Dodaj do ulubionych

Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat!

04.02.22, 16:51
Proszę o propozycję. Wtopy, porażki znam. Ale jestem ciekawa, czy emama cokolwiek popiera.

Ja nic! Przyznaje bez bicia. Totalnie nic. Ciągle paczę z rozdziawioną buzią ... I myślę, nie, to niemożliwe... tego nie dało się aż tak spartolić.

Wiem, że 500+ ma wielu zwolenników. Ja akurat do nich nie należę, ale wiem, że intencje były dobre, że wielu rodzinom ułatwiono życie.

Ale coś jeszcze? Chętnie poczytam opinie emamy.

Sądy nam wreszcie chulają? Edukacja ba najwyższym poziomie? Poprawili coś w służbie zdrowia?
Obserwuj wątek
    • gama2003 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:09
      Dołączam do team - nie znajduję.
      Nawet jakbym chciała tak sprawiedliwie obiektywnie cokolwiek wymienić to nie znajduję.

• mizantropka_20 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:52
        Też nie znajduję, z tym, że mimo starań nie potrafię sprawiedliwie i obiektywnie oceniać PIS
    • sabek81 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:12
      Nie przypominam sobie.
    • sky.83 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:19
      Zaostrzenie kar za przekroczenia drogowe. Ja jestem za! (a nie popieram PIS-u).
      • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:30
        Fakt. Brawo ty!
      • aniani7 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:30
        Dobrze, zeby to jeszcze ich dotyczylo i nie bylo jak w ordokur....is
      • jammer1974 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 01:56
        sky.83 napisał:

> Zaostrzenie kar za przekroczenia drogowe. Ja jestem za! (a nie popieram PIS-u).

Pelna zgoda. To zdecydowanie na plus.
        • ajaksiowa Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 08:08
          Zwierzęta słuźbowe dostały ,,emerytury,, na swoje utrzymanie,krok w dobrym kierunku w sprawie schronisk dla zwierząt👍👍👍
          • lampasufitowa Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 19:16
            O tak i mimo szczerej żywej niechęci do p.prezesa podzielam jego sympatię do zwierząt. Choć frakcja skrajnie przeciwna pisarzy reprentuję, okres kociarstwa mam za sobą.
      • princesswhitewolf Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 20:44
        To prawda. Order dla sky ze cos znalazlo sie 😮🏅
    • nunia01 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:33
      Normalnie politycy pracują. Coś im się udaje. Coś nie. PIS postawił na marketing. Kolejna kasa dla TVP z naszych podatków. I jak widać póki co im to hula. Zapaść wszystkiego a wyborcy zadowoleni.
    • januszekxxl Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:35
      gaskama napisała:
      > Sądy nam wreszcie chulają?

Dysortograficy chulają.
    • anorektycznazdzira Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:38
      będzie problem bo ematki raczej nie oglądają TVpis
    • lauren6 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:41
      Płaca minimalna na zleceniach, podwyżka minimalnej
      • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 18:27
        Ok. A co to podwyżka minimalna?
        • ela.dzi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:09
          Podwyżka płacy minimalnej.
          • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:16
            Aha, dzięki.
          • 35wcieniu Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 22:16
            Tylko ona akurat jest co rok, niezależnie od rządów.
            • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 12:54
              Ale teraz jest najwyższy wzrost. Wcześniej co roku mniej więcej 50-100 rocznie. Od 2015 to rośnie 150-350. Najwyższa podwyżka była chyba w roku 2020 - o 350 w stosunku do roku 2019.
              Podniesiona też została minimalna godzinowa. Od 2014 to chyba wzrosła o ponad 100%
              • mamdomek Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 17:20
                Jaka inflacja, takie podwyżki smile
    • leosia-wspaniala Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:48
      Wzrosło poparcie dla legalizacji aborcji i niechęć do KK. Do 500+ mam stosunek mieszany - z jednej strony uważam, że to w polskich warunkach po prostu za dużo i była to zwykła łapówa wyborcza, z drugiej - niejedno dzięki temu pojechało na wakacje, dostało porządne buty albo nowe biurko. I nie mówię tu o patoli, co do roboty się nie ruszy, ale o całej masie pracujących ludzi, którzy zarabiają po prostu mało.
      • sophia.87 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 09:35
        Dlatego właśnie 500+ powinno zostać, ale w okrojonej formie.
        Osoby zamożne nie potrzebują tego wsparcia, a dzieciom patologii można i trzeba pomagać inaczej niż dając pieniądze do ręki ich rodzicom
        • berdebul Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 10:29
          Nie, te pieniądze można było wykorzystać na trwałą infrastrukturę ułatwiająca opiekę nad dziećmi - od klubów malucha na godziny, przez żłobki do których się po prostu zapisuje, a nie wyszarpuje miejsce, przez zmniejszenie grup przedszkolnych, obowiązek uczestniczenia w zajęciach dla dzieci osób pod opieką mops od momentu objęcia opieką, oraz kursy dla rodziców. Na budowę campów z tanimi obozami letnimi/zimowymi, zeby każdy dzieciak miał szansę wyjechać (a rodzice odpocząć od potomstwa, nawet jak nie mają wokół wioski). Ta kasa została przejedzona.
          • berdebul Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 10:30
            Zmniejszenie liczebności grup przedszkolnych. Mniejsze grupy, czy klasy to korzyść.
          • sophia.87 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 10:40
            Wiesz, poniekąd masz rację, ale trzeba przyznać, że leosia także; wiele dzieci dzięki tym pieniadzom ma wakacje, dodatkowe zajęcia czy lepsze buty.
            Po prostu te pieniądze powinny być lepiej zagospodarowane, wtedy byłoby i.na dodatek jaki znamy obecnie jak i inna pomoc
    • saszanasza Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 17:58
      Ja to się dziwię małej liczbie wpisów w tym wątku? Gdzie są ci wszyscy, którzy za PISem rzuciliby się z mostu. Gedzie jest gogologo i inni sympatycy? Przecież pięknie jest!
    • klementyna156 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 18:05
      Jedyny sensowny komentarz...
      • asia-loi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 18:55
        klementyna156 napisał(a):

> Jedyny sensowny komentarz...

Piękne i w punkt. big_grin big_grin big_grin
      • anorektycznazdzira Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 10:11
        100/100
    • arthwen Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 18:07
      Ta ustawa, która pozwala wywalić z domu przemocowca. To uważam za plus.
      I wydaje mi się, że jeszcze jedno coś było, ale w tym momencie nie mogę sobie przypomnieć.
      • znowu.to.samo Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 20:46
        Ciekawa jestem jak.to jest wykonalne w praktyce
      • tapatik Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 21:03
        Nie do końca.
        Policja nie sprawdza, czy przemocowiec rzeczywiście stosuje przemoc, czy jest to wybieg żony w celu wywalenia męża z chałupy.
        • angazetka Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 21:55
          Owszem, sprawdza.
          • tapatik Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 12:47
            Kiedy sprawdza? Podczas interwencji czy kiedy delikwent siedzi już w areszcie?
            • angazetka Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 17:25
              W jakim areszcie? Weź doczytaj założenia tego przepisu lepiej.
    • pepsi.only Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 18:14
      Kościoły pustoszeją i trend będzie rósł.
      Młodzież nie chodzi na religię i już na pewno to kwestia czasu aż kler ustąpi i wyjdzie ze szkół.
      Rośnie poparcie dla legalnej aborcji.
      Kierowcy jeżdżą spokojniej.
      • taniarada Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 21:23
        Gdzie ty żyjesz .Bo ja widzę inaczej .Jakieś z kija wyciągnięte wnioski U mnie w parafii na przemian Młodzi i starzy
        • tapatik Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 12:53
          Statystyki mówią co innego, w Polsce młodzi coraz rzadziej chodzą do kościoła.
    • mamdomek Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 18:25
      Rządy PiS nie mają osiągnięć. Ani te poprzednie, ani te obecne. JEDNAK, paradoksalnie, ich rządy pośrednio powodują, że niektóre rzeczy zmieniają się, także na lepsze.
      To oczywiście nie jest celowe działanie, tylko skutek całkowicie uboczny. Ale nie można powiedzieć, że negatywny:
      1. odwracanie się ludzi, szczególnie młodych, od KK - trudne do przecenienia; niewolnictwo kościelne jest odpowiedzialne za niski poziom edukacji, świadomości, małą samodzielność, niską kreatywność; nigdy nie będziemy w pełni cywilizowanym społeczeństwem dopóki jakikolwiek kościłó będzie miał taka władzę nad ludźmi jak u nas
      2. w trakcie 1 rządów PiS lekarze przestali brać łapówki; a przynajmniej zaczęli się brać je bac i przestali być tak bezczelni w swoich żądaniach
      3. z powodu "reform sądownictwa" sędziwie pierwszy raz przestali czuć się nietykalni i ponad "ludem"; nagle zaczęli się bratać ze społeczeństwem, poczuli wspólnotę; może skutek będzie częściowo trwały i będzie to skutkowało wyrokami bardziej sprawiedliwymi a nie takimi, które się sędziemu bardziej opłacają
      4. wiele innych grup społecznych i zawodowych zaczęło doceniać to co stracili całkowicie albo częściowo, co było owocem pracy wszystkich wcześniejszych rządów
      Nie jest to wiele. Poza tymi drobnymi zyskami, jesteśmy w czarnej d.pie. Dno i pół metra mułu. Służba zdrowia leży, edukacja leży, pozycja polski leży, zaufanie do władzy leży, policja całkowicie straciła szacunek. Prawo jest fatalne, niespójne, znacznie bardziej dziurawe niż wcześniej. Wszystko co finansowo zostało wypracowane zostało przeżarte albo rozkradzione. Jesteśmy jednym wielkim dłużnikiem. I CAŁKOWITY upadek znaczenia i pozycji Polski w UE i w ogóle w Europie i na świecie. Cofnęliśmy się do Polski sprzed roku 2000, do czasów gangsterki i prowizorki.
      • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 18:31
        Fajnie napisane!
      • klaviatoorka1 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:37
        zgadzam się z każdym punktem
      • taniarada Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 21:26
        Poprzednie miały. ??? Co za bzdury Pisiory coś ludziom dały i twoim rodzicom obniżyli wiek emerytalny .No nie wyrobię dzisiaj z tymi kobietami .
        • mamdomek Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 17:33
          Moi rodzice dawno nie żyją. A za śmierć mojej matki pośrednio jest odpowiedziajny Jarosław Kaczyński, ponieważ jesj kłopoty zdrowotne miały miejsce w czasie strajków służby zdrowia, które pis wywołał podczas swoich pierwszych rządów.
          Dziś to nie bulwersuje, bo przez Kaczyńskiego tysiące ludzi straciło życie. Jak sa Stalina, to już nie pojedyncze tragedie tylko zwykła statystyka. Ale wówczas to byłą tragedia, że człowiek umiera z powodu niewydolności władzy.
          PiS wiek emerytalny obniżył. Ale jednocześnie spowodował, że ci którzy wcześniej na emetyturę idą, dostają ochłapy.
          Nie wiem, czemu się ludzie tak jarają tą emeryturą. Emerytura to jest ostatni etap przed śmiercią i śmierć przyspiesza, jak pokazuje praktyka. Z czego tu się cieszyć?
          Pis nic mi nie dał. Zabrał mi znaczną częśc oszczędności generując inflację pustym pieniądzem. Ale przede wszystkim zabrał mi dumę z tego że jestem z Polski. Bo kiedyś byłem z tego naprawdę dumny a dziś SIĘ TEGO WSTYDZĘ. Na szczęście jestem jeszcze obywatelem UE i ten fakt mnie jakoś trzyma w pionie.
          I - nie jestem kobietą smile
          • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 17:40
            A ktoś ci broni pracować do śmierci?
            • asia_i_p Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 18:05
              Jeżeli długo pracować będzie mała grupa ludzi, to niewiele z tego będą mieli, bo podatki na utrzymanie niepracujących wystrzelą w kosmos.
              • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 18:16
                Ale inni nie chcą pracować do 70 lat. Jak ktoś pracował od 20 roku życia - to ile ma pracować? 50-60 lat? Najlepiej chyba tyle, żeby nie zdążył wziąć emerytury.
                • sumire Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 18:31
                  Ale twoje dzieci będą pracować do 70-tki, jeśli rozdawnictwo i rozrzucanie kasy na lotniska w środku niczego się nie skończy.
                  • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 18:45
                    Uczę je, że na emeryturę muszą sobie sami odłożyć, bo od państwa to może dostaną na suchy chleb - bo już na masło raczej nie starczy. Jeżeli ktoś wierzy, że pracując do 70 będzie coś miał - to sorry ale śmiać mi się chce.
                    • sumire Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 19:55
                      No, tylko że twoje dzieci raczej będą miały z czego odkładać, prawda?...
                      • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 20:29
                        No ale co to ma za znaczenie? Po prostu system emerytalny u nas jest fatalny. Ty płacisz na tych co teraz biorą emerytury, oni płacili na poprzedników. Te wszystkie gadki o zbieraniu kapitału itd można sobie w tyłek wsadzić. Jak sama nie zadbasz o siebie - to będziesz miała emeryturę społeczną - minimum socjalne, a nie tyle ile sobie zapłaciłaś składek.
                        • sumire Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 11:20
                          No takie ma, że łatwo mówić o dbaniu o siebie, jeśli jest się w górnej warstwie. Większość Polaków w niej nie jest. A populistyczny ruch pt. obniżenie wieku emerytalnego spowodował właśnie to, że emerytury będą coraz niższe. PiS jakby nie zauważył, że nasze społeczeństwo się starzeje, ale on w ogóle mało co zauważa.
            • tapatik Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 21:13
              arwena_11 napisała:

> A ktoś ci broni pracować do śmierci?

U mnie w pracy stosują różne metody, aby pracowników w wieku emerytalnym "zniechęcić" do pracy.
              • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 21:55
                No bo pewnie wolą młodszych i tańszych.
              • ela.dzi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:39
                Teraz jest ich nie zniechęcą, pracownicy w wieku emerytalnym zyskują na Polskim Ładzie.
                • asia-loi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:42
                  ela.dzi napisał(a):

> Teraz jest ich nie zniechęcą, pracownicy w wieku emerytalnym zyskują na Polskim
                  > Ładzie.

W jaki sposób zyskają? Bo ci emeryci co dorabiają do emerytury to przecież tracą.
                  • ela.dzi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:43
                    Ci którzy pracują zamiast iść na emeryturę mają więcej netto. Rząd chce ich zniechęcić do przejścia na emeryturę, widocznie tak źle w ZUS jeszcze nie było.
                    • asia-loi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:45
                      ela.dzi napisał(a):

> Ci którzy pracują zamiast iść na emeryturę mają więcej netto. Rząd chce ich zniechęcić do przejścia na emeryturę, widocznie tak źle w ZUS jeszcze nie było.

Ale sporo jest takich co pobierają emeryturę i dalej pracują na umowę o pracę. Pobierają dwa świadczenia: emerytura i pensja.
                      • ela.dzi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:47
                        Nie mówię o takich osobach, u mnie mnóstwo osób w wieku emerytalnym jest szczęśliwych, że mają więcej na rękę. Żyć nie umierać tylko czyim kosztem.
                        • asia-loi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:51
                          ela.dzi napisał(a):

> Nie mówię o takich osobach, u mnie mnóstwo osób w wieku emerytalnym jest szczęś
                          > liwych, że mają więcej na rękę. Żyć nie umierać tylko czyim kosztem.

Ale to się za bardzo nie opłaca. Opłaca się pobierać emeryturę i dalej pracować na tym samym stanowisku i przy tym samym biurku. Tylko na to musi zgodzić się pracodawca. Bo trzeba zwolnić się z pracy (żeby iść na emeryturę) chociaż na jeden dzień i pracodawca musi ponownie przyjąć do pracy.
                          • ela.dzi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 23:02
                            Ale nie wszędzie jest taka opcja i jak można zarabiać więcej przy tej samej kwocie brutto, to nie dziwię się, że ludzie jednak odsunęli przejście na emeryturę, skoro dobrze się czują, a praca niezbyt ciężka. Moja teściowa musiała w pewnym momencie zrezygnować z pracy na emeryturze, jakieś 10 lat temu wprowadzono niekorzystne dla niej przepisy, choć miała siłę jeszcze pracować. Potem to zmieniono.
                      • nunia01 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 00:37
                        Pensja to nie jest świadczenie. To zapłata za pracę
                        • asia-loi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 18:25
                          nunia01 napisała:

> Pensja to nie jest świadczenie. To zapłata za pracę

Ale się czepiasz słówek. Zwał jak zwał, ale jest to drugi dochód. wink
                      • premeda Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 10:51
                        Dla konkretnego człowieka to jest jedyne sensowne rozwiązanie. Bo przecież nie wiadomo ile lat będzie się żyło i jak długo się na emeryturze będzie.
        • angazetka Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 17:48
          > twoim rodzicom obniżyli wiek emerytalny

Wypychanie ludzi na głodowe emerytury, taaaaaki sukces.
          • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 18:19
            Nikt nikogo nie wypycha na siłę.
          • asia-loi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:00
            angazetka napisała:

>
            > Wypychanie ludzi na głodowe emerytury, taaaaaki sukces.

Nie każdy emeryt ma głodową emeryturę. Znam takich co poszli na emerytury mając mało lat życia i mało lat pracy, a emerytury mają większe, niż niejeden młody pracujący. wink
            A tak w ogóle, to ja jestem za wyborem, a nie przymusem. Kto spełnia warunki i chce iść na emeryturę to niech idzie, a kto nie chce niech pracuje. Ludzie mają różne sytuacje. Jedni nie mają pracy, i nikt ich już nie zatrudni, inni nie mają zdrowia, a jeszcze inni siły.
            Znam takich, którzy mają znacznie więcej lat niż 65 i pracują. Ale po pierwsze biorą emerytury i pracują na tym samy stanowisku przy tym samym biurku, a poza tym ich praca to fucha, a nie robota.
            Nie znam nikogo, kto ma 60 (kobieta) czy 65 (mężczyzna) i nadal pracuje mając ciężką, fizyczną pracę.
    • berber_rock Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 18:52
      Sarkastycznie powiem ze sukces pewnej kopalni wart pół miliarda przyćmił wszystkie inne smile
      Skrzydlaty koń również.
      • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:04
        Widziałam już mamy o tym sukcesie, który przyćmił wszystkie inne.
      • morekac Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 20:41
        Nie zapominajmy o sukcesie Nowego Ładu!
        W podręcznikach będą o tym pisać ...
    • ela.dzi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:08
      Nie mam pojęcia czy to prawda, ale słyszałam od różnych osób, że uszczelnili ściągalność VAT (czasy przed pandemią).
      • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:11
        To akurat był fake news. Gdyby to była prawda, to każdy dziennik by się zaczynał tym sukcesem.
        • araceli Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:33
          gaskama napisała:
          > To akurat był fake news.

Nie był - natomiast zrobili to narzędziem (JPK) pozostawionym przez PO.
          • mamdomek Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 17:43
            Dokładnie. Uszczelnianie systemu VAT jest procesem który trwa od wielu lat. Praktycznie od poczatyku VAT w Polsce. JPK i informatyzacja systemu skarbowego to proces który zapoczątkowało PO-PSL i był stopniowo wprowadzany już przed rządami PiS. Przy czym pełne wdrożenie systemu nastapiłop za PiS. Tak samo jak terminal LPG w świnoujściu zbudowało w 100% PO-PSL a PiS tylko przeciął wstęgę i nadał nazwę... Lecha kaczyńskiego.
            Wpływy z VAT z paliw, to faktycznie w pewnym stopniu skutek JPK oraz skutek drakońskich kar za oszustwa VAT. Jednak przede wszystkim skutek napływu do Polski rekordowych ilości starych samochodów (2mln/rok). Wiadomo, że taki skok ilości aut, szczególnie starych gratów, wywołał w stosunkowo krótkim czasie znaczny wzrost zużycia paliw. A więc wzrost przychodów VAT z paliwa.
            W innych grupach towarowych cudownego wzrostu VAT nie było.
            Za to po raz pierwszy za rządów PiS osiągnięto tyle, że mafia VAT-owska działała w gmachu Ministerstwa Finansów, co zostało UDOWODNIONE.
            • asia-loi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:06
              mamdomek napisał:

> Za to po raz pierwszy za rządów PiS osiągnięto tyle, że mafia VAT-owska działała w gmachu Ministerstwa Finansów, co zostało UDOWODNIONE.

No nie. A i farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości. Takie wydarzenia tylko w państwie PiS. big_grin
              Nie bez powodu mówi się, że w każdym państwie jest mafia, ale w Polsce - mafia ma państwo. wink
      • kub-ma Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 20:00
        ela.dzi napisał(a):

> Nie mam pojęcia czy to prawda, ale słyszałam od różnych osób, że uszczelnili śc
        > iągalność VAT (czasy przed pandemią).

To do spółki z PO. PO przygotowało i zatwierdziło ustawy, zaczęło je wprowadzać, ale rządy im się skończyły. Wprowadzanie przejął PiS i coś jeszcze dołożył. Ale PiS twierdzi, że to ich i tylko ich sukces.
    • leni6 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:19
      Ja coś znajdę, mimo że nigdy na PIS nie głosowałam. Podwyższyli mandaty, ułatwili edukację domową, wprowadzili możliwość wzięcia urlopu rodzicielskiego na część etatu.
      • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:21
        Z tą edukacją domową ... nic nie wiem na ten temat.
        • leni6 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:27
          Nie jest potrzebna zgoda poradnii, a subwencja jest wyższa, to nie jest ułatwienie? Nigdy tak wiele dzieci nie przechodziło na ED, co teraz.
          • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:28
            Ale przez pandemia? Tylko ot tak?
          • berber_rock Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:31
            Ale nie zauwazylas tzw. drugiego dna, prawda? smile
            • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:50
              Kurcze, nie byłam pewna, czy to ironia. Ja na temat ED - poza tą wymuszona przez kretynow w rządzie - niewiele wiem.
      • leni6 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:29
        Mam jeszcze jedno: e-recepty.
        • ela.dzi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:30
          To jeszcze e-skierowanie i e-zwolnienie.
          • berber_rock Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:31
            Oraz e-lokwencja PM Morawieckiego
            • ela.dzi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:32
              E-ldorado smile
              • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:50
                😃👍
          • kub-ma Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 20:01
            ela.dzi napisał(a):

> To jeszcze e-skierowanie i e-zwolnienie.

Też o tym chciałam napisać. Bardzo ułatwia życie
    • mamkotanagoracymdachu Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:24
      Coraz więcej rzeczy można zalatwic zdalnie: IPK, dowod osobisty, podatki.
      • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:29
        Łe, to Signum temporis. I pandemia sporo przyspieszyła. No ale, niech idzie na konto PiS.
      • berber_rock Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:30
        mamkotanagoracymdachu napisała:

> Coraz więcej rzeczy można zalatwic zdalnie: IPK, dowod osobisty, podatki.

To akurat jest wymuszone odgornie, a nie zasluga PiS smile
      • araceli Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:34
        mamkotanagoracymdachu napisała:
        > Coraz więcej rzeczy można zalatwic zdalnie: IPK, dowod osobisty, podatki.

To akurat postępowało od lat - szczególnej rewolucji nie wprowadzili.
      • metro_mh Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 20:12
        Dowodu osobistego i paszportu zdalnie nie załatwisz.
      • mizantropka_20 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 20:36
        Co to być IPK?
        • arthwen Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 01:34
          Zapewne miało być IKP - internetowe konto pacjenta.
      • mamdomek Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 17:48
        Ostatnio próbowałem coś zmienić w CEIDG i po grudniowych zmianach niestety nie udało się nawet wejść do systemu. Miesiąc po zmianach!
        W JPK za PiS już co najmniej 2 razy były błędy, które okresowo uniemożliwiały wysłanie plików.
        Przez litość nie wspomnę zamieszania związanego z gospodarką odpadami. To był taki mały wstęp do jakości prawa które obecnie jest w Polskim Ładzie.
      • palacinka2020 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 20:09
        Mozna bylo dowod zalatwic online, ale juz nie mozna. Ani paszportu. Ani wymiany prawa jazdy.
      • morekac Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 05:11
        Do wielu urzędów musisz iść osobiście z papierem w łapie...
    • ela.dzi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:31
      Może jeszcze DILO, niektórym pomogło.
      • sylwia398 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 12:40
        Dilo wprowadził Arlukowicz
    • araceli Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 19:39
      Wymienione wyżej rzeczy typu informatyzacja to nie zasługa PiS - po prostu normalne zmiany.

Z tego co wprowadzili a czego poprzednicy nie zrobiliby - wiezienie za zaleganie z alimentami i płaca minimalna godzinowa.

I wbrew ogólnemu rozpier.dzielowi - europejski sposób naliczania podatku w Polskim Ładzie (wysoka kwota wolna dla wszystkich, podwyższenie II progu).

Nic więcej 'dobrego' nie kojarzę. Chciałabym tu wymienić 'ludzie się zjednoczyli przeciw nim'... ale to też nie wyszło uncertain
      • nicknanowyrok Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 20:08
        Dość ciekawy artykuł.

klubjagiellonski.pl/2021/11/06/dlaczego-polska-rzadzi-pis-i-pewnie-jeszcze-troche-porzadzi/
        • araceli Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 20:21
          nicknanowyrok napisała:
          > Dość ciekawy artykuł.
          >
          > klubjagiellonski.pl/2021/11/06/dlaczego-polska-rzadzi-pis-i-pewnie-jeszcze-troche-porzadzi/

Boszzz... co za stek bzdur (proukraińskość Pisu?!?!), które tak brzydko się zestarzały...
          • nicknanowyrok Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 20:27
            Jakieś argumenty?
            • araceli Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 20:37
              nicknanowyrok napisała:
              > Jakieś argumenty?

Postawa PiS wobec kryzysu na Ukrainie???? 'Nic nie widzimy nic nie słyszymy' big_grin
          • arthwen Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 01:35
            Przecież to klub jagielloński, czego się spodziewałaś?
        • buldog2 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 07.02.22, 12:22
          Stek półprawd, całych kłamstw i bzdur.
          Od czasu do czasu trochę prawdy dla zamydlenia oczu, nie chce mi się wchodzić w szczegóły.
      • asia_i_p Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 18:09
        Ten europejski sposób nalicania podatku mocno dojadł tym, którzy pracują w więcej niż jednym miejscu pracy. Mam sporo koleżanek, które nie zarabiają kokosów, a są stratne na Polskim Ładzie dość konkretnie, bo w podstawowym miejscu pracy nie wykorzystują pełnej kwoty wolnej od podatku, a w dodatkowych miejscach pracy nie mogą. Składka zdrowotna im wzrosła, a nie rekompensuje jej kwota wolna od podatku i w tych dodatkowych miejscach pracy zarabiają mniej.
        • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 18:13
          Tracą w ujęciu miesięcznym czy rocznym?
          • morekac Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 18:15
            Odzyskają tę kasę za rok. A rachunki trzeba płacić teraz.
            • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 21:53
              Jednym słowem - jest duża kwota wolna i ulgi - źle, nie ma - też źle.

• ela.dzi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:37
                arwena_11 napisała:

> Jednym słowem - jest duża kwota wolna i ulgi - źle, nie ma - też źle.
                >
                Tak, jest źle, bo zabierają kasę, która potrzebna jest tu i teraz a nie w przyszłym roku, kiedy wszystko zeżre inflacja. O ile będzie do odzyskania.
        • araceli Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 18:55
          asia_i_p napisała:
          > Ten europejski sposób nalicania podatku mocno dojadł tym, którzy pracują w więc
          > ej niż jednym miejscu pracy. Mam sporo koleżanek, które nie zarabiają kokosów,
          > a są stratne na Polskim Ładzie dość konkretnie,

Nie są stratne tylko odzyskają kasę w rozliczeniu rocznym.
          • asia-loi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:10
            araceli napisała:

> Nie są stratne tylko odzyskają kasę w rozliczeniu rocznym.

Pracujący emeryt też odzyska w rozliczeniu rocznym?
            Bo teraz jest tak, że składkę zdrowotną płaci przy emeryturze i w pracy. Więc w pracy jest mocno stratny.
            Płacąc dwie składki zdrowotne lepiej traktowany w szpitalu czy przychodni na pewno nie będzie.
            • araceli Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:42
              asia-loi napisała:
              > Płacąc dwie składki zdrowotne lepiej traktowany w szpitalu czy przychodni na pe
              > wno nie będzie.

A myślisz, ze jak ktoś płaci od dwóch etatów, albo od jednej bardzo wysokiej pensji to ma lepiej,
              • asia-loi Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 22:44
                araceli napisała:

> A myślisz, ze jak ktoś płaci od dwóch etatów, albo od jednej bardzo wysokiej pensji to ma lepiej,

Ale tej składki zdrowotnej nikt nie odzyska. Nawet w rocznym rozliczeniu. A to oznacza stratę dochodów.
      • morekac Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 05:13
        <Z tego co wprowadzili a czego poprzednicy nie zrobiliby - wiezienie za zaleganie z alimentami i

To było od lat w sensie przepisów, tylko z reguły nie wsadzali płodzimierza. Teraz zaczęli czy przepis nadal pozostaje martwy?
      • morekac Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 08.02.22, 20:01
        Araceli, z całym szacunkiem, ale tego nieszczęsnego Nowego Łady to nawet rząd nie uważa za sukces...
    • migafka357 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 20:42
      Zaostrzenie przepisów dla alimenciarzy, zmiana przepisów spadkowych, dzieki ktorej nie dziedziczy się długów po odległych pociotkach, objęcie umów zlecenia składkami, przepisy ukrócajace choc trochę bandycką reprywatyzację. Niestety, wszystkie ich zasługi nie zrownoważą nawet 1/10 szkód, które zrobili.
      • morekac Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 05:15
        <objęcie umów zlecenia składkami,

Zlecenia mogły być objęte składkami i wcześniej.
      • mari.sol Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 10:59
        Dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza to chyba jeszcze PO wprowadziło.
    • cegehana Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 21:07
      Sukcesem jest to że wygrywają kolejne wybory i mimo skrajnie niekorzystnych warunków i niechęci społecznej , protestów i ujawnionych afer zdobywają większość, kiedy partie nowoczesne, europejskie i wykształcone zbierają lomot w każdych wyborach.
      • mamkotanagoracymdachu Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 21:27
        Widać takie mamy społeczeństwo. Nienowoczesne, nieeuropejskie i niewykształcone.
      • taniarada Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 21:34
        W Polsce oprócz PIS i PO nie ma żadnych innych ugrupowań nowoczesnych .Teraz kolej na rządy Koalicji ,zerowy wybór i tak się toczy .Ja mam to gdzieś bo moja druga ojczyzna tuż zagranicą .Ale boli mnie wasza obłuda i wrzucanie wszystkich do jednego worka .Bo więcej zrobili niż poprzednie rządy.Wiadomo ,że to wybór między kiłą i rzeżączką ,ale wybór.Same też nic potraficie tylko jęczeć na forach .Nawet na wybory nie chodzicie .Zwłaszcza ematki mieszkające zagranicą .
        • kub-ma Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 22:29
          taniarada napisał:

> .Bo więcej zrobili niż poprzednie rządy.

To zdanie powinno brzmieć "Bo więcej złego zrobili niż poprzednie rządy"
    • princesswhitewolf Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 22:17
      Skuteczne oczadzenie spoleczenstwa ze glosowalo ponownie na Maliniaka?
      • taniarada Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 04.02.22, 22:50
        E tam ,sam się wybrał .😊
    • terazkasia Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 10:44
      Na pewno jeden: w sumie olewają pandemię (bo udają tylko, że coś robią w tej materii) i są przeciwni przymusowi szczepień. Ci od lewej strony już dawno by wszystkich zaszprycowali

Ps. Pisze się "hulają"
      • gaskama Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 12:22
        Wiem, wiem, dzięki za cenną uwagę. Dla mnie, ten bałagan, który stworzyli podczas pandemii jest jednym z głównych przewinień.
    • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 17:41
      Brak podatku do 25 roku życia.
      • mamdomek Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 17:52
        Ale tylko pod warunkiem, że nie próbujesz prowadzić działalności gospodarczej.
        Poza tym ta ulga jest faktycznie ulgą dla pracodawcy smile Ale kto by się tam zagłębiał... wink
        • arwena_11 Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 05.02.22, 17:58
          No właśnie nie - oboje moich dzieci pracowało w wakacje - dostawali tyle, ile pracodawca wypłaciłby netto i podatki. Akurat składki ZUS jako uczniów czy studentów i tak ich nie dotyczyły. Syn rok temu na stażu zarabiał ok 3 tys na rękę. Córka w tym roku miała ponad 20 zł brutto za godzinę ( w sumie więcej niż minimalna ).
          • mamdomek Re: Sukcesy PiS z ostatnich 7 lat! 06.02.22, 21:02
            Owszem. Chodzi mi o to, że pracodawca płaci mniej bo wie, że dla pracownika młodocianego i tak będzie to atrakcyjne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka