Dodaj do ulubionych

Szczepienie Covid - odmienne zdanie rodziców

07.12.21, 18:46
Córka 5 lat, opieka naprzemienna tydzień na tydzień, dotychczas chodziła do przedszkola, zdrowa, zaszczepiona na grypę i wszystkie pozostałe obowiązkowe i zalecane szczepionki. Rodzice i pozostali członkowie rodzin zaszczepieni na covid. Brat (ma innego rodzica, który zgadza się na szczepienie) będzie zaszczepiony za tydzień, chodzi do szkoły, rodzice częściowo na zdalnej.

Jeden rodzic chce córkę zaszczepić jak tylko będzie to możliwe. Drugi rodzic uważa, że nie ma takiej potrzeby, ale do przedszkola nie chce puścić dopóki nie minie kolejna fala. W zeszłym roku całą zimę i wiosnę przesiedziała w domu.
Oboje rodzice uważają, ze działają dla jej dobra.
Która racja jest słuszniejsza?

Nie szukam tu argumentów za i przeciw szczepieniom, ale może macie pomysł jak rozwiązać problem. Kto powinien sie ugiąć?
I jeśli każda strona będzie dążyła do swojej racji czy sąd może podjąć decyzję o szczepieniu lub nie? Spotkaliście się z takim przypadkiem?

Sądziłam, ze to czysta teoria niestety dziś się okazało, ze ojciec Młodej ma diametralnie inne zdanie ode mnie i stanęłam przy ścianie.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka