Dodaj do ulubionych

Ulubione kawiarnie

12.02.22, 18:18
Gdzie uwielbiacie jeździć po kawę i napoje? Rozróżniacie smak kawy, w sensie wiecie która z jakieś sieciówki? Ja jeżdżę, a raczej jeździłam codziennie do Starbu**** po berry hibiskus z sokiem malinowym, aż zastal mnie rano baner, że wykupione. Przeklnęłam pod nosem, bo to taka moja rutyna. Jadąc od fryzjera, paznokci, z pracy mam po drodze to konkretne centrum handlowe. W innym też jest ten napój, ale musiałabym się nakombinować.
I teraz nie wiem co mam zrobić w poniedziałek wracając z miasta..
Obserwuj wątek
      • bene_gesserit Re: Ulubione kawiarnie 12.02.22, 19:21
        Ja pijam co najmniej raz w tygodniu, ale S nie cenię.
        Kawa z Green Coffee Nero jest bardzo ok. Gatunek i fakt, że robią latte na podwójnym espresso. Szkoda, że ich oferta kulinarna jest taka sobie.
        • chococaffe Re: Ulubione kawiarnie 12.02.22, 20:05
          Też lubię Green Cafe Nero i cortadosmile I większość wnętrz.

Mam też sporo lubianych niesieciówek. Kiedyś byłam monogamiczna, ale po tym jak zamknięto moją miłość kawiarnianą poszłam w kawiarnianą poliamorię. Rozumiem więc żal po straconym miejscu.

Mam wielki kłopot z Pożegnaniem z Afryką - mają dobre kawy, ale wnętrze mnie dobija.
    • konsta-is-me Re: Ulubione kawiarnie 12.02.22, 19:39
      Nie jeżdżę "po kawę i napoje".
      Nie chciałoby mi się specjalnie zajeżdżać do CH , albo gdziekolwiek indziej, tylko po kawe.
      I nie lubię też pic w pośpiechu, to już prędzej wzięłabym kawę z automatu , gdybym musiała.
      Myślałam że to raczej "nowojorski" zwyczaj paradowania z kawka ze Starbucksa.
      Wybieram kawiarnie dla nastroju , atmosfery i mam oczywiście swoje ulubione.
      Kawa we wszystkich jest ok, ale ja lubię rozpuszczalna "flat white" wręcz pewnie nie jestem smakoszem 😁
      No ogólnie chodzi raczej o klimat i obsługę, smak jest na drugim miejscu.
      Nie są to sieciowki raczej, więc bez sensu podawać nazwy.
      (Ale według mojej koleżanki Włoszki najlepsze cappuccino jest we Wrocławiu na lotnisku, na dolnym poziomie, jakby ktoś był ciekawy -"idealnie kremowe") 😉
    • saszanasza Re: Ulubione kawiarnie 12.02.22, 19:53
      Moja 14 latka twierdzi, że Starbucks jest przereklamowany i drogi. W niższej cenie można kupić smaczniejszą kawę w innych kawiarniach😜 Akurat dziś pojechała na samotną wyprawę do kawiarni na Nowym Świecie. Na zdjęciu czekolada, makaronik i książka, która postanowiła urozmaicić sobie czas🙈
    • nangaparbat3 Re: Ulubione kawiarnie 12.02.22, 22:38
      Najlepszą w życiu kawę piłam w Haifie, w arabskiej restauracji, którą mi polecono, ale musiałyśmy jeść wcześniej, więc tam tylko kawa, i do dzisiaj żałuję. Była z kardamonem i była poezją.
      A najlepszą w życiu herbatę piłam u sprzedawcy dywanów z Aleksandrii. To była gorąca herbata gasząca pragnienie - dokładnie jak mówiła moja babcia: na upały gorąca herbata.
      Za to kawiarnie, które lubię, znikają - już trzy zniknęły, jedna sie nazywała Borówka i była w Rynku, druga na Placu Solnym - La Scala, a trzecia też na Starym Mieście, ale zapomniałam nazwy. Nie wiem, czemu znikają, ale smutno sad
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Ulubione kawiarnie 12.02.22, 22:58
      Dobrą kawę piję w domu.
      Na miescie zawsze słodkie ulepki z syropami i mlekiem, nawet w polecanej kawiarni musi być syropek i przyprawy dlatego juz nie czuć czy kawka jest dobra.
      No tak mam i już.
      Najbardziej lubię kawę z mc, koniecznie duża i na wynos ;P
    • figa_z_makiem99 Re: Ulubione kawiarnie 12.02.22, 23:19
      Jakieś 10 lat temu jeszcze paliłam i często chodziłam do kawiarni, lubiłam takie w starym stylu, gdzie można było zapalić, napić się czegoś mocniejszego. Potem wszedł zakaz palenia, kawiarnie pozamykano, a na ich miejscu otworzyli lokale, gdzie serwują sztuczny ulepek w 50 wersjach w kosmicznych cenach. Nie palę i nie chodzę do kawiarni, wolę wypić kawę w domu, albo czasem kupić w Mc Drivie.
      • figa_z_makiem99 Re: Ulubione kawiarnie 12.02.22, 23:22
        W starych kawiarniach lubiłam atmosferę, można było zajrzeć w dzień i w ciszy wypić kawę, taki mały reset, w dzisiejszych lokalach przewalają się tłumy, głośno mówią itp. To nie dla mnie.
    • triismegistos Re: Ulubione kawiarnie 13.02.22, 10:56
      Mam ulubione kawiarnie, chociaż w takich miejcach pijam tylko kapuczinę/ espresso (rzadko, bo smakuje mi z mojej kawy i kawiarki), latem mrożoną.
      Nie jeżdżę po kawę, zdarza mi się wstąpić na kawę. No dobra, mrożoną często biorę na wynos.
      Zafrapowało mnie to "berry hibiskus z sokiem malinowym", czy to w ogóle przypomina kawę? Brzmi nawet ciekawie, jeśli ma gorycz kawy i kwaskowate owocowe aromaty może być interesujace, obawiam się jednak obrzydliwie słodkiego ulepa.
    • alina460 Re: Ulubione kawiarnie 13.02.22, 13:01
      Lubię niemal wszystkie kawiarnie smile Uwielbiam po prostu pić kawę lub zimową herbatę w kawiarniach. Zarówno w sieciówkach, jak i w pozostałych smile Ostatnie odkrycie to Columbus w Koneserze. Drugi Columbus jest na Woli.
      Z tym, że na kawie to ja się kompletnie nie znam.
    • pocieszka Re: Ulubione kawiarnie 13.02.22, 13:21
      Wall and Keogh, miły przystanek, jeśli idziemy do centrum na piechotę. Bardziej jest to herbaciarnia, niż kawiarnia, ale i kawa jest tam smaczna, można usiąść i się zrelaksować. Ewentualnie Dime Time, ale to bardziej, żeby złapać kubek i popijać po drodze, bo miejsce jest malutkie, dwa stoliki na zewnątrz, zazwyczaj zajęte.. Twofifty Square też ma niezłą kawę, (sam budynek to podobno dawna centrala telefoniczna)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka