Dodaj do ulubionych

Czy już stoję nad grobem?

12.02.22, 22:34
Zrobiłam morfologie prywatnie, praktycznie z większością najbardziej istotnych wskaznikow + oczywiście badanie moczu.

Eozynofile powyżej normy, nawet nie chcę myśleć co to znaczy...Ale jeszcze nie ma takiej tragedii.

Cholesterol - no cóż, nie mam nadwagi, ale nie jest super - pandemia to dla mnie mniej ruchu i więcej jedzenia, co daje niekorzystny rachunek dla masy ciała...Ale też bez tragedii. Wiem, że to zmienię/mogę zmienić.

Duuuzo bakterii w moczu.

Ale hitem i tak jest...

Poziom wit. D3 - tak, wiem że w tej części Europy chyba większość ma niedobór tej witaminy, ale...

U mnie jest t-r-a-g-i-c-z-n-i-e.

Wyszło poniżej 3 ng/ml (!!!)

Czy jestem jak wisielec lapiacy ostatnie lyki powietrza?

Sprawdzacie poziom D3 u siebie?
Obserwuj wątek
    • mamkotanagoracymdachu Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:37
      Sprawdzam, miałam ostatnio 30 i zwiększyłam suplementację do 4000 j.m. dziennie.

Suplementujesz?
    • andaba Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:38
      Nie sprawdzamy. Wystarczy, że raz mi sprawdzili witaminę b12 i się lekarka za głowę złapała, po czym przepisała parę opakowań zastrzyków. Mąż był zachwycony.
      Nie będę więcej denerwować lekarza, męża i siebie, póki chodzę, to jest git..
      • mae224 Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:40
        Męża zatrudniałaś do zastrzyków ? Nie miałaś skierowania do zabiegowego? Czy jak?
        • andaba Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:48
          Pewnie, będe latać po przychodniach.
          Sama sobie nie lubie robić, nie mam oporów, żeby ktos mi robił, nie boje sie zupełnie, ale sama nie lubie i już. Podziwiam cukrzyków. I narkomanów.
      • nangaparbat3 Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:40
        W serach topionych jest bardzo dużo B12 smile
        • andaba Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:49
          Serio w serach topionych jest coś pozytywnego? Wszędzie się słyszy, że to samo zło.
          Tyle, że serki topione to jeden z niewielu produktów, który naprawdę mi smakuje... Widać za mało jem smile
          • larix_decidua77 Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 12:28
            Są takie serki hohland w plastikowych okrągłych pudełeczkach bez żadnego syfu w składzie.
            • memphis90 Re: Czy już stoję nad grobem? 14.02.22, 08:33
              Ale to chyba twarożki?
      • leni6 Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 14:55
        To jest akurat poważna sprawa, jak nie chcesz zastrzyków, to kup tabletki podjęzykowe.
    • ga-ti Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:38
      Nie sprawdzam d3, dziecko miało sprawdzane, poniżej normy, ale nie tragicznie, miało łykać witaminki i wystawiać się na słonko. Za to mój mąż miał badaną i lekarz nie mógł wyjść z podziwu, skąd u niego tyle tej witaminy, podobno rzadko się zdarza, żeby bez suplementacji w naszym klimacie tyle jej mieć. Ale ile to nie pamiętam.
      Łykaj sobie witaminki, będzie dobrze. A mocz może źle pobrałaś i stąd bakterie? Zresztą, bakterie można ubić.
      Jeszcze pożyjesz smile
    • mae224 Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:38
      Sprawdzam, miałam w normie. Ale suplementuję co jakiś czas jesień/zima.
      Ile tego cholesterolu?
    • silenta Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:39
      Morfologia krwi to ilość białych krwinek, czerwonych, płytek, wartość hemoglobiny i różne współczynniki z tego wyliczane. Cholesterol to nie morfologia, wit. D3 też nie, to biochemia.
      • noonsense Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:54
        silenta napisała:

> Morfologia krwi to ilość białych krwinek, czerwonych, płytek, wartość hemoglobi
        > ny i różne współczynniki z tego wyliczane. Cholesterol to nie morfologia, wit.
        > D3 też nie, to biochemia.

Oj, przecież wiem, ale wszystko wsadzam do jednego worka z tytulu wspólnego problemu pt. "Zdrowie".
    • taniarada Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:45
      Jaja sobie robisz .Tak nie kulturalnie .Będzie słońce wrócisz do życia .Do spacerów marsz ..😊
    • mama766 Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:46
      Mi wyszła wit d 70 więc suplementacja działa 🙂
    • milupaa Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 22:48
      Bo w naszej szerokości geograficznej vit D3 bierze się większość roku robiąc przerwę tylko na miesiące letnie. Z choinki się urwałaś? Bakterie liczne w moczu to najczęściej efekt nieprawidłowego pobrania.
      • bablara Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 20:46
        milupaa napisała:

> Bo w naszej szerokości geograficznej vit D3 bierze się większość roku robiąc pr
        > zerwę tylko na miesiące letnie. Z choinki się urwałaś? Bakterie liczne w moczu
        > to najczęściej efekt nieprawidłowego pobrania.

Ale infekcji...zapalenia dróg moczowych.
    • joasik001 Re: Czy już stoję nad grobem? 12.02.22, 23:02
      Ja miałam ostatnio witaminę d 29. Od tamtej pory biorę zazwyczaj 2000 j dziennie, a jak mam wiekszy stres to 2000j czystej witaminy D i 2000j witamina D z K.
      • noonsense Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 00:10
        Cholera. To nie jest z Wami źle.

Ale ze mną juz tak...
    • gorzka.gorycz Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 00:14
      Niech Ci lekarz przepisze odpowiedni lek (wit. D w dużej dawce) i będzie ok.
    • koko8 Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 00:22
      Raz w roku robię pobieżną morfologię, kontrolną. Poziomu witam nie sprawdzałam nigdy, ale też za bardzo mnie to nie interesuje. Czuje się w miarę ok, wiec nie odczuwam potrzeby tego badać.
    • picathartes Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 07:51
      Sprawdzam, ale ja mam 75 vit D świeżo po zimie; bez suplementacji. Na dworze jestem 4-8 godzin dziennie i odsłaniam przedramiona na chwilę nawet w lutym, jeśli jest ciupinka słońca ☀️
      • memphis90 Re: Czy już stoję nad grobem? 14.02.22, 08:35
        W Polsce synteza skorna zimą nie zachodzi - nie ta długość fal słonecznych. Co nie znaczy, żeby unikac sportu, ale Wit D z tego nie będzie.
    • olkka_99 Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 07:55
      Nad grobem nie stoisz, ale wyniki możesz poprawić. Też mi wyszły niedobory wszystkiego - nie jakieś potężne, ale jednak poniżej norm laboratoryjnych. Lekarz przepisal jakieś leki, ale sam potwierdził, że takie wyniki to standard, bo mało kto jest książkowo zdrowy. Cholesterol zbij, to niezdrowe.
    • tanebo001 Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 08:01
      Idź schowaj się w piwnicy...
    • nowyniknik82 Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 08:13
      Jakiś czas temu badałam Ob i crp.
      Nie miałam żadnej infekcji ani wcześniej ani w trakcie. Wyniki wyszły trzycyfrowe. Każdy lekarz od razu mówił że nowotwór.
      Do tej pory nie wiem co to było. Wyniki spadły same.
    • lifecolor Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 08:14
      Eozynofile powyżej normy najczęściej oznaczają alergie
      • motyllica Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 08:35
        Albo pasożyty

Na cholesterol jedz płatki owsiane
        • lifecolor Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 08:46
          Tak, pasożyty też, zależy jak bardzo wskaźnik przekracza normę.
          A wysoki poziom cholesterolu wynika nie tylko z zaniedban żywieniowych, czesto jest dziedziczny
        • noonsense Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 11:25
          motyllica napisała:

> Albo pasożyty
          >
          Tego się najbardziej boję...
          • mamtrzykotyidwa Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 12:38
            Ty się lepiej bój alergii.
            Pasożyty da się szybko wyleczyć, a z alergią im dalej w las tym może być gorzej.
    • picathartes Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 09:17
      > Wyszło poniżej 3 ng/ml (!!!)

Czy jestem jak wisielec lapiacy ostatnie lyki powietrza?

Żeby łapać ostatnie łyki powietrza, trzeba wyjść na to powietrze smile
      Wystaw się dziewczyno na słońce. Już teraz to słońce jest mocne, gdy uda mu się przebić zza chmur. Jesteś na dworze, podciągnij te nieszczęsne rękawy do łokci i się przez kilka minut naciesz ciepłem na skórze. Nie ma lepszej metody na zdobycie witaminy D.
      Pracujesz w domu - wyjdź na taras na kwadrans z kawą/ lunchem. Albo co godzinę na pięć minut; przy okazji możesz jakieś przysiady, pompki i wykroki na słońcu porobić czy ciężarkami pomachać. I to nie raz, czy dwa, tylko codziennie.
      Ten chroniczny niedobór witaminy D w naszej populacji nie ma nic wspólnego z szerokością geograficzną, tylko z siedzeniem w zamknięciu na dupie, każdego dnia, miesiącami i latami.
      • memphis90 Re: Czy już stoję nad grobem? 14.02.22, 08:38
        >podciągnij te nieszczęsne rękawy do łokci i się >przez kilka minut naciesz ciepłem na skórze. Nie >ma lepszej metody na zdobycie witaminy D
        W lutym synteza skórna nie zachodzi.

>Ten chroniczny niedobór witaminy D w naszej >populacji nie ma nic wspólnego z szerokością >geograficzną
        Oczywiście, że ma.
    • zerlinda Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 09:23
      Podobno normy cholesterolu są zaniżone.
      Witamina D faktycznie tragiczna. Jak miałam 20 to byłam przerażona. Lekarz dostosuje odpowiednią duża dawkę. A później musisz okresowo sprawdzać poziom i brać tyle ile potrzebuje Twój organizm. Ja biorę 10000. Badałam niedawno, poziom 70. Koleżanka też miała 70 biorąc 4000.
      • snajper55 Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 10:58
        zerlinda napisała:

> Podobno normy cholesterolu są zaniżone.
        > Witamina D faktycznie tragiczna. Jak miałam 20 to byłam przerażona. Lekarz dost
        > osuje odpowiednią duża dawkę. A później musisz okresowo sprawdzać poziom i brać
        > tyle ile potrzebuje Twój organizm. Ja biorę 10000. Badałam niedawno, poziom 70
        > . Koleżanka też miała 70 biorąc 4000.

Norma witaminy d:
        "niska 20 – 30 ng/ml
        prawidłowa 30 – 50 ng/ml
        podwyższona 50–100 ng/ml
        potencjalnie toksyczna 100–150 ng/ml
        wartość toksyczna > 150 ng/ml."

www.synevo.pl/witamina-d/

S.
        • zerlinda Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 11:19
          No i? Niski poziom witaminy D jest przyczyną wielu chorób. Kiedyś nikt z lekarzy nie mówił jak ważna jest to witamina. Na tym wypłynął zięba. On był pierwszy który mówił że witamina D jest ważna. Więc świry wierzą jemu a nie niedouczonym lekarzynom.
          • fandorina Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 15:07
            Są nawet badania że prawidłowy poxiom wit. D chroni przed ciężkim przebiegiem covid lekarze powinni to zlecać każdemu ale dla nich istnieją tyko szczepienia jako profilaktyka.
          • memphis90 Re: Czy już stoję nad grobem? 14.02.22, 08:39
            >Na tym wypłynął zięba. On był pierwszy >który mówił że witamina D jest ważna.
            Bzdura.
          • odnawialna Re: Czy już stoję nad grobem? 14.02.22, 22:04
            Nie wiem jak to jest, ale od roku bardzo bolą mnie stawy (?) a może chrząstki (?) bo na rtg nic nie wyszło, a reumatolog nie umiała wyjaśnic. Diagnozy lekarzy od sasa do lasa, łącznie z dną moczanową i menopauzą. Bolą palce, łokcie, kolana, biodra. Do tego stopnia, ze naciśniecie klamki, czy otworzenie słoika sprawia duży ból. Zbadałam wit.d3 i wyszła 24, więc zaczęłam jakis miesiąc temu suplementować dużymi dawkami 10 - 15 tys. dziennie i widzę zdecydowaną poprawę. Nie wiem, czy to akurat vit. D3, ale innych witamin, ani leków nie biorę. Jeszcze hormony podejrzewałam, ale te są od zawsze w normie. Mam wrażenie, że organizm jakby ruszył z miejsca, jestem mniej spuchnięta, nawet miesiączki są szybsze, bardziej intensywne, za to krótsze o 1 - 2 dni.
            Za 2 tygodnie zbadam znów poziom i zobaczymy co tam wyjdzie.
    • pani_tau Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 10:36
      Sprawdzam, ponieważ od dekad zawzięcie unikam słońca, a dodatkowo mam genetycznie upośledzony mechanizm wytwarzania tej witaminy.
    • mia_mia Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 11:39
      Nigdy nie badałam poziomu witaminy D, gdyby niedobory tej zabijały to Słowianie i sąsiedzi nie dotrwaliby do dziśwink
      • fandorina Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 20:52
        Nisku poziom wit. D zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu covid. Ale wiem Ty tylko w szczepienia wierzysz.
        • mia_mia Re: Czy już stoję nad grobem? 14.02.22, 01:51
          Jakoś covid i przed i po szczepieniach nas nami się nie zainteresował, może mamy wystarczający poziom? Kto wie🤷‍♀️
          Poza tym nie dawać zarobić big pharmie na szczepieniach, a dawać na witaminach? Trąci niekonsekwencjąwink
      • memphis90 Re: Czy już stoję nad grobem? 14.02.22, 08:42
        No ale Słowianie prowadzili kompletnie inny styl życia, większość czasu spędzali na powietrzu, więc wystarczala letnia synteza skórna. Dziś zyjemy zupełnie inaczej, większość do 17 siedzi w budynkach i nawet latem, jak cudem wyjdą na spacer o tej 19 , to synteza jest znikoma.
    • afro.ninja Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 12:25
      Witamine d można szybko podnieść. Ja raz badałam miałam niską, ale nie jakoś koszmarnie. Od tamtej pory biorę witaminę w sumie non stop, choc mam przerwy jak zapomnę.
    • swiecaca Re: Czy już stoję nad grobem? 13.02.22, 15:03
      wit D mam w normie biorąc od lat 2tys/dziennie. przerwę robię tylko na urlop w ciepłych krajach.
      • b-b1 Re: Czy już stoję nad grobem? 14.02.22, 06:12
        swiecaca napisała:

> wit D mam w normie biorąc od lat 2tys/dziennie. przerwę robię tylko na urlop w
        > ciepłych krajach.

Mam podobnie, tylko aby normę zachować biorę 8 tys jesienią/zimą i 4 tys wiosną latem. Sprawdzam raz w roku wraz z B12.
    • cisco1800 Re: Czy już stoję nad grobem? 14.02.22, 21:02
      A włosy ci nie lecą? Ja przy tragicznym poziomie D3 wyjmowałem włosy garściami. I w sumie poza tym nic mi nie było. Poza strachem że wyłysieję

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka