckie oraz wszystko o kupach, co tylko wynalazła w bibliotece czy w księgarni
      7 lat to dzieci z bullerbyn, Emil, pippi ale także biuro detektywistyczne lassego i mai
      Książki tematyczne zawsze w cenie- nie wiem
      Co lubią twoje
      4. Dobra mam 1szo klasistke na stanie i jak nie wiesz czym sie interesuje, to
      Kup jej jakas fabrykę slimu, czy plecenia bransoletek z gumek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka