Dodaj do ulubionych

Kupujcie agregaty prądotwórcze

07.12.21, 20:18
Ze względu na niską generację wiatrową oraz postoje awaryjne zasoby energii elektrycznej w Polsce okazały się niewystarczające. Szwecja, Niemcy, Litwa i Ukraina odpowiedziały na prośbę Polski o pomoc. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://300gospodarka.pl/news/blackout-w-polsce-juz-dzis-skorzystalismy-z-pomocy-innych-panstw&ved=2ahUKEwiw_oPQstL0AhWVy4sKHc-1BSwQvOMEKAB6BAgDEAE&usg=AOvVaw2z32OQFSc8lSulo6t45cYk


Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Kupujcie agregaty prądotwórcze 07.12.21, 20:52
      Bartłomiej Derski z serwisu WysokieNapiecie mówi Business Insiderowi, że sprawa jest dość poważna. Ostatnio mamy w Polsce bowiem rekordowe zapotrzebowanie na prąd i jednocześnie niewiele słońca oraz wiatru. Na to nałożyły się "gigantyczne niedobory" w konwencjonalnych elektrowniach. W niektórych były awarie, w innych trwają remonty. Co z gospodarstwami domowymi? Derski raczej nie przewiduje, by one bezpośrednio ucierpiały. To zakłady przemysłowe bowiem pobierają najwięcej energii i dlatego to one są najbardziej narażone na perturbacje. Niewykluczone więc, że przez pewien czas takie firmy będą musiały ograniczać produkcję.
    • gulcia77 Re: Kupujcie agregaty prądotwórcze 07.12.21, 21:03
      Na wsi mam od lat. W zeszłym roku kupiliśmy na działkę, więc przewiezienie do domu, to chwila. O stanie polskiej energetyki nie będę się wypowiadać, bo temat znany jest od lat. I od lat każdy rząd go olewał. BTW, utrzymanie energetyki opartej na węglu to idiotyzm już od przynajmniej ćwierć wieku. Przy naszym położeniu i dostępności zasobów sens ma tylko połączenie atomu i OZE. Wydobycie głębinowe węgla jest kompletnie nieopłacalne, a węgiel brunatny to dewastacja środowiska w stopniu tragicznym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka