Dodaj do ulubionych

Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em?

03.01.22, 11:16
W czasie kampanii wyborczej w 2019 r. szef głównej partii opozycyjnej w Polsce był 33 razy z rzędu szpiegowany wojskowym oprogramowaniem szpiegowskim z Izraela, dającym pełen dostęp do jego telefonu - włącznie z kamerą i dźwiękiem.

Materiały wykradzione z telefonu tego człowieka były następnie preparowane i fałszowane oraz wykorzystywane w przekazie propagandowym TVP Info i innych mediów rządowych w celu skompromitowania zarówno jego, jak i jego partii. Co się w znacznej mierze udało (proszę sobie wygooglować , słowa kluczowe "Brejza", "afera", "PO", "wybory parlamentarne 2019").

Kurczę blade, PiS wygrywa kluczowe wybory parlamentarne za pomocą nielegalnej inwigilacji opozycji i jawnego oszustwa, a polski narodek nic. Śpi sobie spokojnie.

Qrwa mać, co musiałoby się zdarzyć, żeby w Polsce ktoś się czymkolwiek przejął?

Jedzenie ośmiorniczek, sprośne dowcipy i elitarne wywyższanie się nad plebsem u "Sowy i przyjaciół" wywaliło rządy PO, bo suweren poczuł się urażony i zagłosował w 2015 roku w demokratycznych wyborach na PiS.

Przewiny przy których owe ośmiorniczki to jak mucha przy słoniu, czyli -powiem wprost- ruchanie narodu w dupę bez mydła metodami goebbelsowskiej propagandy, ubeckiej inwigilacji, fałszerstw rodem z Orwella itp. itd. nikogo jednak w tym kraju nie poruszają. Suweren nadal zadowolony, PiS 35% w sondażach. Gdzie ja kurrwa żyję??? We wszystkich demokratycznych krajach świata rząd po czymś takim podałby się do dymisji w 5 sekund.
Obserwuj wątek
        • mamdomek Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:58
          To jedno. Drugie, to siła przyzwyczajenia.
          6 lat! Już się przyzwyczailiśmy, że mamy gów..ne państwo z matolstwem u władzy. Już nic nas ne zdziwi po tym wszystkim co dotąd zrobili.
          Kolejne rażące naruszenie prawa, i nadużycie uprawnień albo wielomilionowa kradzież? Normalka!
          I, o dziwo, to także jest jakaś metoda na sprawowanie władzy. SUWEREN do wszystkiego przywyknie. Byle mu do kryta dosypywać, nawet i pozornie.
        • bene_gesserit Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 16:46
          Tak, wielkie, a nijak się to nie przełoży na wyniki sondaży - może chwilowo - i wyniki wyborów. Za tydzień wybuchnie nowa afera typu co Pawłowicz pożerała w sali sejmowej i wszyscy się tym zajmą.

WIerzę, że dopiero spadek poziomu życia czyli niwelacja 500+ i innych dodatków da ludziom do myślenia. Chociaż 'myślenie' to chyba za dużo powiedziane.
          • memphis90 Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 19:46
            >Tak, wielkie, a nijak się to nie przełoży na >wyniki sondaży
            O matko, bo przecież wyborców PiS nie ruszają ani sprawy TK, ani oszustwa wyborcze, ani respiratory instruktorow narciarstwa, ani Kurski z covidem na eurowizii, ani wożenie się samolotami rządowymi na zakupy , ani podwyżki podatków dla przedsiębiorców, ani chamstwo Lichockiej czy Pawłowicz, ani reasumpcje czy "trzeba powtórzyć głosowanie, bo przegramy" - bo oni zacierają łapki z uciechy, w głębokim przekonaniu, że dobrze IM tak, bo teraz, k...., MY! Oszukali w wyborach czy głosowaniach? A ch..., ważne, że wygralismy ! To jest kompletnie zdegenerowane społeczeństwo o społeczeństwo moralności Kalego, wybierające zdeprawowaną do cna władzę...

Natomiast reszta, którą powyższe rzeczy obchodzą, od kilku lat jest pałowana i traktowana gazem przez rządowych funkcjonariuszy i co z tego wychodzi...? G....
      • jasnoklarowna Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 11:27
        I to kurczę niestety prawda jest.
        W stanach po aferze z podsłuchami dziennikarzy runęła prezydentura, a u nas podsłuchali prokuratorke, adwokata, członka sztabu opozycji i pewnie wielu innych (co się jeszcze może okazać po czasie) i nikt nie widzi problemu poza samymi podsłuchanymi.
        To już nawet nie matrix, też się zastanawiam gdzie żyję ☹️
          • jasnoklarowna Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:37
            Daniela, ale przecież masz swiadomosc do czego takie odarcie z tajemnic prowadzi.
            Tajemnica obrońcy to tylko ułamek. Chyba nikt rozsądny nie wierzy ze tylko tą trójkę podsłuchali. Po prostu reszta jeszcze nie wyszła na jaw.
            Dla mnie to pogwałcenie wszystkiego.
            Ja nie mam niby nic do ukrycia, ale jak bym się dowiedziała ze ktoś jak z dyktafonu odsłuchiwał wszystko w moim zasięgu łącznie z seksem w sypialni, sprzeczką z przyjaciółką czy bratem, wynurzeniami córki, obgadywaniem szefa w pracy i podsmiechujkami z sąsiadką to bym miała chyba jakieś stany lękowe.

To tak, jak np Wałęsowa w swojej książce pisała ze im nawet seks podsłuchiwali i jak taka świadomość rani psychikę.

Dla mnie to obrzydliwe, robienie takich akcji niezasługujący m na to zwykłym niepokornym to więcej niż skurwysyństwo. Nie ważne czy lekarz, adwokat, sędzia, sprzedawca, nauczyciel. Żaden z nich nie był BinLadenem.
            O skali pewnie dowiemy się po latach.
            Kupię chyba tradycyjny budzik, a telefony z sypialni wyautujemy. Bo mąż pracuje w zawodzie uznawanym za korupcjogenny i oni mają swiadomosc kontroli swoich telefonów. (oczywiście nie pegazusem, lata temu "zakazał" mi wysyłania świnskich/seksownych smsow do siebie 😉). Wtedy się z tego śmieliśmy ale teraz już przestajemy.
            • daniela34 Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 14:11
              Ale co z tego, że ja mam świadomość? Mam i oczywiście, że mnie to oburza, przeraża itd. Tylko ja to ja, Ty to TY- osoby, które mają świadomość, co to oznacza to jest jakiś tam ułamek, to są Ci, którzy i tak na PiS nie głosowali nigdy, albo już dawno temu w przerażeniu się odwrócili od tej partii. A reszta kupuje opowieść, którą przytacza niżej sumire- "uczciwy człowiek nie ma się czego bać, bo nie ma nic do ukrycia." I nic tu nie pomoże moje oburzenie, świadomość czy przerażenie. Mogę i staram się tłumaczyć ludziom, z którymi się stykam. Czasem coś dotrze, ale to nie są proste tematy i czasem ludzie wolą się nie zastanawiać za bardzo. Populizm prawniczy ma się u nas doskonale- proste rozwiązania: "aferzystów podsłuchiwać, złodziejowi najlepiej uciąć rękę, a "dewianta" zabić." I będzie pięknie.
    • borsuczyca.klusek Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 11:30
      riki_i napisał:

> Qrwa mać, co musiałoby się zdarzyć, żeby w Polsce ktoś się czymkolwiek przejął?
      >

Od dawna jesteśmy ugotowaną żabą. W tym momencie nawet gdyby tfu premier ściągnął spodnie i za przeproszeniem nasrał na środku podestu z mównicą to #nicnikogo

> Przewiny przy których owe ośmiorniczki to jak mucha przy słoniu, czyli -powiem
      > wprost- ruchanie narodu w dupę bez mydła metodami goebbelsowskiej propagandy, u

Ciężko to ująć innymi słowami. No cóż widocznie naród to lubi i co poradzisz?
    • sumire Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 11:30
      Hahaha.
      Poczytaj sobie tutaj na tym forum wątki o granicy i tym, że najważniejsze, żeby uchodźców w Polsce nie było. Albo te o covidzie, w których padają deklaracje, że może i PiS zabiera jakieś tam nieistotne wolności, ale za to obostrzeń nie wprowadza.
      O tym, że PiS będzie próbował manipulować przy wyborach, mówiono już przy okazji pamiętnego głosowania w Sali Kolumnowej. Nie pamiętam, żebyś wtedy darł włosy z głowy.

A poza tym w żadnym medium sterowanym przez PiS temat Pegasusa nie istnieje.
      • lella_two Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:50
        sumire
        >
        > A poza tym w żadnym medium sterowanym przez PiS temat Pegasusa nie istnieje

I to jest podstawa. Beton wyborczy po prostu nie ma pojęcia o pwgasusie, ani innych przewałach, bo dzięki TVP żyje w równoległej rzeczywistości. Jedyne, co zaczyna do niego docierać to Nowy Wał.
        • alicia033 Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:57
          lella_two napisała:

> Beton wyborczy po prostu nie ma pojęcia

hello! tego "betonu" to jest 1/3 społeczeństwa.
          Ja rozumiem, że zwalenie na niego odpowiedzialności za całe zło, jest wygodne i stanowi prostą wymówkę do dalszej waszej bierności ale patrząc trzeźwo: oni są mniejszością. Dopóki będziecie się nimi zasłaniać to, niestety, szanse na zmianę macie żadne. Oni byli, są i będą. Ale was jest dwa razy tyle.

• asia-loi Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 18:16
              madami napisała:

> kolejne 1/3 jest totalnie bierna społeczno - politycznie - to ci co od lat nie
              > chadzają na wybory "bo nie mają czasu"

Nie chodzą nie dlatego, że nie mają czasu, tylko nie mają na kogo głosować, i nie wierzą że jeden/mój głos coś zmieni. Sama nie poszłam na wybory w 2015 roku, bo nie miałam na kogo głosować, a dość już miałam ciągłego wybierania mniejszego zła. A poza tym, to na wszystkie inne wybory w nowej Polsce chodziłam. Na ostatnich też byłam. A mój głos nic nie zmienia, bo zawsze w większości przypadków wygrywali, ci na których nie głosowałam.
              A jak się zdarzyło, że wygrali ci na których głosowałam, to zostałam oszukana. Co innego było mówione w kampanii wyborczej, a co innego było, jak się już załapali na posłów.
                • asia-loi Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 20:04
                  memphis90 napisała:

> Skoro świadomie nie byłaś na wyborach, no to masz co chciałaś... To też był jakis Twój wybór. Więc teraz - enjoy!

>
                  W 2015 nie byłam na wyborach - wygrał PiS.
                  w 2020 byłam na wyborach - wygrał PiS. A ja nie głosowałam na PiS. I co zmienił mój głos? NIC.
                    • asia-loi Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 20:55
                      runny.babbit napisał(a):

> 😂😂😂
                      > No i tak właśnie myśli wielu wyborców. "Paaani, a co ja mogę, to już lepiej na
                      > grilla się wybrać".

A wiesz dlaczego ludzie tak myślą. Bo widzą w tv puste sale sejmowe. Widzą jak wybrani posłowie mają w doopie swoje obowiązki. Bo kandydatom na posłów zależy tylko na tym, żeby się do sejmu dostać i czerpać z tego profity dla siebie, a nie walczyć o dobro Polski. A później głosują jak im partia każe, a nie jak obiecali w kampanii wyborczej, i nie chce im się przychodzić na posiedzenia sejmu.
                      Mają w nosie ważne głosowania, bo ich na tych głosowaniach nie ma i dotyczy to premierów, szefów partii, jak też zwykłych posłów. W sprawie kary dla Kamińskiego (to co zalinkował riki), Tuska nie było, a Pawlak wstrzymał się od głosu.
                      W sprawie Ziobry premier Kopacz też nie przyszła na głosowanie ( i inni).
                      • runny.babbit Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 21:18
                        Możliwość wzięcia udziału w wyborach to jest absolutne minimum jakie możesz zrobić żeby mieć wpływ na to jak będzie wyglądał kraj. Już się zgubiłam, chcesz mieć ten wpływ czy nie? Czy się obrażasz, że kandydaci są nieidealni, robić im się nie chce więc foch i olewka, a do władzy doszli co co są bardzo aktywni ( w grabieży wspólnego majątku i demontażu wszystkich struktur państwowych).
    • g.r.uu Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 11:33
      Bo PiS rozgrywa to po mistrzowsku. Suweren dopasiony transferami socjalnymi i zapatrzony w kurwizję, gdzie dostał Sylwestra Marzeń, dumny z ojczyzny wstaniętej z kolan, która nie będzie się za judaszowe eurosy sprzedawać. A reszta zajęta walką o przetrwanie, kwarantannami, spadającą na łeb nauką zdalną dzieci, próba ogarnięcia, co im urżnie Polski Ład. Mają wyjść podemonstrować, pokrzyczeć a potem i tak się nic nie zmieni?
    • la_felicja Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 11:38
      Może się mylę, ale podjerzewam, że część zagorzałych Pisiorów to jest nawet dumna z tego, że sobie ukochana partia tak inteligentnie poradziła z tym niedobrym PO. I myśli - całe szczęście, że Pegasusa wykorzystali, boby jeszcze PO wygrała - i co by wtedy było.
      Mentalność Kalego ma się świetnie w narodzie, więc nie zdziwiłabym się.
    • la_mujer75 Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 11:39
      Bo suweren, który go wybierał, jest głupi, ślepy i tak ma umysł przeprany, że niczego nie widzi? A jak widzi, to i tak znajdzie usprawiedliwienie?
      Raz- bo czuje wspólnotę z rządzącymi- np. światopoglądową, intelektualną (jakby to śmiesznie nie zabrzmiało!)
      A dwa dodatkowo- zachodzi racjonalizacja wyboru.
      Nie każdy umie się przyznać do błędów i będzie szedł w zaparte, bo PO to "żarło ośmiorniczki". etc
    • gaskama Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 11:53
      Sam sobie odpowiedziałeś. SUWEREN POCZÓŁ SIĘ URAŻONY przez PO. A inwigilacja opozycji, co notabene oznacza sfałszowanie wyborów ... who cares? Suweren jest doceniany. Ma swój sylwester marzeń. Opluwane są grupy społeczne, które są lepiej wykształcone, które trochę lepiej zarabiaja. Leci kasa, rząd rozdaje (sic!) pieniądze, zarabia bogatym, propaganda w TV jaj za komuny.
        • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:02
          gaskama napisała:

> *zabiera bogatym, czyli tym, którzy mają ponad 6, 7 tys netto. Moj boszeee idea
          > lna polityka dla mas.

Tak, to jest genialne pociągnięcie. Przebicie pewnego dna w sqrwysyństwie stosowanym, ale diabelnie skuteczne.

Pozostaje jedynie czekać na to, aby ta skundlona mierzwa poderżnęła rządzącym gardło - z powodu takiego oto, że piwo marki piwo zdrożeje z 2 złote na 2,70 zł. <sarkastyczny śmiech>
          • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:16
            riki_i napisał:

> Pozostaje jedynie czekać na to, aby ta skundlona mierzwa poderżnęła rządzącym g
            > ardło - z powodu takiego oto, że piwo marki piwo zdrożeje z 2 złote na 2,70 zł.
            > <sarkastyczny śmiech>

Ciekawi mnie czy ty zawsze byłeś w tej grupie oświeconych rasistów, gardzących ciemnym motłochem 500+, czy odyebało ci dopiero teraz? Serio uwazasz i wierzysz w tę propagandę, ze wszyscy wyborcy PiSu to jego wyznawcy lub qrfy sprzedające się za pińceta?
            • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:26
              Ja nie gardzę motłochem 500+ (sam to pobieram i dokładam do czesnego za szkołę), ja postponuję ludzi, których nie rusza nic poza socjalem i tym, że "łuni dajom jakieś piniędze", a reszta to hooj.

Są pewne fundamenty demokracji i rządów prawa. Należy do nich dbanie o demokratyczny przebieg kampanii wyborczej i samych wyborów.

Jeśli ktoś tego nie rozumie (a zdaje się, że polski naród absolutnie nie ogarnia), no to jest niewolnikiem , wołem roboczym, chabetą, której wkłada się chomąto do pyska i popędza batem.

Nie wielbię nikogo z polskiej klasy politycznej, mam wiele krytycznych uwag do PO, Hołowni, Lewicy itd. Ale nie można rozgrzeszać gangstera z tego, że na stacji benzynowej odstrzelił innego gangstera. Jutro ten pierwszy gangster może odstrzelić Ciebie. Bo się krzywo spojrzysz, albo po prostu znajdziesz w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.

Nie wolno niszczyć fundamentów demokracji i państwa prawa. Wybory mają być wyborami, a nie akcją, gdzie nielubianych uczestników gry wodzirej ukradkiem kopie po jajach lub traktuje kosą w brzuch.
              • podaje_haslo_okon Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:35
                Ale czemu to akurat ludzi zainteresowanych tylko socjalem należy krytykować za brak zainteresowania aferą. Imho największymi winowajcami są tu sami politycy, którzy powinni nagłaśniać problem, i to nie w PL, ale na arenie międzynarodowej. To jest ich zadanie. Nie spychajmy odpowiedzialność na społeczeństwo, które obecnie niewiele może zrobić, a że afera goni aferę, to już nawet przestało się oburzać na kolejną z rzędu.
                • alicia033 Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:44
                  podaje_haslo_okon napisała:

> ale na arenie międzynarodowej

i niby co ta "arena międzynarodowa" miałaby zrobić w polskiej, wewnętrznej sprawie.

> To jest ich zadanie. Nie spychajmy odpowiedzialność na społeczeństwo,

ŻE CO?
                  (Nie)stety ale to właśnie społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co się tu dzieje. I to społeczeństwo musi samo ten problem rozwiązać.
                  Żaden zbawca na białym koniu z zewnątrz was od pissuaru nie uwolni. Musicie to zrobić sami. Niech wreszcie to do was dotrze. To jest wyłącznie wasz wewnętrzny problem.
                  • podaje_haslo_okon Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:51
                    Dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej?

Demokracja pośrednia polega na tym, że społeczeństwo wybiera swoich przedstawicieli, żeby oni zajmowali się swoją robotą. Społeczeństwo im za to płaci. Istotną część społeczeństwa zagłosowała na polityków, którzy obecnie nie są u władzy. I co, oni rozkładają ręce i mówią do głosujących - zróbcie coś? Mnie za takie akcje zwolniliby z pracy w trybie natychmiastowym.
                    • alicia033 Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:01

> Dlaczego piszesz do mnie w liczbie mnogiej?

a dlaczego piszesz "nie spychajmy odpowiedzialności na społeczeństwo"?

> Demokracja pośrednia polega na tym, że społeczeństwo wybiera swoich przedstawicieli, żeby oni zajmowali się swoją robotą.

> I co, oni rozkładają ręce i mówią do głosujących - zróbcie coś?

no niestety, demokracja to nie spychologia. Wymaga odpowiedzialności przede wszystkim od wyborców. To nie jest tak, że można sobie raz na cztery lata odfajkować wizytę przy urnie i w międzyczasie serwować wybranym koncert życzeń. Politycy muszą nieustannie czuć waszą kontrolę. Oraz wsparcie. Chodzicie na dyżury poselskie?
                      Piszecie maile/listy, podsuwacie pomysły?
                • snakelilith Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:54

Nie spychajmy odpowiedzialność na społeczeństwo, które o
                  > becnie niewiele może zrobić,

W ostatecznym rozrachunku jednak, społczeństwo ZAWSZE jest odpowiedzialne. To podstawowa reguła demokracji. Politycy nie spadają z nieba, ktoś ich przecież wybiera i wszędzie tam gdzie wybory nie są manipulowane, odzwierciedlają (ci politycy) życzenia i światopogląd społeczeństwa. Ktoś protestuje i rząd nie reaguje? Widocznie nie musi, bo ma silne poparcie innych ludzi i wie, że przy nastęonych wyborach nic mu nie grozi.
                  Więc przestańcie się oszukiwać, Polska to jest PIS.
                    • snakelilith Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:09
                      Nikt ci nie zarzuca, że osobiście robisz za mało. Ja próbuję ci nawet wytłumaczyć, że nic nie możesz zrobić w sytuacji, gdy masz przeciwko sobie bardzo licznego przeciwnika i przy następnych wyborach PIS znow wygra. To oznacza tylko, że Polacy tak chcą, a jakieś tam "miliony" w obliczu bezpardonowego rządu z planem na dyktaturę, się nie liczą.
                      Przypomnę ci tylko, że w ostatnich wolnych wyborach w Niemczech w latach 30-tych Hitler mił też poparcie tylko w okolicach trzydziestu procent. I co? I psińco. W historycznym rozrachunku, te szećdziesiąt ileś tam procent społeczeństwa wybierające innych polityków i teoretycznie mogące zapobiec tragedii, nie ma żadnego znaczenia.
                      • podaje_haslo_okon Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:14
                        Ale ja wcale z tym nie dyskutuję, też uważam, że wielu Polaków tak chce. Też uważam, że niewiele mogę zrobić, jeśli należę do tych pozostalych.

Natomiast uważam, że nagłośnieniem problemu, o którym mowa powinni się zająć politycy, a nie osoby, które żyją z socjalu. Fajnie się wszystko zwala na suwerena, ale wymaganie od suwerena, żeby krzyczał o aferze z podsłuchami jest imho bezsensu. Bo to nie ich robota.
                    • alicia033 Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:17

> A poza tym, to ja tu jestem jedna do choroby!

ale, jak widać - takich "jednych", jak ty, jest tu więcej.
                      Polacy (nie tylko zresztą Polacy, to bolączka mniej więcej całej Europy Zachodniej, tylko tu najjaskrawiej widoczna) znaleźli się w takiej a nie innej sytuacji dlatego, że, indywidualnie i mniej czy bardziej zbiorowo, gdzieś tak w okolicach 2005 (I kadencja pissuaru), odpuścili sobie kontrolę nad politykami. Bez względu na ich proweniencję. Politycy zostali uznani za "onych" i puszczeni wolno. Wymagania co do nich sprowadzono wyłącznie do "byle nie przeszkadzali". Miało to oczywiście swoje uzasadnienie ale, jak widać - kończy się kiepsko. Politycy to nie są "oni". Politycy to są dokładnie tacy sami ludzie, co wszyscy pozostali, tylko, niestety, zwłaszcza ci u władzy - z brzytwą. Dlatego nigdy, ale to nigdy nie należy ich spuszczać z oczu i kontrolować każdy ich ruch (oczywiście nie chodzi mi o ich życie prywatne). Dla utrzymania demokracji nie wystarczy, powtórzę się, stawienie się u urny wyborczej. Demokracja wymaga (nie)stety stałego, czynnego zaangażowania obywateli w kontrolę polityków. Obywateli. To od nich bezpośrednio politycy mają dostawać feedback oceny swoich działań. Nie via sondaże wyborcze i nie (tylko) via artykuły w mediach a bezpośrednio.
                      • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:27
                        alicia033 napisała:

> Polacy (nie tylko zresztą Polacy, to bolączka mniej więcej całej Europy Zachodn
                        > iej, tylko tu najjaskrawiej widoczna) znaleźli się w takiej a nie innej sytuacj
                        > i dlatego, że, indywidualnie i mniej czy bardziej zbiorowo, gdzieś tak w okolic
                        > ach 2005 (I kadencja pissuaru), odpuścili sobie kontrolę nad politykami. Bez w
                        > zględu na ich proweniencję. Politycy zostali uznani za "onych" i puszczeni woln
                        > o.

Nie, to politycy odpuścili sobie kontrolę nad innymi politykami. Przypomnij sobie, kto w 2014 r. nie przyszedł na głosowanie w sprawie uchylenia immunitetu Kamińskiemu , wstrzymał się lub był przeciw. Kamiński i Wąsik powinni od 6 lat gnić w pierdlu.

prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/oto;poslowie;po;ktorzy;uratowali;kaminskiego;beda;ukarani,43,0,1561131.html
                        • alicia033 Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:38
                          riki_i napisał:

> Nie, to politycy odpuścili sobie kontrolę nad innymi politykami.

a to jest właśnie świetny przykład na to, co się dzieje, jak społeczeństwo odpuszcza sobie kontrolę nad politykami.
                          Nic tu nie zwalnia obywateli/społeczeństwa z odpowiedzialności. Bo to oni, jak się właśnie o tym boleśnie przekonują Polacy, obrywają w końcu najmocniej. Należy to wbijać do głowy każdemu, kto twierdzi, że "jego to polityka nie interesuje", a w Polsce takich osób niestety jest wyjątkowo dużo. No i jest, co jest.
                        • asia-loi Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 19:03
                          riki_i napisał:

> Nie, to politycy odpuścili sobie kontrolę nad innymi politykami. Przypomnij sob
                          > ie, kto w 2014 r. nie przyszedł na głosowanie w sprawie uchylenia immunitetu Ka
                          > mińskiemu , wstrzymał się lub był przeciw. Kamiński i Wąsik powinni od 6 lat g
                          > nić w pierdlu.

I postawienia przed Trybunał Stanu - Ziobro. Gdyby wtedy na głosowanie przyszli politycy PO, to Ziobro dzisiaj nie byłby w polityce. A Polska była normalnym członkiem UE i Polska dostałaby już kasę na odbudowę.
                  • asia-loi Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 18:58
                    snakelilith napisała:

Politycy nie spadają z nieba, ktoś ich przecież wybiera ...

Ja przy każdych wyborach mam właśnie wrażenie, że spadają z nieba. Ja o 99% kandydatów nigdy wcześniej nie słyszałam. Dopiero ich widzę na plakatach wyborczych, a po wyborach znowu ich nie widać. I tak od wyborów do wyborów.
                    Słychać i widać tylko czołowych polityków poszczególnych partii. W sejmie czy w senacie głos zabierają z mównicy jedne i te same osoby. Posłowie sami się nie znają. Jak było głosowanie w sali kolumnowej, to posłowie opozycji nie byli w stanie stwierdzić, czy ci którzy głosowali z PiS, są rzeczywiście posłami PiS, czy podstawionymi ludźmi.
        • asia-loi Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 18:37
          gaskama napisała:

> *zabiera bogatym, czyli tym, którzy mają ponad 6, 7 tys netto.

Dokładnie tak. Janosik też był przecież złodziejem. A przez to, że okradał bogatych i dawał biednym, był uznawany przez wielu za bohatera. Dla siebie przecież też coś zostawiał.
          Dlatego dla wielu PiS to bohater. A przekaz TVP PiS jest zupełnie inny niż wolnych mediów.
          Lepszy sort ma w nosie afery, demolkę Polski, kradzież, póki dostają 500+, wyprawkę 300, 13, 14 emerytury, a teraz 12 tys.
    • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:00
      riki_i napisał:

> Materiały wykradzione z telefonu tego człowieka były następnie preparowane i fa
      > łszowane oraz wykorzystywane w przekazie propagandowym TVP Info i innych mediów
      > rządowych w celu skompromitowania zarówno jego, jak i jego partii. Co się w zn
      > acznej mierze udało (proszę sobie wygooglować , słowa kluczowe "Brejza", "afera
      > ", "PO", "wybory parlamentarne 2019").
      >
      > Kurczę blade, PiS wygrywa kluczowe wybory parlamentarne za pomocą nielegalnej i
      > nwigilacji opozycji i jawnego oszustwa, a polski narodek nic. Śpi sobie spokojn
      > ie.

Serio Riki? PiS wygrał wybory, bo skompromitował Brejzę? Gdzie ty człowieku zyjesz? Jak inteligentny człowiek może pisać o tej sprawie z tak niezachwianą pewnością, kolportując propagandowy przekaz dla lemingów?

Sprawa ewidentnie śmierdzi, ale na Boga, przecież to nie jest tak, że na 100% wszystko tu wiadomo. Po pierwsze to kim jest Brejza to wiekszość ludzi się teraz dowiedziała. Naprawdę była jakaś z nim afera w 2019 i naprawdę to przez nią PO przegrała wybory? Really?
      Nie wzbudza twoich podejrzeń to, że USA wypuściły to info w trakcie procedowania tej żałosnej ustawy medialnej?
      Równie dobrze mogło być tak, że go inwigilowali z całkiem innych przyczyn. Dlaczego uważasz, że to mało prawdopodobne? Dlaczego uważasz, że można skasować rząd na podstawie tego, że coś się komuś wydaje, że jest mało prawdopodobne?
      Owszem, afera jest - żaden rząd nie powinien się posługiwać takimi metodami, nawet wobec osób podejrzanych o przestępstwom, a PiS nie zaprzecza, że stosuje pegasusa. Ale czy to wystarczy, by szafować takimi wielkimi kwantyfikatorami?
      • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:10
        @ dramatika

Dobrze, wyjaśnię głębiej.

Brejza był szefem kampanii wyborczej PO. To jest kluczowe stanowisko faceta, który dyryguje tempem, "wrzutkami medialnymi", konferencjami prasowymi i innymi działaniami, jakie podejmuje partia polityczna podczas wyborów parlamentarnych. W okresie wyborczym szef sztabu kampanii wyborczej jest ważniejszy od lidera partii. Czyli w tym przypadku Brejza w owym czasie był ważniejszy od Tuska, Budki, Schetyny i kogo tam jeszcze w PO.

Czy PIS wygrał wybory za sprawą kompromitowania i inwigilacji Brejzy? Nie wiadomo. Eksperci mówią o możliwym wpływie rzędu 1% - 2% w wyniku wyborczym.

Zważywszy jednak na to, że wygrana PiS-u w 2019 r. była śladowa i uzyskana przez nich większość w parlamencie jest mikra, szpiegowanie Pegasusem MOGŁO (acz nie musiało) mieć kluczowy wpływ na wynik wyborczy PiS.

Clou sprawy jest podsłuchiwanie szefa sztabu kampanii wyborczej partii opozycyjnej przez rządowe służby. To jest rozwalanie siekierą fundamentów demokracji. Ciężko mi pojąć, że ktokolwiek może tego nie ogarniać. Za takie rzeczy wszędzie w cywilizacji jest natychmiastowy wypad z polityki i wieloletnie więzienie.
        • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:38
          riki_i napisał:

> Clou sprawy jest podsłuchiwanie szefa sztabu kampanii wyborczej partii opozycyj
          > nej przez rządowe służby. To jest rozwalanie siekierą fundamentów demokracji.

Słuchaj, ja to doskonale rozumiem, afera Watergate i tak dalej, ale serio nie ogarniasz że teraz to jest słowo przeciwko słowu? PiS sugeruje, że inwigilowali go z innych przyczyn niz wybory i oczywiście - mogą bredzić, ale pewności nie ma. A jeśli chcesz obalać rząd to wypadałoby mieć 100% pewności.
          Natomiast teza, że PO przegrała wybory przez to, że gdzieś tam coś tam nakłamali o Brejzie, którego chyba nikt nie kojarzył kim facet jest, to jest serio oderwanie od reala.
          • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:02
            Nie, to nie jest słowo przeciwko słowu, ponieważ inwigilacja pegasusem jest potwierdzona przez apple'a i Kanadyjczyków. Żadnej spójnej narracji o rzekomych ciężkich przestępstwach pana Brejzy w 2019 roku dotąd nie wyprodukowano. Jeśli byłby legalnie inwigilowany najcięższą bronią rażenia - wojskowym oprogramowaniem antyterrorystycznym - to od 2019 roku wypadałoby już wytoczyć mu jakąś sprawę, nie sądzisz?
            • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:13
              riki_i napisał:

> Nie, to nie jest słowo przeciwko słowu, ponieważ inwigilacja pegasusem jest pot
              > wierdzona przez apple'a i Kanadyjczyków. Żadnej spójnej narracji o rzekomych ci
              > ężkich przestępstwach pana Brejzy w 2019 roku dotąd nie wyprodukowano. Jeśli by
              > łby legalnie inwigilowany najcięższą bronią rażenia - wojskowym oprogramowaniem
              > antyterrorystycznym - to od 2019 roku wypadałoby już wytoczyć mu jakąś sprawę,
              > nie sądzisz?

Wszystko zgoda, ale może mieli wobec niego jakieś podejrzenia, które się albo nie potwierdziły, albo nie zdołali zebrac na niego dowodów nawet pegasusem? I to chyba nie jest tak, że państwo ma obowiązek się spowiadać społeczeństwu z wszystkich działań podejmowanych przez służby, są chyba sprawy utajnione ze względów bezpieczeństwa państwa itp?
              Masz absolutną pewność, że tak nie było? Czy może chcesz obalać rząd, bo ci się wydaje, że tak nie było?
              Ja się mogę nawet z tobą zgodzić, że tak nie było i że PiS zrobił to, co mu się zarzuca i nie było żadnego ciężkiego przestępstwa - ale pewności nie ma. Po prostu nie ma i już to powinno całkowicie uciąć sprawę.

Natomiast inną kwestią jest sama metoda - pegasus powinien być zakazany we wszystkich poważnych państwach.
                • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 13:42
                  riki_i napisał:

> Ekhem, inwigilować kogoś wojskowym oprogramowaniem antyterrorystycznym , a pote
                  > m uznać , że nic nie robimy bo w zasadzie to on byl podejrzany o kradzież pietr
                  > uszki ze straganu ... No nie... takiego tłumaczenia to ja nie kupuję

Tez bym nie kupiła, ale przecież PiS się tak nie tłumaczy. Mówią, że mają prawo do takich działań wobec osób podejrzanych o okreslone przestępstwa. Nie mają obowiązku spowiadać się o co był podejrzany Brejza. Ba, chyba nikt nawet o to nie pyta - wszyscy uznali zgodnie, że wersja Brejzy jest jedyną prawdziwą.

Płaczesz o ochronie demokracji, a nie stać cię nawet na odrobinę obiektywizmu? Przecież ty nie jesteś głupi, widziałam jak wypowiadasz się w sprawach prawnych - powinieneś ogarniać, że nawet aby ukarać kogoś za kradzież batonika, trzeba mieć niezbite dowody, a co dopiero mówić o obalaniu rządu. Jakiekolwiek wątpliwości ucinają sprawę i jedynym wyjściem jest odgrzebanie sprawy przez następny niepisowski rząd - zgadnij czy to odgrzebią, hehe.
                  • agatazieba Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 18:24
                    Teraz próbują rzeźbić, że Brejza był zamieszany w aferę fakturową swojego ojca. Czy ojcu chociaż zarzut postawiono? Nie pamiętam, szczerze mówiąc. Natomiast zbieżność czasowa byłaby im bardzo na rękę, nieprawdaż? Ja tam nie wiem czy mieli powody Brejzę o coś podejrzewać, ale sama mam powody podejrzewać, że dzięki braciom zza oceanu poznaliśmy wierzchołek góry lodowej w tej sprawie. Wiemy teraz, że organa państwa stosują nielegalnie nabyte narzędzie do nielegalnego inwigilowania swoich obywateli, choć oczywiście tych mniej lubianych. Przy okazji z owoców przez nich zebranych mogłyby skorzystać różne zagraniczne podmioty. A o co mogli podejrzewać prokurator Wrzosek? Bo to poważna sprawa, jeśli prokurator nie daje rękojmi prawości. Szkoda, że Duda tak szybko zawetował lex TVN, bk teraz nie będzie nowych informacji.
                  • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 19:03
                    @ dramatika

Już choćby z samych kosztów tego działania jest ono calkowicie nie do zaakceptowania i wymaga wytłumaczenia się. Pegasus kosztował 25 mln zł i daje prawo jedynie do kilkudziesięciu licencji (numerów IMEI / SIM) , które można hakować. Rozpracowywać gościa za ciężkie miliony, po to, aby koniec końców nie postawić mu żadnych zarzutów to jest topienie pieniędzy podatnika w kiblu. Oczywiście, jeśli wierzymy w toporną propagandę pisowską , że względem Pana Brejzy , który "zupelnie przypadkowo" był szefem kampanii wyborczej wynikły jakieś tam 'poważne podejrzenia działalności przestępczej '.

I tak jeszcze poza tym :

- kupno pegasusa nastąpiło z funduszu pomocy dla ofiar przestępstw, który pochodzi z wpłat ludzi, którym sąd zasądził nawiązki na cele społeczne. Ekhem, kupić sprzęt do inwigilacji za pieniądze dla ofiar przestępstw, tego by sam Bareja nie wymyślił !
                    • asia-loi Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 19:19
                      riki_i napisał:

Ekhem, kupić sprzęt do inwigilacji za pieniądze dla ofiar przestępstw, tego by sam Bareja n
                      > ie wymyślił !

A może oni przede wszystkim swoich szpiegują, a opozycję tak przy okazji. I po to pegasus był kupiony. Nie jest tajemnicą, że w PiS-ie się żrą. I że każdy na każdego ma tam haka.
                    • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 19:33
                      riki_i napisał:

> Roz
                      > pracowywać gościa za ciężkie miliony, po to, aby koniec końców nie postawić mu
                      > żadnych zarzutów to jest topienie pieniędzy podatnika w kiblu.

Ależ ja się z tobą w całości zgadzam. Owszem, to jest skrajna niegospodarność, aby na muchę wytaczac jakieś cieżkie działa. Ewentualnie skrajna nieudolność, że wytacza się ciężkie działa na jakiegoś (rzekomego) gangstera i nic z tego nie wynika. Ale jesteś pewien, że to zarzuty tego samego rodzaju, co zarzut inwigilowania w celu manipulowania wynikiem wyborów?
                      Winę trzeba udowodnić, a póki co mamy jedynie oświadczenie jakiejś firmy, że byli inwigilowani (skąd pewność że firma jest rzetelna, obiektywna?) i jedynie słowa jednej strony, w jakim celu byli rzekomo manipulowani - no sorry, ale to za mało.
                      Człowiek z IQ minium 100 powinien się przynajmniej zastanowić, czy na pewno jest to uczciwe, aby obalać rządy, bo coś się komuś wydaje, nawet jesli to rząd pisowski?
                      • lauren6 Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 19:40
                        Zarzuty są cholernie poważne. Żarty się skończyły. W takiej sytuacji niewinny człowiek na głowie by stanął by wykazać swoją niewinność. Skoro prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa, odmawiają powołania komisji śledczej to znaczy, że są umoczeni po uszy.
                        Człowiek z IQ minimum 100 to zauważy. Idiota weźmie na poważnie tłumaczenia premiera.
                        • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 19:52
                          lauren6 napisała:

> W takiej sytuacji niewinny c
                          > złowiek na głowie by stanął by wykazać swoją niewinność.

Kiedy wy lemingi, wielokrotnie wykształcone, w końcu ogarniecie, że to oskarzyciel ma udowadniać winę, a nie podejrzany swoją niewinność... Póki co jest słowo przeciwko słowu, nieistotne jak mało prawdopodobna wydaje ci się wersja PiSu.
                      • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 21:26
                        dramatika napisał(a):

> riki_i napisał:
                        >
                        > > Roz
                        > > pracowywać gościa za ciężkie miliony, po to, aby koniec końców nie postaw
                        > ić mu
                        > > żadnych zarzutów to jest topienie pieniędzy podatnika w kiblu.
                        >
                        > Ależ ja się z tobą w całości zgadzam. Owszem, to jest skrajna niegospodarność,
                        > aby na muchę wytaczac jakieś cieżkie działa. Ewentualnie skrajna nieudolność, ż
                        > e wytacza się ciężkie działa na jakiegoś (rzekomego) gangstera i nic z tego nie
                        > wynika. Ale jesteś pewien, że to zarzuty tego samego rodzaju, co zarzut inwigi
                        > lowania w celu manipulowania wynikiem wyborów?

Ten rozpracowywany facet był "przy okazji" szefem sztabu wyborczego głównej partii opozycyjnej. Nie trzeba być Sherlockiem Holmes'em aby wywnioskować, że rzekome podejrzenia przestępcze to pic na wodę i fotomontaż, a de facto chodziło o inwigilowanie kluczowego przeciwnika politycznego podczas kampanii. No i zhakowana zawartość telefonu Pana Brejzy pojawiła się -po dodatkowej , manipulanckiej obróbce- w programie TVP Info, celem zdyskredytowania jego samego oraz jego partii. Nie wiem co tu można jeszcze dodać - sytuacja jest ewidentna.

> Winę trzeba udowodnić, a póki co mamy jedynie oświadczenie jakiejś firmy, że by
                        > li inwigilowani (skąd pewność że firma jest rzetelna, obiektywna?) i jedynie sł
                        > owa jednej strony, w jakim celu byli rzekomo manipulowani - no sorry, ale to za
                        > mało.

Nie, nie, nie. Producent telefonu, czyli Apple, wysłał wiadomość, że urządzenie jest zhakowane pegasusem i uczynił to całkowicie niezależnie od ekspertów z Kanady. Apple ma własny zespół badawczy. W globalny spisek amerykańsko-kanadyjski celem utrącenia władzy pisiorów nie wierzę.

> Człowiek z IQ minium 100 powinien się przynajmniej zastanowić, czy na pewno jes
                        > t to uczciwe, aby obalać rządy, bo coś się komuś wydaje, nawet jesli to rząd pi
                        > sowski?

Każdy rząd, który łamie elementarne prawa człowieka, powinien być obalony. Prawo do prywatności korespondencji zagwarantowano na piśmie już w końcu XVIII wieku (konstytucja USA).
                        • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 21:40
                          riki_i napisał:

> de facto chodziło o
                          > inwigilowanie kluczowego przeciwnika politycznego podczas kampanii. No i zhakow
                          > ana zawartość telefonu Pana Brejzy pojawiła się -po dodatkowej , manipulanckiej
                          > obróbce- w programie TVP Info, celem zdyskredytowania jego samego oraz jego pa
                          > rtii. Nie wiem co tu można jeszcze dodać - sytuacja jest ewidentna.

"Sytuacja ewidentna" o twarde dowody to są dwie zupełnie różne rzeczy. Nie wiem jak można tego nie rozumieć.
                          > W globalny spisek amerykańsko-kanadyjski
                          > celem utrącenia władzy pisiorów nie wierzę.

Ale kto mówi o jakimś "globalnym spisku". USA jest bardzo czułe na punkcie swoich biznesów i mogła im żyłka zapulsować, że im się jakieś białe bambusy z kraju, gdzie psy dupami szczekają dobierają do discovery. Poza tym praworządność, Riki - pamiętaj. Nie obala się rządów bez oficjalnego procesu i dowodów, no chyba że chcesz to załatwić sądem ludowym, jak na prawdziwego leminga przystało?

> Każdy rząd, który łamie elementarne prawa człowieka, powinien być obalony.

A weź mnie już nie osłabiaj. Internetów nie masz i nie wiesz co się dzieje np. w Holandii, Austrii? Cała UE to teraz jeden wielki faszystowski reżym (no z paroma wyjątkami), a ty rwiesz włosy z głowy, że w cebulandii jeden gangster drugiego inwigiluje, żeby mu wyciągnąć jakieś kompromaty. Gdzie ty żyjesz - PiS mógł zgwąłcić ciężarną zakonnicę na pasach a i tak by te wybory wygrał, nie potrzebował do tego inwigilować jakiegoś faceta, którego ledwo kto kojarzył, nawet jak zajmował się kampanią wyborczą. PO jest tak żałosna, że nie trzeba ich inwigilować, wystarczy im nie przeszkadzać, więc nawet jak ich inwigilowali (co przypominam, oficjalnie nie jest udowodnione, bo ani firma z Kanady, ani Apple nie są sądem) to nie miałoby to kompletnie żadnego znaczenia.
                          • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 21:53
                            dramatika napisał(a):

> "Sytuacja ewidentna" o twarde dowody to są dwie zupełnie różne rzeczy. Nie wie
                            > m jak można tego nie rozumieć.

Przypomina mi się pewna forumowiczka, która żądała potwierdzenia czyichś zeznań na komisji śledczej przez... notariusza! Bo jak notarialnie niepotwierdzone, to jest bez wartości... big_grin

> Ale kto mówi o jakimś "globalnym spisku". USA jest bardzo czułe na punkcie swoi
                            > ch biznesów i mogła im żyłka zapulsować, że im się jakieś białe bambusy z kraju
                            > , gdzie psy dupami szczekają dobierają do discovery.

A koincydencja czasowa? Bo włamy do telefonów były w kampanii wyborczej 2019 roku. Wiadomo dokładnie, bo potwierdzają to materiały Pereiry dla TVP Info z tego okresu. Wtedy nie dobierano się do Discovery.

Pomijam już fakt, że Apple oraz kanadyjski instytut nie są podpięte pod amerykański rząd ani ichnie służby. To nie kartoflana Polska, gdzie wszędzie siedzą agenci tego i owego.

Poza tym praworządność, Ri
                            > ki - pamiętaj. Nie obala się rządów bez oficjalnego procesu i dowodów, no chyba
                            > że chcesz to załatwić sądem ludowym, jak na prawdziwego leminga przystało?

Nie rozśmieszaj mnie. Ktoś mnie kopie po jajach, a ja mam zachowywać savoir-vivre? To przecież Pan Ziobro preferuje sądy ludowe i ręczne wydawanie poleceń prokuratorom i sędziom.

> > Każdy rząd, który łamie elementarne prawa człowieka, powinien być obalony
                            > .
                            >
                            > A weź mnie już nie osłabiaj. Internetów nie masz i nie wiesz co się dzieje np.
                            > w Holandii, Austrii? Cała UE to teraz jeden wielki faszystowski reżym (no z par
                            > oma wyjątkami), a ty rwiesz włosy z głowy, że w cebulandii jeden gangster drugi
                            > ego inwigiluje, żeby mu wyciągnąć jakieś kompromaty. Gdzie ty żyjesz - PiS mógł
                            > zgwąłcić ciężarną zakonnicę na pasach a i tak by te wybory wygrał, nie potrzeb
                            > ował do tego inwigilować jakiegoś faceta, którego ledwo kto kojarzył, nawet jak
                            > zajmował się kampanią wyborczą. PO jest tak żałosna, że nie trzeba ich inwigil
                            > ować, wystarczy im nie przeszkadzać, więc nawet jak ich inwigilowali (co przypo
                            > minam, oficjalnie nie jest udowodnione, bo ani firma z Kanady, ani Apple nie są
                            > sądem) to nie miałoby to kompletnie żadnego znaczenia.

W kontekście omawianej sprawy guzik mnie obchodzi jaka jest PO, żałosna czy nie żałosna. Pewnych rzeczy robić nie wolno, i tyle. Wyjaśniłem we wcześniejszych postach co, jak i dlaczego.
                            • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 22:05
                              riki_i napisał:

> A koincydencja czasowa? Bo włamy do telefonów były w kampanii wyborczej 2019 ro
                              > ku.

Koincydencję czasową to masz teraz - no całkiem przypadkiem pegasus akurat teraz wypłynął, jak PiS wyciągnął z kapelusza wiadomą ustawę i jak Duda miał ją odsyłać do TK. Ja nie twierdze, że tak było i że USA w tym maczało paluszki - ale dlaczego twoja koincydencja czasowa ma być lepsza od tej, o której piszę?

> Pomijam już fakt, że Apple oraz kanadyjski instytut nie są podpięte pod ameryka
                              > ński rząd ani ichnie służby. To nie kartoflana Polska, gdzie wszędzie siedzą ag
                              > enci tego i owego.

Wystarczy, że amerykański rząd dba o "swoje" firmy. Nie wiesz dlaczego pegasus jest zakazany w USA? To ja ci powiem - bo własnie temu jabłuszku się nie podobało, że jakaś firemka im telefony hakuje. A więc owszem, amerykański rząd ma dużo do amerykańskich firm, nawet gdy w kolizji są izraelskie biznesy.

> Nie rozśmieszaj mnie. Ktoś mnie kopie po jajach, a ja mam zachowywać savoir-viv
                              > re?
                              > Pewnych rzeczy robić nie wolno, i tyle.

Lepiej się w końcu zdecyduj czy wolno robić te rzeczy "niezgodne z savoir vivre" czy nie wolno i komu. Bo jak jęczysz o praworządności i demokracji to wypadałoby samemu dawać przykład. Powtarzam - jak chcesz obalać rząd z powodu Watergate, to lepiej abyś miał twarde dowody.
                              • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 22:21
                                dramatika napisał(a):

> Koincydencję czasową to masz teraz - no całkiem przypadkiem pegasus akurat tera
                                > z wypłynął, jak PiS wyciągnął z kapelusza wiadomą ustawę i jak Duda miał ją ods
                                > yłać do TK.

Telefon Brejzy był hakowany w kampanii wyborczej 2019 roku, to nie ulega żadnej wątpliwości.

Amerykańce od początku wiedzieli, a ujawnili dopiero teraz, żeby nacisnąć w sprawie Discovery?

Pomijając absurdalność takiego myślenia, to imo USA mają znacznie lepsze formy nacisku. Ten kraj niewygodnych ludzi po prostu sobie porywa i sądzi u siebie. Dotyka to również szefów rządów np. spotkało generała Noriegę z Panamy.

> Powtarzam - jak chcesz obalać rząd z powodu Watergat
                                > e, to lepiej abyś miał twarde dowody.

Ja mam dawać twarde dowody? Tutaj brzmisz jak tuba PiS-u.

Niech się rząd sensownie wytłumaczy z zarzutów, a nie zwykły obywatel dostarcza twarde dowody.

Na razie PiS konsekwentnie brnie w autokompromitację.

Wojciech Czuchnowski Im bardziej rozwija się afera z inwigilacją opozycji przy pomocy systemu Pegasus, tym bardziej kuriozalne i niespójne komunikaty wygłaszają ludzie władzy. Pozbawieni obowiązującego "przekazu dnia" sięgają po argumenty mocno wątpliwe i wzajemnie sprzeczne. /.../ odpowiedzialny za nadzór nad służbami premier Mateusz Morawiecki dał sygnał do odwrotu. We wtorek powiedział, że wierzy służbom bo "przedstawiają, jaka jest prawda". Całą sprawę określił jako "fake news", po czym dokonał zwrotu przez burtę, przyznając, że nawet jeżeli Brejza, Giertych i Wrzosek byli podsłuchiwani, to "nie możemy wnioskować, że padli ofiarą polskich służb". Tak mówił premier, dodając, że "służb na świecie jest wiele".

To wszystko zebrane do kupy tworzy następujący przekaz:

1. Inwigilacja Pegasuem była legalna i zgodna z prawem.
                                2. Doniesienia i raporty o inwigilacji Peagasusem to fake news.
                                3. Za aferą nie stoją służby państwa PiS.
                                4. Stoją za nią "inne służby na świecie"
                                5. Jeśli ktoś jest uczciwy, nie musi się bać żadnej inwigilacji.

Trudno się w tym połapać nawet najtęższym umysłom. A to przecież dopiero początek...

wyborcza.pl/7,75398,27955538,panika-w-szeregach-czyli-jak-w-sprawie-pegasusa-pis-owi-rozjechala.html
                                • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 22:50
                                  riki_i napisał:

> Telefon Brejzy był hakowany w kampanii wyborczej 2019 roku, to nie ulega żadnej
                                  > wątpliwości.

Ale to nie jest dowodem na to, że hakowali w konkretnym celu.

> Amerykańce od początku wiedzieli, a ujawnili dopiero teraz, żeby nacisnąć w spr
                                  > awie Discovery?

Przecież tak się robi - jak się ma jakieś haki, to się je trzyma na dogodną chwilę. I powtarzam, ja nie twierdzę, że Amerykańce maczali w tym paluchy - wskazuję tylko, że jest taka możliwosc.

> Ja mam dawać twarde dowody? Tutaj brzmisz jak tuba PiS-u.
                                  >
                                  > Niech się rząd sensownie wytłumaczy z zarzutów, a nie zwykły obywatel dostarcza
                                  > twarde dowody.

Ale jaki zwykły obywatel? To przecież Brejza oskarża, razem z innymi - niech oni dostarczą dowody. Owszem, opinia Appla czy tej firmy z Kanady to sa jakieś dowody, ale to jeszcze nie przesądza sprawy o tym, w jakim celu ta inwigilacja była przeprowadzana. Koincydencja czasowa nie jest dowodem. To, że PiS się plącze w zeznaniach nie ma większego znaczenia.
                                  I serio, znowu za bardzo wchodzisz w rolę przeciętnej ematki - to że domagam się obiektywizmu i zejścia na ziemię nie oznacza, że popieram PiS i że go bronię.

• bistian Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 04.01.22, 01:23
                                dramatika napisał(a):

> całkiem przypadkiem pegasus akurat teraz wypłynął, jak PiS wyciągnął z kapelusza wiadomą ustawę
                                > i jak Duda miał ją odsyłać do TK.

W każdym momencie można walczyć z przestępczością zorganizowaną. Być może, ktoś w końcu połączył kropki, a jeszcze ktoś coś podpowiedział z tzw. rządu i przystawek. Potem już zaczęli iść po nitce do kłębka.
                                Za coś takiego powinno się wsadzać do aresztu na czas rozprawy i nieważne, kto jest decydentem, to jest bez znaczenia, powinien siedzieć
              • asia-loi Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 19:15
                dramatika napisał(a):

> Wszystko zgoda, ale może mieli wobec niego jakieś podejrzenia, ....

A jakie mieli podejrzenia wobec czynnej prokurator E. Wrzosek, wobec której nie toczyło się żadne postępowanie i nie miała żadnych zarzutów. Dlaczego postawili ją w jednym szeregu z terrorystami, groźnymi przestępcami?
          • asia-loi Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 18:41
            dramatika napisał(a):

> Natomiast teza, że PO przegrała wybory przez to, że gdzieś tam coś tam nakłamal
            > i o Brejzie, którego chyba nikt nie kojarzył kim facet jest, to jest serio oderwanie od reala.

Tu nie chodzi o nakłamanie o Brejzie, tylko o znajomość ruchów przeciwnika dzięki podsłuchowi.
              • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 21:30
                Bezczelnie ujawniali jego korespondencję z telefonu, którą dodatkowo zmanipulowali (np. smsy przychodzące potraktowali jako wychodzące, z kilku wiadomości sms skleili jednego rzekomego e-maila itp.). Usiłowali go zdyskredytować , celem obniżenia notowań wyborczych Platformy Obywatelskiej.
              • 152kk Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 22:17
                To czy Brejza mial plany przebiegle czy nieprzebiegle nie ma zadnego znaczenia. Oczywiste jest, ze inwigilacja nieleganym narzedziem szefa kampanii opozycji w czasie wyborow miala na celu zdobycie informacji umozliwiajacych wygranie wyborow. Metne tlumaczenia, ze Brejza rzekomo byl o cos podejrzewany (ale ani nie zostal oskarzony ani nie postawiono zarzutow ani nie wiadomo o co rzekomo mial byc podejrzwany czyli Proces Kafki jak zywy) nie maja kompletnie zadnej wartosci. Bo takie "powody" inwigilacji jakie wyciekaja od partii rzadzacej (nawet nie sa oficjalnie podawane, oficjalnie to "sprawy nie ma") mozna przedstawic kazdemu, noczym sie to nie rozni od braku powodow. Jesli usprawiedliwuasz inwigilacje bo " cos tam moze mu zarzucano" to usprawiedliwiasz inwigilacje kazdego z dowolnego powodu.
                To co piszesz o "udowodnieniu winy" pisowi to niezla manipulacja w Twoim stylu. Mozna byc sie rzeczywiscie nabtac ale ... Ups.... Wobec wladzy przeciez stosuje sie dokladnie odwrotna regule niz w procesie karnym (legalizmu a nie domniemania niewinnosci). Oczywiscie mam na mysli wladze w panstwie praworzadnym, bo w panstwie jakiego chce i jakie urzadza nam pis to rzeczywiscie rzadzacych bedzie bronic domniemanie niewinnosci, a do nas- obywateli - rzadzacy chetnie zastosuja domniemanie winy. Wszyscy bedziemy winni i wszystkich nas bedzie mozna inwigilowac.
    • dramatika Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:06
      I jeszcze jedno - zejdź na ziemię. Piszesz o tej sprawie jakby gangsterzy uniemożliwili wygranie wyborów jakiemuś drugiemu Kennedy`emu czy innemu rycerzowi na białym koniu, który poprowadziłby Polskę ku świetlanej przyszłości - a w rzeczywistości było tak, zakładając że te oskarżenia wobec PiSu są prawdziwe, że to była walka gangsterów, a nie ciemności ze światłem. Kogo na Boga miałoby to obchodzić i dlaczego?
      • riki_i Re: Dlaczego Polaków nie rusza afera z Pegasus-em 03.01.22, 12:14
        dramatika napisał(a):

> I jeszcze jedno - zejdź na ziemię. Piszesz o tej sprawie jakby gangsterzy uniem
        > ożliwili wygranie wyborów jakiemuś drugiemu Kennedy`emu czy innemu rycerzowi na
        > białym koniu, który poprowadziłby Polskę ku świetlanej przyszłości - a w rzecz
        > ywistości było tak, zakładając że te oskarżenia wobec PiSu są prawdziwe, że to
        > była walka gangsterów, a nie ciemności ze światłem. Kogo na Boga miałoby to obc
        > hodzić i dlaczego?

Nawet w walkach FAME MMA jak Najman nieregulaminowo kopie w jaja , to jest dyskwalifikowany.

To czy Tusk jest gangsterem i łobuzem, czy nie , nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Są demokratyczne reguły gry, których nie wolno łamać. Umówiliśmy się w konstytucji na demokratyczne wybory, a nie na wolną amerykankę.

Jeśli ta sprawa jest nieważna, to przy którychś kolejnych wyborach kandydat partii opozycyjnej może zostać potraktowany nowiczokiem w herbacie.

I co? Ruszy Cię to dopiero wtedy, jeśli będzie to kandydat Konfederacji?