Dodaj do ulubionych

Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie?

04.02.22, 11:23
Dziewczyny wszystkowiedzące, jakie kupic pojemniki na kasze itp? Mam jakies paroletnie szklane z zamknieciem z silikonową uszczelką ale one ostatnio mi padły pod naporem wołka zbożowego (!). Cała mąke wyrzuciłam. Tymczasowo mam wszystkie kasze, fasolki itp w pojemnikach do mrozenia z z klapkami zatrzaskujacymi po bokach. Chce cos prostszego ale tez bardzo szczelnego - kolejnego najazdu robali nie przezyje. Wiec co, bo oglądam i poczytuje w necie i mam dylemat: mepal? (chyba za slabo trzyma pokrywka) curver? joseph joseph? brabantia czy cos polskiego? Najchetniej z przezroczystą pokrywką, o rożnych wysokościach - najwyższe do 22 cm, mogą byc w zestawie, albo osobno - przyda mi sie 8-10 szt. Pojemniki beda w dolnej szufladzie wiec ważne, żebym po chwyceniu za pokrywke nie została z nią w dłoni, a podniosła cały pojemnik. Co sie u was sprawdza?
Obserwuj wątek
    • liliawodna222 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 11:27
      Moze najzwyklejszy szklany sloik? 😉
      • blokersowa Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 12:03
        Jest to tez jakas opcja, choć chciałam cos z bezpiecznego dla żywnosci, nietłukącego sie tworzywa i tez ładniejszego niz słoik po miodzie czy kapuscie i bardziej kwadratowego by ładnie zapakowac szuflade - no wiem, burżujskie wydumki.
        • tilijka123 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 12:10
          blokersowa napisała:

> Jest to tez jakas opcja, choć chciałam cos z bezpiecznego dla żywnosci, nietłuk
          > ącego sie tworzywa i tez ładniejszego niz słoik po miodzie czy kapuscie i bardz
          > iej kwadratowego by ładnie zapakowac szuflade - no wiem, burżujskie wydumki.

Popatrz na plast team oslo, mam od paru miesięcy mam dobrze wykorzystaną przestrzeń w szakach i szufladach.
    • milva24 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 11:29
      Szklane słoiki polecam. Ten wołek to pewnie już tam w tej mące był wcześniej...
      • alicia033 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 11:38
        milva24 napisała:

> Ten wołek to pewnie już tam w tej mące był wcześniej...

Dokładnie.
        To nie jest kwestia pojemnika a przyniesionej zawartości.
        • blokersowa Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 11:59
          To ze go przyniosłam i był w tej mące wczesniej to pewne, ale z tego szklanego pojemnika rozpełz mi sie 2 szafki wyzej do biomąki w grubym podwojnym papierze. Albo kierunek byl w 2 strone. Fakt ze tak czy inaczej wołek buszował i w szklanym pojemniku i poza nim.
          • bywalczyni.hosteli Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 12:15
            Jak kupisz mąkę, kaszę etc., wrzuć najpierw na ok. 2 doby do lodówki.
    • nowyniknik82 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 11:33
      Kupiłam zwykle duże sloiki szklane, dokupiłam identyczne nakrętki.
      Mieści się dwa kg mąki, dwa kg cukru, ryżu, słoiki mają chyba 3litry pojemności
      • blokersowa Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 12:05
        Musze je obejrzec, bo to wieksze niz klasyczne 1,2 l po miodzie itp. a takie mam na stanie.
        • nowyniknik82 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 16:25
          Moje wyglądają naprawdę ok, mają złote nakrętki. Ale nie trzymam ich na zewnątrz, tylko zamknięte w szafce
    • bywalczyni.hosteli Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 12:05
      Najlepsze będą słoiki.
    • tilijka123 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 12:08
      Po ostatnim ataku moli przerzuciłam się na Plast team Oslo.
      Zależało mi na szczelnym zamknięciu, kilku pojemnościach, możliwości stawiania jeden na drugim i stabilności.
      Dobrze znoszą mycie w zmywarce, myję w 65 stopniach.
      Minus: pokrywki mogą być podatne na uszkodzenia, upuściłam jedna na podłogę i odłamało się coś przy uszku.

Wcześniej miałam pojemniki z linii ikea 365 i te wyższe nie tylko z trudem się mieściły w szafkach a na dodatek wiecznie przewracały przy byle trąceniu. Doprowadzało mnie to do szału.
      • blokersowa Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 15:24
        Fajne, dzieki! Bede ogladac weekendowo.
    • asfiksja Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 12:12
      Używam zwykłych szklanych słoików.
      • ajaksiowa Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 12:15
        A ja używam klipsöw do toreb i nigdy nic mi się nie zalęgło
    • martishia7 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 12:16
      Rotho wymiata:

rotho.com/pl/taxonomy/term/112#goto67

Ładnie się "klocują" w szafce i szufladach.
      • blokersowa Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 15:24
        Eleganckie!
      • arthwen Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 15:49
        Tak, ja też z nich korzystam, jedyna wada, że trochę się jednak rysują i po paru latach mnie te rysy zaczynają irytować. Ale są lekkie i szczelne, więc jakoś się z tym godzę wink
        • tilijka123 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 16:10
          arthwen napisał(a):

> Tak, ja też z nich korzystam, jedyna wada, że trochę się jednak rysują i po par
          > u latach mnie te rysy zaczynają irytować. Ale są lekkie i szczelne, więc jakoś
          > się z tym godzę wink

Wydaje mi się, że każde plastikowe po pewnym czasie są porysowane.
          • arthwen Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 16:42
            Nie każde, lata temu w lokalnej hurtowni kupiłam pojemniki z takiego matowego plastiku (półprzezroczysty, ale matowy, jak matowione szkło) i w ogóle nie było widać na tym rys. O kwadratowym przekroju, w dwóch wielkościach. Ale niestety były bez uszczelek, więc nie super szczelne i na dodatek nigdzie więcej ich nie widziałam, a hurtownia się zlikwidowała... A ja nie mam pojęcia jaki to był producent, bo metki z informacją były pierwszą rzeczą, którą odkleiłam przed pierwszym myciem i wywaliłam.
    • mamtrzykotyidwa Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 13:10
      Słoiki.
      Wszystko trzymam w słoikach.
      Jak się coś w którymś wylęgnie, to z niego nie wylezie.
      • aniani7 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 16:01
        U mnie Ikea sie sprawdza, mam w jej pojemnikach kasze, ryze i maki.
    • chatgris01 Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 17:34
      Prozniowe OXO.
    • pepsi.only Re: Szczelne pojemniki na żywność sypką - jakie? 04.02.22, 18:52
      Mam z Ikea
      reszta to słoje, i słoiki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka