Dodaj do ulubionych

olimpiady naukowe a wojna

10.03.22, 20:45
Kilka dni temu komitet Olimpiady Informatycznej napisał, że nie wyobraża sobie, żeby zawody międzynarodowe odbyły się z udziałem zawodników rosyjskich w sytuacji, gdy nie wiadomo, czy reprezentacja Ukrainy jeszcze żyje. I zgłosił to do komitetu głównego. Pomyślałam, że mocny tekst. Córka "siedzi" w tym od lat, dość dobrze się orientuję, jak wygląda przygotowanie do takich zawodów - to oczywiście mnóstwo samodzielnej pracy, ale tez zawody, warsztaty, contesty itp. Komitet chce jakoś pomóc Ukraińcom, umożliwić dostęp online na warsztatach itp. Rosjanie to od lat bardzo mocna ekipa z matematyki i informatyki, zupełnie obok polityki itp
No i wczoraj wieczorem przeczytałam, że w Charkowie zginęła Julia Zdanowska. 21 lat. Srebrny medal na europejskiej olimpiadzie matematycznej w 2017. Rówieśniczka mojej córki.
Mogę jeść kartofle z kefirem, żeby było mnie stać na ogrzewanie, jeździć autobusami i rowerem, ale obędę się bez ruskiego gazu.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: olimpiady naukowe a wojna 10.03.22, 20:51
      No więc to jest bardzo dobry przyklad na to, o czym tu parę forumek mówi. Zakaz udziału w olimpiadzie dla ekipy z Rosji? No przykre. Co oni winni. Ale ekipa ukraińska nie wiadomo czy żyje. I to zdanie przywraca perspektywę.
      • cosinuss Re: olimpiady naukowe a wojna 10.03.22, 20:59
        Masz rację. Dziś też przeczytałam gdzieś, że warto zauważyć, że to nie Putin strzela tylko Rosjanie. I że doskonale wiedzą do kogo i gdzie są. Bo potem będzie, jak po II WŚ, że wszyscy grali w orkiestrze i wykonywali rozkazy.
      • kicifura Re: olimpiady naukowe a wojna 11.03.22, 11:35
        daniela34 napisała:

> No więc to jest bardzo dobry przyklad na to, o czym tu parę forumek mówi. Zakaz
        > udziału w olimpiadzie dla ekipy z Rosji? No przykre. Co oni winni. Ale ekipa u
        > kraińska nie wiadomo czy żyje. I to zdanie przywraca perspektywę.

Też tak czuję.
    • bistian Re: olimpiady naukowe a wojna 10.03.22, 20:53
      cosinuss napisał(a):

> Kilka dni temu komitet Olimpiady Informatycznej napisał, że nie wyobraża sobie,
      > żeby zawody międzynarodowe odbyły się z udziałem zawodników rosyjskich w sytua
      > cji, gdy nie wiadomo, czy reprezentacja Ukrainy jeszcze żyje. I zgłosił to do k
      > omitetu głównego. Pomyślałam, że mocny tekst. Córka "siedzi" w tym od lat, dość
      > dobrze się orientuję, jak wygląda przygotowanie do takich zawodów - to oczywiś
      > cie mnóstwo samodzielnej pracy, ale tez zawody, warsztaty, contesty itp. Komit
      > et chce jakoś pomóc Ukraińcom, umożliwić dostęp online na warsztatach itp. Rosj
      > anie to od lat bardzo mocna ekipa z matematyki i informatyki, zupełnie obok pol
      > ityki itp
      > No i wczoraj wieczorem przeczytałam, że w Charkowie zginęła Julia Zdanowska. 21
      > lat. Srebrny medal na europejskiej olimpiadzie matematycznej w 2017. Rówieśnic
      > zka mojej córki.
      > Mogę jeść kartofle z kefirem, żeby było mnie stać na ogrzewanie, jeździć autobu
      > sami i rowerem, ale obędę się bez ruskiego gazu.

Widzisz, a Rosjanie się przejęli, że MacDonalds się zamyka na Rosję i kupowali zestawy nawet za 2 tys. zł. Idioci i dupki, jak można się tak zmienić w roboty bez emocji i empatii?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka