Dodaj do ulubionych

Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, koncerty

10.03.22, 17:56
Zagadnienie jak w temacie. Co ematka myśli o zbieraniu pieniędzy poprzez różnego rodzaju zakupy, licytacje czy eventy? Temat nienowy, ale dzisiaj natrafiłam na komentarz oburzonej czytelniczki. Blogerka kulinarna ogłosiła, że będzie gotować online i wtedy będzie można wpłacać datki na fundację. Podniosły się głosy, że po co taka szopka, czy nie można by bez tego wpłacać? Inna blogerka oferowała swojego ebooka każdemu kto wpłaci choć złotówkę. Tu też pytania, czy bez giftu nie można? Przyznam, że nigdy nie kupiłam nic od blogerów, czy "znanych ludzi" więc trudno mi ocenić. Niemniej już charytatywne bale, zawsze budziły moje ambiwalentne uczucia
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 18:02
      black_magic_women napisała:

> Co ematka myśli o zbieraniu pieniędzy poprzez różnego rodzaju zakupy, licytacje czy eventy?

Normalna rzecz.
      Bardzo lubię wszelkie bale czy gale charytatywne.
      Jak miałam ogród, to miałam kolekcję roślin imienia WOŚPwink, znaczy nabytych na aukcjach, z których dochód szedł na Wielką Orkiestrę.
      • black_magic_women Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 18:21
        Ale komentarze są takie, że można by tyle więcej ( koszt fantów, muzyki etc) przekazać na dany cel. Z drugiej jednak strony chyba policzono, że kiedy się coś najpierw da, to potem można więcej dostać?
        • sophia.87 Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 18:25
          Ta blogerka to chyba Zosia Cudny ☺
          Nie widzę problemu
          • black_magic_women Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 18:39
            Tak Sophia 👍
            • sophia.87 Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 18:53
              Lubie jej bloga, zdaje się, że to jakaś fundacja związana z M. Mellerem, zbierają na środki pierwszej pomocy dla walczących.
              Wpłaciłam bo akurat im ufam.
              Poza tym pomagam finansowo fundacji , z którą związana jest moja szwagierka (też chodzi o pomoc medyczną) oraz indywidualnie wolontariuszom skupionym wśród studentów z Ukrainy, którzy pomagają rodakom w Warszawie
        • alicia033 Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 18:27
          black_magic_women napisała:

> Ale komentarze są takie, że można by tyle więcej ( koszt fantów, muzyki etc) przekazać na dany cel.

podejrzewam, że takie komentarze są od tych, którzy żadnego grosza na żaden cel charytatywny nie dorzucili.
          Ewentualnie bardzo symboliczny.
    • chococaffe Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 18:32
      Mam mieszane uczucia. A teraz dodatkowo zmęczenie. Na zimno analizując to pewnie bez sensu. Ale z drugiej strony to pewnie większość rzeczy byłaby bez sensu gdyby oceniać na zimno.

imho wyluzować. Nie chcesz produktu, pieniądze daj gdzie indziej. Chyba, że to jakaś super niszowa zbiórka
    • betyskai Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 18:37
      W pierwszych dniach wojny wydawało mi się to odstręczające. Ale, że potrzeby się robią długodystansowe - więc już można przejść do trybu wymiany usług za datki.
      Pomagam też osobom które są na Ukrainie i zaoferowały dostęp do swoich usług w zamian za wpłaty na rzecz pomocy tam na miejscu.
    • 35wcieniu Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 18:39
      Nie widzę problemu. Sama czasami wystawiam np. książki na aukcjach charytatywnych. Kasa w całości idzie na konto danej zbiórki, a ktoś się dodatkowo ucieszy że nie dość że wpłacił na dobry cel to jeszcze ma tę książkę czy cokolwiek innego. Sama też tak robię- załóżmy że chce przeznaczyć jakąś sumę na dany cel- i tak bym przeznaczyła ale jak mogę wpłacić i dodatkowo dostać no załóżmy na przykład dostęp do niepublikowanej galerii zdjęć jakiegoś lubianego podróżnika- to dlaczego nie?
    • triismegistos Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 18:44
      Wylicytowałam książkę o japońskim kinie niemym. Możecie mnie za to biczować, zapraszam (_._)
      • kokosowy15 Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 19:54
        Aukcja, zbiórka, sprzedaż własnych wyrobów po cenie produktów, bez zysku - popieram. Choć ja wspieram schronisko dla zwierząt moja 13 emerytura, nie oczekując niczego w zamian. Ale już bal charytatywny, impreza kosztowna służąca rozrywce uczestników i z której resztki są przeznaczone dla potrzebujących to jak ogryzanie kości z pańskiego stołu przez głodujących.
    • anorektycznazdzira Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 19:47
      Nie potępiam, ale sama nie biorę udziału. Jak chcę wspomóc- szukam zrzutki, numeru konta, i wpłacam bezpośrednio. Na "bal charytatywny" bym nie poszła, bo wywołuje we mnie poczucie obciachu. Ale nadal uważam, że lepiej, że ktoś zbiera jakoś niż wcale.
    • afro.ninja Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 22:44
      Lubiłam brać udział w bazarkach. Sama wystawiłam ksiazki i ubrania. Na pewno bym tego nie wystawila na olx, bo nigdy tego nie robię. A tak ktos kupil, poszło na dobry cel.
    • cegehana Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 10.03.22, 22:53
      Ma sens jeśli influencer jest influencerem nie tylko z nazwy a jego wizerunek przy zbiórce rzeczywiście przyciąga darczyńców, i wpłat jest więcej. Jeśli zysk wizerunkowy influencera > jego influence to rzeczywiście nie ma sensu.
    • pyza-wedrowniczka Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 11.03.22, 00:01
      Myślę, że dla wielu osób jest to dodatkowy argument, żeby wpłacić. Normalnie może by nie dali, ale skoro mogą coś za to mieć, to dadzą. Ja jak najbardziej popieram takie akcje, bo mam poczucie, że dzięki nim na dany cel jest zebrane więcej kasy. A przy zbiórkach liczy się efekt.
      • zuzanna_a Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 11.03.22, 01:04
        Dla niektorych zarobek. Wszelakiej masci knajpy w mojej okolicy robia wlasnie akcje „zatrzymany obiad” dla ukrainy.fajnie. Tylko ze oni nie zeszli z ceny ani 50gr. Wiec reklamuja, placą ludzie, a oni maja super zysk plus sie chwala ze wydali kilkadziesiat obiadow. A maja normalnie zaplacone!
        Moja firma tez wysylala sprzet do ukrainy ale kupowala go za pieniadze jakis fundacja. Wiwc sie nie chwale ze dalismy cos ukrainie bo przeciez nic nie dalismy ( co inne tak, ale nie ten sprzet!)
        A knajpy sobie robia utarg i reklame.
        • pyza-wedrowniczka Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 11.03.22, 11:11
          Oki, ja zrozumiałam to inaczej.

Np. kilka instagramerek, które obserwuję ma takie akcje: wpłać na Ukrainę, a dostaniesz ode mnie ebooka z przepisami/poradami za to. Te laski nie mają bezpośrednich korzyści finansowych z tego, 100% idzie na wsparcie. A sądzę, że więcej ludzi wpłaci dostając ebooka niż bez niego.
          Albo udział w webinarze i wpłaty na jakąś fundację. Pewnie też są ludzie, którzy przyjdą, bo fajny webinar, a nie koniecznie wpłaciliby bez tego.
    • paniusia.aniusia Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 11.03.22, 06:08
      Licytacje np. dla chorych dzieci na FB mają sens. Po pierwsze wiele osób nie wypłaciłoby na pewno takich kwot tak bez niczego. A druga rzecz jest taka,ze np. na siepomaga każda wpłata powoduje podniesienie danej zbiórki w „rankingu” zbiórek i wrzucenie jej na pierwszą stronę. A bycie na pierwszej stronie fundacji powoduje więcej wpłat od przypadkowych osób.
      Od dawna obserwuję tego typu licytacje i widzę,że to naprawdę ma sens.
    • irma223 Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 11.03.22, 06:47
      No i?
      Zawsze trzeba krytykować, co ktoś robi?

Eventy jakoś do więcej ludzi docierają, dociera w ten sposób informacja, że zbiórka jest.
      Bez tego przeczytaloby o tym pięć osób, a tak przeczyta pięćset. I nawet, jak skrytykuje na formę i się oburzy, to może jednak setka z nich wpłaci pomimo niewłaściwej, Twoim zdaniem, formy zbiórki.
    • mikams75 Re: Pomaganie w zamian za (fanty, licytacje, konc 11.03.22, 12:14
      wosp tez tak dziala i najwyrazniej swietnie im idzie, co oznacza, ze jest to skuteczna metoda.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka